Σελίδα 77 από 77 ΠρώτοΠρώτο ... 2767727374757677
Προβολή αποτελεσμάτων 1.141 έως 1.155 από 1155

Θέμα: Επόμενα Track Days

  1. #1141
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    310
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ratamahatta Προβολή μηνύματος
    +650
    αλλά δυστυχώς μιας και δεν υπάρχει εναλλακτική λύση κοντά είναι μονοδρομος για όποιον θέλει να μπει στην «πίστα»

    Σε αλλά νέα η speed force ,πίστα καρτ στο Κορωπι , επενδύει σε νέα πίστα καρτ διεθνών προδιαγραφών ώστε να μπορεί να φιλοξενήσει διεθνής αγώνες καρτ.
    Ας ελπίσουμε να υπάρχει η δυνατότητα χρήσης από μοτοσυκλετες
    Αυτή στα Σπατά λες ε; Για καρτ θα είναι πολύ ωραία αλλά μηχανές δεν νομίζω ότι βολεύονται σε πίστες καρτ

  2. #1142
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    676
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vassilis Προβολή μηνύματος
    Αυτή στα Σπατά λες ε; Για καρτ θα είναι πολύ ωραία αλλά μηχανές δεν νομίζω ότι βολεύονται σε πίστες καρτ
    Ναι , ακόμα ετοιμάζεται.
    Δεν βολεύονται σίγουρα εκτός από τα πιο μικρά κυβικά αλλά για καμία προπόνηση αραιά καλά θα ήταν
    Του ποζερα η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

  3. #1143
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Η δεν παίζεις καθόλου μήπως και περάσει το μήνυμα αλλά αυτή είναι άλλη κουβέντα ακόμα μεγαλύτερη..
    Αρκετα χρονια κοσμος δεν επαιζε και εμεινε και κλειστη η πιστα. Εγινε τιποτα; Οχι. Αρα τρυπα στο νερο.

  4. #1144
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    183
    Δεν το περιμενα οτι θα εγραφα σε αυτο το ποστ τοσο συντομα. Απ οτι φαινεται το πρωτο τρακ ντει μαζι με εκπαιδευση θα γινει τελη Σεπτεμβριου στην γειτονικη Ιταλια στην πιστα της Κρεμονα.

    Δεν εχω ιδεα για το track layout ουτε για το τι θα χρειαστει το μηχανακι περα απο ενα σερβις πριν, λαστιχα και τακακια. Οποιος θελει ας με διαφωτισει στο τι να κανω, τι να περιμενω και πως να προετοιμαστω γι αυτο!


    ΥΓ. Ολα για το ινστα και 15 λεπτα αδρενα την φορα.....

  5. #1145
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dant3 Προβολή μηνύματος
    Αρκετα χρονια κοσμος δεν επαιζε και εμεινε και κλειστη η πιστα. Εγινε τιποτα; Οχι. Αρα τρυπα στο νερο.
    Δεν έμεινε κλειστή λόγω έλλειψης κόσμου.

  6. #1146
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.288
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Δεν έμεινε κλειστή λόγω έλλειψης κόσμου.
    Αυτό ακριβώς...όσοι ξέρουν ξέρουν..το χωράφι θέλει σνόμπαρισμα να σταματήσει να ναι χωράφι και μετά ας χρεώνει 80 τη μέρα...

    Μέγαρα θα έδινα μέχρι 40 ευρώ και αυτό καθημερινή..δεν είναι φτιαγμένη για τον αριθμό μότο που βάζουν μέσα στο εκάστοτε τρακντει του σκ..
    Throttle that mysterious friend of ours

  7. #1147
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.200
    Ατυχη συγκριση αλλα, επειδη δλδ δεν ιππαρχει καλο γκομανακι να πηδηξουμε, θα συμβιβαστουμε με τη μαγισσα κιρκη, τη γρια κοτα, τη Βασιλειαδου ξερω γω.... Πιο καλη η μοναξια (για μενα τουλαχιστον)

    Ναι συμφωνω, απο το να πιεσεις στο δρομο, 1000 φορες τα Μεγαρα, αλλα ετσι δε λυνουμε το προβλημα
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  8. #1148
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TheRegulator Προβολή μηνύματος
    Δεν το περιμενα οτι θα εγραφα σε αυτο το ποστ τοσο συντομα. Απ οτι φαινεται το πρωτο τρακ ντει μαζι με εκπαιδευση θα γινει τελη Σεπτεμβριου στην γειτονικη Ιταλια στην πιστα της Κρεμονα.

    Δεν εχω ιδεα για το track layout ουτε για το τι θα χρειαστει το μηχανακι περα απο ενα σερβις πριν, λαστιχα και τακακια. Οποιος θελει ας με διαφωτισει στο τι να κανω, τι να περιμενω και πως να προετοιμαστω γι αυτο!


    ΥΓ. Ολα για το ινστα και 15 λεπτα αδρενα την φορα.....
    Βίντεο από αγωνιζόμενους και mental preparation.

    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  9. #1149
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    839
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Δεν έμεινε κλειστή λόγω έλλειψης κόσμου.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Αυτό ακριβώς...όσοι ξέρουν ξέρουν..το χωράφι θέλει σνόμπαρισμα να σταματήσει να ναι χωράφι και μετά ας χρεώνει 80 τη μέρα...

    Μέγαρα θα έδινα μέχρι 40 ευρώ και αυτό καθημερινή..δεν είναι φτιαγμένη για τον αριθμό μότο που βάζουν μέσα στο εκάστοτε τρακντει του σκ..
    Γνωριζω πολυ καλα γιατι ειχε κλεισει τοτε. Το οτι θεωρειτε πως αν γινει μποικοταζ θα συγκινησει τον ιδιοκτητη να βαλει λεφτα , οταν εγινε ατυχημα με θανατο και δεν ιδρωσε, ειναι αστειο.
    Εχει αποδειχθει με καθε τροπο οτι η φαση ειναι ,αυτο υπαρχει και αν σας αρεσει.
    Προφανως και εγω θα ηθελα μια πιστα επιπεδου Σερρων στη πρωτευουσα, αλλα ειναι μια συζητηση που παει δεκαετια και βαλε και δεν εχει γινει τιποτα.
    Σαββατο που πηγα εγω παντως στους γρηγορους δεν ειχε ψυχη.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Ατυχη συγκριση αλλα, επειδη δλδ δεν ιππαρχει καλο γκομανακι να πηδηξουμε, θα συμβιβαστουμε με τη μαγισσα κιρκη, τη γρια κοτα, τη Βασιλειαδου ξερω γω.... Πιο καλη η μοναξια (για μενα τουλαχιστον)

    Ναι συμφωνω, απο το να πιεσεις στο δρομο, 1000 φορες τα Μεγαρα, αλλα ετσι δε λυνουμε το προβλημα
    Αν βρεθεις σε κανα νησι μονο με τη Βασιλειαδου, ριχτο στη χειρονακτικη τοτε εσυ
    Το προβλημα δε λυνεται γιατι δε θελει ο ιδιοκτητης να το λυσει. Δεν εχει καμια σχεση με μας και δε μπορουμε να κανουμε κατι. Το κρατος πρεπει να ενδιαφερθει κανονικα. Που πλεον κυνηγαει αυτους που τρεχουν στο δρομο αλλα δε σου προσφερει ασφαλης εναλλακτικη.

    Τα ιδια και τα ιδια επαναλαμβανουμε.
    Θες να μπεις Μεγαρα; Μπες.
    Δε θες; Πουλα τη μηχανη ή τρεχα στο δρομο (ή γκρινιαζε στο πληκτρολογιο).
    Δυστυχως αυτες ειναι οι επιλογες.
    Οσοι προφανως εχουν το μπατζετ πανε βορεια,ανατολικα κτλ και δεν ασχολουνται.

  10. #1150
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    183
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Βίντεο από αγωνιζόμενους και mental preparation.

    Η φταιει που τα λεει στα Ιταλεζικα ή εγω κατι δεν καταλαβαίνω!
    Ειδα on board απο εναν αλλο με ενα ντουκατι, πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τις γραμμες ουτε το body position του... ΕΙΜΑΙ ΝΤΙΠ ΑΣΧΕΤΟΣ.... Βρηκα ενα σαιτ με οικονομικα φερινγκ just in case...

  11. #1151
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.884
    Συμφωνώ με Dant3

    Ενώ ήμουν Κυριακή και ηταν μια χαρα στους μεσαίους ,παρολου που ο ζαφειρο καποια στιγμη το φορτωσε το γκρουπακι παλι καλα ηταν.Η πιστα καθαρη και θα εκλεινε χωρις καμια πτωση αν τελευταια στιγμη δεν πεφταν 2 στους expert.

    Ναι η πιστα των Σερρών μαμαει αλλα αν ειναι να πηγαινω μια φορα στα δυο χρονια η ακομα και στον ενα χρονο,καληνυχτα.

    Τα εχουμε πει πολλες φορες και τα ξερουμε ολοι,ας ειναι εκει τα μεγαρα να βγαζουμε την οποια μουρλα μας για να μπορουμε να ειμαστε και στο δρομο νορμαλ.

    Τεταρτες ειναι ανοιχτα απο 15:00 me 20:00 καθε βδομαδα απ οτι ειπαν.

    Τα μεγαρα με τα οποια αρνητικα του ειναι μεγαλο σχολειο.

  12. #1152
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    212
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TheRegulator Προβολή μηνύματος
    Η φταιει που τα λεει στα Ιταλεζικα ή εγω κατι δεν καταλαβαίνω!
    Ειδα on board απο εναν αλλο με ενα ντουκατι, πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω τις γραμμες ουτε το body position του... ΕΙΜΑΙ ΝΤΙΠ ΑΣΧΕΤΟΣ.... Βρηκα ενα σαιτ με οικονομικα φερινγκ just in case...
    Θα πας track day ή θα κάνεις σχολείο? Με ποιον διοργανωτή αν επιτρέπεται? Θα σε συμβουλευα να κάνεις κάποιο μάθημα πρώτα οδήγησης στην πίστα ή να μπεις σε κάποια πιο αργή/τεχνική πίστα. Η Κρεμόνα είναι πολύ ωραία πίστα αλλά αρκετά γρήγορη. Έχω τρέξει μερικές φορές. Δεν κάνει όμως για κάποιον που μπαίνει 1η φορά. Ακόμα και με το group των amateur να μπεις θα είσαι επικίνδυνος και για σένα και για τους άλλους.
    Ξέρω έναν διοργανωτή εδώ στην Ιταλία που έχει γκρουπ και για τους "1st time". Prima in pista λέγονται. Ψαχτους στο ινσταγκραμ

  13. #1153
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.288
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από zephyr1 Προβολή μηνύματος
    Συμφωνώ με Dant3

    Ενώ ήμουν Κυριακή και ηταν μια χαρα στους μεσαίους ,παρολου που ο ζαφειρο καποια στιγμη το φορτωσε το γκρουπακι παλι καλα ηταν.Η πιστα καθαρη και θα εκλεινε χωρις καμια πτωση αν τελευταια στιγμη δεν πεφταν 2 στους expert.

    Ναι η πιστα των Σερρών μαμαει αλλα αν ειναι να πηγαινω μια φορα στα δυο χρονια η ακομα και στον ενα χρονο,καληνυχτα.

    Τα εχουμε πει πολλες φορες και τα ξερουμε ολοι,ας ειναι εκει τα μεγαρα να βγαζουμε την οποια μουρλα μας για να μπορουμε να ειμαστε και στο δρομο νορμαλ.

    Τεταρτες ειναι ανοιχτα απο 15:00 me 20:00 καθε βδομαδα απ οτι ειπαν.

    Τα μεγαρα με τα οποια αρνητικα του ειναι μεγαλο σχολειο.
    Σου είπαν είναι ανοιχτά δηλαδή για ελεύθερη προπόνηση όπως οι Σέρρες??χωρίς διοργάνωση?η το κάνει ο ζαφειρο?
    Throttle that mysterious friend of ours

  14. #1154
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    183
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geioann Προβολή μηνύματος
    Θα πας track day ή θα κάνεις σχολείο? Με ποιον διοργανωτή αν επιτρέπεται? Θα σε συμβουλευα να κάνεις κάποιο μάθημα πρώτα οδήγησης στην πίστα ή να μπεις σε κάποια πιο αργή/τεχνική πίστα. Η Κρεμόνα είναι πολύ ωραία πίστα αλλά αρκετά γρήγορη. Έχω τρέξει μερικές φορές. Δεν κάνει όμως για κάποιον που μπαίνει 1η φορά. Ακόμα και με το group των amateur να μπεις θα είσαι επικίνδυνος και για σένα και για τους άλλους.
    Ξέρω έναν διοργανωτή εδώ στην Ιταλία που έχει γκρουπ και για τους "1st time". Prima in pista λέγονται. Ψαχτους στο ινσταγκραμ
    Καλημέρα, με τα λίγα που είδα για την πιστα εχεις απόλυτο δίκιο. Διοργανωτής ειναι η αντιπροσωπεία που αγόρασα την μηχανή εδω στην Ελβετία και απ ότι καταλαβα ειναι και τα δυο μαζι καθώς εχουν instructors. Τους εκανα φολο και θα το ψαξω ενδελεχώς αργοτερα!

  15. #1155
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    676
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Σου είπαν είναι ανοιχτά δηλαδή για ελεύθερη προπόνηση όπως οι Σέρρες??χωρίς διοργάνωση?η το κάνει ο ζαφειρο?
    Την διοργανώνει τα μέγαρα αλλά δεν γνωρίζω αν έχει κριτές κλπ, το κόστος τουλάχιστον πριν 2 Τετάρτες που διάβασα ήταν από της 15:00εως της 20:00 στα 80€ … εδώ γελάμε κ κλαίμε ταυτόχρονα
    Του ποζερα η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

Σελίδα 77 από 77 ΠρώτοΠρώτο ... 2767727374757677

Παρόμοια θέματα

  1. Prive Track Day @ Μεγαρα - Κυριακη 24/4
    από SF στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2005, 22:32
  2. track day
    από idi στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 52
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2005, 10:11
  3. Track Days 30/3
    από BAD BOY στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 10/03/2005, 03:39
  4. Track Day 19-20 Μαρτίου
    από Noela στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2005, 14:22
  5. Track day στα Μέγαρα
    από Μήτσος1 στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2005, 19:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF