Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΓΙΑ ΓΣ 650: Ths Bmw, Ή AΛΛΟΣ???

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της FUJI
    Εγγραφή
    22/07/2005
    Μηνύματα
    17

    ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ ΓΙΑ ΓΣ 650: Ths Bmw, Ή AΛΛΟΣ???

    Φίλοι συνομιλητές καλημέρα. Ετοιμάζομαι να αγοράσω το GS 650 DAKAR, κι ο προβληματισμός μου είναι, να περιμένω 3 μήνες έως ώτου έρθει το μοντέλο με τον εργοστασιακό συναγερμό της BMW πάνω (που είναι σε προσφορά 350 e) ή να αναζητήσω κάποιον αντίστοιχα αξιόπιστο στην αγορά και άλλης εταιρείας; Γνωρίζεται να έχουν υπάρξει προβλήματα στη δεύτερη περίπτωση;
    Από δικιά σας εμπειρία έχετε καταφύγει σε κάποια άλλη εταιρεία όπου μείνατε ικανοποιημένοι, κι αν ναι, σε ποιά;
    Περιμένω τη βοήθειά σας και σας ευχαριστώ εκ των προτέρω...

  2. #2
    Kρανόμελος Το avatar του/της dio650gs
    Εγγραφή
    01/02/2006
    Μηνύματα
    102
    Έχω Spyball στο gs650 και δεν έχω κανένα πρόβλημα και κοστος αυτού 250€ τοποθετημένος.

    Δε νομίζω ότι υπάρχει λόγος να περιμένεις τον εργοστασιακό συναγερμό της BMW . Ο συναγερμός που βάζει η ΒΜW είναι ΜΕΤΑ,που πιστεύω είναι υποδεέστερος του Spyball, ο οποίος κάνει παπάδες.

  3. #3
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    ΦΙΛΕ FUJI ΕΓΩ ΣΤΟ DAKAR ΕΧΩ ΤΗΣ META SYSTEMS (IMMOBILIZER)- ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΤΟΝ SPYBALL- ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟΛΥΤΟΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ EIMAI ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ-ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΑΨΟΓΑ!!!- EKTOΣ ΑΥΤΟΥ ΗΤΑΝ "ΔΩΡΟ " ΑΠΟ ΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΟΤΑΝ ΠΕΙΡΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ!

    ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΤΑ ΕΥΡΩ ΚΑΙ Ο ΧΡΟΝΟΣ ΑΝΑΜΟΝΗΣ- ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΞΙΣΟΥ ΚΑΛΟΙ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΙ ΜΕ ΛΙΓΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ ΤΗΣ BMW!

    ΤΕΛΟΣ


  4. #4
    ΜΕ 350 ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΟΡΥΦΑΙΟ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟ ΕΜΠΟΡΙΟΥ.
    ΚΑΙ ΤΗΣ BMW ΚΑΛΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ,ΑΛΛΑ ΣΕ 3 ΜΗΝΕΣ....
    ΘΑ ΧΑΣΕΙΣ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΡΕ ΦΙΛΕ!
    www.caferacers.gr

  5. #5
    Νέο μέλος Το avatar του/της FUJI
    Εγγραφή
    22/07/2005
    Μηνύματα
    17
    Παιδιά κατ' αρχήν σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση... όντως και από άλλες συζητήσεις που έχω παρακολουθήσει, κατάλαβα ότι META και SPYBALL παίζουν κατά κύριο λόγο. Αρνητικό για τον SPYBALL ειπώθηκαν ότι μετά από κάποιο διάστημα θέλει αλλαγή η μπίλια, ιδίως αν η μοτο στην καθημερινή της χρήση παίζει πολύ με τραντάγματα, ενώ για τον ΜΕΤΑ ότι σε μικροσκουντήγματα δεν χτυπά... επίσης καλά λόγια άκουσα και για τους ELSER (made in USA) και STEELMATE (ο τελευταίος είναι Κινέζικος και δε ξέρω, μου ξυνίζει λίγο). Ένα παλληκάρι που ρώτησα σήμερα κι έχει το DAKAR, φόραγε τον SPYBALL και δήλωσε ικανοποιημένος. Εντωμεταξύ με την εγγύηση της μοτο τι παίζεται, αν βάλεις κάτι άλλο από μπεπ-μπε;
    Ο επίσημος αντιπρόσωπος με διαβεβαίωσε ότι η εγγύηση συνεχίζει να ισχύει κανονικά...
    Ομολογώ ότι έχω μπερδευτεί λίγο. Επίσης πιστεύω ότι δεν αρκεί ένας καλός συναγερμός για να μας καλύψει, αλλά και ο εκάστοτε "μάστορας" να ξέρει τι κάνει, για να μη ψαχνόμαστε μετά με τα ηλεκτρικά μας...
    Οποιαδήποτε γνώμη φίλου στη περίπτωση BMW 650 GS/DAKAR αλλά και άλλου φίλου αναβάτη, είναι ευπρόσδεκτη και υπολογίσιμη!
    Σας ευχαριστώ και πάλι.

Παρόμοια θέματα

  1. τη γνωμη σας για Klr 650
    από geoJ στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2008, 10:24
  2. Εξάτμιση για Transalp 650
    από makis206 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 20/12/2007, 07:26
  3. Διπλό στάντ για Transalp 650
    από makis206 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 12/08/2005, 19:51
  4. ΠΛΑΣΤΙΚΑ ΓΙΑ Gs 650
    από SKIP στο forum BMW
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2005, 15:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF