Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 66

Θέμα: Varadero 125....την Γνωμη Σασ Παρακαλω.......

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/09/2004
    Μηνύματα
    3

    Varadero 125....την Γνωμη Σασ Παρακαλω.......

    ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ..........
    ΜΗΝ ΑΝΑΦΕΡΕΤΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΙΜΗΣ, ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΚΡΙΒΟ.............
    ΟΔΗΓΟΥΣΑ ΠΑΠΙ (ΜΑΧ 100) ΕΔΩ ΚΑΙ 7 ΧΡΟΝΙΑ, ΑΛΛΑ ΘΕΛΩ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΝΑ ΑΝΕΒΩ....
    ΕΧΩ ΔΙΠΛΩΜΑ Α1, ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΩ ΚΑΤΙ >34 ΙΠΠΟΥΣ........
    ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΓΝΩΜΕΣ ΑΠΟ ΑΤΟΜΑ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΚΤΗΣΕΙ Η' ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΟΔΗΓΗΣΕΙ............
    ΕΧΩ ΠΕΡΙΟΡΙΣΕΙ ΤΙΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ ΜΟΥ ΑΝΑΜΕΣΑ ΣΕ VARADERO-125, CBR-125 KAI CBF-250....ΔΕΝ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΛΛΑ ΜΟΝΤΕΛΑ Ή ΑΛΛΕΣ ΜΑΡΚΕΣ.........
    ΣΚΟΠΕΥΩ ΝΑ ΤΟ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΩ ΚΥΡΙΩΣ ΑΘΗΝΑ, ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ ΣΕ ΑΠΟΣΤΑΣΗ 100 ΧΛΜ..........
    Η XONDA ΤΟ ΔΙΑΦΗΜΙΖΕΙ ΩΣ "Varadero στα 125cc. Τώρα ναι και μάλιστα με εντυπωσιακές διαστάσεις, δυναμική εμφάνιση, προσφέρει εργονομία και άνεση για απολαυστικά ταξίδια.".....

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΙΣ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ.....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ.........

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    αν ειναι να παρεις ενα απο τα τρια, αυτο ΠΡΕΠΕΙ να ειναι το CBF250 το οποιο ειναι ενα βημα μετα τα παπια τιμιο μηχανακι.

    το CBR ειναι μια καλη προταση για πρωτη επαφη με μηχανακι αλλα τι να κανουν τα 125cc???

    το ...αλλο το ακατανομαστο ειναι ενα μικρο varkadero ...(ειναι καλο αυτο...?) πανακριβο, πανασχημο, παναχρηστο, πανχαζο (σαν ιδεα) παν-ολα τα κακα....

    παρε οτι θες ...

    αααα καλως ηρθες!

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Εννοείται το CBF το 250!

    Εκτός και αν θες κάτι σε on- off όπως το Varadero, οπότε θα σου συνηστούσα το KLE το 250 (της Kawasaki) που βγάζει και 34 αλογάκια.


  4. #4
    Μεγάλε, ηρέμησε, μην ανεβαίνεις τόσο γρήγορα κυβικά! με πρόχειρους υπολογισμούς (7 χρόνια max100, 7 χρόνια 125...) το 2236 μ.χ. θα πρέπει να το δηλώσεις στην εφορία, ναι βρε, θα πάρεις 500άρα. Η μόνη διαφορά με το παπί σου είναι οταν πέφτεις..., 1.000.000δρχ (το λειγότερο!). Αν είναι δυνατόν, άκου varadero 125! μήπως κάνεις τα μαλιά σου καρφάκια και συχνάζεις έξω από Γυμνάσια. αν ναι τότε ok, πρόσεξε όμως, Γυμνάσια είπα όχι λύκεια, τότε θέλει XT 600. αυτά.
    a.ventouris

  5. #5
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Απο αυτα που αναφερεις, cbf 250 δαγκωτο.
    Το Varadero 125 δεν νομιζω να πηγαινει πολυ καλυτερα απο το max 100 που εχεις τωρα.Για ταξιδι ουτε συζητηση.
    Βασικα μην σε εντυπωσιαζει το ονομα και ο ογκος του. Θα ηταν ενα πολυ καλο μηχανακι εαν ηταν τουλαχιστον 250 cc.


  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/09/2004
    Μηνύματα
    3
    Antonis111,
    diki mou douleia to posa kyvika tha anevainw kathe fora........Prepei na eisai xefteri sta mathimatika...........To gymnasio kai to lykeio to exw teleiwsei pro pollou........Kai gomena den psaxnw, toulaxiston oxi se gymnasia kai lykeia.......Zitaw gnwmes apo sovara atoma gia sygekrimena themata, opws dimosievw stin arxi tou topic......Kai apo oti vlepw, den eixes tipota axio logou na syneisfereis sto topic.......
    Ο ΝΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟΣ!!!!!!

  7. #7
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/04/2004
    Μηνύματα
    173
    φιλε tsatsar το θεμα ειναι πολυ απλο

    Αν θες καποιο απο τα τρια χοντακια, εννοειται το 250.

    250cc=125+125.μιλαμε για τεραστια διαφορα οπως καταλαβαινεις

    Το varaderaki μπορει να φαινεται πιο μοτοσυκλετα λογω ογκου, αλλα απευθυνεται σε ατομα που θελουν να δειχνουν οτι εχουν μεγαλη μοτοσυκλετα.Το μηχανακι ειναι χελωνα.Θα πληρωσεις ενα καρο λεφτα μονο για εμφανιση

  8. #8
    υπερβολική σοβαρότητα κατά τη γνώμη μου, ασ είναι.
    Το transalp 125 απευθύνετε σε ανθρώπους νεαρής ηλικίας (16-20 χρονών-δεν το λέω εγώ, η χόντα το λέει) οι οποίοι δεν μπορούν να βγάλουν δήπλωμα για ανεξάρτητα. το 99% αγοράζετε σαν δώρο απο τους γονείς. τιμάται περι τα 2.000.000, για σέρβις θα πληρώνεις 80.000, οι γνωστοί σου ( όσοι ξέρουν) θα σε δουλεύουν -αν δεν σε απασχολεί η γνώμη των άλλων γιατί μηχανάκι με μόνο σκοπό την εντίπωση? - και σε τρία χρόνια που θα θέλεις να το πουλήσεις θα πάρεις 600.000!
    Αν δεν με κατάλαβες, σκοπός μου είναι, αφού αποφάσισες να μπείς στον κόσμο της μοτοσικλέτας να μπείς σωστά.
    Γιατί όχι οn-off 600-650? είναι πολύ εύκολα, δεν τρέχουν, έχουν εύκολη μεταπώληση και τα ίδια χρήματα. τα άλλα δύο: χωρίς χαρακτήρα μεν, τίμια δε.
    a.ventouris

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
    Το transalp 125 απευθύνετε σε ανθρώπους νεαρής ηλικίας (16-20 χρονών-δεν το λέω εγώ, η χόντα το λέει) οι οποίοι δεν μπορούν να βγάλουν δήπλωμα για ανεξάρτητα.
    Καταρχήν είναι "Varadero 125", και όχι "Transalp 125", το μηχανάκι για το οποίο μιλάμε.

    Δεύτερον, ξέρεις έστω και έναν 16χρονο που να έχει το συγκεκριμένο μοντέλο;

    Τρίτον, ξέρεις τι θα σου απαντήσει κάποιος δεκαεξάχρονος αν του πεις να πάρει το συγκεκριμένο μοντέλο;

    Και τέτερτον για να τελειώνουμε, είναι μηχανάκι για -αντάρηδες που δεν θέλουν να καβαλάνε κάτι μεγαλύτερο, αλλά θέλουν να καβαλάνε κάτι που δείχνει για μεγαλύτερο.

  10. #10
    Εφέτος θα φορεθεί το Μαύρο χρώμα στα κουστουμια, στη μόδα θα είναι και η ψιλή ρίγα σε συνδιασμό με καρό πουκαμισάκι. Για παπούτσια η επιλογή είναι μοκασίνια.
    Και τώρα τα ζώδια:
    Ταύρος: στα αισθηματικά σας θα πρέπει ...
    a.ventouris

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
    Εφέτος θα φορεθεί το Μαύρο χρώμα στα κουστουμια, στη μόδα θα είναι και η ψιλή ρίγα σε συνδιασμό με καρό πουκαμισάκι. Για παπούτσια η επιλογή είναι μοκασίνια.
    Και τώρα τα ζώδια:
    Ταύρος: στα αισθηματικά σας θα πρέπει ...
    Για να καταλάβω γιατί είμαι και από χωριό...
    ...θες να μας πεις "πολύ σοβαρούς";


  12. #12
    απλά έχω την υποψία πως δεν είστε μηχανόβιοι και αμφιβάλω αν έχετε κάποιο μηχανάκι. όταν ρωτάς ένα site μοτοσύκλέτας περιμένεις απαντήσεις από ανθρώπους που έχουν ασχοληθεί και τους αρέσει η μοτοσυκλέτα. το να απαντάς σε αυτόν που θα δώσει 2.000.000 χωρίς να είσε σχετικός με το αντικείμενο είσε λάθος. μπορείς να απαντήσεις πως είναι πολύ όμορφο, του πάει το μπλέ χρώμα κτλ., όχι όμως ολοκληρωμένη άποψη. όταν λές πως το transalp 125 είναι για 30άρηδες δεν μπορώ να καταλάβω κάτι άλλο. Το xlv125 δεν σε ενδιαφέρει αν είναι καλό ή κακό, μπαίνεις σε ένα μαγαζί, ανεβαίνεις πάνω, κοιτάς σε ένα καθρέπτη και αν σου πάει το αγοράζεις, απλά.
    a.ventouris

  13. #13
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
    απλά έχω την υποψία πως δεν είστε μηχανόβιοι και αμφιβάλω αν έχετε κάποιο μηχανάκι. όταν ρωτάς ένα site μοτοσύκλέτας περιμένεις απαντήσεις από ανθρώπους που έχουν ασχοληθεί και τους αρέσει η μοτοσυκλέτα. το να απαντάς σε αυτόν που θα δώσει 2.000.000 χωρίς να είσε σχετικός με το αντικείμενο είσε λάθος. μπορείς να απαντήσεις πως είναι πολύ όμορφο, του πάει το μπλέ χρώμα κτλ., όχι όμως ολοκληρωμένη άποψη. όταν λές πως το transalp 125 είναι για 30άρηδες δεν μπορώ να καταλάβω κάτι άλλο. Το xlv125 δεν σε ενδιαφέρει αν είναι καλό ή κακό, μπαίνεις σε ένα μαγαζί, ανεβαίνεις πάνω, κοιτάς σε ένα καθρέπτη και αν σου πάει το αγοράζεις, απλά.

    καλές βόλτες σε ολους...



  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από antonis111
    απλά έχω την υποψία πως δεν είστε μηχανόβιοι και αμφιβάλω αν έχετε κάποιο μηχανάκι. όταν ρωτάς ένα site μοτοσύκλέτας περιμένεις απαντήσεις από ανθρώπους που έχουν ασχοληθεί και τους αρέσει η μοτοσυκλέτα. το να απαντάς σε αυτόν που θα δώσει 2.000.000 χωρίς να είσε σχετικός με το αντικείμενο είσε λάθος. μπορείς να απαντήσεις πως είναι πολύ όμορφο, του πάει το μπλέ χρώμα κτλ., όχι όμως ολοκληρωμένη άποψη. όταν λές πως το transalp 125 είναι για 30άρηδες δεν μπορώ να καταλάβω κάτι άλλο. Το xlv125 δεν σε ενδιαφέρει αν είναι καλό ή κακό, μπαίνεις σε ένα μαγαζί, ανεβαίνεις πάνω, κοιτάς σε ένα καθρέπτη και αν σου πάει το αγοράζεις, απλά.
    Άντε πάλι...

    1) Πως μπορείς εσύ να κρίνεις ρε ποιός είναι μηχανόβιος και ποιός όχι; Εσύ που οδηγάς Βέσπα θα κρίνεις εμένα και όποιον άλλο ια την "μηχανβιότητα" του;

    2) Πως μπορείς να λες ότι είμαστε άσχετοι με το θέμα και δεν πρέπει να δίνουμε συμβουλές όταν π.χ. εγώ έχω οδηγήσει- καβαλήσει δύο αό τα μηχανάκι που προτείνει το παιδί, ενώ εσύ συνεχίζεις να λες "Transalp 125" ένα μηχανάκι που ονομάζεται "Varadero 125";

    Για λύσε μου τις απόρίες και μετά συζητάμε...


  15. #15
    μα καλά έχεις καβαλήσει το transalp -ok, varadero- 125 και σου άρεσε? και το προτίνεις? αφου το παπί σου είναι καλύτερο. και πιο γρήγορο. για 'υτό δεν σε λέω μηχανόβιο, αν και κρατάω μια επιφύλαξη γιατί είδα πως είσε 20 χρονών, αλλά αν μετά το παπί σου πάρεις virago 125 θα σε δώσω στη συμορία με τις harley να ξεσπάσουν τα παιδιά.
    και για ένημέρωση, η honda έχει βγάλει μία σειρά, την xlv, σε xlv125, xlv400, xlv600-650, xlv 750, xlv 1000, στα οποία βάζει ένα αυτοκόλητο, transalp, afrika twin, varadero κτλ. εγώ τα λέω όλα transalp γιατί τους ταιριάζει.
    όσο για τη vespa έχω πάει Θεσσαλονίκη. πάω στοίχημα πως το 90% των Μηχανόβιων με τα varadero, r1, ninza κτλ. δεν έχουν πάει τόσο μακριά.
    Γιατί ρε έθειξες τη βέσπα μου, εΕΕΕΕ?
    Α, πριν 13 χρόνια είχα TDR 250, και δεν είμαι και πολύ μεγάλος. αυτά περί μηχανόβιων.
    a.ventouris

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ
    από sinvag στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2006, 17:05
  2. Την Γνωμη Σασ Για .....
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 16:22
  3. Την γνώμη σας παρακαλώ
    από Julius στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 122
    Τελευταίο μήνυμα: 12/05/2004, 12:48
  4. Την Γνωμη Σασ Για Αυτο.....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 10:47
  5. ΤΗΝ ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ
    από live_2_ride στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2003, 07:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF