Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 67 από 67

Θέμα: Πολύωρη οδήγηση--Ηow-to!

  1. #61
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    απλα στα ευθραυστα να γραψετε ''Fragile'' γιατι το cargo του Ελ Βενιζελος ειναι γτπ.....




    Δελεαρ δεν εχει σημερα ρε????
    ρε π@π@ρα έχουμε μαμήσει όλα τα thread


    Δελεαρ? Επινα κατι μπυρόνια με τον Ακη κι εσπευσμενα γύρισα σπίτι ξέρεις καποιο πρόβλημα με τα εισητήρια ... ε... μετα δεν είχε πτηση...που να τρεχω με το μηχανακι

  2. #62
    Παλαιο τόμαρο
    Εγγραφή
    28/06/2007
    Μηνύματα
    846
    Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
    Τι να σου πει παραπάνω ρε Φωτη? Τα εγραψαν όλα οι παραπάνω... Κι εγω που καποια στιγμή ήθελα να σου γραψω καποια πραγματα με πρόλαβαν και με κάλυψαν οι υπολοιποι.
    Απ' τη στιγμή δε, που αποφασίσατε να πάτε με ένα μηχανάκι, κι απο ότι καταλαβα και με ενδιάμεση διανυκτερευση, δεν νομίζω ότι είναι το ίδιο "δύσκολο" το ταξίδι...

    Λίγο προσοχή στο φορτωμα και στο δρόμο κι όλα καλά θα πάνε!

    +1000

    απλά αν είναι να πάτε δικάβαλο μπορείτε αν θέλετε, να πάρετε λιγότερα ρούχα (εως πολύ λιγότερα) και να κάνετε καμια μπουγαδίτσα παραπάνω. Έχει εγκαταστάσεις στα περισσότερα camping αλλά έτσι κι αλλιώς υπάρχει ο παραδοσιακός τρόπος της λεκανίτσας...
    Θα εκτιμήσεις αφάνταστα το λιγότερο βάρος της μηχανής και θα διασκεδάσεις το ίδιο με το πλύσιμο στο χέρι...


    γης μαδιαμ...

  3. #63
    Αρχικά δημιουργήθηκε από filippos650
    ρε π@π@ρα έχουμε μαμήσει όλα τα thread


    Δελεαρ? Επινα κατι μπυρόνια με τον Ακη κι εσπευσμενα γύρισα σπίτι ξέρεις καποιο πρόβλημα με τα εισητήρια ... ε... μετα δεν είχε πτηση...που να τρεχω με το μηχανακι

    τι???δεν μπορεις να πιεις αλλη μπυρα????γραψε μου κιολλας οτι φορεσες τις παντοφλιτσες σου ''ΜικρομουΠονυΣταβλοςΣπιτακι'' να καταρρευσει ολος ο κοσμος και η εικονα λατρειας που ειχα για τους μηχανοβιους...και εσενα σαν προτυπο.....

    [spam on]
    Φωτη ειπαμε.....να πας με αυτοκινητο....
    [spam off]

  4. #64
    ...ο θεατής μου !!! Το avatar του/της AVATOS
    Εγγραφή
    06/11/2007
    Μηνύματα
    119
    ...ισοτονικα ποτα στην θεση του νερου ειναι καλη περιπτωση!
    τα υπερβολικα υγρα αποβαλονται γιατι δεν χρειαζονται...με κ@τουρημ@!

    καλο δρομο!
    ...που να στα λέω κύριε πρόεδρε!

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    τελικα εβγαλες αποφαση ή να βγαλω εγω το σκασμό?



  6. #66
    Αρχικά δημιουργήθηκε από blackbusa
    .....
    [spam on]
    Φωτη ειπαμε.....να πας με αυτοκινητο....
    [spam off]

  7. #67
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    13/08/2008
    Μηνύματα
    127
    φιλε μου δυσκολο αυτο που πας να κανεις αλλα οχι ακατορθωτο .το μονο θεμα κατα την γνωμη μου που θα σας προκυψει εαν απο υγεια εισαστε καλα και εσεις και οι μηχανες σας ειναι η κουραση .δεν θελω να το παιξω εξυπνος αλλα επειδη εχω κανει πολλα ταξιδια ,μεγαλα και μικρα με τις πιο ακαταλληλες και αβολες μηχανες που μπορεις να φανταστεις ,και επειδη λογω δουλειας κανω 56 χιλιομετρα τουλαχιστον την ημερα πανω σε φορτωμενο ως τα μπουνια μηχανακι ειπα να σου δωσω και εγω κανα δυο συμβουλες .
    κατ αρχην κανα δυο μερες πριν ξεκουραστειτε οσο μπορειτε καλυτερα .αυτο στο λεω γιατι μετα απο καμποσα χιλιομετρα θα κουραστειτε .και μετα θα κουραστειτε και αλλο .απο την κουραση αρχιζει η γκρινια και αρχιζεις επισης να μην κοιτας γυρω σου και να απολαμβανεις την εμπειρια του ταξιδιου αλλα να σκεφτεσαι ποτε θα φτασεις . υστερα ενα γυναικειο προνομιαο μαζι με την κρεβατομουρμουρα ειναι η ανυποφορη γκρινια οταν κουραζονται και επειδη πιστευω οτι θελετε να περασετε καλα χωρις να καταριεσαι την ωρα και την στιγμη που την πηρες μαζι σου (οπως εχει τυχει σε μενα και αρκετους αλλους ) οταν βλεπεις οτι δεν μπορει αλλο σταματηστε κατευθειαν και οχι αντε να φτασουμε εκει που ειπαμε οτι θα κανουμε σταση και μετα .απλα σταματηστε .οταν σταματατε τεντωθειτε λιγο και αρχιστε μετα να περπατατε .εστι ξεπιανεται ο πισινος και τα ποδια .οση κουραση και να εχετε καντε μερικες εκτασεις των χεριων και λιγες χαλαρωτικες ασκησεις σαν αυτες που καναμε στο δημοτικο την ωρα της γυμναστικης και περπατηστε . θα σας φυγει η κουραση με την μια ..κατι αλλο που μπορειτε να κανετε και που το κανω και εγω συχνα ειναι αμα βρειτε καμμια καλη σκια ξαπλωστε απο κατω και χαλαρωστε .επισης μπορειτε να ριξετε και καμμια βουτια στην θαλασσα αλλα καντε το αμα εχει ντουζ εκει κοντα γιατι να εισαι γεματος αλατια και να ιδρωνεις πιστεψε με δεν λεει
    προσεξε πολυ πως θα φορτωσεις την μηχανη .επειδη δεν θα εχεις συνεπιβατη βαλε κανενα σακιδιο πανψω αστην σελλα .και κανενα tankbag .ειναι ακλυτερο απο τον να παραφορτωσεις την βαλιτσα ή την σχαρα .ειναι και οι 2 ελαφρες μηχανες οποτε το πολυ βαρυ φοτωμα πισω μονο προβληματα θα σας δημιουργησει .
    παρε μαζι σου ενα σετακι εργαλεια κανα μπουζι γιατι δεν βρισκεις παντου και απαραιτητα ενα φαστ για τα λαστιχα και εναν φακο .αχρειαστα να ναι αλλα ποτε δεν ξερεις .
    πριν ξεκινησετε αλλα και στην διαδρομη φατε ελαφρα .εγω τρωω συνηθως μακαρονια γιατι σε κρατανε και δεν σε βαραινουν .επειδη μετα το φαι ερχεται η τουαλετα οπως εγραψε και καποιος αλλος πατε πριν ξεκινησετε .χτες ηρθα απο πρεβεζα κυριολεκτικα με το σ#$το στον κ@λο και πιστεψε με δεν ειναι τοσο αστειο οσο ακουγεται να θεσ να τα κανεις και να πρεπει να περιμενεις καμμια 100 χιλιομετρα .και αντε εμεις συνηθησαμε απο τον στρατο δεν εχουμε τοσες ντροπες αλλα η κοπελια??
    δεν συνηστω τις κορντουρες και τα βαρια ρουχα το καλοκαιρι .αν θελετε τοση προστασια παρτε αυτες τις ιστοριες που ειναι για κρος και μπαινουν πανω απο τα ρουχα .αμα ζεσταθειτε πολυ απο τα ρουχα θα κουραστειτε και πιο γρηγορα ,θα ιδρωνετε, θα θελετε πολλα υγρα, οποτε και καθε 3 και λιγο κατουρημα .και για σενα ειναι ευκολο κατεβαζεις το φερμουαρ τελειωσες για την κοπελα ομως??
    διατηρηστε μια σταθερη ταχυτητα οσο νιωθετε εσεις ανετα .μην σκεφτεστε αμαν ποτε θα φτασουμε αμα παμε τοσο σιγα .αμα νιωθετε ανετα και μπορειτε να κοντρολαρετε την μηχανη ανετα με αυτην την ταχυτητα θα φτασετε καποτε .ενω αμα δεν πατε ανετα ... δεν θελω να το συζηταω τι μπορει να συμβει .παντως θα κουραστειτε περισσοτερο .
    πχ με την kle μου παω με 120-130 ανετα με το virago 110 σταθερα και ξεκουραστα .με το tdr οσο και να παω δεν παω ποτε ξεκουραστα .παντως μην ακουτε κανεναν εγω παω με τοσο κτλ οσο νιωθετε εσεις ανετα θα πατε .
    αμα μπορεις βαλε καμμια ζελατινα στην μηχανη της κοπελας .ειναι απιστευτο ποσο πιο ανετα πας με μια ζελατινα
    παντως φιλε ενα ειναι σιγουρο αμα πανε ολα καλα θα το απολαυσετε οσο τιποτα αλλο .και σας το ευχομαι μεσα πο την καρδια μου

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. protash gia to neo moto.gr
    από vasdekiss στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 13:43
  2. An autoseinai Noemvris...na mou kopsete to Wind!!!
    από Traveller στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2003, 01:13
  3. poulao to kawa mou
    από sakoulakis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/11/2003, 00:35
  4. to proto multistrata
    από wolfman13 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 11:47
  5. Megia mas to forum...oloi pame Zappeio
    από Traveller στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2003, 16:52

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF