Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: Δίλημμα;F 650 GS μεταχειρισμένο ή καινούριο με πρόγραμμα 3asy ride;

  1. #1

    Δίλημμα F 650 GS μεταχειρισμένο ή καινούριο με πρόγραμμα 3asy ride

    Και γεννάται το δίλημμα : μεταχειρισμένο full extra 8-10.000 χλμ τιμές από 7000,00- 7.500,00 € μετρητά ή καινούριο με 3.300,00 προκαταβολή , 32 χ 106,00 δόσεις και στα τρία χρόνια άλλα 3.300,00
    Και τελικό κόστος 10.000,00 περίπου.
    Από τη μια υπάρχει ένα όφελος 2.500,00 στο used από την άλλη στο new υπάρχει 3 ετής διακανονισμός.
    Ακούω γνώμες
    Thanks

  2. #2
    Άποψη μου είναι πάντα προτιμότερο το μεταχειρισμένο (ιδιαίτερα αν είσαι νέος οδηγός):

    1.Οι αρχικές χαζοπτώσεις, τις οποίες ως νέος δεν μπορείς να αποφύγεις, "ξεπερνιόνται" ευκολότερα με ένα μεταχειρισμένο μηχανάκι.
    2.Τυχόν μικρά ελαττώματα έχουν διορθωθεί από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη.
    3.Κάποια έξτρα στο μηχανάκι υπάρχουν, αλλά συνήθως δεν χρεώνονται επιπλέον στη πώληση.
    4.Γενικά ένα μεταχειρισμένο αντικείμενο έχει καλύτερη σχέση απόδοσης - τιμής από ένα καινούργιο.
    5.Ιδιαίτερα τώρα, που τα πράγματα είναι δύσκολα και τα οικονομικά χάλια για πολύ κόσμο, υπάρχει περίπτωση να βρεις πολύ συμφέρουσες περιπτώσεις μεταχειρισμένων.

    But in the town it was well known when they got home at night their fat psychopathic wives would thrash them within inches of their lives.

  3. #3
    thanks για την απάντηση...
    έχω ήδη ένα gs 650 με 83.000 χλμ και το κυριότερο που προσπαθώ να σταθμίσω είναι η σχέση τιμήσ με απόδοση. Απλά στο μεταχειρισμένο για να έχω όφελος θα πρέπει να δώσω όλο το ποσό μετρητά...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από giuzer
    Άποψη μου είναι πάντα προτιμότερο το μεταχειρισμένο (ιδιαίτερα αν είσαι νέος οδηγός):

    1.Οι αρχικές χαζοπτώσεις, τις οποίες ως νέος δεν μπορείς να αποφύγεις, "ξεπερνιόνται" ευκολότερα με ένα μεταχειρισμένο μηχανάκι.
    2.Τυχόν μικρά ελαττώματα έχουν διορθωθεί από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη.
    3.Κάποια έξτρα στο μηχανάκι υπάρχουν, αλλά συνήθως δεν χρεώνονται επιπλέον στη πώληση.
    4.Γενικά ένα μεταχειρισμένο αντικείμενο έχει καλύτερη σχέση απόδοσης - τιμής από ένα καινούργιο.
    5.Ιδιαίτερα τώρα, που τα πράγματα είναι δύσκολα και τα οικονομικά χάλια για πολύ κόσμο, υπάρχει περίπτωση να βρεις πολύ συμφέρουσες περιπτώσεις μεταχειρισμένων.


  4. #4
    Κάτοχος gs 2006 θα σου πω οτι χαίρομαι πολύ που τελικά δεν το πήρα καινούργιο.Με κάποια πραγματάκια πάνω ηδη και γλυτώνοντας πολλά λεφτά κάνει όλα όσα θα έκανα με το καινούργιο και δεν έχει ζητήσει τίποτα(προς το παρόν).
    Εγώ είμαι πάντα υπερ της άποψης του καλού μεταχειρισμένου,με λίγα χλμ και προσεγμένου παρά του καινούργιου.
    Αν δεν μπορείς να πάρεις δάνειο και ο μόνος τρόπος είναι μέσω χρηματοδότησης απο τη bmw τότε θα το σκεφτόμουν κι εγώ πολύ σοβαρά απο το να δώσω 7000 μετρητά ιδίως στις μέρες που διανύουμε.
    Εκτός αν έχεις τραπεζικό λογ/μο με 57.000 .

Παρόμοια θέματα

  1. Μεταχειρισμένο 650 Gs
    από tombell στο forum BMW
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2007, 13:36
  2. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2006, 05:28
  3. Transalp 650 Vs Fazer 600 Vs Bmw 650 Gs
    από ΤΑSΟS στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 20/10/2004, 16:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF