Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 60

Θέμα: MamaΔΕΣ Vs Moto

  1. #1

    MamaΔΕΣ Vs Moto

    ΠΟΣΟΙ Κ ΠΟΣΕΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΝ ΕΜΠΟΔΙΟ "ΜΑΝΑΣ" ????

    ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ... ΤΙΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΛΕΓΑΝ...

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nobody
    Εγγραφή
    21/09/2008
    Μηνύματα
    527
    η καλυτερη λυση για μενα ειναι να τους φερεις(εννοω και την μαμα και τον μπαμπα) προ τετελεσμενων

    παραδεχομαι πως αν το καλοεξετασεις δεν ειναι και οτι καλυτερο,διοτι ειναι σαν να λες οτι δεν μπορεις να κανεις διαλογο μαζι τους οποτε χωρις να τους λαβεις διολου υποψη πας και κανεις αυτο που θες,διχως καν να σου πουν την γνωμη τους

    ομως,οταν τους ανακοινωσα πρωτη φορα οτι ειχα ΗΔΗ παρει το παπακι μεταχειρισμενο,δεν μπορουσαν να μου πουνε και πολλα...

    μετα βεβαια με κοροιδευε που ηταν "μισιακο",βλεπεις πολλα λεφτα δεν υπηρχαν και ετσι τοχαμε αγορασει μισο-μισο μενα φιλο.ουτε γαιδουρι μισιακο δεν δερω μου ελεγε,οχι μηχανακι...χαχαχαχαχαχαχαχαχ

  3. #3
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260

    Re: MamaΔΕΣ Vs Moto

    Αρχικά δημιουργήθηκε από sea_dweller
    ΠΟΣΟΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑΝ ΕΜΠΟΔΙΟ "ΜΑΝΑΣ" ????
    ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΜΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ... ΤΙΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΛΕΓΑΝ...

    εμενα συνηθως μου λενε:

    -ΔΕΝ γινετε αυτο που λες!!!

    εχεις σχεδον την ηλικια του γιου μου!!!


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  4. #4
    emena o pateras m kanena provlima...gt itan kapote k aftos poromenos me mixanes...oxi apla poromenos...agwnes motocross kathe savatokiriako sta niata tou kai mlkies oli tn vdomada...LOL..
    i mana m stin arxei m elege kati vlakioules alla meta ola OK
    i love dirt

  5. #5
    TO KALYTERO EINAI NA PAS NA THN PARAGGILEIS K NA TO ANAKOINWSEIS.... ALLA EPIDH DEN THA TO PISTEPCOYN OTAN ERTHEI TOY THN PAROYSIAZEIS!!! :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  6. #6
    Εγώ την πήρα και δεν είπα απλά τίποτα. Η μάνα μου το έμαθε μετά από ένα χρόνο όταν ήρθαν τα τέλη κυκλοφορίας στο πατρικό μου γιατί η εφορία είχε αυτή τη διεύθυνση.

  7. #7
    Ο πατέρας μου δεν είχε πρόβλημα, καθότι μοτοσικλετιστής χρόνια.
    Έτσι όλες οι αντιρήσεις ήταν απ' τη μάνα μου, "αν θες να πεθάνω μια ώρα αρχίτερα πάρτην"....
    "Τι τις θέλεις τις σκοτώστρες..." :rotflmao:

    Έτσι ένα καλό πρωί την πήρα (hornet 04) και την πήγα κατευθίαν σπίτι, τη φώναξα κι' όλας
    ...Έλα κυρα - Γωγώ να δείς τι πήρα... και τι να κάνει ύστερα από μερικά υπογλώσια το χώνεψε.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της camen
    Εγγραφή
    18/09/2008
    Μηνύματα
    4.443
    Αρχικά δημιουργήθηκε από satel
    Εγώ την πήρα και δεν είπα απλά τίποτα. Η μάνα μου το έμαθε μετά από ένα χρόνο όταν ήρθαν τα τέλη κυκλοφορίας στο πατρικό μου γιατί η εφορία είχε αυτή τη διεύθυνση.
    Ακριβως το ιδιο και σε εμενα...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Ε τωρα προσπαθουν να το χωνεψουν αφου πρωτα ακουσα τα γνωστα....

  9. #9
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297
    Όταν θα καταλάβετε ότι ο μόνος λόγος που το κάνουν είναι ο ΦΟΒΟΣ μην πάθετε (πάθουμε) το παραμικρό τότε θα το αντιμετωπίζετα αλλιώς το θέμα.



    Και επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να ΠΑΨΟΥΝ να ανησυχούν (μην ξεχνάτε ότι σε όποια ηλικία και να φτάσετε, πάλι ΠΑΙΔΙΑ τους θα είστε),
    η μόνη λύση είναι να καταλάβουν ότι είστε ΣΟΒΑΡΟΙ αναβάτες.

    Γι αυτό:

    ΜΗΝ κάνετε μ@λ@κίες με τη μηχανή και

    ΠΑΝΤΑ ΕΞΟΛΙΣΜΟ

    Ας ανησυχούν τουλάχιστον μόνο για τους άλλους.


  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
    Όταν θα καταλάβετε ότι ο μόνος λόγος που το κάνουν είναι ο ΦΟΒΟΣ μην πάθετε (πάθουμε) το παραμικρό τότε θα το αντιμετωπίζετα αλλιώς το θέμα.



    Και επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να ΠΑΨΟΥΝ να ανησυχούν (μην ξεχνάτε ότι σε όποια ηλικία και να φτάσετε, πάλι ΠΑΙΔΙΑ τους θα είστε),
    η μόνη λύση είναι να καταλάβουν ότι είστε ΣΟΒΑΡΟΙ αναβάτες.

    Γι αυτό:

    ΜΗΝ κάνετε μ@λ@κίες με τη μηχανή και

    ΠΑΝΤΑ ΕΞΟΛΙΣΜΟ

    Ας ανησυχούν τουλάχιστον μόνο για τους άλλους.




    Συμφωνώ απολύτως! Και 'γω μπαίνω στο τρυπακι αν κάποια στιγμή αποκτήσω γιό μηχανόβιο
    πως να τον εμπιστευτώ σ' αυτους τους κάφρους οδηγούς εκεί έξω.

    Και έτσι για να γελάσουμε και λίγο...

    Το έχω ξανα ποστάρει αλλά αξίζει, Έχω ένα φίλο όπου στη 10ετια του 80 έτρεχε σε αγώνες....
    με αρκετές διακρίσεις... Κάθε φορά που έφευγε απ' το σπίτι για να πάει να "τρέξει" του έλεγε
    η μάνα του "να προσέχεις αγόρι μου σιγά - σιγά" !!!
    :rotflmao: :rotflmao:

  11. #11
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.357
    εγω αντιμετωπισα προβλημα στην αρχη απο τη μανα μου! μεχρι που τελικα την καταφερα
    και αρχισα να χρησιμοποιω το παπι του πατερα μου!! (ενα ανεκδηιγητο suzuki FR50)
    μετα απο 6 μηνες ειχα μια τρυφερη στιγμη με μια νταλικα που σαν απο τελεσμα αφου γλιτωσα απ' το να χασω το χερι μου αρχικα, να μου αφησει ενα αρκετα μεγαλο σημαδι (μιας και μου κοψαν τους μισους μυες και αρκετο κρεας και οτι περισεψε το καλυψαν με δερμα απο το μπουτι) οταν αφου σηνηλθα της ανακοινωσα οτι παζαρευω να παρω αλλο μηχανακι μιας και δεν με βολευε η συγκοινωνια για να παω στη δουλεια εκει αντιμετωπισα πραγματικο προβλημα!!
    (μιας και με το ατυχημα τρεχαμε περιπου 8 μηνες) την καλμαρα με τη δκαιολογια οτι αν ημουν πεζος οταν με πηρε σβαρνα η νταλικα τι θα εκανε?? δεν θα με αφηνε να ξαναπερπατησω??

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της jimmis5
    Εγγραφή
    20/11/2008
    Μηνύματα
    2.116
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sergiosm
    Όταν θα καταλάβετε ότι ο μόνος λόγος που το κάνουν είναι ο ΦΟΒΟΣ μην πάθετε (πάθουμε) το παραμικρό τότε θα το αντιμετωπίζετα αλλιώς το θέμα.



    Και επειδή δεν υπάρχει περίπτωση να ΠΑΨΟΥΝ να ανησυχούν (μην ξεχνάτε ότι σε όποια ηλικία και να φτάσετε, πάλι ΠΑΙΔΙΑ τους θα είστε),
    η μόνη λύση είναι να καταλάβουν ότι είστε ΣΟΒΑΡΟΙ αναβάτες.

    Γι αυτό:

    ΜΗΝ κάνετε μ@λ@κίες με τη μηχανή και

    ΠΑΝΤΑ ΕΞΟΛΙΣΜΟ

    Ας ανησυχούν τουλάχιστον μόνο για τους άλλους.

    + πολλα παντα θα ανησυχουν εδω ανησυχουμε εμεις που τις οδηγουμε ..Πλεον ανεβαινουν και επανω για κοντινες δουλιτσες και εχουν εμπιστοσυνη με πληρη εξοπλισμο και σοβαροτητα
    Οι μοτοσυκλέτες δεν εχουν πια ψυχή γιατί οι άνθρωποι δεν εχουν πια ψυχή
    Είτε έχεις είτε δεν έχεις αν δεν σε τρέχουνε μην τρέχεις...
    Αν δεν ξερεις που πας γυρνα πισω!!!

  13. #13
    TO THEMA EINAI OTI ALLIWS ODHGOYME ENA AUTO K ALLIWS MIA MHXANH!!!! GENIKA OI ATOLMOI XARAKTHRES FOBOYNTAI KATHE XSESH ME TOYS 2 TROXOYS!!!!

    NA NAI PANTA ORTHIOI AYTOI POY TIS KATEXOYN...

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokos08
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    267
    Πας,την παιρνεις,την φερνεις σπιτι και ολα ΟΚ! Λιγους μηνες πριν αφηνε κανα περιοδικο στην τουαλετα,αφηνε κι ενα στο σαλονι,αφηνε κι ενα στην κουζινα...

  15. #15
    Εκεί στα 18 μου (προ αμνημονεύτων δηλαδή) ξεκίνησα με τις ευχές της οικογενείας να βγάλω δίπλωμα για αυτοκίνητο. Λέω στη μάνα μου "μαμά θέλω και για μηχανή". Ξετρελάθηκε με την ιδέα , βαριά κατάθλιψη μιλάμε.. ξεκίνησε και ήρθε μαζί μου στο πρώτο μάθημα με παπί.. τέλος πάντων, δεν άντεχα να την βλέπω να μαραζώνει, μου πέταξε και ένα "βρε παιδί μου.. φτάσε κατά τα τριάντα και κάνε ό,τι θες" ...Έβγαλα το δίπλωμα για το τουτου (δεν ξαναοδήγησα αυτοκίνητο από τότε), παράτησα την ιδέα του δίτροχου και έγινα επίτιμο μέλος των επιβατών ΜΜΜ για πολλά χρονάκια.

    Στα 28 μου, δούλευα ήδη αρκετά χρόνια, είχα μαζέψει λεφτά, είχα βρει μηχανή, είχα πάρει κράνος, μπουφάν, γάντια και μποτάκια και πήγα να βγάλω δίπλωμα. Έκανα 3 μαθήματα με παπί, μετά ανέβηκα στο cb. Έκανα 264 μαθήματα (τα τελευταία 5 δώρο της σχολής ) να νιώσω ότι το έχω κάπως και πήρα το δίπλωμα.

    Μαμά, έβγαλα δίπλωμα, έχω και μηχανή. Της έπεσε το μπρίκι και με κοίταξε έντρομη. Της είπα.. "μην πεις τίποτα, έκανα αυτό που μου είπες". Δεν μίλησε για λίγη ώρα.. μετά μου είπε.. "Δεν μπορώ να πω κάτι και για άλλο λόγο... πάντα μου άρεσαν πολύ οι μηχανές, ήταν σίγουρο ότι θα το έκανες εσύ".

    Αυτά. Άργησα αλλά το κατάφερα.



    ΥΓ. Και για να μην ξεχνιόμαστε, sea_dweller, γράφε σε παρακαλώ με ελληνικούς χαρακτήρες και όχι κεφαλαία.

    safety doesn't happen by accident

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. bike vs moto pt2, Η κόντρα συνεχίστηκε
    από venitof στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2009, 20:49
  2. MOTO 1996 vs MOTO 2008!!!!
    από castor στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 11/01/2009, 23:52
  3. Bikenet vs Moto
    από Boxer στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 114
    Τελευταίο μήνυμα: 15/05/2005, 15:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF