Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: ρυθμιση injection

  1. #1
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517

    ρυθμιση injection

    γνωστός - γνωστού μου είπε για καθάρισμα τρόμπας βενζίνης, ρύθμιση injection και μέτρηση στον υπολογιστή για 100 γιούρια....


    καλά είναι ρε παίδες?

  2. #2
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    τι παει να πει 'καθαρισμα τρομπας βενζινης'?
    Σε καθε περιπτωση, οι δουλειες που αναφερεις αντιστοιχουν σε αμοιβη 100 ευρω για μια ωρα εργασιας, που μου φερνει στο μυαλο χωρες σαν την Ελβετια...

  3. #3
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    να καθαρίσει το φίλτρο στην τρόμπα βενζίνης
    να ρυθμίσει το injection
    και να της κάνει και δυναμομέτρηση νομίζω



    τι εννοείς τιμές Ελβετίας? από ότι ξέρω κάπου 100 ευρό παίρνουν μόνο για να δουν το injection... χωρίς απαραίτητα να κάνουν κάποια ρύθμιση....

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tazakos
    Εγγραφή
    30/07/2006
    Μηνύματα
    277
    είναι καλά φίλε πολύ καλά αν το κάνει ρύθμιση σε rollin dyno είναι πολύ καλά.
    Όσο για την αντλία, βγάζει τεπόζιτο, αφαιρεί αντλία, την αποσυναρμολογεί καθαρίζει το φιλτράκι και τα ξαναμοντάρει όλα, πάντως είναι ημίμετρο, συνήως το πρόβλημα είναι σε άλλο σημείο της αντλίας και όχι στο φιλτράκι το πάνινο..

    το ερώτημα είναι γιατί πήρες τιμή για τα παραπάνω? δεν σου ανεβάζει στροφές(μπουκώνει ψηλά)? μέτρησες αντλία και υπολειτουργεί?
    ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΥΓΩ...ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

  5. #5
    καλη τιμη ειναι ..προχωρα :smilea:

    το φιλτρο καθαριζεται εκ προαιρεσεως και σοφα γινεται...εχουν δει πολλα τα ματια μας ...

    ο ψεκασμος δεν ρυθμιζεται ιδιαιτερα ,μπορει να βαλει ενα μηχανημα ομως (...) και να γινει το μοτο σου διαφορετικο, προς το καλυτερο ..αν κανει αυτο που φανταζομαι θα παει καλα !

  6. #6
    Εισπνοή.... εκπνοή....
    Εγγραφή
    09/06/2008
    Μηνύματα
    517
    βασικά παίδες πριν από κάνα 5μηνο είχα ξανακαθαρίσει το φίλτρο στην τρόμπα βενζίνης γιατί μου έκανε κάτι περίεργα... δηλαδή... με το που έφτανε το μηχανάκι στις 8.000-9.000 στροφές σταμάταγε να δίνει γκάζι. το πάω σε ένα μαστόρι και το άνοιξε και το καθάρισε. από κει και μετά το μηχανάκι οκ.

    τώρα έχει αρχίσει πάλι να μη δίνει τόσο πολύ στις 8.000-9.000 στροφές και επίσης στο άνοιγμα δεν έχει το μπαμ που είχε...

    η μαλακία μου είναι πως αφήνω την βενζίνη να πέφτει χαμηλά γιατί συνήθως πρέπει να βάλω βενζίνη όταν πάω στο γραφείο (πρωί... αργοπορημένος.. ξέρετε) και το παραμελώ...


  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της tazakos
    Εγγραφή
    30/07/2006
    Μηνύματα
    277
    φίλε μου η αντλία ούτως ή άλλως από κάτω κάτω παίρνει βενζίνη ακόμη και όταν είναι γεμάτο το τεπόζιτο, ο λόγος που είναι καλό να μην αφήνουμε να αδειάζει για να γεμίσουμε είναι ότι η βενζίνη ψύχει παράλληλα την καταδυόμενη αντλία και την κρατάει δροσερή.

    Τωρα εμπειρικά σου λέω ότι εφόσων έχει γίνει ήδη ένας καθαρισμός κ υποτροπίασε με έναν ακόμη θα υποτροπιάσει πιο νωρίς και θεωρώ ίσως πρέπει να αλλάξεις κάτι αντι να το καθαρίσεις...



    νομίζω το νούμερο 7 (regulator) είναι αυτό που χρήζει αλλαγήςhttp://img20.imageshack.us/img20/384/fuelpump.gif
    ΕΙΠΑ ΝΑ ΦΥΓΩ...ΝΑ ΒΑΛΩ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ

Παρόμοια θέματα

  1. μανόμετρα για ρύθμιση τετράδας..
    από free rider στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2005, 12:11
  2. Ρύθμιση καρπυρατέρ
    από Stergios69 στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2004, 09:56
  3. Ρύθμιση βαλβίδων στο χτ-600
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/11/2004, 15:16
  4. Ρύθμιση βαλβίδων στο ΧΤ600.
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2004, 12:11
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 14:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF