Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 52

Θέμα: Τελικα ακόμη υπάρχει ανθρωπια......

  1. #1
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375

    Τελικα ακόμη υπάρχει ανθρωπια......

    Ακόμα κάποιοι ενδιαφερονται......
    Τελευταία τροποποίηση από teogtp; 19/03/2015 στις 17:46.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  2. #2
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Δεν οδηγει καπου το link.
    MADE IN JAPAN 日本製

  3. #3
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Fixed..
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  4. #4
    Τετοιες στιγμες νοιωθω περήφανος που ειμαι Ελληνας (καποιος σε καποια στιγμη τον αγκάλιασε για να νιώσει πιο καλα- ΜΕΓΑΛΕΙΟ)
    aleaxzafeir

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της YianPep
    Εγγραφή
    23/08/2013
    Μηνύματα
    113
    Πολυ ωραιο το πειραμα,ευτυχως υπαρχει ακόμα μεγάλο ποσοστο ανθρωπιάς στην χώρα μας.

    Χαρακτηριστικό του Ελληνα ,που δεν θα χαθεί ποτέ γιατί οι ρίζες του είναι δυνατές.

  6. #6
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    το ειδα κι εγω και σκεφτομουν....
    καποια πραγματα που σε εμενα φαινονται αυτονοητα-στην συγκεκριμενη περιπτωση το οτι ολοι ειμαστε ισοι,ανεξαρτητου χωρα καταγωγης-θα πρεπει να το επικροτουμε...
    κριμα για το ποσο χαμηλα εχουμε πεσει...
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  7. #7
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.375
    Η ψυχή δεν γνωρίζει εθνικότητα.
    Απλα χαίρομαι που ακόμα στον τοπο μας έχουμε ψυχές που νοιώθουν και αντιδρούν.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  8. #8
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Το εχω ξαναπεί.
    Στο δημοτικο στο χωριό μου δίπλα στο άγαλμα ( προτομή) του μεγάλου Αλεξάνδρου, είχε μια επιγραφή
    < κλείσε μέσα στην ψυχή σου την Ελλάδα και θα νιώσεις κάθε είδους μεγαλείο >

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.531
    η συμπεριφορα αυτη προκαλει αηδια ακομα κι αν ξερεις οτι ειναι ψευτικη

  10. #10
    Απομονω-μέλος
    Εγγραφή
    10/03/2005
    Μηνύματα
    192
    teo

    Ειλικρινά μιλώντας, και ας σας φανεί κάπως, παρόλο που διάβασα εξαρχής οτι είναι ηθοποιοί, βλέποντας το μου ήρθανε δάκρυα στα μάτια.
    Αυτό που δεν ξέρω πραγματικά ακόμη είναι
    αν μου βγήκαν από τη ντροπή και τη θλίψη μου, που ζουν τόσα "γουρούνια" δίπλα μας (φυσικά αναφέρομαι στον ελεϊνό , φαινομενικά καθωσπρέπει κύριο),
    αν μου βγήκαν γιατί για έστω και λιγάκι ένιωσα όπως το κακόμοιρο μελαμψό ανθρωπάκι που άκουγε όλα αυτά αμίλητο
    αν μου βγήκαν από συγκίνηση που βρέθηκε κάποιος να τον αγκαλιάσει μπροστά στον κόσμο σαν αληθινός ΑΝΘΡΩΠΟΣ.....

    Σ΄ευχαριστώ που το μοιράστηκες μαζί μας.
    Άμα σου μέλλει να πνιγείς, ποτέ σου δεν πεθαίνεις... (by Amrk)

  11. #11
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Με αφορμή σημερινό περιστατικό εγώ θα πω πως τελικά η απανθρωπιά και η αδιαφορία είναι περισσότερη από την ανθρωπιά... η απανθρωπιά περισσεύει, η ανθρωπιά υστερεί.
    Σε κεντρικότατο δρόμο της πόλης μου σήμερα, έξω από ένα super market μια κυρία στεκόταν μπροστά στις πόρτες και πουλούσε χαρτομάντηλα, ζητώντας ελεημοσύνη. Σε κάποια στιγμή βγαίνει με τις τσάντες ανά χείρας 75άρης+ , η γυναίκα του ψελλίζει "μια βοήθεια ζητάω", αυτός γυρνάει και αποσβολωμένος τον ακούω να της απαντάει "να πας να γ@@μηθείς που θες και βοήθεια" Ρε παιδιά ο τρόπος που το είπε, η κακία με την οποία ξεστόμισε τη βρισιά με άφησαν άγαλμα και ξαφνικά θυμήθηκα το βίντεο παραπάνω που είχε ποστάρει ο teogp. Η γυναίκα σοκαρισμένη τον ρώτησε γιατί την βρίζει και αυτός της ξαναλέει με αποστροφή "σου είπα να πας να γ@@μηθείς"!!!

    Κανείς δεν αντέδρασε, όλοι προσπέρναγαν αδιάφοροι, πετάγομαι μπροστά του και αρχίζω να του φωνάζω "δε ντρέπεσαι ρε κάθαρμα, πως μιλάς έτσι στη γυναίκα"; Γυρνάει και μου απαντάει "εσένα δε σου μίλησε κανένας, μην πετάγεσαι, κάνε δουλειά σου". Υψώνω περισσότερο τη φωνή, αιφνιδιάστηκε, μπορεί να έπαιξε ρόλο λίγο και ο συνδυασμός κράνος, γάντια, δερμάτινο μηχανής και μέσα σε δευτερόλεπτα το υπεροπτικό ύφος που μίλαγε στη γυναίκα λες κι ήταν σκουπίδι έγινε ένα φοβισμένο βλέμμα, τα μάτια του βούρκωσαν κι άρχισε να ψελλίζει ότι αντέδρασε έτσι γιατί έχει τη γυναίκα του άρρωστη σπίτι... "Είναι αυτό δικαιολογία να μιλάς έτσι", εξακολουθώ να του φωνάζω, μου πετάει ένα συγγνώμη, "συγγνώμη να πεις σε αυτή τη γυναίκα του λέω, όχι σ' εμένα", εννοείται δε ζήτησε συγγνώμη, έβαλε την ουρά στα σκέλια και εξαφανίστηκε. Καπάκι έρχεται δίπλα του συνομήλικός του και μου πετάει "παλικάρι δεν ήταν τρόπος αυτός, είσαι λάθος, δεν άκουσα τι είπε ο κύριος αλλά έχει δίκιο, τούτοι εδώ έχουν γεμίσει τον τόπο και στο τέλος θα μας πνίξουν". Ήμουν έτοιμος να του σπάσω τα μούτρα με το Nolan, "δε με νοιάζει του λέω αν είναι Ελληνίδα ή όχι, είναι άνθρωπος, ανθρώπινη ύπαρξη, κατά τα άλλα γιορτάζουμε το Πάσχα και τη γιορτή της αγάπης, δε ντρέπεστε καθόλου;"... ανέκρουσε πρύμναν και αυτός με βήμα ταχύ.

    Καλή Ανάσταση (ψυχής και ανθρωπιάς) σε όλους εκεί έξω...
    Τελευταία τροποποίηση από AUFGEBRACHT; 11/04/2015 στις 21:09.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.473
    Δυστυχως εχει σκληρηνει πολυ η καρδια των ανθρωπων.Ολων μας.

  13. #13
    Άντε μωρε με τα χριστιανικά ζώα, αυτές οι μέρες είναι πραγματικά άσκηση υπομονής των άθεων.

    Το ποσό σιχαμένοι, άσπλαχνοι, επιθετικοί γίνονται για να προσκυνήσουν και να δείξουν τη χριστιανοσύνη τους χωρίς να ενοχληθούν είναι πραγματικά απίστευτο.

    Ζητώ συγνώμη από τους λίγους (ελάχιστους) χριστιανούς πιστούς που αντιλαμβάνονται το νόημα της γιορτής που γιορτάζουν σήμερα, που έχουν καταλάβει ποιος υποτίθεται ότι είναι αυτός που τιμούν, και τι λέγεται ότι προσπάθησε να διδάξει πριν ξανά δυο χιλιάδες χρόνια.

    Δυστυχώς, απέτυχε σε απελπιστικό βαθμό.

  14. #14
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Άντε μωρε με τα χριστιανικά ζώα, αυτές οι μέρες είναι πραγματικά άσκηση υπομονής των άθεων.

    Το ποσό σιχαμένοι, άσπλαχνοι, επιθετικοί γίνονται για να προσκυνήσουν και να δείξουν τη χριστιανοσύνη τους χωρίς να ενοχληθούν είναι πραγματικά απίστευτο.

    Ζητώ συγνώμη από τους λίγους (ελάχιστους) χριστιανούς πιστούς που αντιλαμβάνονται το νόημα της γιορτής που γιορτάζουν σήμερα, που έχουν καταλάβει ποιος υποτίθεται ότι είναι αυτός που τιμούν, και τι λέγεται ότι προσπάθησε να διδάξει πριν ξανά δυο χιλιάδες χρόνια.

    Δυστυχώς, απέτυχε σε απελπιστικό βαθμό.

    Άσκηση υπομονής πολύ σωστά λες αλλά όχι για τους άθεους (αυτό είναι άλλο ανέκδοτο κι εννοώ τους ντεμέκ άθεους κατά το ντεμέκ χριστιανοί) αλλά για τους ελάχιστους χριστιανούς που αναφέρεις πολύ σωστά... Το ότι είναι κάποιος ζώο και τη Μεγάλη Εβδομάδα πάει στην εκκλησία (επειδή είθισται μαζί με τα Χριστούγεννα) δεν τον κατατάσσει στους χριστιανούς , άσχετα με το τι αυτός νομίζει. Επίσης οι 2 αχαρακτήριστοι μισάνθρωποι χτες θα μπορούσαν κάλλιστα να είναι άθεοι, δωδεκαθεϊστές, χριστιανοί ή "χριστιανοί" και ούτε μ' ενδιαφέρει το τι πίστευαν ή αν πίστευαν... Μην γίνει πάλι θρησκευτική διαμάχη, το θέμα είναι η χαμένη ανθρωπιά σε ένα τόπο που καυχιόταν και καυχιέται για την ανθρωπιά του και το φιλότιμό του που δεν υπάρχει λέει σε άλλη γλώσσα (άλλη καραμέλα αυτή...). Τουλάχιστο ας είναι καλά οι Γαυδιώτες που άνοιξαν τα σπίτια τους λέει στους μετανάστες που ξεβράστηκαν εκεί κι έσφαξαν τα ζωντανά τους για να ταΐσουν τον κόσμο. Φωτεινή εξαίρεση στο μαύρο που πλακώνει αυτό το δύσμοιρο τόπο.

  15. #15
    restoration fan Το avatar του/της ΝΤΙΚ
    Εγγραφή
    22/07/2012
    Μηνύματα
    122
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos_abel Προβολή μηνύματος
    Άντε μωρε με τα χριστιανικά ζώα, αυτές οι μέρες είναι πραγματικά άσκηση υπομονής των άθεων.

    Το ποσό σιχαμένοι, άσπλαχνοι, επιθετικοί γίνονται για να προσκυνήσουν και να δείξουν τη χριστιανοσύνη τους χωρίς να ενοχληθούν είναι πραγματικά απίστευτο.

    Ζητώ συγνώμη από τους λίγους (ελάχιστους) χριστιανούς πιστούς που αντιλαμβάνονται το νόημα της γιορτής που γιορτάζουν σήμερα, που έχουν καταλάβει ποιος υποτίθεται ότι είναι αυτός που τιμούν, και τι λέγεται ότι προσπάθησε να διδάξει πριν ξανά δυο χιλιάδες χρόνια.

    Δυστυχώς, απέτυχε σε απελπιστικό βαθμό.
    σαν να παρεκτραπηκες αρκετα
    τσουβαλιαζεις
    και προκλητικα μαλιστα
    αν με εννοησες ...
    μια ζωη την εχουμε.....και την μιση την ζησαμε

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τελικά ο Αϊ Βασίλης υπάρχει, και είμαστε εμείς
    από antsoar στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2013, 14:29
  2. τελικα υπαρχει θεος
    από dkirkos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 25/09/2009, 23:12
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/09/2009, 04:18
  4. το Dvd τελικα ΔΕΝ υπαρχει!!!
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2008, 18:22
  5. Nέο & Παλιό... υπάρχει περίπτωση να πάνε αντάμα....
    από code στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/01/2005, 22:24

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF