Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 53

Θέμα: Ερώτηση απο αρχάριο!

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της djSteelCore
    Εγγραφή
    24/06/2012
    Μηνύματα
    20

    Exclamation Ερώτηση απο αρχάριο!

    Καλησπέρα σε όλους!!!! Θα ήθελα τη βοήθεια απο όσους γνωρίζουν!!!
    Μετά απο αρκετό καιρό είμαι κάποια βήματα μακριά απο την αγορά της 1ης μου μηχανής! Μετά απο πολλές σκέψεις και προβληματισμούς (Αρχικά σκεφτόμουν cb400, μετά cb500, μετά ''έπεσα" στα 250 ninja, cbf κλπ) κατέληξα να ψάχνω για αγορά ενός honda crf 250 ή γενικά ενός motard αν δεν "κάτσει" αυτό! Δεν ξέρω βέβαια κατά πόσο είναι σωστή η επιλογή μου αλλά αυτό είναι άλλο θέμα!
    Βρήκα λοιπόν κάτι αγγελείες για honda crf 250 και όταν ρώτησα ένα φίλο για τη γνώμη του μου λέει οτι αυτά είναι "πιστάδικα", δεν βγάζουν χαρτιά και πινακίδες! Ισχύει κάτι τέτοιο;;;;;; Δεν είμαι γνώστης βέβαια αλλά τα περισότερα motard που κυκλοφορούν απο endυro δεν ξεκίνησαν;;;;;;

    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2825183/
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2908494/
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2848149/

    Εδώ "πέφτει" το μάτι μου ως επι το πλήστον!!! Ξέρω οτι τα συγκεκριμένα συγκαταλέγονται στα motocross αλλά αν καταλήξω σε κατι τέτοιο θα βάλω λάστιχα δρόμου!!!

    Τη μηχανή τη θέλω κυρίως για αντικατάσταση του αυτοκινήτου! Μέσα στη πόλη κυρίως, σπανίως κέντρο, και το πιο μακρυνό ταξίδι μέχρι τη ραφήνα και απο κει καράβι για το νησί με χρήση σε νορμάλ δρόμους και ελάχιστο χωματόδρομο!

    Ποιές οι γνώμες σας;;;;; Ισχύει το θέμα με τα χαρτιά και τις πινακίδες;;;;; Κάποιες άλλες συμβουλές για το οτιδήποτε;;;;;;
    Όποιος έχει τη διάθεση και τη καλή θέληση ας με βοηθήσει!!!!!
    Ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων!!!!

  2. #2
    Τί σας έχει πιασει όλους τώρα τελευταία ;;;
    Ο κάθε άσχετος που ψάχνει κάτι οικονομικοτερο στη μετακίνηση ψάχνει για μηχανη ...Και το χειρότερο ...Ψάχνει όχι μόνο λάθος ,αλλά και επικύνδυνα .

    Το μηχανάκι που κοιτάς ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΕΝΑ και ούτε κάνει για την δουλειά που λες ότι το θες .
    Είναι ένα καθαρόαιμο για μοτοκρος και αν το κάνει κανείς μοτάρ (που δεν είναι τόσο απλό όπως νομίζεις ) ,είναι μόνο και μόνο για να τρέξει σε αγώνες μοτάρ ή για να πηγαίνει τάπα στο δρόμο(μπάντες - σούζες )και να γουσταρει.

    Φίλος σόρυ κιόλας ,αλλά δε σε πιάνω και από το λαιμό,απλά στα λέω για να μην πας και το πάρεις και μετά το λουστείς ...Στις μέρες μας δύσκολα θα βρεις να το δώσεις . Απόλυτο μηχανάκι για άτομα που θέλουν να κάνουν την καύλα τους και για κάτι πιτσιρικάδες που τα πάνε στις καφετέριες .Εμένα δε με νοιάζει που το πάει το μηχανάκι του ο καθένας ...Μακάρι και εγώ να είχα τότε κάτι αναλογο ,αλλά για να κάνεις αυτα που λες ...Πάρε κάτι άλλο .

  3. #3
    Α ! Υπάρχουν και πιο πολιτισμένα μοταρ ,όπως ας πούμε το FMX που είναι ότι πρέπει για την περίπτωσή σου απλά δεν είπες αν έχεις δίπλωμα για αυτό ,πόσο χρονών είσαι κτλ που παίζουν λιγάκι το ρόλο τους στη αγορά μοτο .

  4. #4
    Νέο μέλος Το avatar του/της djSteelCore
    Εγγραφή
    24/06/2012
    Μηνύματα
    20
    Θα γίνω 22 το δεκέμβριο και τον μάϊο έβγαλα δίπλωμα για απεριόριστα κυβικά! Προς το παρών βολεύομαι με ένα crypton 125 αλλά τα παπιά τα φοβάμαι!
    Δεν είναι οτι είμαι "τρελός" για τη μηχανή! Απο ανάγκη θα τη πάρω! Όσο για τη συγκεκριμένη επιλογή είναι μια απο τις πολλές... δεν ξέρω αν είναι αυτή που θα καταλήξω με σιγουριά κιόλας, ίσως είναι και η "καύλα" αυτής της περιόδου για μένα δεν ξέρω... είχα κολλήσει άσχημα με το cb400sf μολις έβγαλα το δίπλωμα... ήμουν ένα βήμα πριν το πάρω αλλά τελικά τα κατά υπερίσχυσαν των υπέρ... θέλω μια μηχανή κυρίως να κάνω τη δουλειά μου αλλά να έχει και κάποια δυνατότητα... είμαι 1.75 100 κιλά άνθρωπος και σκεφτόμουν οτι τα 250cc θα είναι λίγα για μένα... με τα πολλά λέω απο το να τσακίζομαι με 400αρια και βάλε καλύτερα 250... δεν θέλω όμως παπί και δεν τρελένομαι και με τα αυτοματα... μονο για τελευταία λύση... οι επιλογές λοιπων είναι ή streetάκι ή motard... και σε αυτά τα κυβικά προτειμώ motard καθότι πιο ελαφρύ κατιτις... Ίσως είμαι τελείως λάθος όπως λες δν ξέρω... δν είχα πάντα στο μυαλό μου τις μηχανές όπως τώρα και λογικά πιάνομαι "αδιάβαστος" ακόμα... γι αυτο ζητάω και βοήθεια απο γνώστες!!! Και δν το παίρνω σα να με πιάνει απο το λαιμό... κάθε γνώμη σεβαστή!!!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 7gibernau
    Εγγραφή
    24/06/2010
    Μηνύματα
    1.085
    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2424438/

    Δες και αυτο έχει και χαρτιά θα σε βολέψει,ότι πρέπει για Νεο οδηγό και είναι και του Ahola(αλήθεια)
    Πωλείται Ποδηλατο commencal supernormal 2 29"
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=153604

  6. #6
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    οπως τα ειπε ο απο πανω

    Γιαννη πολλες μπυρες

    Οντος τι σας επιασε ολους τελευταια ? Τα μηχανακια που κοιτας ειναι για πιστα μοταρντ γινονται εννοιτε αλλα καθημερινο μηχανακι δεν το λες
    Παει μονο γρηγορα για να αισθανετε καλα , το κοστος σερβις μην νομιζεις οτι ειναι μικρο το αντιθετο αυτα παει η συντηρηση με τις ωρες λειτουργιας
    Βενζινες εννοιτε οτι τρωει αρκετα

    Ωραιες επιλογες αν θες να ξεκινησεις εντουρο η μοτοκρος
    Αθλια επιλογη για καθημερινο μηχανακι
    Θα καταληξεις σαν ενα γνωστο μου που το TM το εχει και το κοιταζει
    Ηξερα πώς απάνω στη γή όσο ζούμε αυτό δέν είναι το λιμάνι όπου αράζεις είναι το λιμάνι απ'όπου ξεκινάς, ξανοίγεσαι σέ άγρια τρικυμισμένη θάλασσα και μάχεσαι ολοζωής ν'αράξεις

  7. #7
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    Θα σου ελεγα να κοιτουσες το fmx κανενα xtx
    Ηξερα πώς απάνω στη γή όσο ζούμε αυτό δέν είναι το λιμάνι όπου αράζεις είναι το λιμάνι απ'όπου ξεκινάς, ξανοίγεσαι σέ άγρια τρικυμισμένη θάλασσα και μάχεσαι ολοζωής ν'αράξεις

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    οντως εχει παραγινει το κακο με τους νεοπες που τους "επεσε βαρυ" το αμαξι και θελουν φτηνο μεσο μεταφορας...
    ακυρο να το σχολιαζουμε εδω γιατι δεν ειναι γι΄αυτο το λογο το thread τουτο αλλα και σχετικο με τον φιλο που ειναι ασχετος ουσιαστικα και επειδη του ειπαν οι φιλοι, του αρεσει εμφανισιακα και εχει δει και 4-5 video στο youtube με motard θελει να παρει εντελως ακαταλληλη μηχανη....

    η γνωμη μου ειναι οτι μολις αρπαξουν 2-3 τουμπες καλες, θα το ξανασκεφτουν και θα επιστρεψουν αρων αρων στον κλωβο ασφαλειας...

    @ djSteelCore...
    1) τι εννοεις οταν λες οτι τα παπια τα φοβασαι?
    2) λες οτι εισαι 100 κιλα και θεωρεις τα 250 ΜΟΝΟΚΥΛΙΝΔΡΑ κυβικα λιγα? μαλλον πρεπει να ξεκινησεις απο τα βασικα και να καταλαβεις τι εστι 400cc τετρακυλινδρο και τι 250cc μονοκυλινδρο ΕΠΙΔΟΣΕΩΝ...
    3) αναφερεις: "Δεν είναι οτι είμαι "τρελός" για τη μηχανή! Απο ανάγκη θα τη πάρω!" και "θέλω μια μηχανή κυρίως να κάνω τη δουλειά μου"...τοτε στρεφεσαι σε κατι ευκολο, οικονομικο και απλο...
    και αυτο ειναι ηδη αυτο που εχεις, δλδ ενα παπι!

    εκτος και αν νομιζεις οτι το εστιψες το παπι και θες κατι μεγαλυτερο για να κανεις και την κ@υλα σου...ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!


    η γνωμη μου:
    κρατα το παπι κανα 2 χρονια...μετρα και τις οποιες τουμπες σου (ελπιζω να ειναι αναιμακτες και "οικονομικες")...
    και αν σε αυτο το διαστημα δεν εχεις μετανιωσει και δεις οτι οντως γουσταρεις την μηχανοκινηση, διαβαζεις και ενημερωνεσαι για το τι πραγμα κανει το καθε μηχανακι και πας και κανεις την κινηση σου αγοραζοντας κατι αλλο που να σε εκφραζει και να σε καλυπτει...

    ολα αυτα τα λεω με εντελως φιλικη διαθεση και χωρις ιχνος αντιπαραθεσης..
    my 2 cents..

  9. #9
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    +1 στο fmx
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #10
    Νέο μέλος Το avatar του/της djSteelCore
    Εγγραφή
    24/06/2012
    Μηνύματα
    20
    οντως εχει παραγινει το κακο με τους νεοπες που τους "επεσε βαρυ" το αμαξι και θελουν φτηνο μεσο μεταφορας...
    ακυρο να το σχολιαζουμε εδω γιατι δεν ειναι γι΄αυτο το λογο το thread τουτο αλλα και σχετικο με τον φιλο που ειναι ασχετος ουσιαστικα και επειδη του ειπαν οι φιλοι, του αρεσει εμφανισιακα και εχει δει και 4-5 video στο youtube με motard θελει να παρει εντελως ακαταλληλη μηχανη....

    η γνωμη μου ειναι οτι μολις αρπαξουν 2-3 τουμπες καλες, θα το ξανασκεφτουν και θα επιστρεψουν αρων αρων στον κλωβο ασφαλειας...

    @ djSteelCore...
    1) τι εννοεις οταν λες οτι τα παπια τα φοβασαι?
    2) λες οτι εισαι 100 κιλα και θεωρεις τα 250 ΜΟΝΟΚΥΛΙΝΔΡΑ κυβικα λιγα? μαλλον πρεπει να ξεκινησεις απο τα βασικα και να καταλαβεις τι εστι 400cc τετρακυλινδρο και τι 250cc μονοκυλινδρο ΕΠΙΔΟΣΕΩΝ...
    3) αναφερεις: "Δεν είναι οτι είμαι "τρελός" για τη μηχανή! Απο ανάγκη θα τη πάρω!" και "θέλω μια μηχανή κυρίως να κάνω τη δουλειά μου"...τοτε στρεφεσαι σε κατι ευκολο, οικονομικο και απλο...
    και αυτο ειναι ηδη αυτο που εχεις, δλδ ενα παπι!

    εκτος και αν νομιζεις οτι το εστιψες το παπι και θες κατι μεγαλυτερο για να κανεις και την κ@υλα σου...ΜΕΓΑ ΛΑΘΟΣ!


    η γνωμη μου:
    κρατα το παπι κανα 2 χρονια...μετρα και τις οποιες τουμπες σου (ελπιζω να ειναι αναιμακτες και "οικονομικες")...
    και αν σε αυτο το διαστημα δεν εχεις μετανιωσει και δεις οτι οντως γουσταρεις την μηχανοκινηση, διαβαζεις και ενημερωνεσαι για το τι πραγμα κανει το καθε μηχανακι και πας και κανεις την κινηση σου αγοραζοντας κατι αλλο που να σε εκφραζει και να σε καλυπτει...

    ολα αυτα τα λεω με εντελως φιλικη διαθεση και χωρις ιχνος αντιπαραθεσης..
    my 2 cents..




    Όταν είσαι άνεργος, όταν έχεις να πιάσεις στα χέρια σου λεφτά με 3 ψηφία δεν ξέρω και γω απο πότε και όταν προσπαθείς να τα βγάλεις πέρα με οποιοδήποτε τρόπο τότε και σε σένα θα έπεφτε "πολύ βαρύ" το αμάξι!!!
    Δεν είμαι απο αυτούς που πεινάνε (ακόμα όχι) αλλά είμαι σε φάση που το 1400άρι αμάξι μου τρώει πάρα πολλά!!! Και μία απο τις λύσεις είναι η μηχανή!!!

    Όταν λέω οτι φοβάμαι τα παπιά εννοώ οτι φοβάμαι τα παπιά! Δεν έχω εμπιστοσύνη σε μικρά μηχανάκια κυρίως σε θέματα ασφαλείας!!! Έχω δεί πολλά, έχω και είχα φίλους που πέρασαν πολλά με παπιά και μου χει κάτσει... πες το ψυχολογικό, πες το βλακεία πες το όπως θες παπί δεν θέλω... και αυτο που έχω με δυσκολία το κυκλοφορώ!


    Θα σου ελεγα να κοιτουσες το fmx κανενα xtx
    +1 στο fmx

    Ευχαριστώ για τη γνώμη σας αλλά πολλά τα κυβικά!!! Άλλοι με "εκραξαν" όταν κοιτούσα 400άρια!!!


    http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2424438/

    Δες και αυτο έχει και χαρτιά θα σε βολέψει,ότι πρέπει για Νεο οδηγό και είναι και του Ahola(αλήθεια)

    Πολύ ωραίο αλλά απαγορευμένη τιμή!!! Οι απο πάνω με "ψιλοέκραξαν" απ' ότι κατάλαβες για κάτι τέτοιο!!! Μιας και έχεις διαφορετική γνώμη για εξηγήσου αν μπορείς λίγο καλύτερα... είχες κάτι παρόμοιο σαν αρχάριος;;;;

  11. #11
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.175
    Φίλε μου είναι κατανοητό το να θέλεις μηχανή για να γλυτώσεις καποια έξοδα.
    Αυτό που δεν στέκει ειναι οτι κοιτάς μηχανάκια καθαρόαιμα motocross χωρίς φώτα, χωρίς πινακίδα και με διαστήματα service που μετριούνται σε ωρες λειτουργίας.
    Κοίτα κανένα πιο λογικό μηχανάκι που να ταιριάζει και σε αυτό που θέλεις και στην ελάχιστη εμπειρία σου.

    Ξαναδιάβασε αυτα που σου προτείνουν πιο πανω με 'αλλο' μάτι αυτη τη φορα.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 7gibernau
    Εγγραφή
    24/06/2010
    Μηνύματα
    1.085
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από djSteelCore Προβολή μηνύματος
    Όταν είσαι άνεργος, όταν έχεις να πιάσεις στα χέρια σου λεφτά με 3 ψηφία δεν ξέρω και γω απο πότε και όταν προσπαθείς να τα βγάλεις πέρα με οποιοδήποτε τρόπο τότε και σε σένα θα έπεφτε "πολύ βαρύ" το αμάξι!!!
    Δεν είμαι απο αυτούς που πεινάνε (ακόμα όχι) αλλά είμαι σε φάση που το 1400άρι αμάξι μου τρώει πάρα πολλά!!! Και μία απο τις λύσεις είναι η μηχανή!!!

    Όταν λέω οτι φοβάμαι τα παπιά εννοώ οτι φοβάμαι τα παπιά! Δεν έχω εμπιστοσύνη σε μικρά μηχανάκια κυρίως σε θέματα ασφαλείας!!! Έχω δεί πολλά, έχω και είχα φίλους που πέρασαν πολλά με παπιά και μου χει κάτσει... πες το ψυχολογικό, πες το βλακεία πες το όπως θες παπί δεν θέλω... και αυτο που έχω με δυσκολία το κυκλοφορώ!






    Πολύ ωραίο αλλά απαγορευμένη τιμή!!! Οι απο πάνω με "ψιλοέκραξαν" απ' ότι κατάλαβες για κάτι τέτοιο!!! Μιας και έχεις διαφορετική γνώμη για εξηγήσου αν μπορείς λίγο καλύτερα... είχες κάτι παρόμοιο σαν αρχάριος;;;;
    μαλλονδεν καταλαβες οτι και γω σε "ψιλοκραζω" φιλε μου!αυτα που κειτας οχι μονο δεν κανουν για καθε μερα άλλα ειναι τρομερα ειδικα μηχανακια που εχουν φτιαχτει για εναν και μονο λογο,και αυτος δεν ειναι δουλεια-σπιτι-καφες-βολτα...
    Πωλείται Ποδηλατο commencal supernormal 2 29"
    https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=153604

  13. #13
    Ημιτρελο Μέλος Το avatar του/της imitrelos
    Εγγραφή
    29/03/2010
    Μηνύματα
    557
    Κανενας δεν σε κραζει απλα το ευκολο ειναι να σου πουνε γαματο παρτο κλπ φικα σου λεφτα ειναι

    Απλα πολλοι εχουν παρει καποια λαθος δεδομενα , πολη και καθαροαιμο δεν πανε οπως και οικονομια και το γκαζι τους μην μπερδευεσε με τα κυβικα για εντουρο ειναι κατι σαν μεσαια κατηγορια

    Εγω θα σου προτεινα επισεις bmw 650 και aprilia pegaso strada (ειδικα το 2ο ειναι ο ορισμος του πολιτικου μοταρντ με κινητηρα σκυλη και χαμηλη καταναλωση )

    Επισεις να σου πω οτι το cb 400 οπως και bros 400 ειναι τρομερα σχολεια (προσπαθεισα να σου βαλω μηχανακια που και απο θεμα σηματος αλλα ασφαλειας θα ειναι χαμηλα

    Α ξεχασα monster 620 το σχολειο .....
    Ηξερα πώς απάνω στη γή όσο ζούμε αυτό δέν είναι το λιμάνι όπου αράζεις είναι το λιμάνι απ'όπου ξεκινάς, ξανοίγεσαι σέ άγρια τρικυμισμένη θάλασσα και μάχεσαι ολοζωής ν'αράξεις

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    07/03/2009
    Μηνύματα
    302
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από djSteelCore Προβολή μηνύματος
    Αρχικά σκεφτόμουν cb400, μετά cb500, μετά ''έπεσα" στα 250 ninja, cbf κλπ
    Αυτά που μάρκαρα είναι αυτά που χρειάζεσαι, με βάση τη χρήση που θες, την εμπειρία σου και το σώμα σου.

    Επίσης F650GS, το παλιό το 650 που βγάινει και με ABS

  15. #15
    Νέο μέλος Το avatar του/της djSteelCore
    Εγγραφή
    24/06/2012
    Μηνύματα
    20
    Φίλε μου είναι κατανοητό το να θέλεις μηχανή για να γλυτώσεις καποια έξοδα.
    Αυτό που δεν στέκει ειναι οτι κοιτάς μηχανάκια καθαρόαιμα motocross χωρίς φώτα, χωρίς πινακίδα και με διαστήματα service που μετριούνται σε ωρες λειτουργίας.
    Κοίτα κανένα πιο λογικό μηχανάκι που να ταιριάζει και σε αυτό που θέλεις και στην ελάχιστη εμπειρία σου.

    Ξαναδιάβασε αυτα που σου προτείνουν πιο πανω με 'αλλο' μάτι αυτη τη φορα.
    Όπως είπα στην αρχή λοιπόν, δεν εχω καταλήξει ακόμα σε κάποια συγκεκριμένη μηχανή... είχα και έχω πολλές σκέψεις και τα cross/motard είναι το τελευταίο διάστημα που τα ψάχνω... αλλά απ' ότι βλέπω δεν είναι για να το προχωρήσω!
    Η αρχική μου ερώτηση όμως ήταν άλλη και αλλού βρεθήκαμε τελικά! Αφού καταλήξαμε οτι δεν είναι για αρχάριους αυτές οι μηχανές, ας μου εξηγήσει κάποιος το λόγω που δεν βγάζουν χαρτιά και πινακίδες αυτές οι μηχανές... αν ισχύει κάτι τέτοιο!

    μαλλονδεν καταλαβες οτι και γω σε "ψιλοκραζω" φιλε μου!αυτα που κειτας οχι μονο δεν κανουν για καθε μερα άλλα ειναι τρομερα ειδικα μηχανακια που εχουν φτιαχτει για εναν και μονο λογο,και αυτος δεν ειναι δουλεια-σπιτι-καφες-βολτα...
    χαχαχαχα ναι μάλλον δεν κατάλαβα σωστά!!! thanks anyway!!!



    Κανενας δεν σε κραζει απλα το ευκολο ειναι να σου πουνε γαματο παρτο κλπ φικα σου λεφτα ειναι

    Απλα πολλοι εχουν παρει καποια λαθος δεδομενα , πολη και καθαροαιμο δεν πανε οπως και οικονομια και το γκαζι τους μην μπερδευεσε με τα κυβικα για εντουρο ειναι κατι σαν μεσαια κατηγορια

    Εγω θα σου προτεινα επισεις bmw 650 και aprilia pegaso strada (ειδικα το 2ο ειναι ο ορισμος του πολιτικου μοταρντ με κινητηρα σκυλη και χαμηλη καταναλωση )

    Επισεις να σου πω οτι το cb 400 οπως και bros 400 ειναι τρομερα σχολεια (προσπαθεισα να σου βαλω μηχανακια που και απο θεμα σηματος αλλα ασφαλειας θα ειναι χαμηλα

    Α ξεχασα monster 620 το σχολειο .....


    Δημοσιεύθηκε αρχικά από djSteelCore Προβολή μηνύματος
    Αρχικά σκεφτόμουν cb400, μετά cb500, μετά ''έπεσα" στα 250 ninja, cbf κλπ

    Αυτά που μάρκαρα είναι αυτά που χρειάζεσαι, με βάση τη χρήση που θες, την εμπειρία σου και το σώμα σου.
    Επίσης F650GS, το παλιό το 650 που βγάινει και με ABS

    Ευχαριστώ για τη γνώμη σας αλλά όπως είπα και σε άλλους τα κυβικά είναι πολλά!!! Για το cb400 που λέτε, ήμουν λίγο πριν την αγορά του αλλά οι απόψεις πολλών διίστανται και έτσι έριξα τα κυβικά!!!! Φυσικά ακόμα το χω στο μυαλό μου γτ είναι πόθως μεγάλος (όπως και το cb500 με το οποίο έκανα τα μαθήματα!) αλλά ρίχνω το βάρος στα 250 πρωτίστως!

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. H κλασσική πλέον ερώτηση : αγορά μηχανής από αρχάριο.
    από Aboulafia στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 210
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2012, 23:23
  2. ερωτηση από αρχαριο v-strom 650. help!
    από edrimon στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2007, 10:53
  3. ερωτηση απο νεο οδηγο.....
    από tik στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2007, 13:49
  4. Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2005, 15:40
  5. Μια Ερωτηση Απο Εναν Απληροφορητο
    από energizer6666 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 19/05/2004, 13:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF