Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: ΜΑΥΡΟ ΜΑΤ - ΑΤΥΧΙΑ

  1. #1

    Unhappy ΜΑΥΡΟ ΜΑΤ - ΑΤΥΧΙΑ

    Παιδιά δεν νομίζω να έτυχε σε άλλον αυτο..

    Πάω δουλειά κανονικά και παρκάρω κοντά στον τοίχο όπως παρκάρω τους τελευταίους 12 μήνες.
    Παιρνώ σε άσχετη φάση δίπλα απο το στρομακι μου (06 μαύρο μάτ) και βλέπω πετρίτσες επάνω και σκόνες.Κοιτάζω πιό καλα και παρατηρώ ασημιές κουκίδες σε πολλά μερη του. Μαθαίνω ότι κάνανε μόνωση απο πάνω στην ταράτσα και δεν ειδοποίησαν για τις εργασίες τους.

    Βρήκα τον υπεύθινο και του είπα οτι θα πάει στο συνεργείο και αν καθαριστεί χωρίς έξοδα καλώς αλλιώς 8α πληρώσει πλαστικά γιατι δεν τα βάφω.(εμένα καινούρια ήταν τα πλαστικα και καινούρια τα θέλω). Συμφώνισε και δεσμέυτηκε μιας και με ειδε νευριασμένο κτλ..

    Ο μηχανικός μου που τον ρώτησα μου είπε οτι μόνο με compount φεύγει ή με ακρυλικό διαλύτη, αλλά με ρίσκο να ξεβάψει.

    Εντομεταξύ στο manual του λέει οτι δεν πρέπει να περνάμε με polish-compount την μπογια γιατι ειναι ματ και θα πάψει να ειναι πλέον ματ και θα γιαλλίζει .(ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΗ)

    Μήπως, υπάρχει κανεις που έτυχε να ασχοληθεί με το θέμα?

    Υπάρχει λύση στο πρόβλημα μου?

    Περιμένω νέα σας
    Fly With It!!

  2. #2
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Ότι και να κάνεις με το ΜΑΤ θα σου μείνει σημάδι δυστυχώς. Πας γι άλλα.

  3. #3
    sosTa? ..... paliaaaa :-)
    Εγγραφή
    03/05/2006
    Μηνύματα
    2.386

    Re: ΜΑΥΡΟ ΜΑΤ - ΑΤΥΧΙΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Suner
    Μήπως, υπάρχει κανεις που έτυχε να ασχοληθεί με το θέμα?

    Υπάρχει λύση στο πρόβλημα μου?

    Περιμένω νέα σας


    μαθαίνεις τιμές για τα πλαστικά σου και ενημερώνεις τον υπέυθυνο που όταν ακούσει τιμές θα του πέσουν τα μαλλιά γιατί νομίζουν ότι είναι φθηνά τα ανταλλακτικά για τις μηχανές. Δε στα πληρώνει και άντε βρεστον μετά...

    αλλιώς καλείς από τώρα τους μπάτσους ΚΑΙ την ασφαλιστική σου (ειδικά αν έχει νομική κάλυψη είσαι άρχοντας) καταγράφουν το περιστατικό και ανταλλάσετε στοιχεία οπότε μετά δε μπορεί να σου κρυφτεί...


    επίσης θεωρω΄ότι μόνο εξουσιοδοτημένος θα πρέπει να σε καθοδηγήσει τί να κάνεις καθώς αν σου πει να βάλεις αλοιφή ή ότι να 'ναι αναλαμβάνει και την ευθύνη (εγγυοδοτεί) ότι η συμβουλή του δε θα σου καταστρέψει περαιτέρω τα πλαστικά σου...



  4. #4

    Re: Re: ΜΑΥΡΟ ΜΑΤ - ΑΤΥΧΙΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    μαθαίνεις τιμές για τα πλαστικά σου και ενημερώνεις τον υπέυθυνο που όταν ακούσει τιμές θα του πέσουν τα μαλλιά γιατί νομίζουν ότι είναι φθηνά τα ανταλλακτικά για τις μηχανές. Δε στα πληρώνει και άντε βρεστον μετά...

    αλλιώς καλείς από τώρα τους μπάτσους ΚΑΙ την ασφαλιστική σου (ειδικά αν έχει νομική κάλυψη είσαι άρχοντας) καταγράφουν το περιστατικό και ανταλλάσετε στοιχεία οπότε μετά δε μπορεί να σου κρυφτεί...


    επίσης θεωρω΄ότι μόνο εξουσιοδοτημένος θα πρέπει να σε καθοδηγήσει τί να κάνεις καθώς αν σου πει να βάλεις αλοιφή ή ότι να 'ναι αναλαμβάνει και την ευθύνη (εγγυοδοτεί) ότι η συμβουλή του δε θα σου καταστρέψει περαιτέρω τα πλαστικά σου...


    φωναξες την αστυνομια?


    αν την κανει ο μαστορας τι θα κανεις μετα?

  5. #5

    WD40

    Δεν παίζει να μπεί Αστυνομία στο χώρο εργασίας γιατι ειναι ιδιωτικός. Σε περίπτωση ατυχήματος με οχήματα δεν τους νοιάζει, το έχω δει. (Α , ναι μένω Κυπρο).

    Πήγα σπίτι σήμερα και είπα να δοκιμάσω με WD40 επάνω σε μπατονέτα σε σημείο του fender.(Εννοείται οτι το fender το έχω 2πλό λόγω βλαμμένης γειτονισας). Ετσι με απαλές κυκλικές κινήσεις παρατήρησα οτι βγαίνουν οι κηλίδες. Αμέσως μετά το καθάρισα με υγρό καθαρισμού ντζαμιών για να φύγει το WD40.

    Εκατσα αρκετή ώρα και το παρατηρούσα απο διάφορες οπτικές γωνίες αν γυαλλίζει.

    Ευτυχώς δεν έχει το παραμικρή διαφορά με τα πλαστικά που δεν έχουν επηρεαστεί.


    Τώρα μένει να το δοκιμάσω στο μεταλλικό μέρος με την μάτ την μπογια να δώ τι θα κάνει.

    Δύσκολο χρώμα το μαύρω το ματ αλλά Γ....ΕΙ!!!!
    Fly With It!!

  6. #6
    τυπογραφικό λάθος .


    μαύρο ήθελα να πώ.
    Fly With It!!

  7. #7

    Re: WD40

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Suner
    Δεν παίζει να μπεί Αστυνομία στο χώρο εργασίας γιατι ειναι ιδιωτικός. Σε περίπτωση ατυχήματος με οχήματα δεν τους νοιάζει, το έχω δει. (Α , ναι μένω Κυπρο).

    Έχω την εντύπωση πως και οι ασφάλειες εντός ιδιωτικών χώρων δε σε καλύπτουν. Αν για παράδειγμα τρακάρεις μέσα σε ένα εργοστάσιο, το πιο πιθανό είναι να πάρεις το πούλο..
    More Techno..More Dijital!!
    This way please...www.di.fm


  8. #8
    DOT SAE E1778JY32 μέλος Το avatar του/της lampros_fazer
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    1.623

    Re: Re: ΜΑΥΡΟ ΜΑΤ - ΑΤΥΧΙΑ

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Nostra
    μαθαίνεις τιμές για τα πλαστικά σου και ενημερώνεις τον υπέυθυνο που όταν ακούσει τιμές θα του πέσουν τα μαλλιά γιατί νομίζουν ότι είναι φθηνά τα ανταλλακτικά για τις μηχανές. Δε στα πληρώνει και άντε βρεστον μετά...

    αλλιώς καλείς από τώρα τους μπάτσους ΚΑΙ την ασφαλιστική σου (ειδικά αν έχει νομική κάλυψη είσαι άρχοντας) καταγράφουν το περιστατικό και ανταλλάσετε στοιχεία οπότε μετά δε μπορεί να σου κρυφτεί...
    Αυτό που λέει ο Νόστρα (ασφαλιστική & μπάτσους) να κάνεις..Γιατί αν περιμένεις από την προφορική του δέσμευση να στα πληρώσει ο ίδιος..

    Εγώ σε αντιστοιχη περίπου περίπτωση που ευθυνόταν ο εργολάβος για ζημιά που έπαθα,το κυνήγησα και αποζημιώθηκα για όλα μέχρι τελευταίου σεντ..
    [size=4pt]έχω μεγάλο ταλέντο στα χείλη[/size]


    [FONT=courier new]tennis365.gr [/FONT]

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2006, 15:16
  2. ΜΑΥΡΟ ΜΑΤ
    από costas81 στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 86
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2006, 09:27

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF