Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: R1 προβλημα

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    27

    R1 προβλημα

    μου βγαζει εδω και καιρο μια ενδιξει error 18 το οποιο ειναι μου ειπαν ο σερβομιχανισμος του exup.τον αλλαξαμε σε ενα συνεργειο τιποτα.ρυθμισε αλλος μαστορας τις ντιζες του σερβομοτερ παλι τιποτα...το λαθος καλα κρατει να βγενει...καμια ιδεα?ειναι R1 2007.

    επισης ισως να ειναι ιδεα μου αλλα νομιζω οτι δεν τραβαει το ιδιο ψηλα οπως πριν..μετα τα 190κμ σαν να μην ανεβαζει οπως πριν,δεν ξερω μπορει να κανω και λαθος

  2. #2
    Χανεις δυναμη και σου ξαναερχεται ξαφνικα; σου αλαξε οντως το μηχανισμο η μηπως το παλεψε με καμια πενσα; εσυ κοιταξες μεσα στην εξατμιση;

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    27
    σερβομοτερ αλλαχτηκε αλλα οχι καινουργιο..ελαφρως μεταχ.ειμουν μπροστα παντως.εγω δεν εχω κοιταξει γιατι απλα δεν ξερω.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Τσεκαρατε αν οντως δουλευει ο σερβομηχανισμος?
    Το λαμπακι αναβει μονο αν ΔΕΝ δουλευει ο μηχανισμος η αν τον βγαλεις εντελος.....:smilea:
    Θα το στρωσω που θα παει..

  5. #5
    Μπορει και το μτχ να εχει το ιδιο προβλημα, που βρεθηκε ελαφρος μτχ; το παλιο το εχεις; κι αν παει ελαφρος μτχ καπου αλλου; Εγω πιστευω πως θα ειχες αποτομες αλλαγες στην αποδοση του κινητηρα καθως θα κολαει και θα ξεκολαει ο μηχανισμος πραγμα που ειναι επικινδυνο. μηπως ειναι λανθασμενη ενδειξη;

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    27
    παιδια δεν ξερω.το μτχ το εβαλα σε πολυ γνωστο συνεργειο στη δαφνη που αποτι φενεται με πιασανε μαλακα και μετα το ειδε ενας μηχανικος στο πολυγωνο yamaha που στην αρχη μου ρυθμισε αποτι μου ειπε τις ντιζες αλλα παλι αναβε το λαμπακι και μου ειπε μηπως τελικα το σερβομοτερ που μου βαλανε στη δαφνη εχει προβλημα.το σερβομοτερ μου το αφησε στη δαφνη 110 ευρω και καλα επιδει βαλανε akrapa στο r1 εκεινο το βγαλανε και δεν ειχε κανει κμ....τι να πω δεν ξερω

  7. #7
    Racefit Growler...τελος!!
    Εγγραφή
    12/12/2008
    Μηνύματα
    595
    Αρχικά δημιουργήθηκε από orla13
    παιδια δεν ξερω.το μτχ το εβαλα σε πολυ γνωστο συνεργειο στη δαφνη που αποτι φενεται με πιασανε μαλακα και μετα το ειδε ενας μηχανικος στο πολυγωνο yamaha που στην αρχη μου ρυθμισε αποτι μου ειπε τις ντιζες αλλα παλι αναβε το λαμπακι και μου ειπε μηπως τελικα το σερβομοτερ που μου βαλανε στη δαφνη εχει προβλημα.το σερβομοτερ μου το αφησε στη δαφνη 110 ευρω και καλα επιδει βαλανε akrapa στο r1 εκεινο το βγαλανε και δεν ειχε κανει κμ....τι να πω δεν ξερω
    αχ βρε alex την εχεις πατησει 2-3 φορες εκει στη δαφνη αλλα ξαναπας...γιατι ρε συ?
    οταν καπου δεν μενουμε ευχαριστημενοι πολυ απλα δεν ξαναπαταμε κ αποτρεπουμε κ τους αλλους να το κανουν

  8. #8
    pure Kefalonian Mad-ness Το avatar του/της Madkefalonian
    Εγγραφή
    26/04/2009
    Μηνύματα
    60
    επειδη το προβλημα σουμε εβαλε σε σκεψεις εψαξα το manual του Haynes και βρηκα το παρακατω:


    fault code 18/EXUP SYSTEM-ENGINE WILL RUN/Faulty wiring or wiring connector,Servo or exhaust valve struck

    δλδ το προβλημα ειναι στη συνδεση η στη βαλβιδα του EXUP.
    Αν δεν δουλευε το σερβο θα σου εβγαζε fault code 17,οποτε νομιζω οτι αδικως αλλαξες ολο το μηχανισμο...
    Της μηχανής μου σαν μουγκρίζει το μοτέρ,νοιώθω στα σύννεφα ωραίος καμικάζι...

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    02/02/2003
    Μηνύματα
    27
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Madkefalonian
    επειδη το προβλημα σουμε εβαλε σε σκεψεις εψαξα το manual του Haynes και βρηκα το παρακατω:


    fault code 18/EXUP SYSTEM-ENGINE WILL RUN/Faulty wiring or wiring connector,Servo or exhaust valve struck

    δλδ το προβλημα ειναι στη συνδεση η στη βαλβιδα του EXUP.
    Αν δεν δουλευε το σερβο θα σου εβγαζε fault code 17,οποτε νομιζω οτι αδικως αλλαξες ολο το μηχανισμο...
    ευχαριστω φιλε θα το κοιταξω!

  10. #10
    pure Kefalonian Mad-ness Το avatar του/της Madkefalonian
    Εγγραφή
    26/04/2009
    Μηνύματα
    60
    Αρχικά δημιουργήθηκε από orla13
    ευχαριστω φιλε θα το κοιταξω!
    Τιποτα,Μακαρι να εχω δικιο και να ξεμπλεξεις.
    Της μηχανής μου σαν μουγκρίζει το μοτέρ,νοιώθω στα σύννεφα ωραίος καμικάζι...

Παρόμοια θέματα

  1. Συνεχες Προβλημα με Πηνεια R1 03
    από MavrosPan στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 16/08/2010, 16:35
  2. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ Yamaha Yzf R1 2005
    από GSAVVAG στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 15/01/2008, 08:12
  3. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ R1
    από revenger στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2007, 20:43
  4. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ R1!!!
    από TokTok στο forum Υamaha R6 & R1
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 16/07/2007, 20:37
  5. Πρόβλημα στα R1 2004... Κιόλας???
    από Wizard13 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2004, 11:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF