Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 74

Θέμα: Ομοσπονδία "Αθλητικής" Μοτοσυκλέτας

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2008
    Μηνύματα
    25

    Ομοσπονδία "Αθλητικής" Μοτοσυκλέτας

    Με αφορμή σχετικό άρθρο από το enduro.gr http://www.enduro.gr/index.cfm?Actio...01=6&CPid=2730 λέω να πει ο κάθε ένας τι προβλέπει ότι θα γίνει.
    Ετσι για χαβαλέ, διότι ότι και να γίνει δεν νομίζω ότι θα αλλάξουν τα πράγματα στους αγώνες.
    Η ταμπέλα θα αλλάξει μόνο.

    Θα βγεί Ομοσπονδία με κοινά μέλη?
    Νέο όνομα?
    ΑΜΟΤΟΕ?
    ΠΟΜ?

    Για πείτε τις προβλέψεις σας. Bet and win!
    GET SERIOUS HAVE FUN!

  2. #2
    Επιτέλους το κράτος φαίνεται πως θα αναλάβει τις ευθύνες του αναγνωρίζοντας επίσημη ομοσπονδία μοτοσυκλέτας. Είμαι σχεδόν σίγουρος πως η ΑΜΟΤΟΕ δεν θα συμπράξει και θα οδηγηθούμε σε νόμιμη εκ-διωξή της αφού θα συνεχίσει να κάνει αγώνες εκτός πλαισίου ("εναλλακτικούς").

    Είναι επίσης ξεκάθαρο από τα λεγόμενα του ΓΓ ότι όλοι κόπτωνται για την "καρέκλα". Ας τους ευχηθούμε λοιπόν να φάνε με χρυσά κουτάλια και επιτέλους η μονή βατοπεδίου να δώσει κανά κτήμα για πίστα (ανταλλαγή βέβαια)...

    ΔΚ
    Enduro Republic, Prime Minister

  3. #3
    ...σε τρομαξα? Το avatar του/της mpou
    Εγγραφή
    11/09/2007
    Μηνύματα
    791

    Re: Ομοσπονδία "Αθλητικής" Μοτοσυκλέτας

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Berg2

    Για πείτε τις προβλέψεις σας. Bet and win!
    Win? Και τι κερδιζω αν το βρω?

    Οποιος και να βγει, καλως να βγει. Αλλα να βγει

  4. #4
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
    Επιτέλους το κράτος φαίνεται πως θα αναλάβει τις ευθύνες του αναγνωρίζοντας επίσημη ομοσπονδία μοτοσυκλέτας. Είμαι σχεδόν σίγουρος πως η ΑΜΟΤΟΕ δεν θα συμπράξει και θα οδηγηθούμε σε νόμιμη εκ-διωξή της αφού θα συνεχίσει να κάνει αγώνες εκτός πλαισίου ("εναλλακτικούς").

    Είναι επίσης ξεκάθαρο από τα λεγόμενα του ΓΓ ότι όλοι κόπτωνται για την "καρέκλα". Ας τους ευχηθούμε λοιπόν να φάνε με χρυσά κουτάλια και επιτέλους η μονή βατοπεδίου να δώσει κανά κτήμα για πίστα (ανταλλαγή βέβαια)...

    ΔΚ

    Εγώ θεωρώ ότι (εάν γίνει σωστή δουλεία από την ΓΓΑ), είναι μια ευκαιρία να «φτιάξουν» τα πράγματα και να μπει μια τάξη


    Σαν ερασιτέχνης αναβάτης, θα προτιμήσω να συνταχθώ με την νέα ομοσπονδία για να την ενδυναμώσω και όχι να μείνω γραφικός στο περιθώριο.
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  5. #5
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
    Είμαι σχεδόν σίγουρος πως η ΑΜΟΤΟΕ δεν θα συμπράξει και θα οδηγηθούμε σε νόμιμη εκ-διωξή της αφού θα συνεχίσει να κάνει αγώνες εκτός πλαισίου ("εναλλακτικούς").

    Κάτι σαν τους οικολόγους ένα πράγμα

    Τελικά είναι πολύ δύσκολο να συνεννοηθούν οι Έλληνες .

    Καλά έλεγε ο Χάρη Κλιν οτι στην Ελλάδα αν πετάξεις πέτρα ή σκύλο θα πετύχεις ή πρόεδρο
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
    Επιτέλους το κράτος φαίνεται πως θα αναλάβει τις ευθύνες του αναγνωρίζοντας επίσημη ομοσπονδία μοτοσυκλέτας. Είμαι σχεδόν σίγουρος πως η ΑΜΟΤΟΕ δεν θα συμπράξει και θα οδηγηθούμε σε νόμιμη εκ-διωξή της αφού θα συνεχίσει να κάνει αγώνες εκτός πλαισίου ("εναλλακτικούς").

    Είναι επίσης ξεκάθαρο από τα λεγόμενα του ΓΓ ότι όλοι κόπτωνται για την "καρέκλα". Ας τους ευχηθούμε λοιπόν να φάνε με χρυσά κουτάλια και επιτέλους η μονή βατοπεδίου να δώσει κανά κτήμα για πίστα (ανταλλαγή βέβαια)...

    ΔΚ
    Συμφωνώ με τον Δημήτρη σχεδόν απόλυτα.Το θέμα για μένα είναι όχι το αν θα φάνε με χρυσά κουτάλια(που σημαίνει ότι θα πέσουν χρήματα από επιχορηγήσεις της ομοσπονδίας και κατ' επέκταση και των σωματείων????), αλλά να σταματήσει η φαγωμάρα μεταξύ τους και να γίνουν βήματα εμπρός για την πραγματική ανάπτυξη αυτού που αγαπάμε.Και σε τελική ανάλυση, νομίζω, ότι εμάς τους ερασιτέχνες και κατά διαστήματα αγωνιζόμενους μας ενδιαφέρει να γίνονται σωστοί και ασφαλείς αγώνες, να δημιουργηθεί και κάνας χώρος προπόνησης και ιδιαίτερα για μας τους Αθηναίους( που νομίζω ότι είμαστε πολλοί) κοντινοί αγώνες.
    Πιστέυω τελικά ότι όλοι μας πρέπει να υποστηρίξουμε την όποια ομοσπονδία επιλεγεί και να μην υποστηριξουμε άλλους μη "νόμιμούς". Ίσως είναι και ένας τρόπος να πιεστούν και οι αντιφωνούντες να συμπράξουν.

    Όσο για το οικοπεδάκι να είναι κοντά
    ΜΠΑΜΠΑ ΜΗΝ ΠΕΦΤΕΙΣ!!!!

  7. #7
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Ακουλουθεί ανακοίνωση από τον Δημήτρη Χελιώτη, όπως μας ανακοίνωσε είναι αποφάσεις και προτάσεις που έχουν συζητηθεί με πολλούς αναβάτες.



    ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

    Σ.ΑΜ.Ε. είναι ο Σύνδεσμος Αγωνιζομένων που χρόνια τώρα “κάνει” τα πράγματα να ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ. Είναι ο Σύνδεσμος ο οποίος έβλεπε πάντα μακριά, είναι ο σύνδεσμος που έχει κατηγορηθεί επανειλλημένα για τις ριζοσπαστικές αποφάσεις του, αλλά τελικά είναι ο Σύνδεσμος που μέσα από την ίδια την ιστορία του Ελληνικού ENDURO, έχει πανάξια ΔΙΚΑΙΩΘΕΙ.

    Το 1989 μετά την ίδρυσή του, πήρε την απόφαση για μελλοντική στήριξη της τότε ΕΛΠΑ, κάνοντάς το πραγματικότητα το 1992, βγάζοντας ουσιαστικά το ENDURO, από το τέλμα του εναλλακτικού και οδηγώντας το, με αυτή του την απόφαση, στα πρώτα επίσημα εθνικά πρωταθλήματα, μετέπειτα διεθνείς αγώνες στα παγκόσμια πρωταθλήματα, για να φτάσουμε στην ολοκλήρωση του υπέρτατου γεγονότος, το international SIX DAYS των Σερρών.

    Το 2006 αντίστοιχα βλέποντας το μαρασμό στον οποίο είχε επέλθει το άθλημα σε εθνικό επίπεδο, τον εφησυχασμό της αρχής του sport και των αρμοδίων της, την ιδιοτέλεια στο πρόσωπο ατόμων, εμπλεκομένων τόσο με τον σύνδεσμο αλλά και γενικά με το χώρο του ENDURO, την έλλειψη οράματος, προτάσεων και θέσεων για το μέλλον, αλλά και την ουσιαστική αλλαγή του καθεστώτος με την τροποποίηση του άρθρου 49, επέλεξε το δρόμο της Ομοσπονδίας σαν την ύστατη λύση, στο πρόσωπο του κατ’εξοχήν εκφραστή της ως εκείνη τη στιγμή, την ΑΜΟΤΟΕ.

    Τα γεγονότα που ακολούθησαν είναι λίγο πολύ γνωστά και η δικαίωση της πλειοψηφίας των αναβατών έρχεται με την εμφάνιση και ΑΛΛΩΝ ομοσπονδιών, αλλά πλέον και με τη θέληση της κρατικής μηχανής στο πρόσωπο του κ. Δουβή, ο οποίος καλείται να δώσει τη λύση.

    Στην Νέα Εποχή που θα ακολουθήσει μετά τις 15 Οκτωβρίου, όπου πια θα οριστικοποιηθεί η Ομοσπονδία και θα αναγνωριστεί από το κράτος, ο Σ.Α.Μ.Ε θα παρατάξει όλο το ανθρώπινο δυναμικό του σε συνεργασία με την Γ.Γ. Αθλητισμού για την άνοδο και την καταξίωση του αθλήματος, τόσο σε Εθνικό, όσο και σε Διεθνές επίπεδο.

    Οι εκλογές του Συνδέσμου μετά την παραίτηση του παλιού προεδρείου θα λάβουν χώρα στον αγώνα της Βέροιας, όπου αφενός θα έχουμε τα αποτελέσματα των διαβουλεύσεων, και αφετέρου θα οριστικοποιηθούν και οι παρακάτω προτάσεις, από το σύλλογο των αναβατών στην Θεσσαλονίκη. Οι προτάσεις είναι:

    1. Τίθεται σε πλήρη λειτουργία το καταστατικό του Συνδέσμου, που σημαίνει πως δικαίωμα ψήφου έχουν οι αναβάτες οι οποίοι έχουν συμμετάσχει σε τρεις τουλάχιστον αγώνες ENDURO τα τελευταία δύο χρόνια , είτε είναι μέλη του Συνδέσμου, είτε πρόκειται να εγγραφούν (Άρθρο 9, παράγραφος β’).

    2. Καταργείται η ετήσια συνδρομή μιας και ο σύλλογος έχει μη κερδοσκοπικό χαρακτήρα και για οποιαδήποτε οικονομική ενίσχυση θα καταβάλλεται έκτακτη εισφορά από τα μέλη με το ποσό που αντιστοιχεί στην ετήσια συνδρομή (άρθρο 24 παράγραφος γ) ή με έσοδα από διάφορες εκδηλώσεις (άρθρο 24 παράγραφος ε).

    3. Βάσει του άρθρου 6 επίτιμο μέλος του συνδέσμου ανακηρύσσεται ο Χρήστος Τασούλης τόσο για το ήθος του, όσο και για την συνολική προσφορά του στον χώρο.

    4. Για το προεδρείο του συνδέσμου προτείνονται όλοι οι πρωταγωνιστές της Γενικής, νεαρής ηλικίας για την συνέχεια του έργου:

    * Σιαφαρίκας Βασίλειος
    * Τρίγκας Ιωάννης
    * Κοινωνάς Γεώργιος
    * Τσακατσώνης Δημήτριος
    * Τράντζας Μιχαήλ
    * Μανωλίδης Γεώργιος
    * Σκόρδας Παντελής
    * Μαντάς Σταμάτιος

    Για το Δ.Σ. εκλέγονται οι πέντε πρώτοι που κατατάσσονται ανάλογα με τον αριθμό ψήφων που έλαβε ο καθένας, ενώ οι επόμενοι τρεις είναι αναπληρωματικά μέλη (Άρθρο 22).

    5. Επαναφορά και λειτουργία της ελεγκτικής επιτροπής, η οποία ελέγχει τις αποφάσεις του Δ.Σ. και έχει δικαίωμα λόγου για αυτές (άρθρο 22) με τους κάτωθι υποψηφίους:

    * Καραγγέλης Χρήστος
    * Μυλούκας Γεώργιος
    * Κάδογλου Παναγιώτης
    * Προβιάς Μιχαήλ
    * Ζβιντερίκος Απόστολος
    * Κουλουκάτσης Λεωνίδας
    * Φίλογλου Παντελής
    * Θερριός Παναγιώτης

    Εκλέγονται οι πέντε πρώτοι ανάλογα με τον αριθμό ψήφων που έλαβε ο καθένας, ενώ οι επόμενοι τρεις είναι αναπληρωματικά μέλη.

    6. Δημιουργία Συμβουλευτικής επιτροπής η οποία ουσιαστικά αποτελείται από την «παλαιά γενιά» και ο ρόλος της καθαρά συμβουλευτικός. Δεν ψηφίζονται από κανέναν και δεν συμμετέχουν στο Δ.Σ. ή στην ελεγκτική επιτροπή. Με την σειρά παλαιότητας είναι οι κάτωθι:

    * Χελιώτης Δημήτριος
    * Νικολάου Πολύκαρπος
    * Πράσσος Αδάμος
    * Νανάκος Μανώλης
    * Μανιάτης Τάκης
    * Σκαρής Φώτης
    * Ζουρνατζής Νικόλαος
    * Αντζούς Γεώργιος

    7. Δημιουργία θέσεως Υπευθύνου δημοσίων σχέσεων, με προτεινόμενο πρόσωπο για την θέση αυτή τον Κολιοπάνο Φοίβο.

    8. Δημιουργία θέσεως Υπευθύνου για την επαφή με τις εταιρίες , με προτεινόμενο πρόσωπο για την θέση αυτή τον Μανιάτη Τάκη.

    9. Δημιουργία θέσεως Υπευθύνου εκδηλώσεων, με προτεινόμενο πρόσωπο για την θέση αυτή τον Σκαρή Φώτη.

    10. Δημιουργία θέσεως Υπευθύνου τύπου, με προτεινόμενο πρόσωπο για την θέση αυτή τον Γκλαβά Ανδρέα.

    11. Η τριμελής εφορευτική επιτροπή που αποτελείται από τους Χελιώτη Δημήτρη, Κολιοπάνο Φοίβο και Γιουβρή Δημήτρη είναι υπεύθυνη για την άρτια διεξαγωγή της ψηφοφορίας, για την έκδοση των αποτελεσμάτων και την παράδοση των βιβλίων στο νέο Δ.Σ.

    Ο εκπρόσωπος των αναβατών,
    Χελιώτης Δημήτριος



    από enduro.gr

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
    Επιτέλους το κράτος φαίνεται πως θα αναλάβει τις ευθύνες του αναγνωρίζοντας επίσημη ομοσπονδία μοτοσυκλέτας. Είμαι σχεδόν σίγουρος πως η ΑΜΟΤΟΕ δεν θα συμπράξει και θα οδηγηθούμε σε νόμιμη εκ-διωξή της αφού θα συνεχίσει να κάνει αγώνες εκτός πλαισίου ("εναλλακτικούς").

    Είναι επίσης ξεκάθαρο από τα λεγόμενα του ΓΓ ότι όλοι κόπτωνται για την "καρέκλα". Ας τους ευχηθούμε λοιπόν να φάνε με χρυσά κουτάλια και επιτέλους η μονή βατοπεδίου να δώσει κανά κτήμα για πίστα (ανταλλαγή βέβαια)...

    ΔΚ
    το αν θα αναλαβει τις ευθυνες του δεν ειναι το ζητουμενο!
    δεν υπαρχει ουσιαστικα σιγουρη θεση οτι θα ανανγωριστει καποια ομοσπονδια η τελος παντων καποιες 2 ενωμενες.

    το τι θα κανει η καθε μια εισαι σε θεση να γνωριζεις αφου η συνεντευξη του Γ.Γ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ ειπε πολλα στο πλαισιο ολου του διαλογου.

    η ΑΜΟΤΟΕ και ισως η γενικη της συνελευση ειναι σε θεση να εναρμονιστει μετα με την εισοδο των σωματειων της στην αναγνωρισμενη ομοσπονδια αλλα οχι σαν ομοσπονδια.
    αυτο ειναι σχεδον σιγουρο σφου θα υπαρξει μια μαζικη εισροη προς τη νεα ονομαζομενη ομοσπονδια.


    τιποτα αγαπητε δημητρη δεν εξασφαλιζει οτι θα φανε με χρυσα κουταλια αφου εγω δε προβλεπω να εισρεουν τοσα χρηματα οσο μερικοι φανταζονται.
    οι προυποθεσεις για τα αθλητικα σωματεια θα περνουν διπλο ελεγχο απο το υπουργειο για οποιον πραγματικα θελει να κανει αγωνες.

    το μελλον θα δειξει αλλα σιγουρο ειναι οτι το 2007 θα ειναι ακομα μια χρονια πειραματισμων μεχρι να κατασταλαξουν καποιες ιστοριες.

    ακομα εγω βλεπω ηδη την ενωση των 2 ομοσπονδιων αρκετα δυνατη να κανει ολο το πρωταθλημα σε ολα τα επιπεδα χωρις πραγματικα να χρειαζεται η τριτη.

    εχω και μια ερωτηση.

    αν αναγνωριστει το σχημα που ηδη οδευει προς το υπουργειο ποια θα ειναι η θεση των εταιρειων η αναβατων αν θελεις σε προκηρυξη πρωταθληματος εφ'ολης της υλης;


  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/05/2008
    Μηνύματα
    25
    Τα παρακάτω τα γράφω με καλό σκοπό και συμβουλευτικά στους φίλους μου, (είναι και θα παραμείνουν), που αποφασίζουν να αναλάβουν πρωτοβουλίες για τον Σ.Α.Μ.Ε. και σε όλους τους φίλους αγωνιζόμενους και μη.

    Στην ανακοίνωση που έχει εκδοθεί φαίνεται ξεκάθαρα ότι ο σύνδεσμος αφορά και θα ασχολείται μόνο με τους αγωνιζόμενους στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Enduro όποιο τελικά και αν είναι ή θα είναι αυτό. Οι υπόλοιποι αναβάτες θεωρούνται αποκλεισμένοι.

    Παρακάτω θα δείτε τις σημειώσεις μου και θα καταλάβετε τι εννοώ.

    Το ξέρετε όλοι πολλοί καλά ότι είμαι με το μέρος κάθε θετικής προσπάθειας αλλά προσέξτε τις διατυπώσεις σας για να μην δημιουργηθούν παρεξηγήσεις.

    Η δημοσιοποίηση αυτής της απάντησης γίνεται για να προλάβω τυχόν άλλου είδους απαντήσεις καθόλου φιλικές.

    Σ.ΑΜ.Ε. είναι ο Σύνδεσμος Αγωνιζομένων που χρόνια τώρα “κάνει” τα πράγματα να ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ.
    Συγνώμη για να μην με τρελάνετε Σ.Α.Μ.Ε. είναι ο ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΑΝΑΒΑΤΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΕΝΤΟΥΡΟ. Για άλλο σύνδεσμο μιλάμε? Του αλλάξατε όνομα?


    Οι εκλογές του Συνδέσμου μετά την παραίτηση του παλιού προεδρείου θα λάβουν χώρα στον αγώνα της Βέροιας, όπου αφενός θα έχουμε τα αποτελέσματα των διαβουλεύσεων, και αφετέρου θα οριστικοποιηθούν και οι παρακάτω προτάσεις, από το σύλλογο των αναβατών στην Θεσσαλονίκη.
    Δηλαδή τι θα γίνει με όσους δεν πάνε στην Βέροια??? Οι συμμετοχές θα είναι περίπου 50 – 70 αναβάτες. Οι υπόλοιποι τι θα γίνουν??? Αυτή θα είναι η νέα εποχή???


    Οι προτάσεις είναι:

    1. Τίθεται σε πλήρη λειτουργία το καταστατικό του Συνδέσμου, που σημαίνει πως δικαίωμα ψήφου έχουν οι αναβάτες οι οποίοι έχουν συμμετάσχει σε τρεις τουλάχιστον αγώνες ENDURO τα τελευταία δύο χρόνια , είτε είναι μέλη του Συνδέσμου, είτε πρόκειται να εγγραφούν (Άρθρο 9, παράγραφος β’).
    Να διευκρινιστεί το είδος των αγώνων ENDURO!! Εάν μιλάμε μόνο για πρωταθληματικούς τότε αυτόματα αποκλείονται όλοι οι άλλοι.


    4. Για το προεδρείο του συνδέσμου προτείνονται όλοι οι πρωταγωνιστές της Γενικής, νεαρής ηλικίας για την συνέχεια του έργου:

    * Σιαφαρίκας Βασίλειος
    * Τρίγκας Ιωάννης
    * Κοινωνάς Γεώργιος
    * Τσακατσώνης Δημήτριος
    * Τράντζας Μιχαήλ
    * Μανωλίδης Γεώργιος
    * Σκόρδας Παντελής
    * Μαντάς Σταμάτιος
    Διαφωνώ διότι καμιά σχέση δεν έχουν οι οδηγικές ικανότητες των αναβατών με τις διοικητικές ικανότητες.

    Ελπίζω οι παρατηρήσεις μου να πιάσουν τόπο. Καλή δύναμη.

    Φιλικά
    Πάρις Berg Κόντης
    GET SERIOUS HAVE FUN!

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Berg2
    Τα παρακάτω τα γράφω με καλό σκοπό και συμβουλευτικά στους φίλους μου, (είναι και θα παραμείνουν), που αποφασίζουν να αναλάβουν πρωτοβουλίες για τον Σ.Α.Μ.Ε. και σε όλους τους φίλους αγωνιζόμενους και μη.

    Στην ανακοίνωση που έχει εκδοθεί φαίνεται ξεκάθαρα ότι ο σύνδεσμος αφορά και θα ασχολείται μόνο με τους αγωνιζόμενους στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Enduro όποιο τελικά και αν είναι ή θα είναι αυτό. Οι υπόλοιποι αναβάτες θεωρούνται αποκλεισμένοι.

    Παρακάτω θα δείτε τις σημειώσεις μου και θα καταλάβετε τι εννοώ.

    Το ξέρετε όλοι πολλοί καλά ότι είμαι με το μέρος κάθε θετικής προσπάθειας αλλά προσέξτε τις διατυπώσεις σας για να μην δημιουργηθούν παρεξηγήσεις.

    Η δημοσιοποίηση αυτής της απάντησης γίνεται για να προλάβω τυχόν άλλου είδους απαντήσεις καθόλου φιλικές.



    Συγνώμη για να μην με τρελάνετε Σ.Α.Μ.Ε. είναι ο ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΑΝΑΒΑΤΩΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑΣ ΕΝΤΟΥΡΟ. Για άλλο σύνδεσμο μιλάμε? Του αλλάξατε όνομα?




    Δηλαδή τι θα γίνει με όσους δεν πάνε στην Βέροια??? Οι συμμετοχές θα είναι περίπου 50 – 70 αναβάτες. Οι υπόλοιποι τι θα γίνουν??? Αυτή θα είναι η νέα εποχή???




    Να διευκρινιστεί το είδος των αγώνων ENDURO!! Εάν μιλάμε μόνο για πρωταθληματικούς τότε αυτόματα αποκλείονται όλοι οι άλλοι.




    Διαφωνώ διότι καμιά σχέση δεν έχουν οι οδηγικές ικανότητες των αναβατών με τις διοικητικές ικανότητες.

    Ελπίζω οι παρατηρήσεις μου να πιάσουν τόπο. Καλή δύναμη.

    Φιλικά
    Πάρις Berg Κόντης


    +10''



  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Berg2
    Τα παρακάτω τα γράφω με καλό σκοπό και συμβουλευτικά στους φίλους μου,

    ........

    Πάρις Berg Κόντης
    Συμφωνώ απόλυτα με τον Πάρη.

    Απ'ότι φαίνεται ο σύνδεσμος οδεύει -και αυτός- στην αυτοπεριθωριοποίηση.

    Με αυτή τη λογική, θα μπορούσε να φτιαχτεί και ένας σύνδεσμος αναβατών που συμμετέχουν σε τοπικά κύπελλα Enduro, Scramble και Trail Rides ( το ξέρω ότι κανείς δεν περιμένει να το ακούσει αυτό από εμένα αλλά για δείτε πόσοι trailriders θα συμμετέχουν στο Γατούλη) , o oποίος χαλαρά θα έχει 120-150 μέλη.


    Όπως επίσης να επαναλάβω ότι η οδηγική ικανότητα δεν προυποθέτει διοικητική (χωρίς βέβαια να το αποκλείει).


    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της geotriada
    Εγγραφή
    31/10/2007
    Μηνύματα
    576
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Berg2


    Διαφωνώ διότι καμιά σχέση δεν έχουν οι οδηγικές ικανότητες των αναβατών με τις διοικητικές ικανότητες.

    Ελπίζω οι παρατηρήσεις μου να πιάσουν τόπο. Καλή δύναμη.

    Φιλικά
    Πάρις Berg Κόντης
    +100000
    γενικα η ολη ανακοινωση ,,,,,με προβληματιζει

  13. #13
    Παιδιά ο ΣΑΜΕ ασχολείται ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ με τα τεκταινόμενα στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα (όποιο και αν είναι αυτό). Δεν αφορά ούτε απασχολείται με γενικά θέματα του Εντούρο, των αναβατών, ούτε με τα Κύπελλα όπως το Αττικα.

    Δεν υπάρχει λόγος να τους κατηγορήσουμε για αυτό, τους ανθρώπους αυτό τους ενδιαφέρει. Απλά ο τίτλος είναι παραπλανητικός και θα έπρεπε να αλλάξει όνομα σε ΣΑΠΕ - Σύνδεσμος Αναβατών Πρωταθλήματος Εντούρο. Αυτός είναι και ο ΑΠΛΟΣ λόγος που οι συνατήσεις των μελών, οι συνδεριάσεις, οι εκλογές κτλ γίνονται σε μακρινές πόλεις. Γίνονται εκεί που πραγματοποιούνται οι αγώνες του ΠΠΕ και βρίσκονται παρόντες οι περισσότεροι αναβάτες.

    Αν θέλουμε να έχουμε κάποια φωνή οι λοιποί αναβάτες, ας φτιάξουμε ΔΙΚΟ ΜΑΣ Σύνδεσμο. Το θέμα είναι ποιοί είμαστε ΕΜΕΙΣ. Είμαστε ΟΛΟΙ οι υπολοιποι; Είμαστε αυτοί που κατοικούν στην περιχή της Αττικής; Είμαστε αυτοί που μένουν στην υπόλοιπη χώρα;

    Ας ξεκινήσει λοιπόν καινούργιο θέμα συζήτησης...

    ΔΚ
    Enduro Republic, Prime Minister

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από GASer
    .......

    Ας ξεκινήσει λοιπόν καινούργιο θέμα συζήτησης...

    ΔΚ
    Δημήτρη εάν έχεις το χρόνο και την υπομονή, ξεκίνα τη συζήτηση και στην πορεία θα δούμε που θα μας βγάλει.


    ΣΛ....







    και κάτι μου λέει ότι συντομα θα πρέπει να αλλάξουμε τα nicks μας με ονοματεπώνυμο....

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  15. #15
    ολα καλα με τον ΣΑΜΕ (ΣΑΠΕ ???), αλλα το θεμα του thread ειναι η Ομοσπανδια "Αθλητικης" Μοτοσυκλετας.
    ετσι δεν ειναι?

    οσο για τον ΣΑΜΕ, οταν ξεκινησε πριν καμμια 20αρια χρονια (περιπου) δεν υπηρχαν trail rides, rally raids, scrambles και οτι αλλο παρεμφερες.
    και αυτα που γινοντουσαν, δεν ειχαν διαφορετικους αγωνιζομενους απο αυτους του πρωταθληματικου enduro.
    ισως θαπρεπε ο ΣΑΜΕ να κανει καποιες αλλαγες στο καταστατικο του, αλλα αυτο αφορα τα μελη του....

    οπως επισης θα πρεπει να αφορα την μελλοντικη ομοσπονδια (οποια και ναναι), το αν θα ονομασει "αγωνες" ολα αυτα τα διαφορετικα ειδη διοργανωσεων (ή καποια απο αυτα).
    γιατι, μην ξεχναμε, προκειται περι "αθλητικης" ομοσπονδιας....

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. famous quotes from dirt people..
    από dirtbird στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 09:41
  2. Quote
    από Mago Babidi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 21:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF