Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Ξαναματα λαστιχα σκουτερ

  1. #1

    Ξαναματα λαστιχα σκουτερ

    Λοιπόν πρεπει να αλλάξω τα λάστιχα στο σκουτερ μέχρι τώρα είχα DUNLOP Scootsmart και δεν ήταν κακά απλά έλεγα να δοκιμάσω και κάτι άλλο
    οι διαστάσεις είναι 110/70/16 και 140/70/16

    θέλω κάτι με γρηγορο προφίλ και έμφαση στην πρόσφυση η διάρκεια στον χρόνο έρχεται σε 2η μοίρα

    ξαναματα ευχαριστω
    Sekundu s`agapune n`agapisi

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    683
    Χωρίς να έχω οποιαδήποτε εμπειρία με σκούτερ γενικά, έχω ακούσει τα καλύτερα για pirelli angel.
    Imagine life without motorcycling
    now slap yourself and never do it again

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.540
    Έχω βάλει metzeler roadtec scooter και είναι καταπληκτικά για το δικό μου στυλ.

  4. #4
    Επικαιρο...
    Την αισθηση με τα angel της pirelli δεν την ειχα με κανενα ,χωρις να εχω δοκιμασει ποτε τα metzeler.
    Παντα τα pirelli φοραγα , απλα το τελευταιο σκουτερ που πηρα ειχε μαμα τα sct .πολυ καλυτερα απο τα maxxis 1ης τοποθετισης που παλια χρισημοποιουσε η sym.
    Tα sct σε στεγνο μου εδιναν καλη εντυπωση και τα κρατησα λιγο παραπανω(4Κ χλμ) απο οτι συνηθιζω.
    Προχθες πηγαινοντας στην δουλεια ,σε μια αριστερη ,ενιωσα την 1η ασάφεια και συνεχεια ενα μικρο γλυστρημα του μπροστινου ,σε δρομο γυαλι με το joyride 300.
    Εμενα ομως αυτη ειναι η διαδρομη μου και με τα πιρελι τετοια συμπεριφορα δεν ειχα ποτε ...οποτε πήγα σημερα το πρωί και παραγγειλα pirelli angel για αλλλη μια φορα .
    Με τα πιρελι προσωπικα νιωθω πως αν θελω μπορω να το τερματισω το ελαστικο σε στροφη.

    Εχω βαλει ακομα στο παρελθον εκτος απο τα μαμα της sym σε 5 σκουτερ , τα dunlop και michelin
    Τελευταία τροποποίηση από Lioulios; 09/05/2024 στις 23:11.

  5. #5
    Το ΧΜΑΧ μου είχε έρθει με τα Pirelli Angel Scooter και ήταν απίθανα. Πριν 1,5 μήνα έβαλα τα Pirelli Diablo Rosso scooter που θεωρούνται μαλακότερα των Angel και είναι πάρα πολύ καλά. Πολλοί προτείνουν και τα metzeler roadtec scooter που ανέφερε και ο φίλος παραπάνω.
    Dress for the accident, not the ride.

  6. #6
    Πανω κατω αυτα ειχα και εγω στο μυαλο μου θα οαω απο το λαστιχα και βλεπουμε
    Ευχαριστω απαντες
    Sekundu s`agapune n`agapisi

  7. #7
    Λοιπόν με ενα προχειρο ψάξιμο ούτε τα diablo rosso ούτε τα roadtec υπάρχουν στις διαστάσεις μου, μάλλον τα καινουρια scooter έχουν 15αρη τροχο πίσω για αύξηση χώρου -απόστασης από την ουρά, οπότε μάλλον για angel με βλέπω
    Sekundu s`agapune n`agapisi

  8. #8
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.724
    Ειχα και τα Angel και τωρα τα roadtec.
    Και τα 2 πολυ καλα σε στεγνο και βρεγμενο.
    Ειδικα στο βρεγμενο δεν το περιμενα. Πας αρκετα γρηγορα χωρις αγχος οτι θα χασει προσφυση.
    Οποιο και να βαλεις απο αυτα τα 2 εισαι σιγουρα οκ.
    Εγω για δοκιμη εβαλα τα roadtec αν και δεν ειμια πολυ φιλος με metzeler, αλλα αξιζουν.

    Να προσθεσω πως σε σχεση με κατι Michelin City & scootsmart ειναι πολυ ανωτερα και τα 2 (Angel/Roadtec).
    Ride(s) the wind of change...

  9. #9
    Μέλος Το avatar του/της runner
    Εγγραφή
    12/08/2021
    Μηνύματα
    230
    Για δευτερα, μετα τα Angel , ειχα διαβασει καλες γνωμες και για τα Michelin City Grip 2. Δεν τα εχω δοκιμασει.

Παρόμοια θέματα

  1. Λάστιχα για σκούτερ
    από Lioulios στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2011, 18:42
  2. Λάστιχα για σκούτερ
    από BlackAdder στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2009, 09:09
  3. Μόλις άλλαξα λάστιχα
    από swtos στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/12/2003, 11:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF