Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 28 από 28

Θέμα: "Κομπιασμένη" εκκίνηση

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2008
    Μηνύματα
    12
    ΣΤΟΥΣ ΚΙΝΗΤΗΡΕΣ ΜΕ ΚΟΜΠΛΕΡ ΤΟ ΓΡΑΝΑΖΙ ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΕΞΩ...ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ ΣΤΟ ΚΟΜΠΛΕΡ...!..ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΣΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΜΕ ΤΟ ΒΟΛΑΝ..

  2. #17
    να σου πω την αληθεια ody δεν εχω υποψη μου μιζες με κομπλερ οπως το περιγραφεις....δηλ η μιζα ειναι παντα κομπλαρισμενη στον κινητηρα ??? και γυριζει συνεχως οταν γυριζει ο κινητηρας ??? η με καποιο αλλο τροπο απεμπλεκεται???? οπως και να χει μαλακια τροπος μου φαινεται

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2008
    Μηνύματα
    12
    ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΙΜΑ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΓΡΑΝΑΖΙ ΤΟΥ ΚΟΜΠΛΕΡ..... ....ΜΑΛΑΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΝΤΩΣ....ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΚΟΜΠΛΕΡ....

  4. #19
    μολις ειδα μιζα παλιας μου μηχανης ναι δικιο εχεις ετσι ειναι το ειχα ξεχασει το γραναζι δεν πεταγεται για να κομπλαρει ...παντως τα υπολοιπα καλο ειναι να τα ελεγξει

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Bavarian
    Φώτη κάνε μια χάρη στον εαυτό σου.Πούλα το ευρωπαϊκό μπάζο και πάρε γιαπωνέζικο μηχανάκι να ησυχάσεις


    Kαι σε ειχα συμπαθησει ρε πστ μου....

    Φωτακο, το να δυσκολευεται να παρει καμια φορα ειναι κλασσικο στο Πηγασακι... Και στο δικο μου ετσι εκανε...
    Ενας κυλινδρος, 650 κυβικα, οσο να ναι καμια φορα μπουκωνει και δυσκολευεται να παρει... (οσοι ειχαν μανιβελα ξερουν....)
    Νίκος
    Open Horizons

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής

    Φωτακο, το να δυσκολευεται να παρει καμια φορα ειναι κλασσικο στο Πηγασακι... Και στο δικο μου ετσι εκανε...
    Ενας κυλινδρος, 650 κυβικα, οσο να ναι καμια φορα μπουκωνει και δυσκολευεται να παρει... (οσοι ειχαν μανιβελα ξερουν....)

    το bmw F650 του 99 με ίδιο κινητήρα έπαιρνε πάντα με την πρώτη



    Φωτη μάλλον για κομπλερ σε βλέπω κι εγω

  7. #22
    awesome μέλος Το avatar του/της hercul
    Εγγραφή
    22/05/2007
    Μηνύματα
    614
    Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
    το bmw F650 του 99 με ίδιο κινητήρα έπαιρνε πάντα με την πρώτη



    Φωτη μάλλον για κομπλερ σε βλέπω κι εγω
    Ναι αλλά το funduro είναι και εργαλείο ρε Φίλιππε!!

    Χωρίς πλάκα τώρα το bmw f650gs γενικά θέλει μερικές μιζιές για να πάρει χωρίς να έχει κάποιο πρόβλημα, ενώ το F παίρνει όντως με τη μία!
    Το F όμως βγάζει πιο συχνά κόμπλερ μίζας για πρόβλημα και κοστίζει μια περιουσία ... 500 ευρά

    Γενικά Φώτη εγώ κατάλαβα στο δικό μου ότι είχε πρόβλημα στο κόμπλερ μίζας όχι επειδή αργούσε να πάρει αλλά από ένα χαρακτηριστικό κράκ, όταν έδινα μιζιές, που έκανε το γρανάζι του κόμπλερ που είχε φαγωθεί και δεν έπιανε σωστά!

    Εσένα κάνει κάποιον τέτοιο ήχο?
    And the road becomes my bride
    I have stripped of all but pride
    So in her I do confide
    And she keeps me satisfied
    Gives me all I need

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.889
    Πάντως εχω ακούσει οτι παίρνει ανορθωτή απο TDM και καλό είναι να βάλεις και μια έχτρα ψύκτρα για καλύτερη ψύξη.

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2008
    Μηνύματα
    12
    υπαρχουν και ελληνικοι ανορθωτες που δελευουν αψογα....(τσεκαρισμενο αυτο) και στην μιση τιμη!!
    αλλα δεν εχει καμια σχεση με το προβλημα του φωτη..!!

  10. #25
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hercul
    Γενικά Φώτη εγώ κατάλαβα στο δικό μου ότι είχε πρόβλημα στο κόμπλερ μίζας όχι επειδή αργούσε να πάρει αλλά από ένα χαρακτηριστικό κράκ, όταν έδινα μιζιές, που έκανε το γρανάζι του κόμπλερ που είχε φαγωθεί και δεν έπιανε σωστά!

    Εσένα κάνει κάποιον τέτοιο ήχο?
    Αα, μισο λεπτο! Αλλο το ενα αλλο το αλλο!
    Εγω απαντησα στο ερωτημα γιατι καμια φορα θελει μερικες μιζιες παραπανω για να παρει μπροστα -κατι συνηθισμενο στα μονοκυλινδρα.

    Αν δινοντας μιζα κανει κρακ τοτε ειναι αλλο θεμα και ναι -μαλλον το κομπλερ παιρνει την αγουσα.
    Αν ομως απλα αργει να παρει, τοτε δεν νομιζω οτι ειναι τοσο ασυνιθιστο. Ισως ενα καθαρισμα στο καρμπυρατερ & μπουζι;
    Νίκος
    Open Horizons

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2008
    Μηνύματα
    12
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
    Αα, μισο λεπτο! Αλλο το ενα αλλο το αλλο!
    Εγω απαντησα στο ερωτημα γιατι καμια φορα θελει μερικες μιζιες παραπανω για να παρει μπροστα -κατι συνηθισμενο στα μονοκυλινδρα.

    Αν δινοντας μιζα κανει κρακ τοτε ειναι αλλο θεμα και ναι -μαλλον το κομπλερ παιρνει την αγουσα.
    Αν ομως απλα αργει να παρει, τοτε δεν νομιζω οτι ειναι τοσο ασυνιθιστο. Ισως ενα καθαρισμα στο καρμπυρατερ & μπουζι;
    ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΑΙΟ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΤΟ ΛΕΣ....ΑΛΛΑ...ΚΑΝΕΙ..ΚΡΑΚ...

  12. #27
    Ρε σεις το κακολογήσαμε και από χτες παίρνει μπρος με τη μία! Το θίξαμε το μηχανάκι!

    Δευτέρα πρωι πάει για service οπότε θα το κοιτάξω και αυτό!

    Ευχαριστώ για τις συμβουλές, όχι τίποτε άλλο να ξέρω και τι θα πω στο μαστόρι!

    Οδυσσέα, θα τα πούμε και ευχαριστώ!


  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Λεωνίδας
    Εγγραφή
    11/11/2005
    Μηνύματα
    3.747
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Operater
    Ρε σεις το κακολογήσαμε και από χτες παίρνει μπρος με τη μία! Το θίξαμε το μηχανάκι!
    το 'φτιαξε ο Άκης την ώρα που πήγες τουαλέτα ρε

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Πως κάνουμε πολλαπλά quotes ?
    από kostakisK στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2009, 23:41
  2. quote: VANDA Πριν κατεβούμε από τη μηχανή...
    από mikios400 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 19/10/2008, 00:03
  3. famous quotes from dirt people..
    από dirtbird στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2008, 09:41
  4. Quote
    από Mago Babidi στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 12/07/2007, 21:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF