Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 87

Θέμα: zeitgeist...

  1. #1
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954

    zeitgeist...

    για ρίξτε μια ματιά και τα συζητάμε έπειτα...με όσους ενδιαφέρονται και μπορούν να ακούσουν κάτι άλλο εκτός από αυτό που τους μάθαν.

    http://video.google.com/videoplay?do...47638082&hl=de

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    ok ενταξει τα εφτιαξα ολα και ειδα και την ταινια
    zeitgeist λεγετε....
    ολη λενε για αυτη, εγω την βρηκα λιγο τραβηγμενη απο τα μαλια, αλλα καλη ηταν παρολα αυτα
    ευχαριστω ολους σας για την βοηθεια σας
    http://www.moto.gr/forums/showthread...t&pagenumber=3

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Δείτε αυτό....
    http://video.google.com/videoplay?do...47638082&hl=de
    ενα δίωρο σχεδόν αλλά αξίζει τον κοπο
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
    Μολις το ειδα και ηταν πραγματικα πολυ ωραιο.
    Ειδικα το οτι η Κεντρικη Αμερικανικη Τραπεζα ειναι ιδιωτικη και ανεξαρτητη απο την κυβερνηση δεν το ηξερα....Ουτε τις σχεσεις Αμερικανικου κεφαλαιου και πολεμου οπως τις αναλυουνε στο φιλμ...Μια γενικη ιδεα ειχα και την βεβαιοτητα οτι υπαρχουν...
    Μιλαμε δεν πηρα τα ματια μου για 2 ωρες απο τη οθονη
    Αρχικά δημιουργήθηκε από mats8282
    Καπταιν βαλτο ρε φιλε σε τιποτα Γενικες ή Προβληματισμους μπας και το δει και κανενας που δεν ενδιαφερεται για το παπαδαριο
    Αρχικά δημιουργήθηκε από cOzAtS
    Κάπταιν Κάπταιν....αλήθεια έψαξες μήπως να βρείς τον αντίλογο σε όλα αυτά που λέει το φιλμ; Ή το πήγες αμάσητο;

    Όλα αυτά που παρουσιάζει η ταινία είναι γνωστές θεωρίες συνωμοσίας από αυτές που λατρεύουν όλοι..και έχουν παρουσιαστεί εκτενώς σε άλλες ταινίες και μάλιστα αναλυτικότερα και χωρίς να γίνονται σούπα όλα μαζί σε μία. Για όλα αυτά τα στοιχεία λοιπόν υπάρχει αντίλογος.

    Με μια πολύ γρήγορη γκουγκλιά μπείτε και δείτε τον αντίλογο στο φιλμ που "σου ανοίγει τα μάτια"

    James Randy Educational Foundation* Forum:
    Thread για την τανία Zeitgeist
    Ο αντίλογος στις θεωρίες συνομωσίας για:
    τα θρηκευτικά θέματα της ταινίας
    Την 11η Σεπτεμβρίου
    Τους τραπεζίτες
    Τη φορολογία εισοδήματος στην Αμερική
    *What Is JREF
    Α, ναι! Όλα αυτά τα βρήκα επειδή είχα δει την ταινία και με ενθουσίασε με όλα αυτά τα φοβερά και τρομερά που ανέφερε!
    Είπαμε πίστευε και μη ερεύνα αλλά όχι και έτσι φίλε μου...
    http://www.moto.gr/forums/showthread...t&pagenumber=8

  3. #3
    μλκ μου ουτε που θυμόμουν οτι το είχα ποστάρει εγώ
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    :a13:

  5. #5
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    οκ..
    ή τ' αφήνετε και το σχολιάζουμε ή το διώχνετε..

  6. #6
    Αληθειες ανακατεμενες με ψεματα, με μοναδικο σκοπο, την αρνηση του Ιησου Χριστου. Φυσικα δεν ειναι ανθρωπος ο εμπνευστης του πρωτου μερους. Ειδα πολλες φορες την υπογραφη του να περναη μπροστα απο την οθονη κατα την προβολη, αλλα και να μην την εβλεπα, δεν θα δυσκολευομουνα να τον αναγνωρισω απο τον γλοιωδη τροπο προπαγανδας που χρησιμοποιει εδω και χιλιαδες χρονια. Τα περι πολεμων και διδιμων πυργων, ειναι ολα γνωστα και ο κοσμος πλεον ειναι ψυλιασμενος λιγο πολυ. Εκει που δεν ειναι πολυ ψυλιασμενος ο κοσμος, ειναι στο θεμα του Αρχαιου εχθρου. Ο Αρχαιος εχθρος, η Σαμαελ, η Σατανας, η Διαβολος, ειναι πραγματικη πνευματικη οντοτητα, που επηρεαζει δραστικα τις καταστασεις στον πλανητη απο τη στιγμη που ο αληθινος Θεος αποφασισε να φιαξει το ανθρωπινο ειδος. Το μεγαλυτερο οπλο του ειναι οτι εχει ψησει τους περισοτερους οτι δεν υπαρχει, και ετσι δρα ανενοχλητος, διαφθειροντας οτι και οσο μπορει. Αυτα ο περισοτερος κοσμος τα εχει ακουσει, αλλα τα περναει στο ντουκου, επηρεασμενος και αυτος απο το μπαχαλο που επικρατει παντου και ιδιαιτερα στις θρησκειες. Το μπαχαλο και η διαφθορα ειναι εφευρεση του Σαμαελ καθως και οφοβος. Με τον φοβο κυβερναει τον πλανητη και την αποχαυνωση, μεσο διασκεδασεων Ειδικα τωρα με τα μιντια και τους υπολογιστες, ειναι στα καλυτερα του. Θελω επισης να αναφερθω, στον διαλογο του τυπακου με τον Ροκφελερ. Οταν τον ρωτησε αφου εχουν τοσα φραγκα και δυναμη τι αλλο θελουν, αυτος απαντησε οτι θελουν να τους τσιπαρουν ολους και αμα δεν πηγαινουν με τα νερα τους να τους κλεινουν τα τσιπακια. Ποιος ανθρωπος με μεσο ορο ζωης 70 χρονια ενδιαφερετε να τσιπαρι, τον κοσμο για να τον ελεγχει. Μην μου πειτε οτι το κανει για να εχουν τα παιδια του να παιζουν; Απλως ειναι δουλοι του Θεου τους του Σατανα και γι αυτον δουλευουν ολοι Συντομα ομως ολη η αληθεια θα λαμψει για ολα αυτα και αυτοι που εχουν επενδυσει στο χρηματιστιριο της αγαπης του αληθινου Θεου που εκφραστηκε με την θυσια του Ιησου Χριστου που ηρθε να χαλασει τα σχεδια του διαβολου, θα αποζημιωθουν με το παραπανω. Προσευχεστε στον Ιησου, ζητατε δικαιοσυνη, μην ζηλευετε τιποτα και κανεναν και αυτος δεν θα σας αφησει. Ο Σαμαελ ειναι στα τελευταια του, το ξερει και γι αυτο ειναι αγριεμενος. Μην τον φοβαστε, αλλα και μην τον υποτιματε. Προσευχεστε και αγωνιστητε πνευματικα. Ολα αυτα που εγραψα, ειναι για να τα ακουω εγω και να τα διαβαζω και να τα θυμαμαι. Επισης ειναι και η γνωμη μου και η αντιληψη μου για τα πραγματα που τη δημοσιοποιω οπως και τοσα αλλα Ο Θεος μαζι μας..

  7. #7
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Kαι να σου πω ρε συ Vestroma, αυτον τον Σαμαλι εσυ τον εχεις δει ας πουμε;


    :ZZZ:

  8. #8
    Βλεπω πως και που παει ο κοσμος, φιλε μου και αυτο ειναι αρκετο. Δεν πιστευω επισης πως η φυση του ανθρωπου ειναι τοσο τιποτενια, ωστε μονος του να θελει να καταστραφει. Κανενα ζωο στη φυση δεν εχει τοσο αυτοκαταστροφικες τασεις. Αυτο και μονο με κανει να πιστευω οτι υπαρχει εξωγενης παραγοντας που μας κανει τοσο αρωστους απληστους και διεστραμενους και αυτος δεν ειναι αλλος απ τον Σαμαελ και την παρεα του. Να σου πω και κατι αλλο. Δεν μπορει ολοι να ξερουμε πιο ειναι το καλο και το αγαθο και να πρατουμε εις βαρος μας συνεχως το αντιθετο. Καποιο λακο εχει η φαβα.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Η Δυναμη ειναι μαζι μου,και μα τα μιντικλοριανς κανεναν δεν φοβαμαι.

    Σαμαελ κιλερ.
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  10. #10
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Καποιο λακο εχει η φαβα.
    μπα...καποιο Λιακο εχει η φαβα


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	liako2du0.jpg 
Προβολές:	1695 
Μέγεθος:	21,7 KB 
ID:	129844

  11. #11
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Η Δυναμη ειναι μαζι μου,και μα τα μιντικλοριανς κανεναν δεν φοβαμαι.

    Σαμαελ κιλερ.
    Do not underestimate the power of Samael ρε μπετουγια

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
    Η Δυναμη ειναι μαζι μου,και μα τα μιντικλοριανς κανεναν δεν φοβαμαι.

    Σαμαελ κιλερ.

    mlk σε σκέφτηκα όταν "χτύπησα" το μπλουζάκι απο την assisi !





    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tzizas.jpg 
Προβολές:	1640 
Μέγεθος:	20,5 KB 
ID:	129846

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Do not underestimate the power of Samael ρε μπετουγια
    My young padawan learner,.. sprayed with ions a lot by airplanes have you been,and known your exact position is....
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Δεν μπορει ολοι να ξερουμε πιο ειναι το καλο και το αγαθο και να πρατουμε εις βαρος μας συνεχως το αντιθετο. Καποιο λακο εχει η φαβα.
    Απλα φιλε μου βεστρομα εσυ την μαλακια που σε δερνει την ονομαζεις Σαμαελ ενω εγω την ονομαζω τζικρουκ.
    Ποιος απο τους δυο μας τωρα αναλαμβανει τις ευθυνες του;

    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  15. #15
    Δηλαδη η ανθρωποτητα στο συνολο της δερνετε απο μια μαλακια, που την ονομαζουμε με εναν τροπο και τοχουμε λυσει το θεμα; Και ολα αυτα που εχουν γραφτει και υποθει, περι Θεου και Διαολου ειναι στα πλαισια της μαλακιας που δερνει την ανθρωποτητα; Και δεν βρεθηκε εκτος απο σενα ενας να μας το απλοποιησει να μην μπερδευομαστε; Ολοι αυτοι που ασχοληθηκαν με αυτα τα θεματα, δεν καταλαβαν πως για ολα αυτα φταιει η μαλακια που μας δερνει; Σε καλυπτει αυτη η απαντηση, η δεν θελεις να το ψαξεις λιγο καλυτερα;

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Google Zeitgeist 2010
    από McGyver στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2010, 16:20
  2. Αποκάλυψη της Θεοσοφικής προπαγάνδας του Zeitgeist
    από tai στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 28/02/2009, 02:43

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF