Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 57 από 57

Θέμα: Ερωτηση για service.

  1. #46
    Αρχικά δημιουργήθηκε από centu233
    kalo tha itan na xeroume gia ti milame prin apofasisoume na milisoume
    καλο επίσης θα ηταν να μιλαμε και πιο ευγενικα !

    παντως για τα ντουκατι... εσεις σαν κατοχοι θα εμπιστευοσασταν καποιον που δεν εχει παρακολουθησει τα σεμιναρια του καθε μοντελου και δεν εχει την εμπειρια ενος συγκεκριμενου μοντελου που εχει ενα εξουσιοδοτημενο;

    καλο συνεργειο με προσεχτικό μηχανικό ειναι και το hellinstore 009 αιγαλεω - Οικονομου

  2. #47
    simfono apolitos sto na milame pio evgenika alla kai ekfraseis tou tipou :
    ''ante pali'', ''ti lete re paidia'' den einai evgenikes .
    parolafta signomi gia ton tono mou apla stin ellada oloi milame gia ola eite xeroume eite den xeroume.sou eipa mia apopsi tin opoia mporeis kai mono sou na epivevaioseis an psaxeis to thema H an exeis kapoion filo dikigoro.Gia afto eipa kai xanaleo oti milame GIA ENA TERASTIO MYTHO O OPOIOS KATA TIN GNOMI MOU,DEN EXEI DIMIOURGITHEI TYXAIA.
    P.S. akoma kai o episimos dealer stin thessaloniki otan ton rotisa to sxetiko thema mou apantise epi lexei''kalitera na pas se exousiodotimeno sinergeio'' kai apefige kan na apantisei epi tis ousias.

  3. #48
    distixos file stin thessaloniki einai 2 H 3 mono ta exousiodotimena kai VARANE alipita.
    Den me enoxlei i timi san timi.ixera otan pira ducati oti ola einai akrivotera.Den mporo omos tin koroidia kai kati teleftaio gia tous synducatisti stin theesaloniki.An xreiasteite antalaktiko(gia ducati panta milame) min kanete kan to kopo na pate stous dikous mas..apeftheias hellinmoto athina..oi tipoi edo exoun to monopolio kai exoun xasei to mialo tous.pariggeila anorthoti tin pempti,mou eipan se 2 ergasime.pairno meta tis 2 ergasimes kai mou lene
    a)fere ta xrimata GIA na to paraggeilo kai akouson akouson
    PREPEI NA MAZEFTOUN 4-5 PARAGGELIES .
    DILADI PREPEI NA PARAKALO NA EXOUN KAI ALLOI DUCATISTI PROVLIMATA GIA NA EXIPIRETITHO..ADIANOITOI EINAI OI TYPOI..

  4. #49
    Αρχικά δημιουργήθηκε από centu233
    .
    DILADI PREPEI NA PARAKALO NA EXOUN KAI ALLOI DUCATISTI PROVLIMATA GIA NA EXIPIRETITHO..ADIANOITOI EINAI OI TYPOI..
    ου μπλέξεις...

    σημειωσε κι αυτο, 210-5910568 οικονομου νικος για τηλεφωνικη παραγγελια, ισως μπορει να εξυπηρετησει (δεν ξερω την διαθεσιμοτητα του σε ανταλλακτικα DUC - για ΚΤΜ ειναι παντα κομπλε)

    πες απο τον κατανα

  5. #50
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391
    Αρχικά δημιουργήθηκε από centu233
    simfono apolitos sto na milame pio evgenika alla kai ekfraseis tou tipou :
    ''ante pali'', ''ti lete re paidia'' den einai evgenikes .
    parolafta signomi gia ton tono mou apla stin ellada oloi milame gia ola eite xeroume eite den xeroume.sou eipa mia apopsi tin opoia mporeis kai mono sou na epivevaioseis an psaxeis to thema H an exeis kapoion filo dikigoro.Gia afto eipa kai xanaleo oti milame GIA ENA TERASTIO MYTHO O OPOIOS KATA TIN GNOMI MOU,DEN EXEI DIMIOURGITHEI TYXAIA.
    P.S. akoma kai o episimos dealer stin thessaloniki otan ton rotisa to sxetiko thema mou apantise epi lexei''kalitera na pas se exousiodotimeno sinergeio'' kai apefige kan na apantisei epi tis ousias.
    Καταρχας το "αντε παλι" ηταν επειδη εχει ξαναγινει αυτη η κουβεντα περι εγγυησης.

    Και το ξερω περι νομοθεσιας εδω και καμια 5αετια (επιτροπες ανταγωνισμου κτλ..) και αν οι αντιπροσωπειες πιεστουν λιγο ειναι αναγκασμενες να το δεχτουν αν και προσπαθουν να μη το φωναξουν.. Για μενα μεγα λαθος που αναγκαστικανε να υποχωρισουν, μπορει να υπαρχει νομος αλλα αυτο δεν σημαινει οτι ειναι και σωστο.

    Οπως το ειπε και ο Σταυρος, εσυ θα πηγαινες το Ducati (η οτιδηποτε αλλο εχεις) σου σε καποιον που δεν εχει ακουμπισει ποτε Ducati να του κανεις μια επισκευη η καποιο σερβις? Εγω οχι.. Και αν το πηγαινα και χαλαγε μετα δεν θα φωναζα στην αντιπροσωπεια (οχι να βαλω δικηγορους) αλλα σε αυτον που το εφτιαξε.. επειδη δεν ηξερε οτι υπαρχει μια τεχνικη ενημερωση για καποιο μοντελο να αλλαξει μια ροδελα πχ με μια αλλη γιατι κανανε καποιο λαθος στο εργοστασιο.

    Και το αν μιλαμε ολοι ειτε ξερουμε ειτε οχι.. ειναι λιγο ακυρο
    "Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"
    "Δημοκρατια ειναι 4 λυκοι και 1 προβατο να ψηφιζουν για φαγητο"

  6. #51
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Δαίμονα, νομίζω ο παλιάντρας είχε αναφέρει το εξής λογικό: με ποιο τρόπο θα αποδείξει το συνεργείο ότι ακολούθησε κατά γράμμα το service manual. Από την στιγμή που δεν τα τηρούν οι αντιπροσωπείες, γιατί να είναι υποχρεωμένο το συνεργείο να το ακολουθήσει; Παιχνίδι με τις λέξεις, το ίδιο που γίνεται με τις τεχνικές ενημερώσεις τις οποίες δεν διαβιβάζει η αντιπροσωπεία στα συνεργεία.

  7. #52
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
    Δαίμονα, νομίζω ο παλιάντρας είχε αναφέρει το εξής λογικό: με ποιο τρόπο θα αποδείξει το συνεργείο ότι ακολούθησε κατά γράμμα το service manual. Από την στιγμή που δεν τα τηρούν οι αντιπροσωπείες, γιατί να είναι υποχρεωμένο το συνεργείο να το ακολουθήσει; Παιχνίδι με τις λέξεις, το ίδιο που γίνεται με τις τεχνικές ενημερώσεις τις οποίες δεν διαβιβάζει η αντιπροσωπεία στα συνεργεία.
    Ναι αλλα αν εισαι σε εξουσιοδοτημενο τοτε κυνηγας την αντιπροσωπεια την ιδια, αυτη εδωσε την εξουσιοδοτηση στο συνεργειο και αυτη ειναι υπευθυνη. Οταν εισαι σε ενα εξουσιοδοτημενο εισαι στην αντιπροσωπεια, δεν εχει σημασια αν ειναι μια καθετη μοναδα η στο Σαρακακη. Οταν εισαι σε ενα συνεργειο "της γειτονιας" με ποιο δικαιωμα κυνηγας την αντιπροσωπεια αν εκανε μαλακια ο συνεργειας? Λογο επιτροπης ανταγωνισμου που εβαλε το χερακι της? Τι να πω, μπορει να ειμαι και λαθος αλλα ετσι το βλεπω..

    Οσω για της τεχνικες ενημερωσεις, διαβιβαζονται μια χαρα, πιστεψε με
    "Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"
    "Δημοκρατια ειναι 4 λυκοι και 1 προβατο να ψηφιζουν για φαγητο"

  8. #53
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Daemon
    Ναι αλλα αν εισαι σε εξουσιοδοτημενο τοτε κυνηγας την αντιπροσωπεια την ιδια, αυτη εδωσε την εξουσιοδοτηση στο συνεργειο και αυτη ειναι υπευθυνη. Οταν εισαι σε ενα εξουσιοδοτημενο εισαι στην αντιπροσωπεια, δεν εχει σημασια αν ειναι μια καθετη μοναδα η στο Σαρακακη. Οταν εισαι σε ενα συνεργειο "της γειτονιας" με ποιο δικαιωμα κυνηγας την αντιπροσωπεια αν εκανε μαλακια ο συνεργειας?
    Αυτό τόνισε και ο παλιάντρας. Και εγώ συμφωνώ λόγω της κατάστασης-γνώσης που κυκλοφορεί εκεί έξω.

    Για τις τεχνικές ενημερώσεις, δεν έχω δει κάτι τέτοιο σε μη-εξουσιοδοτημένα στην Πάτρα.

  9. #54
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391
    Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
    Αυτό τόνισε και ο παλιάντρας. Και εγώ συμφωνώ λόγω της κατάστασης-γνώσης που κυκλοφορεί εκεί έξω.

    Για τις τεχνικές ενημερώσεις, δεν έχω δει κάτι τέτοιο σε μη-εξουσιοδοτημένα στην Πάτρα.
    Για εξουσιοδοτημενα μιλαμε, αυτοι παιρνουν της τεχνικες ενημερωσεις.. Οι μη εξουσιοδοτημενοι δεν παιρνουν, αυτο λεω τοση ωρα.. Δεν μπορουν να ξερουν ολες της λεπτομεριες που θα ξερει ενα συνεργειο της αντιπροσωπειας..
    "Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"
    "Δημοκρατια ειναι 4 λυκοι και 1 προβατο να ψηφιζουν για φαγητο"

  10. #55
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Ακριβώς σε αυτό το κρίσιμο ελληνικά τροποποιημένο σημείο δεν μπορούν να μας κατανοήσουν οι της Ε.Ε. Έξω θεωρείται καθηκον της αντιπροσωπείας να ενημερώσει κάθεναν που έχει συνεργείο και εσύ είσαι σίγουρος ότι και στα δύο συνεργεία, εξουσιοδοτημένο και μη, η ίδια δουλειά θα γίνει στο μηχανάκι. Οπότε εδώ, μια χαρά κάνουν όσοι ζητούν εγγύηση χωρίς να πηγαίνουν στα εξουσιοδοτημένα. Κύρια αντιπροσωπεία, τι έγραφες στο βιβλιαράκι; Αλλαγή λαδιών και φίλτρων; Τα έκανα στον μάστρο-Κίτσο. Γιατί δεν με καλύπτεις τώρα για το ελλατωματικό TPS που μου πούλησες;

  11. #56
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391
    Εξω πολλα γινονται διαφορετικα.. εμεις εχουμε αλλη νοοτροπεια εδω.. ανοιγουμε 3 συνεργεια σε καθε στενο, πουλαμε 80? το γραναζι που αγορασαμε απο την αντιπροσωπεια με 20?, το χρεωνουμε στην αντιπροσωπεια οτι τα πουλανε ακριβα, βγαζουμε το μεροκαματο και τελιωσαμε για σημερα..
    "Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"
    "Δημοκρατια ειναι 4 λυκοι και 1 προβατο να ψηφιζουν για φαγητο"

  12. #57
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Ερωτηση για service αναρτησεων
    από asteris_adv στο forum KTM
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 13/02/2012, 12:10
  2. Ερωτηση για service πηρουνιου
    από FRAGISCOS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2009, 23:20
  3. ΕΡΩΤΗΣΗ ΓΙΑ Service ΣΕ Sym
    από NICKGTS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2009, 10:44
  4. Ερωτηση Για Fmf
    από ctpanoramix στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 15:58
  5. Ερωτηση Για Fmf
    από bikersonly στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 01:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF