Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Βοηθεια χριστιανοί....θα κυλήσω κσι εγώ! (στα σκουτερ)

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.225

    Βοηθεια χριστιανοί....θα κυλήσω κσι εγώ! (στα σκουτερ)

    Από καιρό σκέφτομαι την αγορά μηχανακιου για τα αστικά χλμ και να μην κουράζω άλλο το μπαντιτ μεσα στην πόλη, προτιμώ να το χαίρομαι σε πιο εκδρομικές (και ανοιχτες) διαδρομές.
    Μοτέρ όχι μεγάλο, ένα επιπλέον κριτήριο είναι να μειωσει και τα καθημερινά λειτουργικά έξοδα. Χρήση καθαρά αστική, σπίτι-δουλεια-σπίτι και κάθε διαδρομή στο κέντρο.
    Άλλωστε για πιο έξω θα υπάρχει ετοιμοπολεμο το μπαντιτ.

    Αφου σκέφτηκα αρκετές επιλογές (ξεκίνησα με μοτοσυκλετάκια μέχρι 300κυβικα) και ξεπερνωντας τις παρατηρησεις συντροχων (από την πιο φιλική τύπου "εισαι καλά αγόρι μου;" μέχρι την πιο ευθύ "εισαι μ@λ@κ@ς;") χωρίς όμως να αμφισβητησω ποτέ τις αγνες προθέσεις τους, κατέληξα ότι ένα σκουτερ είναι ό,τι χρειάζομαι. Ευέλικτο και άνετο (όχι αναρτησιακά) στην πόλη και στην πυκνή κίνηση, με αρκετους χώρους για μεταφορά και προστατεύει τα πόδια από τα στοιχεια της φύσης. Στα μειον η λίγο αυξημένη κατανάλωση και συντήρηση.

    Πολλοι θα πουν (και τους πιστεύω) ότι ένα παπί είναι ό,τι καλύτερο, που είναι, αλλά μου βγάζει και μια μιζέρια. Είχα παπί για πολλά χρόνια, ξερω τα πλεονεκτήματα του αλλά τώρα θα ήθελα και κάτι λίγο πιο "μουράτο".

    Τι φοβάμαι στο σκούτερ: τη θέση οδήγησης (όρθια, σα να κάθεσαι σε καρέκλα) και η έλλειψη άμεσης και επαρκούς δύναμης, κυριως επειδή έχω συνηθίσει αλλιώς με τη μηχανή.

    Κυβικα θέλω μεχρι 200 για να μην ξεπερναει τα 3.5λτ/100 (νορμαλ ανθρώπινη χρήση) και να μείνω στη χαμηλή κατηγορία τελών κυκλοφορίας (περισσοτερο ψυχολογικό αυτό).
    Αρχικά κοιταζα για 125, όμως η διαφορα τιμής με τα 200αρια (που στην πραξη ειναι λιγότερο) είναι πολύ μικρή.
    Σαν τα ταβανι στα λεφτά έχω βάλει τα 3000, είτε καινουργιο είτε ελαφρως μτχ. Λέω ελαφρώς γιατί αν μου αρέσει μαλλον θα το κρατήσω, αν όχι θέλω να μπορεί να φυγει και σχετικά εύκολα χωρις μεγαλη χασούρα.
    Δεν ειναι και πάααρα πολλά τα 3 χιλιάρικα, αλλά οπως είπα δεν ξέρω και αν θα μου αρέσει. Υπό προυποθέσεις όμως αφήνω ανοιχτό το ενδεχόμενο της υπέρβασης.

    Αρκετά με τα εισαγωγικά, πάμε στα μοντέλα:
    (με τα υπερ και κατά που είδα εγω)

    1. voge srt1. 125 κυβικουλια σε πολύ καλή τιμή (2600). Από αυτό ξεκίνησε ο προβληματισμος για σκουτερ. Φοβερή τιμή, μου φαίνεται όμως λίγο μικρό σαν όγκο και έχει μικρά ροδάκια.

    Μέχρι που είδα το:
    2. Aprilia srt-gt. Ίσως το άλλο ακρο από το βοτζ, πιο μουράτο, ψευτοεντουρο (χρησιμο χαρακτηριστικό αν παίξουν διακοπες σε νησι), ελάχιστα πιο ακριβό σαν μτχ και πολύ καλή απόδοση μοτέρ.
    Αρχικά κοιταζα το 125, χαζευοντας τις αγγελίες όμως άρχισε να με ψήνει το 200αρι. Στα μειον, τα μικρά ροδακια και αυτό και φοβάμαι θα έχει λιγο πιο αυξημενο κόστος συντηρησης (ειδικά στα ανταλλακτικά, απρίλια γαρ). Συνεργειο κοντά στο σπίτι μου.

    Μετά ξανασκεφτηκα αυτό με τα ροδάκια και προσεξα το:
    3. SYM Symphony 200ST: Ξαναγυρναμε στα φτηνιάρικα. Επίσης πολύ καλή τιμή (2800κατι), φτηνά σερβις/ανταλλακτικά, συνεργείο διπλα στο σπίτι μου, μεγάλες ροδες, πολύ ευρύχωρο κάτω από τη σελα αλλά και στα πόδια (μπλιαχ, το επίπεδο πατωμα δεν ειναι πρωτο στις προτιμήσεις μου) και δίνεται και με βάλιτσακι πίσω που αυξάνει ακόμα περισσότερο τους διαθέσιμους χώρους και τέλος, υπόσχεται χαμηλή (σχετικά) κατανάλωση. Μεγαλο πλεονέκτημα το abs μπρος-πίσω! Στο δρόμο βλεπω έχει μοσχοπουλήσει. Το αεροψυκτο μοτέρ με απόδοση (πρακτικα) καλου 125αριου δεν το βάζω στα μειον απαραίτητα. Αντιθετα οι πολλοι τριγμοι που αναφέρουν πολλοι ιδιοκτήτες ειναι σημαντικό μειον, παρόλα αυτά δεν με αποτρέπει απο μια πιθανη αγορά του και τον τελευταίο καιρό για τετοιο κοίταζα. Παραμένει για την ώρα το Νο1 υποψήφιο.

    4. Kymco People-S 200. Ακόμα ένα 200αρι (στα χαρτια, γιατι και εδω το μοτέρ ειναι 160κατι κυβικα). Αυτό έπεσε στην αντιληψη μου καπου εδω στο φορουμ. Ελάχιστα πιο ακριβο από το συμ, έχει και στροφόμετρο, αν και αεροψυκτο φαινεται να ειναι πιο εξελιγμενο γιατί ειναι και πιο δυνατό. Χωροι πανω-κατω φαινονται ιδιοι με του συμ, επίσης με επίπεδο πατωμα. Και αυτό με abs παντου!
    Τιμή ελάχιστα πάνω από 3 (3095 για την ακρίβεια), μτχ δεν υπάρχουν πολλα δυστηχως. Το έχω σαν Νο2 τωρα.



    Μου αρεσει αρκετά και το nmax155, ξεφευγει όμως σε τιμή και έχει επίσης μικρά ροδάκια. Το ίδιο και το Pcx αν και αυτό αισθητικα δεν μου αρέσει τόσο.
    Για την ώρα κοιτάω οπως καταλάβατε σε κάτι πιο μπατζετ, αν με βολεψει είτε θα το κρατήσω είτε θα πάω αργότερα σε κάτι πιο πρεμιουμ.

    Υπάρχουν άλλες προτασεις; Δεν πολυκατεχω την αγορά σκουτερ και δεν ξερω τι παίζει.
    Επισης πληροφορίες και προσωπικες εμπειρίες ευπρόσδεκτες. Οτιδήποτε μπορεί να οδηγησει σε προβληματισμό και αναθεώρηση επιλογων.

  2. #2
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.976
    Το ίδιο έκανα κι εγώ κάποτε.

    Οικονομία πραγματική δεν είδα.
    Ή αν είδα ήταν ψιλοπράματα.

    Αν το θες για να μη φορτώνεις το μεγάλο με περιττά κλμ, τότε go for it.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.128
    sh150 θα κοιτουσα πριν απο ολα τα αλλα

    εγω το εκανα το βημα και το μετανιωσα σε 10 μερες. οι αναρτησεις ειναι ανυπαρκτες. κυριολεκτικα ο μονος λογος που τοσος κοσμος αγοραζει σκουτερ ειναι γιατι δεν ειχε ποτε μηχανη για να εχει μετρο συγκρισης. οι υπολοποι -λιγοι- που το κανουν ενω εχουν η ειχαν μηχανη ειναι βλαμμενοι. μεσα και εγω προφανως. πεταμενα λεφτα. ειχα mz250 1991 και ηταν 15 φορες καλυτερο απο τη μαλακια το beverly του 2024.

  4. #4
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.160
    Εναλλακτικές για να μην κυλήσεις..

    Δώσε το Bandit, συμπλήρωσε χρήματα και πάρε ένα SV650 στα 7.700€ με 4 χρόνια εγγύηση..

    Ή πχ στα ίδια λεφτά με το SV, ελαφρώς μεταχειρισμένο CB650R..
    Τελευταία τροποποίηση από giorgosb; Χθες στις 22:08.
    Πικρή μπύρα, γλυκιά ζωή..

  5. #5
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    791
    Ναι πάρε CB650 χωρίς μοχλικό να αποκτήσεις πρόβλημα μεσης.

  6. #6
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.535
    Yamaha scooter εντελώς φρέσκο 2024 του κουτιού 2190

    https://www.car.gr/s/38o2yv3v/

  7. #7
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    264
    Εγώ πριν από δύο χρόνια πήρα το πρώτο scooter to sym symphony 125 lc για τους ίδιους λόγους με εσένα, το πηρα κούτα στα 2700 με μια μεγάλη μπαγκαζιερα δώρο, αμέσως παρατήρησα ότι αυτά δεν έχουν αναρτήσεις καθόλου και ειδικά στα σαμαρακια χοροπηδανε σαν καγκουρό, οπότε αυστηρά δεν πήγα ποτέ πάνω από 90 χλμ ποτέ, κατανάλωση είχε 2,5 λίτρα πάντα, έκανα 9000 χλμ και το έδωσα στα 2100 σε μια κοπέλα για να πάρω ένα λιγο μεγαλύτερο λόγω του Κηφισού που βγαίνω καθημερινά, το aprilia που μου άρεσε το 200 δεν χωράει από κάτω ούτε jet κράνος οπότε το αποκλείσα από επιλογές και πηρα το x town 300 το οποίο είναι μια μεγάλη μπανιέρα με τεράστια σέλα και σχετικά αργό αλλά πολύ καλή ζελατίνα για βροχές και γενικά κάλυψη σε νερό κατανάλωση 3,5 λίτρα πάντα εάν πηγαινεις μεταξύ 80-100 χλμ και γενικά αξιοπρεπείς αναρτήσεις και πολύ καλά φρένα με σωληνάκια υψηλής από το εργοστάσιο. Μετά από δύο χρόνια με τα σκούτερ έχω καταλήξει ότι δεν μου προσφέρουν καμία οδηγική ευχαρίστηση απλά με πηγαίνουν στην δουλειά μου γρήγορα και οικονομικά και η γυναίκα μου προτιμά να ανεβαίνει σε αυτά πάρα στο hornet (καλύτερα θα βαλω και κοκοβιο της ermax). Για εμενα δώσε κάνα χιλιάρικο παραπάνω και πάρω ένα 300αρι τα τέλη ίδια είναι 22 ευρώ και η ασφάλεια μικρή διαφορά έχει

  8. #8
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.946
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    Εναλλακτικές για να μην κυλήσεις..

    Δώσε το Bandit, συμπλήρωσε χρήματα και πάρε ένα SV650 στα 7.700€ με 4 χρόνια εγγύηση..

    Ή πχ στα ίδια λεφτά με το SV, ελαφρώς μεταχειρισμένο CB650R..
    Ότι είπε. Για την χρήση που κάνεις και στο Bandit θεωρώ ότι να πας σε κάτι νέο και σε κοντινή φιλοσοφία (γυμνό στρογγυλό ) είναι η καλύτερη επιλογή
    where was Gondor when the Westfold fell?

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    643
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος

    Μετά ξανασκεφτηκα αυτό με τα ροδάκια και προσεξα το:
    3. SYM Symphony 200ST: Ξαναγυρναμε στα φτηνιάρικα. Επίσης πολύ καλή τιμή (2800κατι), φτηνά σερβις/ανταλλακτικά, συνεργείο διπλα στο σπίτι μου, μεγάλες ροδες, πολύ ευρύχωρο κάτω από τη σελα αλλά και στα πόδια (μπλιαχ, το επίπεδο πατωμα δεν ειναι πρωτο στις προτιμήσεις μου) και δίνεται και με βάλιτσακι πίσω που αυξάνει ακόμα περισσότερο τους διαθέσιμους χώρους και τέλος, υπόσχεται χαμηλή (σχετικά) κατανάλωση. Μεγαλο πλεονέκτημα το abs μπρος-πίσω! Στο δρόμο βλεπω έχει μοσχοπουλήσει. Το αεροψυκτο μοτέρ με απόδοση (πρακτικα) καλου 125αριου δεν το βάζω στα μειον απαραίτητα. Αντιθετα οι πολλοι τριγμοι που αναφέρουν πολλοι ιδιοκτήτες ειναι σημαντικό μειον, παρόλα αυτά δεν με αποτρέπει απο μια πιθανη αγορά του και τον τελευταίο καιρό για τετοιο κοίταζα. Παραμένει για την ώρα το Νο1 υποψήφιο.

    .
    Αυτο το πηρε φιλος περσι και το εχει παει δυο φορες για κραδασμους στο ρελαντι, τρεμει λεμε! Του εχουν αλλαξει σινεμπλοκ δυο φορες αλλα δεν αλλαξε κατι. Ρωτησε κι αλλους και επιβεβαιωσε το "ετσι κανουν αυτα" που του ειπαν και στο συνεργειο. Α και τριζει! Το πηρα βολτα και δεν ενθουσιαστηκα, το Sportcity που ειχα 14 χρονια καλυτερο ηταν λιγο πριν το δωσω, ετριζε και ετρεμε λιγοτερο

    Δωσε κατι παραπανω και παρε ειτε το srt-gt ή ακομα καλυτερα το Sh 150

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.781
    Το μεγάλο πλεονέκτημα του σκούτερ είναι η προστασία απ το νερό λόγω πατώματος. Αν δεν καβαλας με όλες τις καιρικές συνθήκες προτίμησε ένα μοτοσυκλετάκι.

  11. #11
    Ιπτάμενο Μέλος Το avatar του/της Kepler Fun
    Εγγραφή
    11/06/2009
    Μηνύματα
    170
    Έχω το προηγούμενο symphony 200 από το 2017 για τους ίδιους λογους που αναφέρεις και εσυ.
    Κανένα απολύτως πρόβλημα.
    Μου προσφέρει αυτά ακριβώς που ζητάς.
    Πιάνει αμέσως 80-90 χλμ και δεν θέλω παραπάνω ταχύτητα με σκούτερ γιατί το φοβάμαι.
    Κατανάλωση 3,5-4 λτ maximum.
    Μεγάλο σέρβις 180€ ανα 12Κ χλμ. Ολα τα άλλα μόνος σου (λάδια, τακάκια κλπ.)
    Δεν έχει πίσω ABS που εμένα μου αρέσει για πολλούς λόγους (χώμα, ελεγχόμενο μπλοκάρισμα κα)

    Αυτό που κυκλοφορεί τώρα έχει μικρότερο πισω τροχό για περισσότερους χώρους (άρα κοπανάει περοσσότερο) και διαβάζω ότι έχει μικρο θέματα.

    Βρες το προηγούμενο μοντέλο ατρακάριστο με λιγα χλμ και καθάρισες με ελαχιστα λεφτά.
    'Η ανάγκη είναι η μητέρα της δημιουργίας'

  12. #12
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.267
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Από καιρό σκέφτομαι την αγορά μηχανακιου για τα αστικά χλμ και να μην κουράζω άλλο το μπαντιτ μεσα στην πόλη, προτιμώ να το χαίρομαι σε πιο εκδρομικές (και ανοιχτες) διαδρομές.
    Μοτέρ όχι μεγάλο, ένα επιπλέον κριτήριο είναι να μειωσει και τα καθημερινά λειτουργικά έξοδα. Χρήση καθαρά αστική, σπίτι-δουλεια-σπίτι και κάθε διαδρομή στο κέντρο.
    Άλλωστε για πιο έξω θα υπάρχει ετοιμοπολεμο το μπαντιτ.

    Αφου σκέφτηκα αρκετές επιλογές (ξεκίνησα με μοτοσυκλετάκια μέχρι 300κυβικα) και ξεπερνωντας τις παρατηρησεις συντροχων (από την πιο φιλική τύπου "εισαι καλά αγόρι μου;" μέχρι την πιο ευθύ "εισαι μ@λ@κ@ς;") χωρίς όμως να αμφισβητησω ποτέ τις αγνες προθέσεις τους, κατέληξα ότι ένα σκουτερ είναι ό,τι χρειάζομαι. Ευέλικτο και άνετο (όχι αναρτησιακά) στην πόλη και στην πυκνή κίνηση, με αρκετους χώρους για μεταφορά και προστατεύει τα πόδια από τα στοιχεια της φύσης. Στα μειον η λίγο αυξημένη κατανάλωση και συντήρηση.

    Πολλοι θα πουν (και τους πιστεύω) ότι ένα παπί είναι ό,τι καλύτερο, που είναι, αλλά μου βγάζει και μια μιζέρια. Είχα παπί για πολλά χρόνια, ξερω τα πλεονεκτήματα του αλλά τώρα θα ήθελα και κάτι λίγο πιο "μουράτο".

    Τι φοβάμαι στο σκούτερ: τη θέση οδήγησης (όρθια, σα να κάθεσαι σε καρέκλα) και η έλλειψη άμεσης και επαρκούς δύναμης, κυριως επειδή έχω συνηθίσει αλλιώς με τη μηχανή.

    Κυβικα θέλω μεχρι 200 για να μην ξεπερναει τα 3.5λτ/100 (νορμαλ ανθρώπινη χρήση) και να μείνω στη χαμηλή κατηγορία τελών κυκλοφορίας (περισσοτερο ψυχολογικό αυτό).
    Αρχικά κοιταζα για 125, όμως η διαφορα τιμής με τα 200αρια (που στην πραξη ειναι λιγότερο) είναι πολύ μικρή.
    Σαν τα ταβανι στα λεφτά έχω βάλει τα 3000, είτε καινουργιο είτε ελαφρως μτχ. Λέω ελαφρώς γιατί αν μου αρέσει μαλλον θα το κρατήσω, αν όχι θέλω να μπορεί να φυγει και σχετικά εύκολα χωρις μεγαλη χασούρα.
    Δεν ειναι και πάααρα πολλά τα 3 χιλιάρικα, αλλά οπως είπα δεν ξέρω και αν θα μου αρέσει. Υπό προυποθέσεις όμως αφήνω ανοιχτό το ενδεχόμενο της υπέρβασης.

    Αρκετά με τα εισαγωγικά, πάμε στα μοντέλα:
    (με τα υπερ και κατά που είδα εγω)

    1. voge srt1. 125 κυβικουλια σε πολύ καλή τιμή (2600). Από αυτό ξεκίνησε ο προβληματισμος για σκουτερ. Φοβερή τιμή, μου φαίνεται όμως λίγο μικρό σαν όγκο και έχει μικρά ροδάκια.

    Μέχρι που είδα το:
    2. Aprilia srt-gt. Ίσως το άλλο ακρο από το βοτζ, πιο μουράτο, ψευτοεντουρο (χρησιμο χαρακτηριστικό αν παίξουν διακοπες σε νησι), ελάχιστα πιο ακριβό σαν μτχ και πολύ καλή απόδοση μοτέρ.
    Αρχικά κοιταζα το 125, χαζευοντας τις αγγελίες όμως άρχισε να με ψήνει το 200αρι. Στα μειον, τα μικρά ροδακια και αυτό και φοβάμαι θα έχει λιγο πιο αυξημενο κόστος συντηρησης (ειδικά στα ανταλλακτικά, απρίλια γαρ). Συνεργειο κοντά στο σπίτι μου.

    Μετά ξανασκεφτηκα αυτό με τα ροδάκια και προσεξα το:
    3. SYM Symphony 200ST: Ξαναγυρναμε στα φτηνιάρικα. Επίσης πολύ καλή τιμή (2800κατι), φτηνά σερβις/ανταλλακτικά, συνεργείο διπλα στο σπίτι μου, μεγάλες ροδες, πολύ ευρύχωρο κάτω από τη σελα αλλά και στα πόδια (μπλιαχ, το επίπεδο πατωμα δεν ειναι πρωτο στις προτιμήσεις μου) και δίνεται και με βάλιτσακι πίσω που αυξάνει ακόμα περισσότερο τους διαθέσιμους χώρους και τέλος, υπόσχεται χαμηλή (σχετικά) κατανάλωση. Μεγαλο πλεονέκτημα το abs μπρος-πίσω! Στο δρόμο βλεπω έχει μοσχοπουλήσει. Το αεροψυκτο μοτέρ με απόδοση (πρακτικα) καλου 125αριου δεν το βάζω στα μειον απαραίτητα. Αντιθετα οι πολλοι τριγμοι που αναφέρουν πολλοι ιδιοκτήτες ειναι σημαντικό μειον, παρόλα αυτά δεν με αποτρέπει απο μια πιθανη αγορά του και τον τελευταίο καιρό για τετοιο κοίταζα. Παραμένει για την ώρα το Νο1 υποψήφιο.

    4. Kymco People-S 200. Ακόμα ένα 200αρι (στα χαρτια, γιατι και εδω το μοτέρ ειναι 160κατι κυβικα). Αυτό έπεσε στην αντιληψη μου καπου εδω στο φορουμ. Ελάχιστα πιο ακριβο από το συμ, έχει και στροφόμετρο, αν και αεροψυκτο φαινεται να ειναι πιο εξελιγμενο γιατί ειναι και πιο δυνατό. Χωροι πανω-κατω φαινονται ιδιοι με του συμ, επίσης με επίπεδο πατωμα. Και αυτό με abs παντου!
    Τιμή ελάχιστα πάνω από 3 (3095 για την ακρίβεια), μτχ δεν υπάρχουν πολλα δυστηχως. Το έχω σαν Νο2 τωρα.



    Μου αρεσει αρκετά και το nmax155, ξεφευγει όμως σε τιμή και έχει επίσης μικρά ροδάκια. Το ίδιο και το Pcx αν και αυτό αισθητικα δεν μου αρέσει τόσο.
    Για την ώρα κοιτάω οπως καταλάβατε σε κάτι πιο μπατζετ, αν με βολεψει είτε θα το κρατήσω είτε θα πάω αργότερα σε κάτι πιο πρεμιουμ.

    Υπάρχουν άλλες προτασεις; Δεν πολυκατεχω την αγορά σκουτερ και δεν ξερω τι παίζει.
    Επισης πληροφορίες και προσωπικες εμπειρίες ευπρόσδεκτες. Οτιδήποτε μπορεί να οδηγησει σε προβληματισμό και αναθεώρηση επιλογων.


    Πάρε 2 δραμαμίνες, ένα ντεπόν και ξάπλωσε, σε 2 ώρες θα σου περάσει. 50 ευρώ.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.384
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Πάρε 2 δραμαμίνες, ένα ντεπόν και ξάπλωσε, σε 2 ώρες θα σου περάσει. 50 ευρώ.
    Αυτό

    Δεν θέλω ούτε να τα βλέπω. Πάρε καλύτερα ένα εντουράκι πχ crf250l να κάνεις και καμμιά χωμάτινη βόλτα. Οκ θα βρέχονται τα πόδια σου και δεν θα έχεις αποθηκευτικό χώρο αλλά δεν θα καταλαβαίνεις λακούβες, δεν παθαίνει τίποτα αν πέσει κάτω ενώ τα σκούτερ έχουν στρέμματα πλαστικών και τέλος τα ονοφάκια έχουν αξιοπρεπέστατη συμπεριφορά σε κάθε δρόμο.

  14. #14
    Μέλος Το avatar του/της D3300
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    282
    Ότι είπε ο αποπάνω...
    I'm diagonally parked in a parallel universe.

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    873
    ψευτοεντουράκι για να μην ψάχνεις σε λίγο καιρό να δώσεις τη πλαστική μπανιέρα.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Θα πιουμε κανα καφεδακι στα Φλοκα..να πουμε στις 7;
    από gcrook στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 13/01/2006, 14:15
  2. ΒΟΗΘΕΙΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ
    από reinmeister στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2005, 10:11
  3. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 07/07/2005, 21:46
  4. Πιος θα παρει το πρωταθλημα στα MotoGP
    από anco στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2004, 14:38
  5. Βοήθεια Χριστιανοί!!
    από superfour στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2003, 13:26

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF