Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 40

Θέμα: Είπα κι εγώ...

  1. #1

    Είπα κι εγώ...

    Να πάρω μία βόλτα σε μία αλάνα τη νέα μηχανή του αδερφού μου να δω πως είναι, που τόσα έχω διαβάσει εδώ μέσα και δεν έχω δοκιμάσει και πάνω που πήγα να κάνω μία επιτόπια στροφή έπεσα...

    Είναι οι χαζές πτώσεις που οι περισσότεροι έχετε περιγράψει. Δεν έπαθα τίποτα απολύτως! Αλλά είμαι ξενερωμένος, απογοητεύτηκα λίγο. Αυτό που με πείραξε είναι ότι είναι 2 μηνών η μοτό (FMX) και το έριξα. Βέβαια κι αυτό είναι σαν να μην έπεσε.

    Το μόνο που με απασχολεί είναι ότι από το βάρος το ποδοφρενο γρατζούνισε λιγο το μοτέρ. Βάζω και φωτό να μου πείτε αν υπάρχει πρόβλημα από αυτό και αν πρέπει να κάνει κάτι. Το ξέρω είμαι υπερβολικός αλλά πριν 30 λεπτά την έφαγα και είμαι πεσμένος.

    Τα κατορθώματά μου...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	toumpa1.jpg 
Προβολές:	312 
Μέγεθος:	48,8 KB 
ID:	108750

  2. #2
    Και λίγο η εξάτμιση. Η Μανέτα μόνο στην άκρη γδάρθηκε. Τίποτα άλλο. Αν είχε κανα άλλο θα έπαιρνε τα πλαστικά και θα ένιωθα πολύ χάλια.

    Για πέιτε ρε παιδια... Μιλάμε νιώθω πολύ άσχημα. Αν ήταν δικιά μου οκ αλλά ντρέπομαι τόσο πολύ. Δεν το πιστεψα ότι θα πέσω με 2km/h. Τελικά δε θέλει και πολλή προσπάθεια. Ρε τι έπαθα!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	toumpa2.jpg 
Προβολές:	304 
Μέγεθος:	27,2 KB 
ID:	108751

  3. #3
    Ελα ρε μην μασας! εχει να κανει γρατζουνιτσες ο αδερφος σου μελλοντικα παρα πολλες!
    Δεν "χαλασε" η μηχανη μια χαρα ειναι μην σε παιρνει απο κατω!

  4. #4
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    ελα ρε συ χαλαρα..

    ολοι μας τα χουμε παθει αυτα και χειροτερα..
    την επομενη φορα θα εισαι υποψιασμενος και θα τα πας πολυ καλυτερα ρε!

  5. #5
    Αυτά είναι μηδαμινά σημαδάκια φίλε μου,μην ανησυχείς,ακόμα και ο αδερφός σου δεν νομίζω καν να τα πάρει χαμπάρι
    Fortis Fortuna Adiuvat

  6. #6
    Μικρο το κακο αφου εσυ εισαι καλα. Μη στεναχωριεσαι αν ο αδελφος σου ειναι πιο εμπειρος θα καταλαβει. Αλλο κακο να μη σε βρει

  7. #7
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αν τον αδερφο σου δεν τον λενε Καϊν, μην στεναχωριεσαι ...ολα φτιαχνονται

    υγ. και ολοι εχουμε φαει σουπες και με 2 και με 1 και με 0 χιλομετρα ...δεν σημαινει κατι αυτο...μην σε παιρνει απο κατω

  8. #8
    Δηλαδή εκεί που έφυγε λίγο το χρώμα στο καπάκι του μοτέρ δεν κινδυνεύει να σκουριάσει;

    Δεν μπορώ να το πιστέψω...Μπουρδουκλώθηκα ρε γαμώτο! Πάτησα συπλέκτη, μάρσαρε και πάνω που έστριψα το τιμόνι από το φόβο μου πάτησα το μπροστινό φρένο και πάρ'τον κάτω! Ούφ, θα σκάσω.

  9. #9
    Να του πάρεις καινούργια!



    σοβαρά τώρα +650 σε αυτό που είπαν οι πιο πάνω

  10. #10
    Και για τον αδερφό είναι η πρώτη του μηχανή αλλά αυτός τις έφαγε τις τούμπες του με το παπί και τη μηχανή του δάσκαλου...Εγώ του εγκαινίασα τη δική του-σαν την αμαρτία. Ήθελε να μου το δώσει και την έκανα μλκια μου. Την επόμενη φορά θα την πάρω αφότου θα έχω το δίπλωμα και θα έχω μάθει. Αλλιώς δεν το ξανακάνω...

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από carjunkie
    Δηλαδή εκεί που έφυγε λίγο το χρώμα στο καπάκι του μοτέρ δεν κινδυνεύει να σκουριάσει;

    Δεν μπορώ να το πιστέψω...Μπουρδουκλώθηκα ρε γαμώτο! Πάτησα συπλέκτη, μάρσαρε και πάνω που έστριψα το τιμόνι από το φόβο μου πάτησα το μπροστινό φρένο και πάρ'τον κάτω! Ούφ, θα σκάσω.
    γ@@@σετα μεγαλε δεν κανεις για μηχανη, μην ξανανεβεις...

    δεν σου φταινε σε τιποτα τα διτροχα να τα ταλαιπωρεις...

    αφησε τες γι'αυτους που ξερουν...











































    πλακα κανω ρε...


  12. #12
    Άσε φίλε. Τόση ώρα αυτά λέω στον εαυτό μου! Δίκιο έχεις... Όλοι λένε ότι το fmx είναι μπουρούχα κι εμένα μου φάνηκε πύραυλος. Αν δεν έπεφτα θα ήμουν υπερενθουσιασμένος. Άρα δεν πειράζει η γρατζουνίτσα ε;

    Στου κουλού την πόρτα, όσο θέλεις βρόντα! Άλλο η θεωρία και άλλο η πράξη παιδιά.

  13. #13
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από carjunkie
    Αλλιώς δεν το ξανακάνω...
    ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!

    μη σε παιρνει απο κατω ρε συ.. το ξερεις οτι την πρωτη μερα που πηρα το διπλωμα τρακαρα με κουτι??

    δε λεω μλκια μ και μαλιστα ημουν και γω μετα σα βρεμμενη γατα με ειχε παρει απο κατω,
    ΑΛΛΑ ΑΥΤΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!

    εγω λεω να την ξαναπαρεις τη μηχανη αυριο μεθαυριο αλλα αυτη τη φορα με την καθοδηγηση του αδερφου σου και πιο χαλαρα.. σ ενα ανοιχτο μερος κι ετσι

  14. #14
    Την ξαναπήρα επί τόπου για να μη μου μείνει ο φόβος βασικά και όλα οκ. Αλλά θέλω ένα-δύο 24-ωρα να το ξεπεράσω. Μέχρι τότε θα κλαίγομαι και θα το πώ σε όλους μου τους φίλους ότι έπεσα σα βλάκας!

    Ευτυχώς όμως η μηχανή είναι σαν να μην έπεσε κάν. Αφού την κοιτάγαμε 5-10 λεπτά μέχρι να βρούμε που και αν γρατζουνίστικε!

  15. #15
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    Αρχικά δημιουργήθηκε από carjunkie
    Όλοι λένε ότι το fmx είναι μπουρούχα κι εμένα μου φάνηκε πύραυλος.
    δεν εχεις συνηθισει γι αυτο ..
    οχι πως ειναι μπουρουχα προς θεου..

    και γω οταν ανεβηκα στη μηχανη του giorgos19 (suzuki gsr600) οχι απλα τα ειδα ολα αλλα κοντεψα να φυγω απο τη μηχανη 2 φορες!
    χωρις υπερβολες...!

    και οδηγω παπι 2μιση χρονια... ε και?

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΕΙΠΑ ΚΙ ΕΓΩ...
    από lamogio στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2007, 15:59
  2. ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΤΗ ΜΑΛΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΏ!!!!
    από LIBYKOS στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 13/09/2006, 17:54
  3. τελικα τσιμπησα κι εγω δυο....
    από tools στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/03/2005, 11:15
  4. Κυριε Κυριε ? να πω ενα ανεκδοτο κι εγω?
    από bmour στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2004, 08:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF