Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 53 από 53

Θέμα: Gsr 600 gia arxario!!!

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της kokos08
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    267
    GSXR-1000 και τερμα το γκαζι! Μην ψαρωνεις! :a13:

  2. #47

    Προσοχή στους δρόμούς

    Παιδιά συνιστώ σε όλους προσοχή, η δρόμοι στην Ελλάδα είναι απαράδεκτοι, γυαλίζουν και γλιστράνε πάρα πολύ εντός πόλεων. Τώρα ειδικά με το κριό και την υγρασία.
    Να προσέχετε!!!

    Όσο καλοί και αν είστε!!! :rotflmao:

  3. #48
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    κι εγω απο gsr σκεφτομαι να ξεκινησω σε μερικους μηνες που κλεινω τα 21..

  4. #49
    καλησπέρα παιδία και από μένα
    Όντας αρχάριος με τις μοτό και κάτοχος του διπλώματος Α έκανα τεστ το gsr ενα μήνα αφού πηρα το δίπλωμα και πήγα να τσακιστώ στο ίσωμα γιατί απο 3η και 4000 σαλ περίπου εκανα κατεβασια σε 2α και πάτησα παράλληα γκάζι με απότέλεσμα να μου σουζάρει και να δω τον χριστό ΕΠ.ΟΠ. ένω γενικά μου φάνηκε πολύ δυνατο και νευρικό μηχανάκι τότε και δεν ξανασχολήθηκα ..........
    μέχρι προχτές όπου το είχαν φέρει σε μαύρο στη σουζούκι καινούργιο και όταν το είδα σκέφτηκα pay back time και ξαναέκανα τεστ η απορία μου μετα το τέστ είναι :

    ΕΧΕΙ ΔΙΧΑΣΜΕΝΗ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟ GSR ?????
    αφού χωρίς να έχω όδηγησει μηχανή για περίπου 9 μήνες εγίναν τα εξ'ης παράδοξα : τη πήγαινα πολύ καλα μέσα στη κίνηση και αυτό που με εξέπληξε ήταν το στρώτο της γκάζι και η άφθονη ροπή της που έβραινέ πολύ καλά σε όλες τις γκάμες στροφών ,κατι που δεν ίσχυε στο προηγούμενο τεστ που της είχα κάνει ,βέβαια σε μια στιγμή που της έδωσα παραπάνω γκάζι και άγκιξε τις 11000 σαλ η δευτέρα της άρχισα να νιώθω μια αρκετα δυνατή κλώτσια αλλά δε με ενόχλησε καθόλου και μετά έκοψα βέβαια γιατί είχε στροφή. Γενικά εμείνα απόλυτα ικανοποιημένος και έστρηβε και με άκουγε και σταμάταγε πολύ ευκολα το μόνο κακό ότι δεν έχει την ευελιξία ενός μικρότερου κυβισμού μοντέλου κάτι που είναι λογικό
    μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει πως είναι δυνατό το ίδιο μοντέλο τη μία να συμπεριφέρεται σαν αραβικος καθαρόαιμος αδάμαστος επιβήτορας και την άλλη σαν γαϊδουράκι ????

  5. #50
    Γιατί -λέω τώρα- τώρα το οδήγησες σαν άνθρωπος, γρήγορα αλλά χωρίς μ@λ@κίες και την άλλη έκανες λάθος και το στραμπούληξες και σε τρόμαξε; Μπορεί πλέον να θεωρείται "soft" αλλά 100 αλογάκια δεν είναι ποτέ να τα υποτιμάς

  6. #51
    μαλλον έχεις δίκιο φίλε μου τελικά τα μόνα που χρειάζονται για κάθε μηχανή είναι μυαλό και σεβασμός και προστευτικός εξοπλησμός βεβαίως ....
    παρεπιπτώντος το gsr μου αρέσει πάρα πολύ ειδικά σε μαύρο είναι κούκλα αυτή τη κατανάλωση να μην είχε ( 6λιτρα /100χμ κατα μέσο όρο ) ,την οποία δε τη καταλαβαίνω αφού το bandit που είναι και μεγαλύτερο σε κυβικά και βαρύτερο καιει ένα λίτρο λιγότερο , και θα είχε σπάσει τα ταμεία ....

    α και μία 2η ερώτηση μηχανές σαν to bandit το diversion κτλ είναι ακόμη πιο γραμμικές από το gsr ????

  7. #52
    Ναι είναι, πιο πολύ ροπή χαμηλά, λιγότερο "μπαμ" ψηλά.

    Το ότι το Bandit καίει 5 λίτρα, ποιός ανάπηρος το έγραψε; Γιατί στα χέρια μου έχει κάψει τόσο ΜΟΝΟ σε ιδιαίτερα χαλαρή μετακίνηση, με 120 το πολύ. Πρακτικά, μόνο σε κονβόι εκδρομής moto.gr γίνεται αυτό η με κανέναν τρικούλαδο φίλο συντροφιά. Αλλιώς, η "φυσιολογική" του κατανάλωση είναι στα 6.5 λίτρα/100χλμ. Κινούμενος σε μη φυσιολογικούς ρυθμούς (συνήθως), καίει τα 15 λίτρα σε 160-170 χιλιόμετρα... Αλλά με τις νέες τιμές βενζίνης, μάλλον θα ξεκινήσω το eco-driving, τσούζει η τσέπη μου.

    Και θα δυσκολευτείς να βρεις μηχανή που να καίει 5λ/100χλμ σε πραγματικές συνθήκες. Μόνο τα 800άρια της BMW φημολογείται ότι είναι τόσο οικονομικά. Αν πραγματικά θέλεις οικονομία στην αστική μετακίνηση, παπί ή σκουτεράκι και μόνο.

  8. #53
    HUSKY TE450 Το avatar του/της SeNNinhA
    Εγγραφή
    29/10/2002
    Μηνύματα
    2.019
    Τα 650 της BMW καίνε 3,2 ελάχιστο εως 5,5 σκισμένα.


Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. LED ΠΙΣΩ ΦΑΝΑΡΙ ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΟΜΕΝΑ ΦΛΑΣ gia gsr 600
    από Giannis24 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 10/01/2008, 13:25
  2. Gsr 600 ΝΕΟ ΑΛΛΑ..........
    από jinks στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2006, 01:17
  3. Suzuki Gsr 600
    από gavos στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2006, 11:00

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF