Σελίδα 14 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 491011121314
Προβολή αποτελεσμάτων 196 έως 209 από 209

Θέμα: Αλλα ηθη αλλα εθιμα θαυμαστε φωτο

  1. #196
    Αναλλοίωτος Το avatar του/της Akatanomastos
    Εγγραφή
    28/04/2005
    Μηνύματα
    1.260
    ωραιο ταξιδι, εμπερια ζωης

    εμενα η μονη διαφωνια μου ειναι στον εξοπλισμο της μικρης
    -It's 106 miles to Chicago. We've got a full tank of gas, half a pack of cigarettes, it's dark, and we're wearing sunglasses.
    - Hit it.
    -------------------------------------------------------------------------------
    όλα αυτά, είναι απλά μέρος του πανυγηριού που λέγεται ζωή..
    ------------------------------------------------------------------------------
    νέα προσθήκη

    Definition of a bad boy



  2. #197
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.886
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs

    Όσο για εσάς που ενδιαφέρεστε για την οδική ασφάλεια , πληρώνετε για track days ,εκπαιδεύσεις ,εξοπλισμό ασφάλειας κ.λ.π. είστε απλά κότες, θύματα του marketing και των ΜΜΕ που σκοπό έχουν να καταστρέψουν τον ρομαντισμο στον κόσμο της μοτοσυκλέτας ..
    Και εγω ειμαι μεσα σ'αυτους,.............. επειδη σεβομαι αυτο που κανανε τα παιδια πρεπει να σταματησω να ενδιαφερομαι για τα παραπανω?

  3. #198
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.886
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n

    ΥΓ: Το καλά ξηγήθηκαν ισχύει επειδή η άποψη σου ταυτίζεται με αυτή των admins του adv, ή γενικά καλά κάνουν και ξυρίζουν ότι δεν κάνουν κέφι??
    Κατσε και τσεκαρε ποσες απαντησεις απο το ταξιδιωτικο τους ειναι για το ταξιδιωτικο και ποσες ειναι για το αν ειναι σωστο να ειναι η μικρη μαζι τους και θα καταλαβεις.

    Χεστηκα για το αν συμφωνει οποιωσδηπωτε με την αποψη μου,δεν μεγαλωνω ενα παιδι με σκοπο να το κανω ρομποτ σε μια προκαταβαλομενη κοινωνια.

    Αυτο που καναν τα παιδια ειναι ξεχωριστο, ετσι θα ηθελα να ειναι ο καθε ανθρωπος και ακομα περισσοτερο το παιδι μου.

    Παω να διαβασω χημεια τωρα, γιατι γραφω 3η ωρα, και αν με αξιωση ο θεος και παρω το χαρτι του λυκειου και αλλαξω ολη την οικονομικη φορα μου προς το καλυτερο,τοτε ισως καταφερω με τον Δημητρη μου να κανω ενα ταξιδι οπως τα παιδια παραπανω.

    Αν μετα βαλω το ταξιδιωτικο μου εδω θα εχω τον νου μου να τον εχω καλα ντυμενο για να μην με κραξετε, ισως μετα με τιμησεται για το ταξιδι μου.

  4. #199
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Ναι, αλλα ΔΕΝ συνέβη.

    Με τα άν δεν κάνουμε δουλειά. Εαν ειναι έτσι γράφτε τα ίδια σχόλια και στον timber όταν έκανε τα δύο ταξίδια έξω με τα παιδιά του.

    Αλλά εκεί ρίξαμε ενα φορτηγό μπράβο
    Σωστά.και μη λέτε για πεντάχρονα και εξάχρονα,δεν είναι τόσο χρονών το παιδάκι τού ταξιδιωτικού και δημιουργούνται λάθος εντυπώσεις.

    Η ζωή από μόνη της έχει απρόοπτα και κινδύνους.Περπατάς στο δρόμο και τα πάντα μπορούν να σού συμβούν.Πόσα ατυχήματα δεν έχουν γίνει μέσα στο σπίτι άλλωστε;
    Και νταξ,μη μιλήσουμε τώρα για πιθανότητες...ο νοών νοείτω.

    Είναι πολύ εύκολο πράγμα για ένα παιδάκι 10-12 χρονώ να ακολουθήσει τη συμβουλή "κράτα με να μην φύγεις".
    Κι εγώ είχα πάρει την κόρη μου βόλτα στα 16 της και πήγαμε μια βόλτα Πόρο-Κόρινθο.Είναι επικίνδυνα αλλά έτσι είναι η ζωή και θεωρώ λάθος το να προσπαθήσουμε να "διαφυλάξουμε" με τέτοιον τρόπο το παιδί,στο όνομα τής ασφάλειας.Δεν υπάρχει ασφάλεια πουθενά.
    Και μη μού πείτε ότι με το αυτοκίνητο είναι αλλιώς τα πράγματα.Δείτε τα στατιστικά τού Σαββατοκύριακου μόνο.
    Εγώ το μόνο που καταλογίζω στον πατέρα είναι αυτή η ρημάδα η δέστρα.Βάλε ρε άνθρωπε ένα top case!
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  5. #200
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Ναι, αλλα ΔΕΝ συνέβη.

    :hypnotize :hypnotize
    Ας μην ξαναγραφτεί τίποτα άλλο λοιπόν για εξοπλισμούς, κράνη, γνώση και συμβουλές προς τους άπειρους. Αφού την έχουν γλυτώσει μέχρι στιγμής κάθε κριτική είναι κακόβουλη και κακοπροαίρετη (και πιθανότατα από ανθρώπους με μικρή τσουτσού και ανύπαρκτα @@)

    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    Κατσε και τσεκαρε ποσες απαντησεις απο το ταξιδιωτικο τους ειναι για το ταξιδιωτικο και ποσες ειναι για το αν ειναι σωστο να ειναι η μικρη μαζι τους και θα καταλαβεις.
    Ρε φίλε δεν καταλαβαινόμαστε....εκτός και είσαι admin εκεί και ξέρεις πόσες απαντήσεις έχουν ξυριστεί.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  6. #201
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.862
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vangelis 64

    Κι εγώ είχα πάρει την κόρη μου βόλτα στα 16 της και πήγαμε μια βόλτα Πόρο-Κόρινθο.Είναι επικίνδυνα αλλά έτσι είναι η ζωή και θεωρώ λάθος το να προσπαθήσουμε να "διαφυλάξουμε" με τέτοιον τρόπο το παιδί,στο όνομα τής ασφάλειας
    Θα έπρεπε να ντρέπεσαι που έθεσες σε κίνδυνο την ζωή του παιδιού:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Θα μπορούσες να βρείς μια λιγότερο στροφερή διαδρομή πάντως για να το μάθεις να οδηγάει

  7. #202
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stefanos

    Θα μπορούσες να βρείς μια λιγότερο στροφερή διαδρομή πάντως για να το μάθεις να οδηγάει
    Πράγματι αλλά αν πάς από Πόρο προς άλλη κατεύθυνση οι δρόμοι είναι σε άθλια κατάσταση.Λακκούβες παντού,πολλές ανάποδες κλίσεις και δε συμμαζεύεται.

    Η Επίδαυρος να φανταστείς ήταν σαν πίστα μπροστά τους.Και δεν την μάθαινα οδήγηση ρε συ..βόλτα κάναμε.

    Όταν κάναμε μάθημα οδήγησης με το παπί,,σαβουρδιαστήκαμε αλλά δεν τής άφησε τίποτα ψυχολογικό.
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  8. #203
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.886
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    :
    Ρε φίλε δεν καταλαβαινόμαστε....εκτός και είσαι admin εκεί και ξέρεις πόσες απαντήσεις έχουν ξυριστεί.
    Για εδω λεω ρε Βυρωνα.

    Κατι διαβασα , πως γινονται τα σκονακια? (εχουν περασει χρονια ρπσμ. )

  9. #204
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    ( , πως γινονται τα σκονακια? (εχουν περασει χρονια ρπσμ. )
    http://www.youtube.com/watch?v=91lQK5SCzlQ
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #205
    Eλα ρε. Εδώ είσαιιιιι :rotflmao: :rotflmao:
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  11. #206
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.886
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Eλα ρε. Εδώ είσαιιιιι :rotflmao: :rotflmao:
    Δεν προλαβαινω ρεεεεε.

  12. #207
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs


    Αλλά και να πέσουν , δεν τρέχει τίποτα ….

    Τα παιδιά είναι φτιαγμένα από ένα κράμα εξωγήινων υλικών που τα κάνει ελαστικά , άφθαρτα και αθάνατα…
    Εκείνα που είναι στο Παίδων με κατάγματα , τραυματισμούς , εγκαύματα κ.λ.π ,απλά έχουν αστοχία στο υλικό…
    μην παραφραζεις...δεν ειπε κανενας οτι τα παιδια δεν χτυπανε.ειπαμε απλα οτι ειναι μακραν πιο ευκολο να χτυπησει ενας ενηληκας παρα ενα παιδι και αυτο δεν επιδεχεται συζητηση.ειναι επιστημονικα τεκμηριωμενο.εχουνε γινει απειρες ερευνες.τα συμπερασματα ειναι παγειωμενα και αποδεδειγμενα τοσο θεωρητικα οσο και πρακτικα.οι στατιστικες υπαρχουν και δεν ειναι αποψη μου αυτο.

    τωρα αν θελεις να υπερβαλεις για τον οποιοδηποτε λογο....my 2 cents.

    αυτο δεν σημαινει οτι παιρνω θεση υπερ του ταξιδιωτικου με το παιδι,ουτε εναντιων.εχω μια εντελως διαφορετικη οπτικη του πραγματος που δεν εχω εκφρασει, ουτε και θελω να εκφρασω.

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  13. #208
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    [...]εχω μια εντελως διαφορετικη οπτικη του πραγματος που δεν εχω εκφρασει, ουτε και θελω να εκφρασω.

    ετοιμάζεται για πατέρας αυτός
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #209
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    ετοιμάζεται για πατέρας αυτός
    για να μιλησω στη γλωσσα σου...


    9
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 14 από 14 ΠρώτοΠρώτο ... 491011121314

Παρόμοια θέματα

  1. ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΗΘΗ ΚΑΙ ΕΘΙΜΑ
    από blueangel στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2009, 16:18
  2. ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΗΘΗ Κ ΕΘΙΜΑ
    από ΜΠΙΦΑΣ στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2007, 17:40
  3. Άλλοι πολιτισμοί, άλλα ήθη
    από sergiosm στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2007, 18:28
  4. >ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΗΘΗ ΚΑΙ ΕΘΙΜΑ ΤΟΥ ΠΛΑΝΗΤΗ ΜΑΣ
    από costas81 στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2006, 13:04
  5. Ήθη και έθιμα...
    από Cpt. Haddock στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 06/10/2005, 12:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF