Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: Λάθος προϊόν απο ebay

  1. #1

    Λάθος προϊόν απο ebay

    Έχει κανείς σας ανάλογη εμπειρία απο αγορα στο ebay,γιατί εγώ είμαι καινούργιος με αυτά;Τι προτείνετε να πράξω;Κι εξηγούμαι:
    Παρέλαβα απο γερμανό μαγαζάτορα του ebay,3 λάστιχα εκ των οποίων τα δύο πισινά είναι διαφορετικά.Παράγγειλα δύο 190/60 και το ένα είναι 180/55.Αξίζει να συνεργαστώ και να βρώ λύση;Του έστειλα μέϊλ λέγοντάς του οτι είμαι πρόθυμος να το στείλω πίσω και να μου στείλει το σωστό.Το θέμα είναι οτι κι αν μου πει εντάξει στείλ'το,δεν τον εμπιστεύομαι οτι θα μου στείλει το σωστό και θα μου το φάει.
    Έχει κανείς εμπειρία αν υπάρχει νομική προστασία για τέτοια θέματα στο νετ;

    Το πιο σίγουρο είναι οτι θα το πουλήσω και είμαι εντάξει.Απο τιμη δεν μπαίνω μέσα.Τι λέτε;

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Χαμενα λεφτα τα μεταφορικα του πηγαινε/ελα και χαμενος κοπος και ανχος φιλε μου....καλυτερα πουλα το εδω να παρεις τα λεφτουδακια σου...
    Θα το στρωσω που θα παει..

  3. #3
    Το καλύτερο είναι να κάνεις αυτό που λέει και ο georgis4.Πούλα το εδώ έτσι και αλλιώς το 180 είναι πολύ εμπορικό και θα φύγει εύκολα.Από την στιγμή που σου το έστειλε πάντως για ν πάρεις λεφτά πίσω πρέπει να το επιστρέψεις απλά θα χάσεις τα μεταφορικά.
    Λάθη γίνονται για αυτό καλό είναι οι παραγγελίες από το ebay ειδικά αν δεν ξέρουμε καλά την γλώσσα καλό είναι να είναι όσο πιο απλές γίνεται.Πχ πάρε ένα σετ και σε ξεχωριστή παραγγελία ένα πίσω.Έτσι ελαχιστοποιούνται οι πιθανότητες λάθους.

  4. #4
    Vasika min viazese!Ews kai 45 meres apo ti stigmi pou tha plirwseis,to ebay sou dinei egguysi epistrwfis xrimatwn gia oti ginei!
    Ο γύρος του κόσμου με Vespa

  5. #5
    sorry gia ta greeklish alla bainw apo kinito kai dn exw ellinika.Loipon sto thema mas twra.
    Ο γύρος του κόσμου με Vespa

  6. #6
    MIN KRATAS TO LASTIXO!Efoson einai lathos tou pwliti ofeilei na to diorthwsei!Arxika stelneis mail kai zitas pliri kalupsi twn exodwn apo auton efoson einai diko tou to lathos!An thes trikstou ligo ta dondia legontas pos ean den se kalupsei tha ton anafereis sto ebay kai pws tha kinitheis nomika ktl.
    Ο γύρος του κόσμου με Vespa

  7. #7
    Perimene apantisi tou.Ean den sou apantisei entos to polu 2 ergasimwn imerwn(ean kondeueis tis 45 meres dwstou pio mikri dioria!) psakse stin arxiki selida tou ebay kai bes sto link pou leei : EBAY BUYER PROTECTION.Mesw autis tis neas upiresias anoigei s mia kainourgia upothesi pou oi upeuthinoi tou ebay prospathoun na lusoun!
    Ο γύρος του κόσμου με Vespa

  8. #8
    Apo oti exw katalavei autoi epikoinwnoun mazi tou kai ton piezoun mexri na vrethei lusi!Prin apo peripou 2 mines eixa kai egw analogo provlima me tin diafora oti ta pragmata pou parigeila den ta elava pote!Eftasa mexri to simeio na ton anaferw sto ebay kai enw mexri prin mou ta masouse,ews kai den mou apantouse amesws meta tin paremvasi tou ebay mou esteile ta xrimata mou pisw mesw paypal!
    Ο γύρος του κόσμου με Vespa

  9. #9
    Vevaia stin periptwsi sou exeis paralavei ta pragmata ara exeis upograpsei kata tin paralavi kapio xarti tou courier oti elexes to periexomeno alla pisteuw pws kai se autin tin periptwsi boreis na to swseis legwntas pws to dema to parelave kapoios dikos sou opws px giagia,mama pou den gnwrize leptomeries gia to periexomeno tou dematos!
    Ο γύρος του κόσμου με Vespa

  10. #10
    Pantws tha epemena na min to afiseis na perasei etsi giati den einai diko sou to lathos!Episeis gia na mathoume oloi emeis ti ginetai se tetoies periptwseis pou mas erxetai allantallon paragelia kai ean boroume na vasizomaste sto ebay kanwntas afova tis agores mas kai oxi sta tufla!!!YPOMONH...
    Ο γύρος του κόσμου με Vespa

  11. #11
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Το eBay σε καλύπτει για την αγορά εφόσον έχεις πληρώσει με paypal αλλά θα πρέπει να το στείλεις πίσω με δικά σου έξοδα. Κανονικά οι σωστοί πωλητές στα δικά τους λάθη οχι μόνο αλλάζουν το προϊόν αλλά καλύπτουν και τα μεταφορικα για να το στείλεις πίσω. Μου έτυχε λάθος και το έστειλα πίσω και μου ξαναστειλε το σωστό και μου έβαλε τα λεφτά πίσω για το ταχυδρομείο που πλήρωσα.

    Μιλά με τον πωλητή

  12. #12
    Eυχαριστώ για τη βοήθεια παιδιά.Δεν θα το αφίσω το θέμα γιατί είναι ευκαιρία να δουμε όλοι τι παίζει σε αυτές τις περιπτώσεις.Έχω φίλη μου γερμανίδα και του στείλαμε μέϊλ χθες το βράδι και σήμερα είχα απάντηση.Δεν λέει πολλά αλλα μου στέλνει τα πλήρη στοιχεία διεύθυνσης,προφανός για να το στείλω πίσω.Θα τον πάρουμε και τηλ/νο καθώτι η κοπέλα είναι το πατρικό της κανα 2ωρο απο το μαγαζί του,υπονοόντας οτι θ'ανέβουν τα 9 αδέλφια και τα 3 ξεδέρφια να επιλιφθούν.

  13. #13
    CUORE SPORIVO ALFISTI Το avatar του/της lspiros
    Εγγραφή
    23/08/2007
    Μηνύματα
    7.823
    γραφτε ελληνικα ρε παιδια,τα greeklish ειναι σπασιμο.δεν ειναι και τοσο δυσκολο alt+shift....

  14. #14
    Ispyros διαβασε καλυτερα τι ειπε ο φιλος μας πρωτου αρχισει τα greeklish...
    T(w)o beer or not t(w)o beer? :P
    Two beeeeeeeerr!!!!

  15. #15
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SeNNinhA
    Κανονικά οι σωστοί πωλητές στα δικά τους λάθη οχι μόνο αλλάζουν το προϊόν αλλά καλύπτουν και τα μεταφορικα για να το στείλεις πίσω.
    Έτσι ακριβώς.

    Την μ@λ@κία την πληρώνει αυτός που την κάνει


Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF