Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 37

Θέμα: Aprilia Caponord 1200

  1. #1
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429

    Aprilia Caponord 1200

    Δεν ξέρω για το αν σας φαίνεται "λίγο" αλλά όταν θρονιάστηκα πάνω της την καταβρήκα και ερωτεύτηκα τη μουτράκλα της. Άνετα θα συμβίωνα μαζί της για χρόνια καθώς έχει το κατάλληλο στήσιμο και όσα αλογάκια πρέπει για τα τουριστικά γούστα μου. Όσο για το βάρος δεν το βλέπω τραγικό καθώς άμα έχεις συνηθίσει σε Bandit δε σε σκιάζει τίποτα . Αρώτηξις που θα ήθελα να έχει απάντηση είναι σε ποιον θα το εμπιστευόσουν για σερβις με τόσα μπλιμπλικια πάνω χώρια του ότι τα συνεργεία του αντιπροσώπου ασχολούνται με σκουτεράκηδες μόνο;;;...

    Η λογική λέει Τίγρης ο 1050ος του Θριάμβου αλλά ο έρωτας φωνάζει για Β. Ακρωτήρι... Να δούμε ποιος θα νικήσει άραγε...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gallery+Caponord+1200TP+(3).jpg 
Προβολές:	287 
Μέγεθος:	46,5 KB 
ID:	329090
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της antsoar
    Εγγραφή
    15/01/2009
    Μηνύματα
    1.672
    Από κοντά και στο χρώμα που το είδαμε ήταν πιο όμορφο
    Travel, Grow, Share

  3. #3
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Και μετά πήρα σβάρνα τις αντιπροσωπίες να το ζαχαρώνω...
    Για να δούμε...
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  4. #4
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    νομιζω χρειαζεται να λυθει το μισο μηχανακι για να γινει σερβις στον πισω κυλινδρο
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  5. #5
    ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ................





    Όταν δε πήγα να ρωτήσω σχεδόν 2 χρόνια πριν που βγήκε και ρώτησα αν θα έρθει κάποιο να το δω από κοντά πριν αγοράσω
    ο ντήλερ αφού γέλασε με νόημα σχεδόν ειρωνικά μου είπε ......τρελλός είσαι που να το βρούμε 16 χιλιάρικα μηχανάκι να το
    βάλουμε βιτρίνα.Πουλούσε από προσπέκτους ο άνθρωπος όπως το 1970 το Ντάτσουν...!!!!
    Επίσης ρώτησα σέρβις κ.λ.π.....
    ΟΛΕ.............ΟΛΕ..........ΟΛΕ...!!!!
    Κατά εδώ πάνω ΑΚΟΜΑ..........ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΝΕΝΑ, αν κανείς Βόρειος είδε..??
    Ένα κάτι δηλαδή σαν να ζεις Βόρεια Κορέα και να ψάχνεις συνεργείο για Πόρσε...........
    Μετά ήρθε ο έρωτας ,Πλατωνικός λέμε και πριν το δω άρχισα να διαβάζω διάφορα απο τα τεστ ακόμα....!!!
    Μερικούς σας ξύνεται πραγματικά ο κώλος ,πάνε πάρε ρε λεβέντη μου ένα βεστρομάκι και συ 650 τώρα που το
    κατέβασαν και ένα χιλιαρικάκι.Αλλιώς κάτσε να το κυκλοφορήσει πρώτα κανένας Ιταλός και βλέπουμε...!!!

  6. #6
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DrBig Προβολή μηνύματος
    νομιζω χρειαζεται να λυθει το μισο μηχανακι για να γινει σερβις στον πισω κυλινδρο
    Γιατί μόνος του θα το κάνει ?


    Τώρα στη βασική σου ερώτηση ichigo ,
    υπάρχουν εξουσιοδοτημένα στη περιοχή σου που είναι καλά συνεργεία .
    Δεν θέλω να γράφω ονόματα , ψάξου ...

    Μην τρελαίνεσαι , δεν έχει κάτι ιδιαίτερο το capo1200 μηχανικά .
    Ένα v2 μοτέρ είναι που θέλει τη προβλεπόμενη συντήρηση του όπως ορίζει ο κατασκευαστής .

    Τώρα αν αρχίσει τα παρατράγουδα όπως κάποτε ο προκάτοχος του ,
    που τα συνεργεία σήκωναν τα χέρια ψηλά μιας και οι λύσεις ήταν εκτός manual κατασκευαστή ,
    άλλου παπά ευαγγέλιο .

    Βέβαια άλλες εποχές τότε άλλες τώρα .

    Το συγκεκριμένο εξάλλου δεν έχει κάποιο νέο μοτέρ για τα εξουσιοδοτημένα ,
    αλλά το γνωστό v2 που φοράει και το dorsoduro 1200 ,
    οπότε ξέρουν και από τη μικρή εμπειρία μου σου μεταφέρω πως δεν έχω ακούσει φοβερά παρατράγουδα για το μοτέρ .

    Βάζεις σαν επιλογή capo 1200 και τίγρη 1050 , αν θα ήθελες να ξεφύγεις από
    τη καφενειακού τύπου συζήτηση ''είχα ένα φίλο κάποτε που .... χάλασε '' κτλ ,
    μπορείς να δεις και το νέο versys 1000 που βελτιώθηκε πολύ αισθητικά ,
    έχει το γνωστό σε σένα 4Ι μοτέρ και είναι και Ιάπωνας οπότε γλυτώνεις τις κουβέντες καφενείου
    και αντί να μιλάς για χαρακτήρα στις βλάβες , θα μιλάς για προβλεπόμενη συντήρηση καθώς θα αλλάζεις πχ μπιέλες .

    http://www.kawasaki.com/Products/2015-VERSYS-1000-LT

  7. #7
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.683
    λευκο γαμαει-αλλα και κοκκινακι.
    μεχρι στιγμης καμια δεκαρια εδω και 2 χρονια,εχω δει να περνανε απο εδω κατω
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  8. #8
    Ο σημειολόγος Το avatar του/της spyro
    Εγγραφή
    02/05/2008
    Μηνύματα
    3.210
    2 μηχανακια έχεις στο μυαλό σου. Caponord και Τιγρη. To ερώτημα είναι ένα. "θα τα βρώ σκούρα με το δίκτυο της aprilia στην Ελλάδα?

    οκ τώρα που βάλαμε τα πράγματα στη θέση τους για το ποια είναι τα ερωτήματα, ας απαντήσουμε:

    προφανως το caponord υπερέχει στην Ελλάδα πολυ περισσότερο και σαφώς καλύτερα σε υποστήριξη service και δίκτυου.

    Εάν τα ερωτήματα σου είναι άλλα ας τα συζητήσουμε. Αλλά μέχρι τώρα εγώ βλέπω μόνο αυτά. Για αυτά τα ερώτηματα δεν υπάρχει μήπως και μπορεί και η άποψη του φίλου μου. Ξεκάθαρα με το capo θα έχεις το κεφάλι σου πιο ήσυχο απο ότι με τον Τίγρη

  9. #9
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από faraway Προβολή μηνύματος
    Γιατί μόνος του θα το κάνει ?
    Το θεμα ειναι τι χρεωνουν οι εξουσιοδοτημενοι για σερβις αν τους παιρνει μια μερα.

    Εχω δει κανα δυο στο δρομο, πολυ ομορφο μηχανακι, αλλα με την ελευση του FJ09 στην κατηγορια , δεν εχει νοημα.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  10. #10
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Ενα λευκό τεστ ride έχουμε εδώ στο Βόλο.
    Πανέμορφο το άτιμο.
    Τελευταία τροποποίηση από teogtp; 27/12/2014 στις 09:34.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  11. #11
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Ένας από τους λόγους που το έχω στις επιλογές μου, πέρα από ότι είναι καραμ0υν@ρος και ναι το θέλω σε ασπρούλι :a07:, είναι και ο κινητήρας δλδ ΔΕΝ είναι πουσαρισμένος από την Aprilia οπότε δεν πιστεύω πως έχω κάτι να φοβάμαι. Τώρα τις καφενειακές τύπου συζητήσεις τύπου παρε Ιάπωνα blah blah :a16: που πας να μπλέξεις κλπ τις ακούω βερεσέ. Τα ίδια άκουγα όταν πήρα ιταλικό σκούτερ, το τι άκουσα από τον περίγυρό μου δεν περιγράφεται, anyway σε λίγο θα κλείσω ένα ευτυχισμένο χρόνο μαζί του με πολλά χλμ.

    Και μια παρένθεση εδώ προς Terens και λοιπούς: Αν είσαι μερακλής με το όχημά σου και ξέρεις να το ακούς, να βλέπεις, να ενημερώνεσαι και να διαβάζεις για τα χούγια του KAI ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΤΗΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ είσαι μια χαρά. Και όσο να ναι petrolhead είμαι με ότι όχημα και αν έχω/είχα μέχρι στιγμής. Η γενιά μου επίσης έχει το Internet οπότε πολλές κακοτοπιές μπορούν να αποφευχθούν και μπορείς να βρεις και πολλά how-to.

    Είδα και τα specs του FJ09 στην EICMA δε μου κανε κούκου. Για τυπικό all rounder το βλέπω αν και βελτιωμένο αρκετά αλλά μόνο που θα χει τι ρετσινιά του TDM όχι ευχαριστώ . To Versys είναι ποιο συμπαθές αλλά το όνομα Kawasaki δεν το χα και ποτέ σε ιδιαίτερη υπόληψη. Άσε που θα βλέπω το Capo και θα χτυπιέμαι που δεν έκανα την υπέρβαση να το αγοράσω όπου και απο φρένα και αναρτήσεις είναι ποιο ολοκληρωμένο απ όλα αυτά.

    Με την εξάτμηση έχω μόνο μια ένστασις... Παίζει να βρίσκει εύκολα κάτω όταν έχεις βαλίτσες αλλά δε νομίζω ότι θα με χαλάσει και πολύ
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της MG-KTiNoS
    Εγγραφή
    13/08/2011
    Μηνύματα
    7.971
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Και μια παρένθεση εδώ προς Terens και λοιπούς: Αν είσαι μερακλής με το όχημά σου και ξέρεις να το ακούς, να βλέπεις, να ενημερώνεσαι και να διαβάζεις για τα χούγια του KAI ΠΡΟΠΑΝΤΩΝ ΝΑ ΤΟ ΣΥΝΤΗΡΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ είσαι μια χαρά. Και όσο να ναι petrolhead είμαι με ότι όχημα και αν έχω/είχα μέχρι στιγμής. Η γενιά μου επίσης έχει το Internet οπότε πολλές κακοτοπιές μπορούν να αποφευχθούν και μπορείς να βρεις και πολλά how-to.

    Είδα και τα specs του FJ09 στην EICMA δε μου κανε κούκου. Για τυπικό all rounder το βλέπω αν και βελτιωμένο αρκετά αλλά μόνο που θα χει τι ρετσινιά του TDM όχι ευχαριστώ . To Versys είναι ποιο συμπαθές αλλά το όνομα Kawasaki δεν το χα και ποτέ σε ιδιαίτερη υπόληψη. Άσε που θα βλέπω το Capo και θα χτυπιέμαι που δεν έκανα την υπέρβαση να το αγοράσω...

    Ελπίζω να μην έχει τίποτα προβλήμα με τίποτα ταχυσύνδεσμους και πάρει φωτιά ο κώλος σου, για να δούμε ποιός έχει ρετσινιές και ποιός όχι....
    ανανήψαντας

  13. #13
    Squadra Puzzola Το avatar του/της Ichigo
    Εγγραφή
    17/07/2005
    Μηνύματα
    1.429
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Ελπίζω να μην έχει τίποτα προβλήμα με τίποτα ταχυσύνδεσμους και πάρει φωτιά ο κώλος σου, για να δούμε ποιός έχει ρετσινιές και ποιός όχι....
    Ναι κάποτε... Που και αυτό προλάβαινες τ άλλαζες αν είχες ψάξει που πονάει! Ενώ το TDM το 850 τέρας αξιοπιστίας και αυτό τότε... Θες να σου πω για beverly να καραφλιάσεις;;;
    Salentu. Lu Sule Lu Mare Lu Ientu.

    Et quacumque viam dederit fortuna sequamur
    "Conservatives are not necessarily stupid, but most stupid people are conservatives."

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Ναι κάποτε... Που και αυτό προλάβαινες τ άλλαζες αν είχες ψάξει που πονάει!


    H aprilia ελεγε για ελεγχο των σωληνωσεων καυσιμου καθε 7500χλμ, δηλαδη με καθε service. Το οτι κανενας δεν το εκανε ειναι αλλη ιστορια. Φυσικα αυτο δεν καθιστα τους ταχυσυνδεσμους της στο συγκεκριμενο μοντελο μη ελλατωματικους οταν στα γιασπαν αντεχουν πολυ περισσοτερο.
    Εφοσον λοιπον εκανες το τσεκ και εβλεπες οτι καθε 7500χλμ ηθελε αλλαγμα, ηθελε λιγο μυαλο για να πας να αγορασεις εναν μεταλλικο και να κανεις δουλεια σου
    Aprilia SXV 5.5 Rulesssssssssss

  15. #15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ichigo Προβολή μηνύματος
    Με την εξάτμηση έχω μόνο μια ένστασις... Παίζει να βρίσκει εύκολα κάτω όταν έχεις βαλίτσες αλλά δε νομίζω ότι θα με χαλάσει και πολύ
    Νομιζω οτι η εξατμιση ρυθιζεται σε 2 θεσεις. Για ψαχτο.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Aprilia Caponord 1200
    από Ktm.Prestige στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2014, 18:45
  2. Aprilia Caponord 1200
    από DrBig στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 67
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2013, 12:44
  3. Aγορά Aprilia Caponord
    από karas78 στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 30/01/2006, 00:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF