Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Με τρακαρανε...

  1. #1

    Με τρακαρανε...

    Δυστυχως, με τρακαρανε και το μηχανακι μου (Multi S του 06) εφαγε σκελετο.
    Ειμαι στις διαδικασιες να το αλλαξω, αλλα πρωτα πρεπει να φυγει το τρακαρισμενο.

    Εβαλα μια αγγελια
    για το θεμα.

    Εκτος απο αυτους που ενδιαφερονται για αγορα, θα ημουν ευγνωμων σε οσους διαβαζαν την αγγελια για να μου δωσουνε μια συμβουλη πχ μια τιμη που πιστευουν οτι αξιζει να το δωσω ή πως αλλιως μπορει να φυγει η μηχανη. Το συνεργειο μου ειπε ενα ποσο, αλλα μου φανηκε αρκετα χαμηλο. Απο την αλλη, δεν εχω τη δυνατοτητα να αποθηκευσω καπου τη μηχανη μεχρι να πουληθει ολη κομματι κομματι.

    Αν καποιος ειχε αναλογες εμπειριες, ας μου πει πως ελυσε το θεμα.

  2. #2
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Δε στην εξαγοράζει η ασφαλιστική; Πώς έγινε το τρακάρισμα;
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    Δε στην εξαγοράζει η ασφαλιστική;
    Σε αποζημιώνει και σου μένει το κουφάρι που το "σκοτώνεις" βγάζοντας επιπλέον κέρδος.

  4. #4
    Ακριβως...
    λες και εγω εχω τα μεσα και το χρονο να πουλησω ανταλλακτικα.
    Το συστημα με τις ασφαλιστικες για τροχαια ειναι τραγικο. Το εχω ζησει σε ολη του την εκταση και πραγματικα, αν μπορουσα να μην πληρωνω θα το εκανα. Δεν αξιζουν ουτε ευρω! Καλυτερα να τα βρισκαμε μονοι μας.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Finrod
    Ακριβως...
    λες και εγω εχω τα μεσα και το χρονο να πουλησω ανταλλακτικα.
    Το συστημα με τις ασφαλιστικες για τροχαια ειναι τραγικο. Το εχω ζησει σε ολη του την εκταση και πραγματικα, αν μπορουσα να μην πληρωνω θα το εκανα. Δεν αξιζουν ουτε ευρω! Καλυτερα να τα βρισκαμε μονοι μας.
    Να τα βρείτε μεταξύ σας;Ποιοί;

    ;Οχι φίλε.Δε σε συμφέρει ούτε οικονομικά:αν φταις το πολύ ν'ανέβεις bonus malus(περίπου 15%),το οποίο είναι πολύ φτηνότερο ακόμα κι από μαρσπιέ.
    Για να μην πω το τί γίνεται σε περίπτωση τραυματισμού...
    Με το παραμικρό καλείς τροχαία και κάνετε και οι δυο δήλωση

  6. #6
    Καλα ναι, το κυνηγησα με την ασφαλιστικη. Εχει ληξει το θεμα. Περιμενω αποζημιωση (πολυ μικροτερη απο την αξια της μηχανης τωρα) και ο,τι παρω απο "σωστρα" οπως τα λενε, πουλωντας ανταλλακτικα.
    Προτεινετε παντως να την δωσω κοψοχρονια σε συνεργειο, ή μηπως να βρω καμια ακρη να την αποθηκευσω μεχρι να μου την ζητησει καποιος; Μηπως ομως τσαμπα περιμενω, διοτι θελει και ακρες για να σπρωξεις τρακαρισμενο Ducati, ακρες που δεν διαθετω.

  7. #7
    Κρίμα ρε συ....

    Ευτυχώς (απ΄οσο κατάλαβα δεν επαθες τιποτα)

    Κατα τα άλλα... Κάνε γύρα τα συνεργεία της Ντουκ και δες ποσο μπορεις να τη "σπρώξεις"


    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  8. #8
    Βαλε και μια αγγελια με φωτο εδω καλου-κακου

    http://www.ducatisti.gr/phpBB3/index.php
    Duc 999 '07 Black

  9. #9
    Thanks για τη συμβουλη, εβαλα και εκει την αγγελια μου, αλλα δυστυχως φωτο δεν εχω, διοτι δεν μενω Αθηνα, οπου και βρισκεται για την ωρα η μηχανη.

    Παντως ναι, ευτυχως εγω δεν επαθα τιποτα, αλλα ποσο ακομα θα το λεμε αυτο το ευτυχως, ειναι μεγαλη κουβεντα...
    Δυστυχως τον τελευταιο καιρο προσωπικα παρατηρω πολυ χειροτερη οδηγικη συμπεριφορα απο ολους, σαν να μας εχει παρει η κατω βολτα με ολα τα στραβα που πληττουν την χωρα και τον κοσμο γενικα (και δεν αναφερομαι στα γεγονοτα των τελευταιων ημερων, το ατυχημα εγινε αρκετα πριν).

Παρόμοια θέματα

  1. Κλήση με φώτο
    από flavor στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 17:11
  2. Σχετικα με τις φωτοκλησεις!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/11/2003, 10:17
  3. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 11:28
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2003, 08:22
  5. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 16:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF