Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 44

Θέμα: προβλημα με την αυξηση των στροφων πανω απο 6000.

  1. #1
    μελος Το avatar του/της mikepap
    Εγγραφή
    02/02/2013
    Μηνύματα
    154

    προβλημα με την αυξηση των στροφων πανω απο 6000.

    γεια σας παιδια.αν καποιος γνωριζει ...ρελαντι με την μια αψογο,ουτε διακοπες,ουτε κοψηματα.στατικα μαρσαρει κανονικα μεχρι το κοκκινο,αλλα στην πορια δεν ανεβαζει πανω απο 6000 στροφες.μεχρι εκει σαν να μην συμβαινει τιποτα.απο εκει κ πανω ανοιγοντας το γκαζι γονατιζει,κλεινοντας το γκαζι επανερχεται κ δουλευει αψογα μεχρι τις 6000.υποψιες για ακαταληλη βενζινη η τρομπα.ευχαριστω εκ των προτερων για οποια δηποτε αποψη η συμβουλη.CBF 1000 του 2008.
    Τελευταία τροποποίηση από mikepap; 02/02/2013 στις 14:32.

  2. #2
    αμουσο μελος Το avatar του/της DrBig
    Εγγραφή
    26/11/2007
    Μηνύματα
    6.559
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mikepap Προβολή μηνύματος
    γεια σας παιδια.αν καποιος γνωριζει ...ρελαντι με την μια αψογο,ουτε διακοπες,ουτε κοψηματα.στατικα μαρσαρει κανονικα μεχρι το κοκκινο,αλλα στην πορια δεν ανεβαζει πανω απο 6000 στροφες.μεχρι εκει σαν να μην συμβαινει τιποτα.απο εκει κ πανω ανοιγοντας το γκαζι γονατιζει,κλεινοντας το γκαζι επανερχεται κ δουλευει αψογα μεχρι τις 6000.υποψιες για ακαταληλη βενζινη η τρομπα.ευχαριστω εκ των προτερων για οποια δηποτε αποψη η συμβουλη.CBF 1000 του 2008.
    Κοιτα ο,τι εχει να κανει με τροφοδοσια καυσιμου.
    Ολα περναν αλλα αφηνουν τρυπα.

  3. #3
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Είναι αντλία βενζίνης κατά 80%

    Καλύτερη περίπτωση : Λύσιμο και καθάρισμα

    Χειρότερη περίπτωση: Αντικατάσταση (μάλλον θα τσούζει αυτό...)

    Για το υπόλοιπο 20%...ΔΞ/ΔΑ



    Υ.Γ. ...η ελληνική (95/98άρα) βενζίνη είναι de facto ακατάλληλη και πιο πολύ κάνει για κοκκινόχωμα,φυτόχωμα,κουμαρώχωμα ,χώμα για όλα τα φυτά !
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  4. #4
    μελος Το avatar του/της mikepap
    Εγγραφή
    02/02/2013
    Μηνύματα
    154
    ευχαριστω για το ενδιαφερον κ για τις απαντησεις,δευτερα θα λυσω το ρεζερβουαρ για καθαρισμο της αντλιας κ αντικατασταση της βενζινης με βε παουερ.θα σας πω τα αποτελεσματα.το προβλημα προεκυψε απο την στιγμη που εβαλα καυσιμα εξω απο την πατρα ερχομενος στην αθηνα κ μετα την κορινθο ηρθα με 120 μαξιμουμ τελικη.δεν ανεβαζε πανω απο 4000 στροφες.στην αθηνα συμπληρωσα λιγο πανω απο την μεση κ δουλεψε λιγο καλλητερα μεχρι τις 6000.ευχαριστω για το ενδιαφερον κ την αλληλεγγυη. θα σας κρατησω ενημερους με το θεματακι μου.ελπιζω να το βρω γρηγορα κ ανοδυνα οικονομικα.mike
    Τελευταία τροποποίηση από mikepap; 02/02/2013 στις 20:48.

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    24/06/2008
    Μηνύματα
    13
    Και εμένα το ίδιο ακριβώς εκανε πριν λίγο καιρό, έφτιαξε μετά από λύσιμο και καθαρισμό της αντλίας (έβγαλε τα άντερα του)

  6. #6
    οπως και να εχει..την δευτερα μπενει στα πιτς..για να μας κανει στριπ τιζ


    ααα και που σαι...θελουμε φωτο απο τα γκατζετ που πηρες....φορεμενα επανω στο επιπλο..
    ΗΡΘΕ Η ΩΡΑ..
    ΓΙΑ ΤΡΟΦΗ ΝΕΡΟ..
    ΚΑΙ ΤΟ ΟΠΛΟ ΚΑΘΑΡΟ..

  7. #7
    μελος Το avatar του/της mikepap
    Εγγραφή
    02/02/2013
    Μηνύματα
    154
    φιλε blacky-dogy,τι να τα κανεις τα γκατζετ αν το επιπλο δεν εργαζεται.αλλα θα τα ανεβασω,οκ προσεχως.

  8. #8
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Φίλε mikepap θα μπορούσες ,εκτός από καταγγελία του συγκεκριμένου βενζινάδικου αν όντως έφταιξε η βενζίνη για το πρόβλημά σου, να ενημέρωνες και εμάς που διαβάζουμε το φορουμ ,σχετικά με το ποιό βενζινάδικο ήταν αυτό ,ώστε να το αποφεύγουμε όσοι περνάμε από εκεί γύρω.
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.988
    τσεκαρε και το tps σου...

  10. #10
    μελος Το avatar του/της mikepap
    Εγγραφή
    02/02/2013
    Μηνύματα
    154
    γεια σας γκαζοφιλαρακια.σημερα το πρωι αρχισα το λυσιμο,περιφεριακα πλαστικα,σελα,ρεζερβουαρ,ολα βγαινουν ευκολα εκτος το ρακορ του ρεζερβουαρ που κ αυτο βγαινει ευκολα αν καταλαβεις πως λειτουργει η ασφαλεια του ρακορ.επι τη ευκαιρια αλαξα λαδια κ φιλτρο λαδιου οπως κ μπουζι τα οποια ηταν σε αριστη κατασταση[λογο του προβληματος].το ρεζερβουρ καθαριστηκε απο την παλια υποτιθεται βενζινη κ αντικατασταθηκε με βε παουερ αφου πρωτα βγηκε ολοκληρη η τρομπα βενζινης πολυ ευκολα κ λυθηκε ολη ,ευκολη διαδηκασια μονο θελει λιγο προσοχη κ οχι νευρα.εχει 2 φιλτρακια,ενα κοκκινο σαν σφουγκαρακι το οποιο ηταν καθαρο κ ξανακαθαριστηκε κ φυσικτηκε οπως κ ενα σιτακι με λιγη βρωμα,σιγουρα οχι τοση ωστε να δημιουργει τετοιο προβλημα.επανατοποθετησα τρομπα κ ρεζερβουαρ.το μπροβλημα παραμενει ακριβως ως ειχε πριν.αρα δεν εχει να κανει με ποιοτητα βενζινης κ δεν μπορω να κατηγορησω καποιον χωρις να ειμαι σιγουρος,απλως κανουμε καποιες υποθεσεις για το τι μπορει να φταιει μπας κ βρουμε μια λυση.αυριο σκευτομαι να την παω στο εξουσιοδοτημενο συνεργειο γιατι δεν μπορω να κανω κατι περισσοτερο απο αυτο που εκανα.μενω με την ελπιδα οτι θα βρεθει το προβλημα,αυτα με τον ενα η τον αλλο τροπο φτιαχνονται,οι ανθρωποι ειναι δυκολο να φταξουν την υγεια τους.θα σας ενημερωσω μολις εχω νεα δεδομενα.
    αν δειτε αντρα σε μπαλκονι,να ποτιζει γλαστρες,προφανως τα φυτα καπνιζονται.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.531
    κανε και μια δοκιμη με ανοικτη ταπα να βεβαιωθεις οτι αναπνεει το τεποζιτο

  12. #12
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Νομίζω πως το ότι είναι καθαρή η αντλία βενζίνης δεν αποκλείει την πιθανή δυσλειτουργία της. Αν έχεις το service manual δες ποιο τρόπο ελέγχου προτείνει. (πχ παροχή τόσης ποσότητας καυσίμου σε τόσο χρόνο)
    Give me fuel, Give me fire

  13. #13
    μελος Το avatar του/της mikepap
    Εγγραφή
    02/02/2013
    Μηνύματα
    154
    φιλε toyar,καλα λες,θα κανω μια δοκιμη,αν κ πρεπει να χρησιμοποιησω κ τα 2 κλειδια γιατι το κλειδι αν ανοιξη η ταπα δεν βγαινει απο πανω,αλλα θα το κανω.φιλε chris εχεις απολητο δικιο,το σκεφτικα κ εγω κ πηγα να το κανω δηλ σε 10 δευτερα να δω ποσα κυβικα εκατοστα θα μου δωσει η τρομπα,νομιζω οτι ειναι186 μινιμουμ.αλλα το ρακορ ασφαλιζει απο μονο του οταν ειναι εκτος υποδοχης,οποτε επρεπε να βαλω κατι εσωτερικα να πιεζω κ αντε να την μαζεψω να γινει συντριβανη να γεμισω βενζολιο να κανω μπανιο με καυσιμο κλπ,απογοητευτικα κ κουραστικα να σου πω την αληθεια.οποτε λεω αυριο να την παω ......ααα την προηγουμενη την σκοτωσα γιατι μου εκανε τετοια διαφορα, πηρα αυτη για να ησυχασω,να δω ποσο θα αντεξω.τωρα να σου πω κ οτι μου εκανε ποδαρικο φετος ενας γρουσουζης,ξερω κ γω τι να πω.οκ ολα καλα.θα χαλαει το επιπλο,θα το φτιαχνω εγω.κοντρα στην κοντρα.mike
    Τελευταία τροποποίηση από mikepap; 04/02/2013 στις 20:50.
    αν δειτε αντρα σε μπαλκονι,να ποτιζει γλαστρες,προφανως τα φυτα καπνιζονται.

  14. #14
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    27/11/2012
    Μηνύματα
    5
    mike παίζει να μην έχει θέμα η τρόμπα αλλά πιθανώς να έχει βουλώσει κανα μπεκ και να μην παρέχεται αρκετό καύσιμο για να σηκώσει παραπάνω στροφές.Όπως και να έχει πρέπει να πας συνεργείο, δεν είναι και ότι καλύτερο να δουλεύει στεγνό. Γενική απορία που έχω είναι γιατί έχουν καταργήσει τα φίλτρα βενζίνης εκτός ντεπόζιτου....?

  15. #15
    μελος Το avatar του/της mikepap
    Εγγραφή
    02/02/2013
    Μηνύματα
    154
    γεια σας παιδια,αργησα να αναφερθω στο θεμα μου γιατι δεν ειχα κατι νεωτερο.το επιπλο το εχω παει απο την τριτη το πρωι σε εξουσιοδοτημενο HONDA .τριτη απογευμα με ενημερωσαν απο το συνεργειο οτι η διαγνωση δεν εδειξε τιποτα κ ολα ειναι οκ tps κλπ.κονεξαρισε την τρομπα κ εδειξε οτι στο ρελαντι εργαζεται σωστα στα 50psi αλλα στο τερμα γκαζι πεφτει η πιεση στα 38psi.απορυπτουμε την ποιο ακριβη λυση προς το παρων που ειναι η αγορα νεας εφοσον εχουμε αναλακτικη με το να αντικατασταθει το μοτερακι αλλα δεν ειναι σιγουρο οτι φταιει κ αυτο γιατι υπαρχει μια βαλβιδα πανω στην τρομπα που κραταει σταθερη πιεση,οποτε αν γινει αγορα λαθος πανε τα 200ευρο του μοτερ.ψαχνει λοιπον μεταχειρισμενη ετσι ωστε αν την μετρισει κ ειναι καλη να προχωρησει στην αγορα της.προς το παρων δεν εχει βρει κ εγω δεν εχω ποδια.ολα τα παραπανω ειναι λογια του τεχνικου.εγω ειμαι σε αναμονη κ απογοητευμενος.θα αναφερθω μολις εχω νεωτερα .
    Τελευταία τροποποίηση από mikepap; 07/02/2013 στις 21:31.
    αν δειτε αντρα σε μπαλκονι,να ποτιζει γλαστρες,προφανως τα φυτα καπνιζονται.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΗΝ V-strom Moy
    από VSTROMGS στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2007, 11:19
  2. Πρόβλημα με την αλυσίδα! (CBF-600)
    από anixneyths στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 16:37
  3. Προβλημα Με Την Σελλα Του Kle 500
    από WILDCAT_mmm στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2005, 11:03
  4. Προβλημα Με Την Φορμα Μου
    από Tigas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2005, 13:52
  5. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/01/2005, 10:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF