Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 57

Θέμα: Αχ...Καλοκαίρι

  1. #1
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832

    Αχ...Καλοκαίρι

    Χθες, αργά το βράδυ, ο ύπνος δεν έλεγε να με πάρει.
    Μου είχε σπάσει τη μύτη μια μυρωδιά. Η μυρωδιά του αέρα στις Νότιες Παραλίες της Κρήτης. Όσοι έχετε πάει νομίζω θα καταλαβαίνεται τι λέω. Αυτό το βραδινό ελαφρό αεράκι μαζί με αυτή τη μυρωδιά που έρχεται από Αφρική, από το Καντάφη που λέει ο πατέρας μου. Ε λοιπόν νόμιζα ότι είναι καλοκαίρι. Σκεφτόμουν ότι σήμερα που θα ξυπνήσω θα κάνω το ένα, θα κάνω το άλλο. Θα κατέβω Μονή Κουδουμά βολτίτσα...
    Αχ καλοκαίρι...

  2. #2
    Μαζί σου ρε Μιχάλη γμτ !

    Στο καλό πια, μουχλιάσαμε με τις βροχές και τον ψόφο φέτος, έχω αρχίσει να πιστεύω ότι οι κλιματικές αλλαγές επανήλθαν στα κανονικά τους με τόση χειμωνιά που φάγαμε μετά το καλοκαιράκι .. που είναι ο ήλιος ΟΕΟ ;

    Η μηχανή αναπαύεται το χειμώνα σε κλειστό χώρο και θέλει επειγόντως βόλτα, η πάπια απ'την άλλη έχει αρχίσει να ξεβάφει απ'τα νερά κι εγώ σιγά σιγά να θυμίζω Σκανδιναβό τουρίστα στην αρχή της θερινής σεζόν που δεν έχει προλάβει να γίνει ροζ !:rotflmao:

    Είχαμε μια λιακάδα το πρωί.. και τώρα πάλι ΓΚΡΙ !!

    Ούστο καλό σου παλιόκαιρε και μας λείψανε τα ρετσινάκια κι οι μπύρες δίπλα στο κύμα..

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από makis206
    Μαζί σου ρε Μιχάλη γμτ !

    Στο καλό πια, μουχλιάσαμε με τις βροχές και τον ψόφο φέτος, έχω αρχίσει να πιστεύω ότι οι κλιματικές αλλαγές επανήλθαν στα κανονικά τους με τόση χειμωνιά που φάγαμε μετά το καλοκαιράκι .. που είναι ο ήλιος ΟΕΟ ;

    Η μηχανή αναπαύεται το χειμώνα σε κλειστό χώρο και θέλει επειγόντως βόλτα, η πάπια απ'την άλλη έχει αρχίσει να ξεβάφει απ'τα νερά κι εγώ σιγά σιγά να θυμίζω Σκανδιναβό τουρίστα στην αρχή της θερινής σεζόν που δεν έχει προλάβει να γίνει ροζ !:rotflmao:

    Είχαμε μια λιακάδα το πρωί.. και τώρα πάλι ΓΚΡΙ !!

    Ούστο καλό σου παλιόκαιρε και μας λείψανε τα ρετσινάκια κι οι μπύρες δίπλα στο κύμα..
    και οι ρακές πάνω στο Ζούρβα όμως, χειμωνιάτικα, ειναι πολύ όμορφα...

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από road spirit
    και οι ρακές πάνω στο Ζούρβα όμως, χειμωνιάτικα, ειναι πολύ όμορφα...
    Κι ο χειμώνας όλα τα λεφτά είναι για τέτοιες καταστάσεις, δεν το συζητώ !

    Ακόμα κι η φύση το χειμώνα κάνει τις εικόνες ομορφότερες, τα τζάκια σε τέτοιου είδους μαγαζιά, η ζεστή φιλοξενία που κάνει όλα τα τραπέζια να μοιάζουν μια μεγάλη παρέα, το κρασάκι και όλα τα συναφή είναι ωραία απλά.. μουχλιάσαμε !

    Λίγο ήλιο και μπικίνι να δούμε βρε αδερφέ να ξελαμπικάρουμε, όπου νά'ναι θα κόψω τα καμακίστικα σφυρίγματα και θ'αρχίσω αυτά που κάνει ο βοσκός !

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BlaSen
    Εγγραφή
    24/07/2007
    Μηνύματα
    106
    Ρε παιδιά μη λέτε τετοιά,είμαστε που είμαστε στο "τσακ".Αντε μη πηδήξω και εγω απο κανά 5ο!(Είναι και επίκαιρο).


  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blasen
    Ρε παιδιά μη λέτε τετοιά,είμαστε που είμαστε στο "τσακ".Αντε μη πηδήξω και εγω απο κανά 5ο!(Είναι και επίκαιρο).

    με μια ρακή θα στρώσεις :a51:

  7. #7
    Ε ρε γλέντια!!!! Το avatar του/της DoctorS
    Εγγραφή
    10/01/2005
    Μηνύματα
    475
    αααααααααααααχ το χω πει εγώ θα την παρατήσω τη κωλοαθήνα και θα έρθω στην Κρήτη...........


    κάθε καλοκαίρι που κατεβαίνω στα ξαδλερφια μου μου ρχεται και μετά αναγκαστικά το χειμώνα μου φεύγει.............

    γαμωτ γαμωτ........θέλω χοιρινό στον ξυλόφουρνο από την Κερά...........και κολοκυθοανθους.......
    ΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ.....!!!!!!

    :a34: :a34: :a34: :a34: :a34: :a34:

    ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΩ ΕΓΩ ΕΝΑ ΜΑΣΑΖ.............!!!!!


    physicaltherapypetridis.blogspot.com/

    physicaltherapypetridis.gr.gg/

  8. #8
    Σχολνάω 3 από Καλύβες. Θα πάω για ρακές Ανώπολη καπάκι και επιστροφή Χανιά 7 για προπόνηση. Δεν κρατιέμαι σήμερααααααααααα
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  9. #9
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Σχολνάω 3 από Καλύβες. Θα πάω για ρακές Ανώπολη καπάκι και επιστροφή Χανιά 7 για προπόνηση. Δεν κρατιέμαι σήμερααααααααααα
    Μετά τις ρακές θα πας για προπόνηση?

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Εχετλαίος
    Σχολνάω 3 από Καλύβες. Θα πάω για ρακές Ανώπολη καπάκι και επιστροφή Χανιά 7 για προπόνηση. Δεν κρατιέμαι σήμερααααααααααα
    Ποιος τη χάρη σου τυχερέ !

    Εγώ έμπλεξα με δουλειές το απόγευμα αλλιώς μετά χαράς θα σού'κανα παρέα, να βάζαμε κάτω τα τυροπιτάκια μας με το μέλι.. άχι άχι

    Καλό δρόμο να έχετε και πιείτε και για μας μια !

  11. #11
    Να καταργηθει η οπισθεν ! Το avatar του/της tifoefs
    Εγγραφή
    26/10/2002
    Μηνύματα
    3.563
    ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΡΕΝΤ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΒΗΣΤΕΙ !!!

    ΣΚΑΣΜΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ !!!

    :a011: :a011: :a011: :a47: :a47:

  12. #12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
    ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΡΕΝΤ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΒΗΣΤΕΙ !!!
    ΣΚΑΣΜΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ !!!
    :a011: :a011: :a011: :a47: :a47:
    Θείο.. κι εσύ καλά περνάς μόνο σώπα παραπονιάρη


    Έχει ωραίους καφενέδες στο Νέδερλαντς λέει

  13. #13
    Βρε παιδιά...και το καλοκαίρι "στου Ψηλορείτη τη κορφή , το χιόνι δεν τελειώνει,
    σαν λιώσει το παλιό, καινούριο το πΡακώνει" (ηθελα να κανω ανωγειανή προφορά )
    Καλά το είπα Μάικ?

  14. #14
    Μετά τις ρακές θα πας για προπόνηση?

    O πρώτος μου Δάσκαλος στο Aikido έλεγε ότι με μια-δυο τσικουδιές το μάθημα γίνεται πιο ενδιαφέρον και πιο ξεκούραστα. Και είχε δίκιο 100%!
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

  15. #15
    σαν λιώσει το παλιό, καινούριο το πΡακώνει

    Ώσπου να λιώσει το παλιό
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. αχ καλοκαιρι
    από idi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2006, 10:55
  2. Καλοκαιρι Χωρισ Μοτο.!!!
    από lagel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 08:06
  3. Αχ......
    από asmar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2004, 19:00
  4. Άχ αυτή η ΕΤ1!!!!
    από Electra στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2004, 08:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF