Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Eρώτηση σε κατόχους CBF-600S 2008 και μετά..

  1. #1

    Question για κατoχους CBF 600

    καλημερα παιδια
    ειμαι στο ψαξιμο εδω και λιγο καιρο για cbf 600 2008 και μετα.
    Εχω βρει ενα πολυ ομορφο και καλοσυντηρημενο μηχανακι,αλλα
    με προβληματιζει παρατηρωντας το οτι μερικα σημεια στο φερινγκ δεν κουμπωνουν καλα,
    καθως και κοιτωντας τα φαναρια απο μπροστα,δειχνει ελαφρως πιο μεσα το ενα απο το αλλο.
    Ειμαι και ψειρας αλλος ισως να μην το εβλεπε..
    Το παλικαρι φυσικα μου λεει δεν εχει πεσει ποτε,και γενικα αν την καλοκοιταξεις δε φαινονται γδαρσιματακια που να σε πονηρευουν για πτωση..
    Θα μου πεις γιατι δεν την παω σε μηχανικο..Περιμενω να μαζεψω τα χρηματα πρωτα,και μετα.
    Αυτο που ηθελα να ρωτησω,οσο αναφορα τη συναρμολογιση των πλαστικων..ειναι και στα δικα σας
    λιγο προχειρη? Σε αντιπροσωπεια που πηγα να ριξω μια ματια,σε καινουριο παρατηρhσα αναλογες τσαπατσουλιες στα κουμπωματα.Και ρωτωντας τον πωλητη,οντως παραδεκτηκε πως υπαρχουν σχεδον σε ολα τα μηχανακια της honda κακοτοποθετησεις, με τη δικαιολογια πως πια τα μηχανακια δεν ειναι japan

  2. #2
    Τυχαίνει να πιάνουν τα χεράκια μου, και την έχω λύσει-δέσει αρκετές φορές, όχι δεν δικαιολογείτε αυτό που περιγράφεις.
    Αυτό δεν σημαίνει βέβαια ότι είναι "στουκαρισμένη"…
    Πλαϊνά πλαστικά, μούτρο, προβολείς, όργανα, είναι στηριγμένα σε ΕΝΑ ενιαίο πλαίσιο από σωληνάκια τα οποία δεν είναι και πολύ γερά-ανθεκτικά.
    Αν από το βάρος πχ δεν μπορείς να την κρατήσεις και την ακουμπήσεις κάτω, υπάρχει περίπτωση να στραβώσουν τα σωληνάκια και να μην δένουν σαν σύνολο τα περιφερειακά του.

    Όταν είχα χτυπήσει την δικιά μου μπροστά και την έφτιαξα μόνος μου, το μόνο που δεν άλλαξα ήταν αυτό το πλαίσιο, που είχε στραβώσει παντού…
    Τουλάχιστον 3-4 βάλε βγάλε, ώστε να φέρω στα ίσια τα σωληνάκια και να δένουν όλα "ικανοποιητικά".
    Κάποια είναι και λίγο τσακισμένα άλλα αν δεν σου τα δείξω, δεν πρόκειται να τα δεις.

    Συμπέρασμα, λογικά δεν έχει τίποτα το σοβαρό, αλλά αυτό θα το κρίνει ένας έμπειρος μηχανικός που ξέρει τις cbf.

  3. #3
    προσπαθησα να σου στειλω φωτο αλλα δεν ανεβαινει

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TAKSIMIS
    προσπαθησα να σου στειλω φωτο αλλα δεν ανεβαινει
    Υπάρχει πρόβλημα στο forum εδώ και μέρες.

  5. #5
    κανενα καλο μηχανικο να πιανει τις μαιμουδιες εχεις να μου προτεινεις?
    και παλι ευχαριστω

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TAKSIMIS
    κανενα καλο μηχανικο να πιανει τις μαιμουδιες εχεις να μου προτεινεις?
    και παλι ευχαριστω
    Έχεις πμ

Παρόμοια θέματα

  1. Ανάκληση Honda CBF 600 2008
    από road spirit στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 30/04/2009, 13:12
  2. CBF-600 2008: Το πήρα!
    από kondoras στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 25/06/2008, 07:37
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2008, 07:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF