Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 25

Θέμα: Προβληματάκια με 1000rr : Πηνία

  1. #1
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814

    Προβληματάκια με 1000rr

    Το Σαββάτο ώς γνωστό το τίγκα όχημα βγήκε απο την μπρίζα στην Κ1 στην πίστα των Μεγάρων, το λοιπόν καλό είναι να ελέγχουν την μπαταρία σας σε κάθε σέρβις που κάνετε γιατί μόλις πέφτει λίγο μετά θα κλάσουν πηνία+βολάν όπως κακή ώρα τα δικά μου και απο ότι φαίνεται τα συνεργεία δεν το κοιτάνε αυτό το πράγμα.

    Γι αυτό λοιπόν για να μην σας αφήσει αμανάτι πουθενά να το επισημένετε να μετράνε μπαταρία και πηνία, δεν είναι κακό και είναι και μέσα στην εγγύηση που έχουμε σε περίπτωση που συμβεί κάτι.

    Υπόψη έτσι και το πάθεις μετά το μηχανάκι δεν παίρνει ουτε σπρώχνωντας ουτε με καλώδια, μένει επι τόπου.

  2. #2
    Λοιπόν και εμένα τα ίδια...

    Τα έφτυσε η μπαταρία και το μηχανάκι δεν πήρε μπροστά ούτε στην κατηφόρα...

    Ακόμα δεν έχω προλάβει να βάλω καλώδια, αλλά με παρεξένεψε αρκετά το οτί δεν πήρε με την φόρα...

    Λές να έχω και εγώ πρόβλημα με τα πηνία?
    vrooommmmm!!!

  3. #3
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LittleJohn
    Λοιπόν και εμένα τα ίδια...

    Τα έφτυσε η μπαταρία και το μηχανάκι δεν πήρε μπροστά ούτε στην κατηφόρα...

    Ακόμα δεν έχω προλάβει να βάλω καλώδια, αλλά με παρεξένεψε αρκετά το οτί δεν πήρε με την φόρα...

    Λές να έχω και εγώ πρόβλημα με τα πηνία?
    100% πήγαινε το σε κάποιο εξουσιοδοτημένο να το μετρήσουν και να σου παραγγείλουν βολάν+πηνία.
    Μήν το καθυστερείς γιατί δεν υπάρχουν κιόλας στο Σαρακάκη πράγματα και έρχονται γύρω στις 15/6.

  4. #4
    SUZUKI GSR 600 Το avatar του/της oulas
    Εγγραφή
    20/04/2005
    Μηνύματα
    899
    Εγω που ειχα προβλημα με το βολαν (σε cbf250), εκανε 3 μηνες να ερθει το ανταλλακτικο απο Σαρακακη. Επισης μου αλλαξαν και μπαταρια.

    Η εξηγισει που μου δωσαν ειναι αναποδη απο την δικια σου τιγκα.
    Εχει το προβλημα το βολαν και δεν φορτιζει, την μπαταρια με αποτελεσμα να καταστραφει η μπαταρια, και οχι χαλασμενη μπαταρια να χαλασει το βολαν!

    Εμενα επαιρνε μπροστα με κλασμενο βολαν με δυσκολια, και στο τελος μονο στον κατηφορο. Ευτηχως το σπιτι μου βρισκεται σε κατηφορα. Ετσι πηγαινα το τελαθταιο μηνα που κλασε τελειως το βολαν και η μπταταρια απο κατηφορο σε κατηφορο


    Καλη τυχη, και ελπιζω να ερθει γρηγορα το γαμοβολαν!

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της NikosRR
    Εγγραφή
    09/07/2005
    Μηνύματα
    528
    ποιος μα λεει οτι αυτα που θα βαλουμε θα ειναι οκ και οτι σε 20000κμ δε θα θελουν αλλαγη;καλα αν ειναι στην εγγυηση, αν δεν;

  6. #6
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από NikosRR
    ποιος μα λεει οτι αυτα που θα βαλουμε θα ειναι οκ και οτι σε 20000κμ δε θα θελουν αλλαγη;καλα αν ειναι στην εγγυηση, αν δεν;

    Προφανώς η παρτίδα με τα πηνία έχει πρόβλημα..... αλλιώς.....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  7. #7
    ρε παιδια αν δεν κανω λαθος το προβλημα δημιουργητε απο το imobilazer επειδη δεν εχει ρευμα και πας να το βαλεις προς!!!!!
    αυτο νομιζω οτι φταιει!

  8. #8
    είπα μήπως....αλλά δεν... Το avatar του/της Pokermon
    Εγγραφή
    07/04/2005
    Μηνύματα
    1.255
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Προφανώς η παρτίδα με τα πηνία έχει πρόβλημα..... αλλιώς.....
    εμένα μου είπανε για ελαττωματικό υλικό στο βολάν, γι`αυτο και η αντικατάσταση του μαζί με τα πηνία!!!!

    @ Pokerland

  9. #9
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894

    Re: Προβληματάκια με 1000rr

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    Το Σαββάτο ώς γνωστό το τίγκα όχημα βγήκε απο την μπρίζα στην Κ1 στην πίστα των Μεγάρων, το λοιπόν καλό είναι να ελέγχουν την μπαταρία σας σε κάθε σέρβις που κάνετε γιατί μόλις πέφτει λίγο μετά θα κλάσουν πηνία+βολάν όπως κακή ώρα τα δικά μου και απο ότι φαίνεται τα συνεργεία δεν το κοιτάνε αυτό το πράγμα.

    Γι αυτό λοιπόν για να μην σας αφήσει αμανάτι πουθενά να το επισημένετε να μετράνε μπαταρία και πηνία, δεν είναι κακό και είναι και μέσα στην εγγύηση που έχουμε σε περίπτωση που συμβεί κάτι.

    Υπόψη έτσι και το πάθεις μετά το μηχανάκι δεν παίρνει ουτε σπρώχνωντας ουτε με καλώδια, μένει επι τόπου.
    από φίλο μου ηλεκτρολόγο (Μάνος στη Θηβών) μετά από συζήτηση που είχαμε για πηνία (παθών δις) τα CBR 1000 RR δυστυχώς έχουν περάσει πολλά για περιέλιξη. Ψάξτε το πάντως και στριμώχτε τον αντιπρόσωπο με την εγγύηση και γράψτε κάνα email στη ΗΟΝDA JAPAN μπας και βελτιώσουν κάτι.
    Ελπίζω να βοήθησα

  10. #10
    Στην αλυσίδα βαλβολίνες εξωλέμβιας...

    Εμένα γαμώτο μου βγάζει πρόβλημα πάλι στην μπαταρία. Το πάω το μηχανάκι βόλτα για καμμιά ώρα με αρκετά ανοίγματα και όταν το σβήσω ,μετά πάλι δεν παίρνει μπροστά...

    Μου έχει γίνει δεύτερη φύση το rolling start. Αφού σκέφτομαι να πετάξω εντελώς μπαταρία και μίζα για να ελαφρύνει το μηχανάκι...
    vrooommmmm!!!

  11. #11
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LittleJohn
    Στην αλυσίδα βαλβολίνες εξωλέμβιας...

    Εμένα γαμώτο μου βγάζει πρόβλημα πάλι στην μπαταρία. Το πάω το μηχανάκι βόλτα για καμμιά ώρα με αρκετά ανοίγματα και όταν το σβήσω ,μετά πάλι δεν παίρνει μπροστά...

    Μου έχει γίνει δεύτερη φύση το rolling start. Αφού σκέφτομαι να πετάξω εντελώς μπαταρία και μίζα για να ελαφρύνει το μηχανάκι...
    Τους πόλους τους τσεκάρισες ότι είναι σφιγμένοι ???

    Τα πηνία τα μέτρησες ???

    Και εμένα έτσι μου έκανε στα Μέγαρα και την 3η φορά που το πήγα σπρώχνωντας με άφησε στην Κ1.

  12. #12
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LittleJohn
    Στην αλυσίδα βαλβολίνες εξωλέμβιας...

    Εμένα γαμώτο μου βγάζει πρόβλημα πάλι στην μπαταρία. Το πάω το μηχανάκι βόλτα για καμμιά ώρα με αρκετά ανοίγματα και όταν το σβήσω ,μετά πάλι δεν παίρνει μπροστά...

    Μου έχει γίνει δεύτερη φύση το rolling start. Αφού σκέφτομαι να πετάξω εντελώς μπαταρία και μίζα για να ελαφρύνει το μηχανάκι...
    Πηνία + βολάν όσο είσαι ακόμα στην εγγύηση....

    ΤΩΡΑ όμως..... δεν υπάρχουν και όσο καθυστερείς θα περιμένεις περισσότερο... με άμεσο κίνδυνο να την γυρίσεις σπίτι με τα πόδια....
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  13. #13
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    Πηνία + βολάν όσο είσαι ακόμα στην εγγύηση....

    ΤΩΡΑ όμως..... δεν υπάρχουν και όσο καθυστερείς θα περιμένεις περισσότερο... με άμεσο κίνδυνο να την γυρίσεις σπίτι με τα πόδια....
    Πηνεία έχει με το τσουβάλι αυτή τη στιγμή, βολάν έχει πολύ λίγα, αλλά δεν ωφείλεται στο βολάν η μαλακία που παθαίνουν.

  14. #14
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    Πηνεία έχει με το τσουβάλι αυτή τη στιγμή, βολάν έχει πολύ λίγα, αλλά δεν ωφείλεται στο βολάν η μαλακία που παθαίνουν.
    αλλά;
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  15. #15
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    αλλά;
    Στα πηνεία βρε Νικόλαε, είναι for pouts και καινούργια που θα βάλεις πάλι κάποια στιγμή θα ξαναμείνεις.

    Η λύση είναι μόλις είσαι εκτός εγγυησης και πάθεις πάλι λαχτάρα, πάς για μια τίγκα περιέληξη και ξεχνάς πλέον το ηλίθιο αυτό πρόβλημα .

    Προς το παρών η Honda δεν έχει κάνει αλλαγη κωδικού και μπαίνει πάλι το ίδιο.

    Στο 2006 μοντέλο πάντως υπάρχουν άλλα πηνεία

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. προβληματακια με crypton x
    από alres στο forum Yamaha
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 03/08/2010, 10:36
  2. Σοβαρο προβλημα με ΧΧ (πηνία)
    από audi_72 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2008, 22:08
  3. προβληματάκια με το αφεντικό?
    από maeonapii-1100 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2008, 18:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF