Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 30

Θέμα: Επιλογή κράνους

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της foler
    Εγγραφή
    21/10/2009
    Μηνύματα
    263
    λοιπον εγινε η δοκιμη και το κρανακι τελικα που ειναι οριακα οκ.Δηλαδη δεν παιζει στο κεφαλι μου αλλα σε καμια περιπτωση δεν το λες και σφιχτο!Για μεσα στην πολη που το θελω θα ειναι μια χαρα. Αυτο που με ξενερωσε ειναι οτι το συγκεκριμενο το φορεσαν και αλλοι...Μαλον ηταν στο ραφι και το δοκιμαζανε (βρηκα κανα 2 τριχες μεσα). Παλι καλα εχει πληρως αφαιρουμενη επενδυση και θα την πλυνω πριν το φορεσω. Μια ερωτηση σε αυτους που εχουν hjc: Η ζελατινα του εχει τα αυτακια που κουμπωνει η αντιθαμβωτικη αλλα αντιθαμβωτικη ζελατινα η συσκευασια δεν περιηχε! Την ξεχασανε ή παει εξτρα?
    Το ogk μου την ειχε στο στανταρ πακετο...

  2. #17
    Μεγιά το κράνος και αχρείαστο να'ναι φίλε.Για τις ερωτήσεις που έκανες δεν μπορώ να απαντήσω.Τώρα να ρωτήσω και εγώ το εξής.Δοκίμασα το Wizard της Airoh και μπορ'ω να πω ότι μου ταίριαξε τέλεια στο κεφάλι.Να το εμπιστευτώ?Το υλικό είναι karbon-kevlar.Κάποιος να μπορεί να μου πει κάτι παραπάνω για το κράνη αυτά από την εμπειρία του?

  3. #18
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    +1 στο hjc
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #19
    Δυστυχώς δε μου έκατσε καλά το hjc.Αλλιώς με τα σχόλια που διαβάζω εδώ μέσα θα το είχα πάρει ήδη..

  5. #20
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    τοτε πας για το νολαν.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  6. #21
    Ως υλικό κατασκευής το νόλαν δεν είναι υποδεέστερο από το airoh και το bell?

  7. #22
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foler Προβολή μηνύματος
    λοιπον εγινε η δοκιμη και το κρανακι τελικα που ειναι οριακα οκ.Δηλαδη δεν παιζει στο κεφαλι μου αλλα σε καμια περιπτωση δεν το λες και σφιχτο!Για μεσα στην πολη που το θελω θα ειναι μια χαρα. Αυτο που με ξενερωσε ειναι οτι το συγκεκριμενο το φορεσαν και αλλοι...Μαλον ηταν στο ραφι και το δοκιμαζανε (βρηκα κανα 2 τριχες μεσα). Παλι καλα εχει πληρως αφαιρουμενη επενδυση και θα την πλυνω πριν το φορεσω. Μια ερωτηση σε αυτους που εχουν hjc: Η ζελατινα του εχει τα αυτακια που κουμπωνει η αντιθαμβωτικη αλλα αντιθαμβωτικη ζελατινα η συσκευασια δεν περιηχε! Την ξεχασανε ή παει εξτρα?
    Το ogk μου την ειχε στο στανταρ πακετο...
    απο που το πηρες???
    κανονικα ειναι μεσα το πιν λοκ εκτος και αν ηταν σε προσφορα τι να πω, για παρτους ενα τηλ...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της foler
    Εγγραφή
    21/10/2009
    Μηνύματα
    263
    lidsdirect ειναι το μαγαζι http://www.lidsdirect.co.uk/ , εγω το πηρα απο το ebay τους. Σιγουρα ειναι το πινλοκ μεσα και σε αυτο το μοντελο? Αν ναι να τους πω το στελνετε ή αλλιως negative feedback....
    Στο βιντεο παντως αυτο δεν βλεπω να το εχει μεσα στην κουτα... http://www.youtube.com/watch?v=KHN3WuBnGZ8

  9. #24
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.592
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Komisths Προβολή μηνύματος
    Ως υλικό κατασκευής το νόλαν δεν είναι υποδεέστερο από το airoh και το bell?
    οχι απαραιτητα.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  10. #25
    Επανέρχομαι.Σήμερα δικίμασα το Shark RSX.Πολύ καλή εφαρμογή και αν εξαιρεθεί το βάρος(περί τα 1600g) μου φάνηκε καλή περίπτωση.Αλλά είναι 5 ετών κράνος.Ο πωλητής είπε πως το κράνος δεν έχει βγει από το κουτί,δεν το έχει δει ο ήλιος κτλ.Υπάρχει περίπτωση να μην έχουν επηρεαστεί τα υλικά κατασκευής και να αξίζει η αγορά?

  11. #26
    δε ξερω, η αραι δινει 7 χρονια απο την ημερομηνια παραγωγης ή 5 χρονια απο τοτε που το φορας, τωρα για τα σαρκ δεν ξερω,αλλα 5 χρονων κρανος... ειναι καπως πολυ... την στιγμη που υπαρχουν φρεσκοτατα σε πολυ καλη τιμη...
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  12. #27
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.973
    Είναι αδικία αυτό με τα κράνη, στα ψάρια ας πούμε κοιτάς τα μάτια, τα βράγχια, το χρώμα, το ζουλάς, μπορείς να το ξεχωρίσεις. Στα κράνη ακόμα να ξεχωρίσω το φρέσκο από το μπαγιάτικο... Έχει χυθεί πολύ μελάνι για αυτή την ημερομηνία λήξης... Θα ξαναγράψω σχόλιο εμπόρου όταν τον ρώτησα για 5ετία μετά την ημερομηνία παραγωγής: "εάν ήταν έτσι θα έπρεπε να πετάξω όλη ου την αποθήκη"...

  13. #28
    Έστειλα mail στη Shark.Ελπίζω να φιλοτιμηθούν να απαντήσουν..γιατί πρέπει να βρω να πάρω κράνος.1 βδομάδα κυκλοφορώ ξεσκέπαστος και πέρα από το θέμα της ασφάλειας,ντρέπομαι κιόλας..Αν και ξαναρώτησα,μπορεί κάποιος να πει μια γνώμη για το Airoh wizard?Γιατί και αυτό με βόλεψε πολύ..

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από foler Προβολή μηνύματος
    lidsdirect ειναι το μαγαζι http://www.lidsdirect.co.uk/ , εγω το πηρα απο το ebay τους. Σιγουρα ειναι το πινλοκ μεσα και σε αυτο το μοντελο? Αν ναι να τους πω το στελνετε ή αλλιως negative feedback....
    Στο βιντεο παντως αυτο δεν βλεπω να το εχει μεσα στην κουτα... http://www.youtube.com/watch?v=KHN3WuBnGZ8
    Αγόρασες κράνος για καινούργιο και σου στείλανε βιτρίνας? (Δηλ φορεμένο?)
    Και δεν έκανες και τίποτα για αυτό?

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της foler
    Εγγραφή
    21/10/2009
    Μηνύματα
    263
    Ναι δεν ειχε κατι τραγικο ομως, 4-5 τριχες...Εβγαλα το εσωτερικο και το επλυνα και ειναι καλυτερο απο καινουργιο.
    Εννοειται οτι του εστειλα τα παραπονα μου και μου ειπε:
    1. το στελνεις πισω και σου στελνουμε αλλο + σετ φροντιδας κρανους αξιας 20Ε δωρακι
    2. το στελνεις πισω και σου επιστρεφουμε τα χρηματα.
    Και ολα αυτα με καμποσα συγνωμη...
    Του ειπα νταξει θα το κρατησω αλλα τον ρωτησα αν ειναι στανταρ αυτο http://www.coloriposto.gr/web/?Produ...12&id=9&sub=92 (ηξερα οτι δεν ειναι στανταρ)
    Μου απαντησε οτι δεν ειναι στανταρ αλλα θα μου το στειλει δωρο σαν συγνωμη...
    Υ.Γ Απο την αρχη μου ειχε κανει δωρο μια light smoke ζελατινα....Τι αλλο να του ζητησω? Για μενα ειναι κατι παραπανω απο αψογος

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. βοήθεια για την επιλογη κράνους
    από blackout στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2009, 16:16
  2. Αμεση επιλογή κράνους!
    από fonzareli στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2009, 08:10
  3. Επιλογή κράνους για SΤ
    από +Arxiereas+ στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2009, 12:40
  4. Επιλογη κρανους
    από mangalord στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 23/04/2009, 22:32
  5. Επιλογή κράνους Caberg
    από crywolf74 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/04/2009, 23:34

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF