Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 43

Θέμα: street triple

  1. #1

    street triple

    hello παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας πανω στο θεμα μου...σαν παλιος κατοχος απο διαφορα μηχανακια...απο παπια μεχρι χτ..πιστευω πως ηρθε η ωρα να παρω μια σοβαρη μηχανη...ειμαι 31 ετων και το μυαλο μου το εχω μεσα στο κεφαλι..θα μου πεις ε τοτε γιατι να παρεις μηχανη..χαχα.δυστιχως εχω το μικροβιο οποτε τι να κανω...στο θεμα μου..μου αρεσει παρα πολυ το street triple .. απ οτι εχω διαβασει απο δω μεσα βλεπω θετικα λογια..αυτο που δεν ξερω και που με απασχολει ειναι το εξεις...θα το καβαλαω 365 μερες μεσα αθηνα και 2 φορες τη βδομαδα θα κατεβαινω κορινθο...αξιζει να παρω αυτο το μηχανακι ,,ειναι αξιοπιστο..,θπαρχουν αξιολογα συνεργια για σερβις..και το πιο βασικο μου προβλημα θα μπορω να κατεβαινω κορινθο ανετα η θα εχω προβλημα λογο αερα...το που ειναι street μηχανακι...δεν θελω να παιξω σε αλλη κατηγορια μηχανη μου αρεσουν οι street τα γυμνα μοτερ..θα ηθελα απο εσας που τα εχετε και γνωριζετε να μου πειτε της γνωμες σας..ολοι οι φιλοι μου μου λενε να κοιταξω ιαπωνα ....και aprilia tuono...αλλα κατι με τραβαει στο street triple...

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    κάνε μια αναζήτηση φίλε.

    τόσα θρεντ υπάρχουν εδώ για το street triple

  3. #3
    εχεις δικιο φιλε μου...

  4. #4
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    καλησπερα φιλε

    street ειναι ο αερας θα σε χτυπαει σιγουρα.. αν ξεκινας να αγορασεις street με τετοιο σκεπτικο ξεχασε το δεν ειναι για σενα μαλλον.. το triple σε παει παντου το θεμα ειναι αν το πας εσυ

    τωρα μόλις γύρισα απο την αντιπροσωπεία ασχετα που ειναι κλειστα.. γιατι θα παρω το ιδιο και πηγα να το χαζεψω λιγο

    Οσο για ιαπωνια και aprilia προσωπική μου αποψη ολα τα μοντελα street ειναι πανω κατω τα ιδια και σε ευροπουλα αλλα και τεχνικα, οποτε περνεις αυτο που σου κανει το κλικ απλα και ωραια..
    εκτος και αν σε ενδιαφερουν τα 0,2 κλασματα του δευτερολεπτου που πιανει πιο γρηγορα τα 100 το Ζ π.χ


    Κατα τους αλλους..

    Ευθειακιας, εποχιακος, coolatza, κρυφοκουτακιας!

  5. #5
    με το θεμα αερα σιγουρα θα εχω προβλημα αλλα λογικα αν ταξιζευω με 140-150 δεν νομιζω να εχω και τοσο ...αυτα τα λεω λογο χτ που ειχα τωρα δεν ξερω με το street τι παιζει αλλα να με καλυπτει μεσα στη πολη και στα υπολιπα τοτε θα ειμαι χαρουμενος...απ οτι διαβαζω εδω μεσα ειναι ενα φιλικο μηχανακι με γαζι οποτε το χριαζεσαι με καλα φρενα και γενικα ειναι στιμενο καλα..οποτε λεω να το παρω και βλεπουμε....ευχαριστω παιδια ...και οτι αλλο ξερετε θα με βοηθησει...προς το παρον ειμαι 80/100 να το παρω..απλα το ψαχνω ακομα...

  6. #6
    παναρχαιο μελος Το avatar του/της Dennis-
    Εγγραφή
    08/06/2003
    Μηνύματα
    505
    ε φιλικο δεν θα το ελεγες να σου πω την αληθεια.. απ οτι ξερω δηλαδη.. ας μιλησει κάποιος που το εχει στην κατοχή του καλύτερα

    Κατα τους αλλους..

    Ευθειακιας, εποχιακος, coolatza, κρυφοκουτακιας!

  7. #7
    Σε σχέση με το XT δεν είναι και τόσο φιλικό αλλά αφού έχεις το μυαλό μες στο κεφάλι σου κανένα πρόβλημα.

    Αν τώρα είσαι στο 80% κάνε ένα test-ride και θα πειστείς 100%.Το μόνο σου πρόβλημα μετά θα είναι το χρώμα που θα διαλέξεις.

    Για διαδρομές Αθήνα-Κόρινθο αν κατάλαβα καλά που θα κάνεις είναι οκ αρκεί η ταχύτητα να κυμαίνεται στα 140-150χλμ/ώρα.Από κει και πάνω η προστασία έστω κι αν φοράς το μασκάκι είναι ανύπαρκτη,ειδικά αν είσαι και ψηλός.

    Όσον αφορά την μετακίνηση μέσα στην πόλη είναι πάρα πολύ ευέλικτο.Είχα κάνει test-ride ένα street μέσα στη Θεσσαλονίκη και έπαθα πλάκα με το πόσο ευκολοδήγητο είναι αφού σε σύγκριση με το Speed που είχα τότε μου φάνηκε ποδήλατο.Το μόνο αρνητικό είναι ότι αν μπλέξεις πολύ ώρα στην κίνηση ανεβάζει εύκολα θερμοκρασία με το βιντιλατέρ να δουλεύει υπερωρίες.

    Αυτά.ελπίζω να σε βοήθησα.

  8. #8
    ευχαριστω φιλε μου....τριτη τεταρτη θα παω να δω για test το street + to speed.....και θα πεταχτω μια απο honda να δω και το cb 1000 abs...με εφαγαν τα φιλαρακια να το ...αλλα πραγματικα ρε παιδια 2 πραγματα δεν θα ξανακανω στη ζωη μου...να ξαναφτιαξω σπιτι και να αγορασω μηχανη ...πολυ βασανο ρε παιδια...

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από custom x
    [...] cb 1000 abs...[...]
    εχε κι ενα λιτρο λαδι μαζι σου
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  10. #10
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    εχε κι ενα λιτρο λαδι μαζι σου
    Αυτό πως σου 'ρθε τώρα? Για μηχανάκι μιλάμε, όχι για φριτέζα για φις-εν-τσιπς...

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Αυτό πως σου 'ρθε τώρα? Για μηχανάκι μιλάμε, όχι για φριτέζα για φις-εν-τσιπς...
    Αυτό το μοντέλο δεν ειναι που το 1 λιτρο το καίει απο το εργοστάσιο;
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #12
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Αυτό το μοντέλο δεν ειναι που το 1 λιτρο το καίει απο το εργοστάσιο;
    Τσου!

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Τσου!
    ποιό ειναι;
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της McGyver
    Εγγραφή
    23/06/2005
    Μηνύματα
    7.001
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    ποιό ειναι;
    CBR

  15. #15
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    ποιό ειναι;
    ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΕΤΟΙΟ ΜΟΝΤΕΛΟ ΤΗΣ HONDA

    :a37:

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF