Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: "Φόρμουλα 1" η μετοχή!

  1. #1

    "Φόρμουλα 1" η μετοχή!

    Από "Σημερινή" ...

    "Φόρμουλα 1" η μετοχή!

    Επτά φορές επάνω θα ανέβει η μετοχή της Εταιρείας "Αυτοκινητοδρόμιο Πάτρας Α.Ε.", μετά τις 20 Ιουλίου, ημέρα που θα υπογραφεί, μεταξύ των εκπροσώπων της εταιρείας και εκείνων της Ιόνιο Κατασκευαστικής, η σύμβαση για την κατασκευή και τη διαχείρισή του!

    Αυτή είναι μόνον η πρώτη θετική εξέλιξη από την έναρξη κατασκευής του έργου, καθώς στην πορεία προς την υλοποίηση του Αυτοκινητοδρομίου και, φυσικά, μετά την ολοκλήρωση του έργου, οι αναπτυξιακές δυνατότητες αναμένονται μεγάλες.
    Στην παρούσα φάση, η μετοχή του Αυτοκινητοδρομίου εκτοξεύεται από τα 9,5 ευρώ που είναι η σημερινή της τιμή στα 66 ευρώ! Μάλιστα, με αυτή την τιμή, η εταιρεία που αναλαμβάνει τη διαχείριση του Αυτοκινητοδρομίου επενδύει 11 εκ. ευρώ, τα οποία αντιστοιχούν σε μετοχές ίσης αξίας με τη νέα τιμή. Προς το παρόν, δεν προβλέπεται νέα αύξηση της τιμής της μετοχής, ωστόσο, δεν αποκλείεται, καθώς αυτό θα εξαρτηθεί από την επιθυμία του κόσμου.
    Ο κ. Φλωράτος, πρόεδρος της Αυτοκινητοδρόμιο Πάτρας Α.Ε., ενημέρωσε χθες το στενό του κύκλο ότι στις 20 Ιουλίου, στο ξενοδοχείο "Βυζαντινό", θα υπογραφούν η έναρξη του έργου με την Ιόνιο Κατασκευαστική και η ανάληψη της διαχείρισής του από τον επενδυτή.
    Σύμφωνα με τις εκτιμήσεις των εμπλεκομένων, το έργο θα είναι έτοιμο σε 600 ημέρες, δηλαδή το αργότερο εντός 20 μόλις μηνών.
    Με τη δρομολόγησή του, η Πάτρα θα διαθέτει τη μοναδική πίστα με προδιαγραφές να φιλοξενήσει ακόμα και αγώνες της F1, αν και μπορεί να επιβιώσει από όλα τα υπόλοιπα πρωταθλήματα αυτοκινήτου, αλλά και των διαρκώς ανερχόμενων αγώνων μοτοσικλέτας, που συγκεντρώνουν όλο και περισσότερο κοινό.
    Μόνη εκκρεμότητα στην όλη επένδυση είναι η επιδότηση του έργου, μέσω του Αναπτυξιακού Νόμου, η οποία πάντως δεν είναι δυνατόν να μην καταβληθεί, αφού η επένδυση είναι καθ' όλα σύννομη.

    [END]

    Τελικά μήπως υπάρχει θεός;


  2. #2
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715

    Re: "Φόρμουλα 1" η μετοχή!

    Αρχικά δημιουργήθηκε από megatim
    Από "Σημερινή" ...

    Σύμφωνα με τις εκτιμήσεις των εμπλεκομένων, το έργο θα είναι έτοιμο σε 600 ημέρες, δηλαδή το αργότερο εντός 20 μόλις μηνών.
    .......
    Μόνη εκκρεμότητα στην όλη επένδυση είναι η επιδότηση του έργου, μέσω του Αναπτυξιακού Νόμου, η οποία πάντως δεν είναι δυνατόν να μην καταβληθεί, αφού η επένδυση είναι καθ' όλα σύννομη.

    [END]

    Τελικά μήπως υπάρχει θεός;

    εμενα τωρα γιατι δεν με κανει αισιοδοξο ουτε το χρονοδιαγραμμα(γιατι αραγες ?? )

    ουτε το οτι εκκρεμει η χρηματοδοτηση/επιδοτηση....
    (γιατι αρεγες )


    μακαρι παντως να βγουμε ψευτες και οσο και να τα εχουν τα τρακ ντεϊς θα πηγαινω......
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  3. #3
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.715
    οποτε: 600 και σημερα........


    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  4. #4
    ΕγώοΜικρόςοΑμνόςΤουΘεού Το avatar του/της jtoros
    Εγγραφή
    29/03/2004
    Μηνύματα
    271
    Εγώ μέχρι να το δω τελειωμένο, δεν πιστεύω τίποτα... Στο θέμα πίστα στην Ελλάδα, είμαι άπιστος Θωμάς.
    Αν δεν κοιτάς εκεί που θέλεις να πας, θα πας εκεί που κοιτάς.

    Nothing is Impossible!


  5. #5
    ο trackαδόρος!!! Το avatar του/της Alx 84
    Εγγραφή
    09/03/2005
    Μηνύματα
    1.185
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jtoros
    Εγώ μέχρι να το δω τελειωμένο, δεν πιστεύω τίποτα... Στο θέμα πίστα στην Ελλάδα, είμαι άπιστος Θωμάς.

    ακριβώς!!!
    4/11/2006 Ο καλύτερα βελτιωμένος κουλάντζας!!!
    The MRT will be back soon!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Πως κάνουμε πολλαπλά quotes ?
    από kostakisK στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2009, 23:41
  2. quote: VANDA Πριν κατεβούμε από τη μηχανή...
    από mikios400 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2008, 00:03
  3. famous quotes from dirt people..
    από dirtbird στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 09:41
  4. Quote
    από Mago Babidi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 21:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF