Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 65

Θέμα: sxv 550...690smc....και άλλα fun-to-ride motard

  1. #1

    sxv 550...690smc....και άλλα fun-to-ride motard

    Απο τα δύο μοντέλα ,όσον αφορά κραχτές διαφορές ,το sxv δικύλινδρο και μαλλον οχι πολίτικο,το 690 μονοκύλινδρο και μάλλον πολίτικο.Το λοιπόν:Το sxv πως αντιδρα σε καθημερινη μετακινηση?
    Το ktm φανταζομαι δεν θα εχει προβλημα.Ποιο δυνατο ειναι σαφως το aprilia αλλα τι παιζει με τα περιφερειακα?Το aprilia απο οτι εχω διαβασει απαιτει συντηρηση αγωνιστικης μοτοσυκλετας δηλαδη παραπανω χρηματα αλλα παραλληλα εχει το ατου της χαμηλης τιμης αγορας.(μεταχ.)Γενικα,φαινεται το aprilia να μην ειναι για καθε μερα σπιτι-σχολη αλλα θελω να ακουσω και τη γνωμη καποιου κατοχου η καποιου που ξερει απο μεσα τα πραγματα.Τελος,τι αλλο υπαρχει σε αυτη την κατηγορια που να πλησιαζει αυτα τα μηχανακια?

  2. #2

    Re: sxv 550...690smc....και άλλα fun-to-ride motard

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
    και μαλλον οχι πολίτικο
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
    και μάλλον πολίτικο
    Δεν πιστεύω να εννοείς κάτι τέτοιο? (σόρρυ αλλά δεν κρατήθηκα, no offence)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	politiki-kouzina.jpg 
Προβολές:	717 
Μέγεθος:	48,4 KB 
ID:	220714
    joy ride, (ˈdʒɔɪˌraɪd), noun: a ride with no particular goal, just for the pleasure of it.

  3. #3

    Re: Re: sxv 550...690smc....και άλλα fun-to-ride motard

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Joyrider
    Δεν πιστεύω να εννοείς κάτι τέτοιο? (σόρρυ αλλά δεν κρατήθηκα, no offence)
    χαχαχαχαχα Xαθηκε να σταματησω τους τονους λιγο νωριτερα?!

  4. #4
    καλημερα φιλε,αποψη μου,και τα δυο ειναι εξισου καλα,οντως το sxv θελει λιγο περισσοτερη συντηρηση!ερχετε ομως και στεκετε απεναντι σε husa,θα πρεπει να σκεφτεις τι θελεις πρωτα,δηλαδη στα ευρωπαικα το manual ειναι ευαγγελιο και στο πισω μερος του μυαλου σου θα εχεις την ζημια.οδηγικα ειναι κορυφη σε ολα θα ευχαριστηθεις την οδηγηση καθε μερα.τα japan ειναι αξιοπιστα απροβληματιστα και μικρη συντηρηση,σε αντιθεση ομως θα συμβιβαστεις σε ολα ισως και να ξενερωσεις εαν εχεις απαιτησεις στην οδηγηση,παρε ενα xtx 660.εχω sxv 550
    σημειωσε επισης οτι η aprilia ειναι φθηνοτερη σε ανταλλακτικα σε σχεση με την ktm.

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panos-ohli
    τα japan ειναι αξιοπιστα απροβληματιστα και μικρη συντηρηση,σε αντιθεση ομως θα συμβιβαστεις σε ολα ισως και να ξενερωσεις εαν εχεις απαιτησεις στην οδηγηση,παρε ενα xtx 660.εχω sxv 550
    σημειωσε επισης οτι η aprilia ειναι φθηνοτερη σε ανταλλακτικα σε σχεση με την ktm.
    panos το ΧΤΧ μπορεί να είναι απροβλημάτιστο κλπ, αλλά η μόνη σχέση που έχει με αγωνιστικά μηχανάκια τύπου SXV-CRF είναι ότι έχει δύο ρόδες.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    panos το ΧΤΧ μπορεί να είναι απροβλημάτιστο κλπ, αλλά η μόνη σχέση που έχει με αγωνιστικά μηχανάκια τύπου SXV-CRF είναι ότι έχει δύο ρόδες.
    byron εισαι πολυ μπροστα! εχεις δικιο απλα του το ανεφερα γιατι ψαχνει αξιοπιστια σε ktm και φτηνη συντηρηση,αν και τα αγαπαω τα ktm.οπως και το δικο μου θελει να τα σκας στην συντηρηση του για να μην βγαλει κατι.κανω λαθος?

  7. #7
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Το 690 smc είναι μια χαρά αξιόπιστο & γκ@βλ@

  8. #8
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panos-ohli
    byron εισαι πολυ μπροστα! εχεις δικιο απλα του το ανεφερα γιατι ψαχνει αξιοπιστια σε ktm και φτηνη συντηρηση,αν και τα αγαπαω τα ktm.οπως και το δικο μου θελει να τα σκας στην συντηρηση του για να μην βγαλει κατι.κανω λαθος?
    Όχι βέβαια δεν κάνεις κάτι λάθος.
    Απλά τα μηχανάκια αυτά δεν είναι για everyday use όπως ξέρεις. Στα πολιτικά μηχανάκια μπορείς και να ξεχαστείς λίγο ή πολύ σε ότι αφορά τη συντήρηση του.
    Στα προαναφερόμενα αν ξεχαστείς στις ώρες συντήρησης του, το μοτέρ στο χέρι το έχεις σίγουρο.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Όχι βέβαια δεν κάνεις κάτι λάθος.
    Απλά τα μηχανάκια αυτά δεν είναι για everyday use όπως ξέρεις. Στα πολιτικά μηχανάκια μπορείς και να ξεχαστείς λίγο ή πολύ σε ότι αφορά τη συντήρηση του.
    Στα προαναφερόμενα αν ξεχαστείς στις ώρες συντήρησης του, το μοτέρ στο χέρι το έχεις σίγουρο.
    εννοεις και το smc?

  10. #10
    Παρε το ΚΤΜ, ειναι αυτο που ψαχνεις, καθημερινο μηχανακι για καθημερινο χαμογελο
    Σημάδι του άρχοντα δεν είναι η δύναμη, αλλά το ήθος.
    Σωκράτης

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από PERIPETEIAS
    Παρε το ΚΤΜ, ειναι αυτο που ψαχνεις, καθημερινο μηχανακι για καθημερινο χαμογελο
    Δεν εχω λογο να διαφωνισω φιλε μου αλλα θα ηθελα μια που ουσιαστικη συγκριση=D

  12. #12
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    To SXV θελει πιστονια καθε δευτερη βδομαδα, το ΚΤΜ εχει ΚΑΘΑΡΑ πολιτικό service schedule.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  13. #13
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Xrated
    Δεν εχω λογο να διαφωνισω φιλε μου αλλα θα ηθελα μια που ουσιαστικη συγκριση=D


    τι ουσιαστικη συγκριση θες σε ενα πολιτικο με ενα αγωνιστικο μηχανακι δλδ?

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DrBig
    To SXV θελει πιστονια καθε δευτερη βδομαδα, το ΚΤΜ εχει ΚΑΘΑΡΑ πολιτικό service schedule.
    Το καθε δευτερη βδομαδα το λαμβανω σαν υπερβολη σωστα?¨^^

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    τι ουσιαστικη συγκριση θες σε ενα πολιτικο με ενα αγωνιστικο μηχανακι δλδ?
    Να πει καποιος που εχει το aprilia τι αναλωσιμα εχει και καθε ποτε για να μπορεσω να κανω μια χρηματικη συγκριση αρχικα.Και επισης αν ολα γινονται στην ωρα τους πχ το μηχανακι θα μεινει καθαρο η παλι υπαρχει περιπτωση να βγει καποιο προβλημα.

Σελίδα 1 από 5 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Tελικά οι μηχανές είναι Fun to ride;
    από sniper στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 27/09/2010, 13:52
  2. βελτιώσεις XR 650 και άλλα συναφή περί to be or not to be
    από dirtbird στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 223
    Τελευταίο μήνυμα: 09/05/2010, 18:30
  3. Αστεία και αλλα
    από afrotwin στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 09:16
  4. Και Αλλα Ανεκδοτα
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2004, 15:55
  5. και άλλα...
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2004, 13:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF