Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 23

Θέμα: Η εβδομη τεχνη εγινε ακομα πιο φτωχη

  1. #1

    Η εβδομη τεχνη εγινε ακομα πιο φτωχη

    «Έφυγε» ξαφνικά από τη ζωή ο δημοφιλής ηθοποιός του θεάτρου και του κινηματογράφου Σωτήρης Μουστάκας. Ο ηθοποιός κατά τη διάρκεια πρόβας στο θέατρο αισθάνθηκε έντονη αδιαθεσία και μεταφέρθηκε στο Γενικό Κρατικό Αθηνών. Εισήχθη επειγόντως στη Μονάδα Εντατικής Θεραπείας, όπου και άφησε την τελευταία του πνοή.
    Κηδεύεται την Τετάρτη, στις 4 το απόγευμα από το νεκροταφείο Χαλανδρίου.

    Ο Σωτήρης Μουστάκας γεννήθηκε το 1940 στην Κύπρο. Έπαιξε σε δεκάδες παραγωγές του ελληνικού κινηματογράφου και θεατρικές παραστάσεις. Ήταν παντρεμένος με την ηθοποιό Μαρία Μπονέλου

    Απόφοιτος του Εθνικού Θεάτρου υπηρέτησε μέχρι την τελευταία στιγμή με πάθος την ελληνική κωμωδία και την τηλεόραση, ενώ το ταλέντο έλαμψε σε ρόλους του Αριστοφάνη.

    Μέχρι προ ημερών έκανε πρόβες με τον Θύμιο Καρακατσάνη με τον οποίο θα ανέβαζαν Αριστοφάνη σε περιοδεία τους σε όλη την Ελλάδα.


    Πηγη- Εθνος


    Ανθρωποι που ειχαν αφιερωσει την ζωη τους, σε αυτο που πιστευανε, σε αυτο που αγαπαγαν
    Ποσοι απο εμας εχουμε την δυνατοτητα να το κανουμε αυτο?
    Σωτηρη, καλο ταξιδι


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	5726050.jpg 
Προβολές:	355 
Μέγεθος:	5,8 KB 
ID:	91425

  2. #2
    Retired Rider Το avatar του/της 675
    Εγγραφή
    30/08/2006
    Μηνύματα
    1.764
    θεος χωρεστον....

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950
    Κριμα ρε γαμωτο....ηταν φοβερος!!

    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  4. #4
    Αλλος ένας αξιόλογος ηθοποιός έφυγε , αλλά έτσι είναι η ζωή , όλοι μια μέρα θα την κάνουμε , soon or later .

  5. #5
    Τελικά όλα είναι ένα κλικ Το avatar του/της LINA
    Εγγραφή
    05/02/2004
    Μηνύματα
    1.898
    δεν εχουν μεινει και πολλοι της γενιας αυτης.... οταν φυγουν ολοι τοτε θα ναι μια αξεχαστη πραγματικα εποχη της Ελλαδας !!!

    αξιος !!! απιθανος !!! και παντα τελειος .... καλο του ταξιδι , αφησε τεραστια κληρονομια στην Ελλαδα ... κριμα που δε μπορεσε να δωσει κι αλλα

  6. #6
    Αιωνία του η μνήμη. Αθάνατα 80's

    Δεν το περίμενα.

    Πάντα μου άρεσε να τον παρακολουθώ.

    Τρομερός ηθοποιός.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  7. #7
    Los Toumpaneiros Το avatar του/της GIXXERAKIAS
    Εγγραφή
    02/05/2006
    Μηνύματα
    3.217
    Ειναι κριμα να φευγεις ετσι,ειδικα αν εχεις ακομα τοσα πολλα να προσφερεις,πολλα χαμογελα και να εισπρατεις την αγαπη του κοινου που σε ολα τα χρονια ηταν κοντα σου.Σωτηρη να σαι καλα οπου και να εισαι,θα σε εχουμε παντα χαραγμενο στην μνημη μας εσενα αλλα και ολους αυτους που εχουν αφησει ανεξιτηλα τα ιχνη τους μεσα απο τα παιδικα μας χρονια,εχοντας στην κυριολεξια μεγαλωσει με χαμογελα που μας τα χαρισατε εσυ και ολοι οι ηθοποιοι της δικης σου γενιας!Εφυγες και εσπασε ακομα ενα σανιδι απο τα θεατρα της Ελλαδας,σανιδι απο τα τελευταια του ειδους σου!Αντιο!
    Keep spamming!!!:a13:

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    Οχι Θεε μου πρωτα ο Σουγκλακος και τωρα αυτος.....
    Λυπηθειτε τον φανταρο που βλεπει την ζωη να κυλαει......
    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  9. #9
    Πραγματικά στενοχωρήθηκα, ήταν ΜΕΓΑΛΟΣ άνθρωπος και θα μείνει για πάντα έτσι..

    Λεβεντιά

  10. #10
    Κρίμα! Κι εγω λυπήθηκα για τον χαμό του.....φεύγουν σιγά σιγά οι παλιοί ηθοποιοί και μένουν οι ............τελως πάντων....... αν και ξεχωρίζουν κάποιοι μέσα στον ΧΑΜΟ πλέον που γίνεται αλλα κανείς τους δεν μπορεί να αντικαταστήσει αυτούς τους ανθρώπους!
    CALCULATOR ISLAND

  11. #11
    Με αυτές τις απώλειες σε καλλιτεχνικό και όχι μόνο , σε ελληνικό και διεθνές επίπεδο η δεκαετία του 80 που αλώνιζα ως έφηβος ολοένα και απομακρύνεται από τη μνήμη μου . Μου δημιουργεί την αίσθηση πως καταρρέει η αίσθηση που είχα τότε πως ότι συμβαίνει γύρω μου η μουσική δηλαδή οι έρωτες τα αξέχαστα καλοκαίρια στα κυκλαδονήσια και οι φεγγαρόλουστες βραδιές στο Στρέφη της Αθήνας του τότε πίστευα πως θα μείνουν αιώνιες στιγμές , καταστάσεις και καθημερινότητες που θα τις ζούσα συνέχεια αναπάσα στιγμή ήθελα . Τώρα πια όμως το όνειρο ξεφτίζει ολοένα και πιο πολύ

  12. #12
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Μεγάλη απώλεια για ενα τεράστιο κωμικό.

    Ακόμα θυμάμαι ατάκες απο την ταινία του, "αν ήταν το βιολί πουλί" ή κάτι τέτοιο.

    Κρίμα....


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από kaps
    Με αυτές τις απώλειες σε καλλιτεχνικό και όχι μόνο , σε ελληνικό και διεθνές επίπεδο η δεκαετία του 80 που αλώνιζα ως έφηβος ολοένα και απομακρύνεται από τη μνήμη μου . Μου δημιουργεί την αίσθηση πως καταρρέει η αίσθηση που είχα τότε πως ότι συμβαίνει γύρω μου η μουσική δηλαδή οι έρωτες τα αξέχαστα καλοκαίρια στα κυκλαδονήσια και οι φεγγαρόλουστες βραδιές στο Στρέφη της Αθήνας του τότε πίστευα πως θα μείνουν αιώνιες στιγμές , καταστάσεις και καθημερινότητες που θα τις ζούσα συνέχεια αναπάσα στιγμή ήθελα . Τώρα πια όμως το όνειρο ξεφτίζει ολοένα και πιο πολύ

    Κριμα... Απο τους παλιους και αγαπημενους ηθοποιους μιας αλλης εποχης. Καλο του ταξιδι του ανθρωπου...

    Kaps δεν θα μπορουσα να τα πω καλυτερα φιλε... Μεγαλωσαμε πια μαγκες....
    Νίκος
    Open Horizons

  14. #14
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    για να θυμούνται και να γελάνε οι παλιοί και να μαθαίνουν και να ξεκαρδίζονται οι νεότεροι...

    Καμικάζι τσαντάκιας...

    φοβερό γέλιο.

    http://www.youtube.com/watch?v=TZtnthNUc-Y


    Καλό του ταξίδι και τον ευχαριστούμε για αυτά που μας έδωσε.


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  15. #15
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Έφυγε κι ο Σωτήρης.....

    Έχω να θυμάμαι πολλές από τίς ερμηνείες του στη δεκαετία τού 60,με αποκορύφωμα αυτήν στο Ζορμπά με τον Άντονι Κουιν.

    Ένας ακόμα μεγάλος καλλιτέχνης που δεν πήρε(κατά τη γνώμη μου)αυτό που τού άξιζε.
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. το Sv ακόμα πιο κοντά σε Ιταλικό...
    από akaposto στο forum Suzuki V2's
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2012, 16:48
  2. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/10/2009, 13:22
  3. Ακόμα πιό πρόστυχο
    από hidefnick στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2007, 21:42
  4. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2005, 21:32
  5. Και κάτι ακόμα
    από bikersonly στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 15:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF