Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: σκελετοι .χειροποιητοι πως βγαζης χαρτια?

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikos121
    Εγγραφή
    15/10/2009
    Μηνύματα
    243

    σκελετοι .χειροποιητοι πως βγαζης χαρτια?

    αν κατασκευασης σκελετο υπαρχη περιπτωση να βγαλης χαρτια?αν οχι τι αλλη πατεντα παιζη?
    γεροξεκουτης

  2. #2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos121 Προβολή μηνύματος
    αν κατασκευασης σκελετο υπαρχη περιπτωση να βγαλης χαρτια?αν οχι τι αλλη πατεντα παιζη?
    Με την ισχύουσα νομοθεσία δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει κάποιος έγκριση αντικατάστασης σκελετού με ότι ναναι.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikos121
    Εγγραφή
    15/10/2009
    Μηνύματα
    243
    αν κ καλα κανω εισαγωγη απο αλλη χωρα?παιζη να παρω χαρτια?
    γεροξεκουτης

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikos121
    Εγγραφή
    15/10/2009
    Μηνύματα
    243
    βαρεθηκα να κοβω λαιμους κ να τους κολαω με TIG
    γεροξεκουτης

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panagiwths
    Εγγραφή
    30/06/2012
    Μηνύματα
    136
    Να ρωτήσω γω κάτι άσχετο.. Ο σκελετός που λες είναι για τσοπεροκατασταση ?? Καλά πέρα τις γεωμετρίας.. δεν φοβάσαι μην κόψει ??

  6. #6
    Δεν τα ξέρω ακριβώς, αλλά η λογική είναι κάπως έτσι:

    Πρέπει να ιδρύσεις εταιρία (τώρα τι εταιρία, ΑΕ, ΟΕ, ΑΕΒΕ...) και να φτιάξεις ένα ορισμένο αριθμό παραγωγής π.χ. 50 πλαίσια, και τότε αφού πληρώσεις τα ΙΚΑ που αντιστοιχούν στις εργατώρες που το κράτος ορίζει, τους φόρους και ότι άλλο γραφειοκρατικό σου ζητήσει το πανέξυπνο ελληνικό κράτος, θα βγάλεις άδειες όσες θέλεις.

    Ουσιαστικά πρέπει να ιδρύσεις αυτοκινητοβιομηχανία, ο ιδιώτης στην Ελλάδα ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ να κάνει κάτι.

    Ενναλακτικά, μπορείς να φτιάχνεις στα χαρτιά τα πλαίσια στην Αγγλία, να βγάζεις άδεια εκεί, και μετά να μεταφέρεις την άδεια στην ελλάδα, πληρώνοντας εισαγωγή και εκτελωνισμό οχήματος.

    Δεν νοιώθετε όλοι ότι είναι πολύ περίεργο που δεν έχουμε βιοτεχνία-βιομηχανία αυτοκινήτου (ή μοτό, το ίδιο είναι..) στην ελλάδα, ε;ε;ε; Μάλλον θα φταίει που είμεθα τεμπέληδες, δεν εξηγείται αλλοιώς...

  7. #7
    Έμμεσα, αν εσύ απλά θέλεις να φτιάξεις ένα custom για δική σου χρήση, βρες ένα ρετάλι, χτύπα τα νούμερα του ρεταλιού στο δικό σου πλαίσιο, κατέστρεψε το ρετάλι, και είσαι έτοιμος. Αρκεί το ρετάλι και το δικό σου, να μην είναι τραγικά διαφορετικά, να έχουν ίδιο μοτέρ σε κυβισμό κ.ο.κ.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikos121
    Εγγραφή
    15/10/2009
    Μηνύματα
    243
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Πολυμήχανος Προβολή μηνύματος
    Έμμεσα, αν εσύ απλά θέλεις να φτιάξεις ένα custom για δική σου χρήση, βρες ένα ρετάλι, χτύπα τα νούμερα του ρεταλιού στο δικό σου πλαίσιο, κατέστρεψε το ρετάλι, και είσαι έτοιμος. Αρκεί το ρετάλι και το δικό σου, να μην είναι τραγικά διαφορετικά, να έχουν ίδιο μοτέρ σε κυβισμό κ.ο.κ.
    γιατι να κανουμε μαιμουδιες τη στιγμη που μπορουμε να κανουμε μεχρι εξαγωγες επι του συγκεκριμενου ανικειμενου?πουτανα ελλαδα!εχω βρη μια ακρη απο ρουμανια κ λεω να τη κανω!καποτε θαυμαζαμε τα χαρυς κ σποντομ λες κ μεις δεν μπορουμε να τα κανουμε.τες πα!απελπιστηκα!το δικο μου τοφτιαξα ετσι.χτηπησα νουμερα στη πρεσσα στη δουλεια!ευχαριστω παντως φιλοι λου!
    γεροξεκουτης

  9. #9
    Τι να σου πω, κι εγώ υπάλληλος είμαι (που λέει και το ρηττό)

    Τι να πω, αυτά είναι τα χάλια μας, το ίδιο μας το κράτος μας κλείνει τις δυνατότητες, και αυτό χωρίς να υπάρχει κάποιο κέρδος για αυτό.

    Νομίζεις εγώ δεν θέλω να κατασκευάσω πράγματα; Και κάποια στιγμή διάβασα και έμαθα ότι έχω γεννηθεί σε λάθος χώρα...

    Ζωή σε λόγου μας

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nikos121
    Εγγραφή
    15/10/2009
    Μηνύματα
    243
    ρε ακομα κ στη ρωσσια κανουν οτι θελουν!ρε πουστη μου ενα κρατος μαλακισμενο κ κοντοφθαλμο που κοιταει με τους τουριστες να βγαλη μεροκαμματο!
    γεροξεκουτης

  11. #11
    Ημίκουλο μέλος Το avatar του/της KostasV2
    Εγγραφή
    20/09/2011
    Μηνύματα
    1.515
    Καλά, στην Αγγλία δεν είναι και τόσο απλά τα πράγματα. Το όχημα περνάει από εξονυχιστικό τεχνικό έλεγχο πριν πάρει το οκ για να βγάλει πινακίδα...
    Φυσικά, η διαφορά από την Ελλάδα, είναι ότι εκεί υπάρχει ακριβής διαδικασία, ενώ εδώ...

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ikarosk
    Εγγραφή
    22/08/2007
    Μηνύματα
    736
    Τι πλαίσια λέτε ρε παιδιά???????????
    Ας δοκιμάσει κάποιος κοινός θνητός να βγάλει σε παραγωγή κουβαρίστρες, πιπίλες, η τσολιαδάκια και απ'το κάζο που θα πάθει, θα φουντάρει όσο το συντομότερο για να γλιτώσει.
    Η ιδιωτική πρωτοβουλία στο ελλάδα τιμωρείται αυστηρά.

    http://youtu.be/CxzzKJOhqlE

  13. #13
    Destination is the trip Το avatar του/της Corvo
    Εγγραφή
    13/09/2008
    Μηνύματα
    1.299
    ειναι ενας τυπος καπου στην Κατερινη, που φτιαχνει ρεπλικες απο πορσε αν θυμαμαι καλα...

    με εξαιρετικη δεξιοτεχνια κατα την γνωμη μου...

    μαντεψτε ομως, δεν του διναν αδεια κυκλοφοριας για αυτο το λογο και αν θυμαμαι καλα, ο ανθρωπος τα εξαγει Γερμανια και βγαζει απο εκει αδεια και μετα τα εισαγει και τα εκτελωνιζει Ελλαδα!
    You start with a bag full of luck and an empty bag of experience. The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.

  14. #14
    Μάνος Το avatar του/της mankam
    Εγγραφή
    15/08/2009
    Μηνύματα
    1.347
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Corvo Προβολή μηνύματος
    ειναι ενας τυπος καπου στην Κατερινη, που φτιαχνει ρεπλικες απο πορσε αν θυμαμαι καλα...

    με εξαιρετικη δεξιοτεχνια κατα την γνωμη μου...

    μαντεψτε ομως, δεν του διναν αδεια κυκλοφοριας για αυτο το λογο και αν θυμαμαι καλα, ο ανθρωπος τα εξαγει Γερμανια και βγαζει απο εκει αδεια και μετα τα εισαγει και τα εκτελωνιζει Ελλαδα!
    οντως κανει εξαιρετικη δουλεια με την αδεια των εργοστασιων κανει ρεπλικες,οχι μονο πορσε,ολα ειναι απο πολυεστερα καθως εχει παρει τα καλουπια απο τα εργοστασια,εχει και στην γερμανια νομιζω παραρτημα,απο το πεισμα του προσπαθησε να μεινει ελλαδα κυνηγησε επιδοτηση αλλα σκονταψε στην γραφειοκρατεια.
    ελλαδαρα....

  15. #15
    Destination is the trip Το avatar του/της Corvo
    Εγγραφή
    13/09/2008
    Μηνύματα
    1.299
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mankam Προβολή μηνύματος
    οντως κανει εξαιρετικη δουλεια με την αδεια των εργοστασιων κανει ρεπλικες,οχι μονο πορσε,ολα ειναι απο πολυεστερα καθως εχει παρει τα καλουπια απο τα εργοστασια,εχει και στην γερμανια νομιζω παραρτημα,απο το πεισμα του προσπαθησε να μεινει ελλαδα κυνηγησε επιδοτηση αλλα σκονταψε στην γραφειοκρατεια.
    ελλαδαρα....
    γραψε λαθος δεν ηξερα οτι εχει και στη γερμανια παραρτημα....

    τρωει τα ιδια της παιδια για αλλη μια φορα
    You start with a bag full of luck and an empty bag of experience. The trick is to fill the bag of experience before you empty the bag of luck.

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2016, 20:37
  2. Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 18/12/2003, 21:33
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 13:19
  4. Πως Να Κανεις Ευτυχισμενη Μια Γυναικα
    από stratospr στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 09:40
  5. Πως επιλεγονται οι moderator????
    από filippos_hornet στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 13/11/2003, 13:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF