Σελίδα 12 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 176 από 176

Θέμα: Γνώμες για πρόσθετο λιπαντικό Polytron

  1. #166
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Δεν κατάλαβες λέμεεεεεεεε....

    Το εν λόγω θαυματουργό προϊόν καθαρίζει εντελώς τα μέταλλα αναβαθμίζοντας (ότι και αν σημαίνει αυτό..) πλήρως τις επιφανειές τους ώστε να δημιουργήσει μέταλλο με μηδενικό (μη σου πω αρνητικό..) συντελεστή τριβής...

    (μιλάμε δηλ. για ένα συνθετικό πολυμερές μακρομόριο του οποίου ένα μέρος μετασχηματίζεται σε πρώτη φάση σε ένα μίγμα πολυαμινοκαβοξυλικών οξέων και ιονικών τασιενεργών και το υπόλοιπο αποκτάει μοριακή δομή μεταλλικού πλέγματος - και δεν μας έχουν πάρει ακόμη με τις πέτρες..)
    Επειδή δεν βλέπω να παίρνω απάντηση για το Νικασιλ, στο δέρμα κάνει το ίδιο με τα μέταλα; Να χουμε το νου μας...
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #167
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    στο δέρμα κάνει το ίδιο με τα μέταλα; Να χουμε το νου μας...
    Καλού κακού μην περιλούζεσαι με Polytron όταν ντύνεσαι για kinky καταστάσεις...

    (εξάλλου, no friction - no pleasure..)...)
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  3. #168
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Καλού κακού μην περιλούζεσαι με Polytron όταν ντύνεσαι για kinky καταστάσεις...
    ΟΚ, αρα παραμένει η απορία για το Nikasil
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  4. #169
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sniper Προβολή μηνύματος
    ΟΚ, αρα παραμένει η απορία για το Nikasil
    Εφόσον έχουμε λύσει το θέμα του περιπάτου του Ιησού επί των υδάτων και της πολλαπλής (τοπικά και χρονικά) εμφάνισης του Έλβις, ναι ...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  5. #170
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από OldMan Προβολή μηνύματος
    Δεν κατάλαβες λέμεεεεεεεε....

    Το εν λόγω θαυματουργό προϊόν καθαρίζει εντελώς τα μέταλλα αναβαθμίζοντας (ότι και αν σημαίνει αυτό..) πλήρως τις επιφανειές τους ώστε να δημιουργήσει μέταλλο με μηδενικό (μη σου πω αρνητικό..) συντελεστή τριβής...

    (μιλάμε δηλ. για ένα συνθετικό πολυμερές μακρομόριο του οποίου ένα μέρος μετασχηματίζεται σε πρώτη φάση σε ένα μίγμα πολυαμινοκαβοξυλικών οξέων και ιονικών τασιενεργών και το υπόλοιπο αποκτάει μοριακή δομή μεταλλικού πλέγματος - και δεν μας έχουν πάρει ακόμη με τις πέτρες..)
    Εκτός το ότι έχουμε καταργήσει καμία δεκαριά νομούς τις φυσικής εδώ έχουμε ανακαλύψει το αεικινητο.

    Δηλαδή με μια ανέφλεξη το μοτέρ θα γύριζε στο διήνεκες. Και για να μη λέμε ότι θελουμε εννοώ χωρίς να παράγει έργο εξωτερικό.


    Απου βλέπω υπερβολή υπάρχει λακκος

    Φιλικά

    Βαγγέλης

  6. #171
    skid in broadside Το avatar του/της chr1s_86
    Εγγραφή
    14/10/2002
    Μηνύματα
    3.162
    Ακόμα το συζητάμε ;


    Give me fuel, Give me fire

  7. #172
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από chr1s_86 Προβολή μηνύματος
    Ακόμα το συζητάμε ;



  8. #173
    Μέλος Το avatar του/της nauagios
    Εγγραφή
    30/07/2012
    Μηνύματα
    153
    επισης εχω ακουσει οτι θεραπευει και τον καρκινο.
    απλα μετα θα πας απο το χεσιμο οποτε το δουλευουν ακομα πριν το βγαλουν στην φαρμακοβιομηχανια

  9. #174
    Παρακολούθω το συγκεκριμένο topic από την αρχή. Λογικό είναι να υπάρχουν διαφορετικές απόψεις.
    Δε λέω....και εγώ δυσκολόπιστος είμαι σε κάτι τέτοιες καινοτομίες.
    Εγώ είχα σκοπό έτσι κι αλλιώς να δοκιμάσω στην Africa Twin μου κάτι αντίστοιχο και αποφάσισα να ρισκάρω και να δοκιμάσω το polytron.
    Του έστειλα pm και mail σε αυτό που αναφέρει η ιστοσελίδα του polytron.gr αλλά καμία απάντηση εδω και 1 εβδομάδα.
    Πήρα τηλέφωνο αλλά κανένας δεν απαντάει. Τι να πω........
    Έγινε ολόκληρος ντόρος για το προϊόν αυτό και δεν έχω λάβει καμια απάντηση.
    Έτσι λοιπόν και εγώ αγόρασα κάτι αντίστοιχο Ολλανδικής (μου είπαν) προέλευσης για το Africa μου το οποίο έχει 200,000κμ και βάλε.
    Με ρίσκο του πατιναρίσματος εγώ το έβαλα χθες το βράδυ.
    Πιστεύω είναι νωρίς ακόμα για να πω αλλά μέχρι στιγμής θα μοιραστώ μαζί σας τις εντυπώσεις μου.
    Αφού το έβαλα βγήκα εθνική για να ανακατευτεί καλά αυτό το ζουμί και να δω τι παίζει.
    Παρατήρησα όντως μια πιο γλυκιά λειτουργία του κινητήρα μετά από 5 λεπτά οδήγησης.
    Η ιπποδύναμη δεν επηρεάστηκε μα ούτε και πίστευα ότι θα αυξηθεί. (αυτά είναι γελοία)
    Ευτυχώς μέχρι και σήμερα που έχω κάνει αρκετα χιλιομετράκια δεν παρουσίασε ίχνος πατιναρίσματος.
    Ένας θόρυβος που ακουγόταν από το ένα πιστόνι μου....ακόμα ακούγεται βέβαια!!!!!!! Εντάξει δεν επισκευάζει κιόλας!!!!!!
    Οι ταχύτητες ομολογώ ότι μπαίνουν πιο γλυκά και δεν ιδρώνω να βρω την νεκρά.
    Δεν αναφέρω το προιόν που έβαλα για να μη χαρακτηριστεί ως διαφήμιση.
    Άρα συμπέρασμα από το πειραματόζωο μου (την Africa μου!!!) πιο γλυκό δούλεμα του μοτέρ και πιο γλυκές ταχύτητες.
    Τώρα όλα τα άλλα περί αύξησης ιπποδύναμης, μείωσης κατανάλωσης καυσίμου και σταματάνε θορύβους για μένα προσωπικά δεν ισχύουν.
    Και μη μου πει κανείς ότι υπάρχουν καλά και κακά πρόσθετα διότι πάνω κάτω όλα τα ίδια είναι.
    Απλά ενημερωτικά μου στοίχισε 16€ και έχει κεραμικά (κάπως έτσι το λέει) σύνθετα χωρίς τεφλόν.
    Αν νομίζει ο admin ότι πρέπει να αναφέρω το προιόν στο οποίο αναφέρομαι χωρίς πάντα να θεωρηθεί διαφήμιση θα το κάνω.
    Έτσι κι αλλιώς όλα τα ίδια είναι για μένα.

  10. #175
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.657
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LKOSTAS Προβολή μηνύματος
    .και εγώ δυσκολόπιστος είμαι σε κάτι τέτοιες καινοτομίες.
    Άλλο πραγμα η καινοτομία και άλλο οι τερατολογίες, οι ανακρίβειες και η απύθμενη έλλειψη γνώσης στοιχειωδών αρχών ...
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  11. #176
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/02/2013
    Μηνύματα
    28
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από LKOSTAS Προβολή μηνύματος
    Παρακολούθω το συγκεκριμένο topic από την αρχή. Λογικό είναι να υπάρχουν διαφορετικές απόψεις.
    Δε λέω....και εγώ δυσκολόπιστος είμαι σε κάτι τέτοιες καινοτομίες.
    Εγώ είχα σκοπό έτσι κι αλλιώς να δοκιμάσω στην Africa Twin μου κάτι αντίστοιχο και αποφάσισα να ρισκάρω και να δοκιμάσω το polytron.
    Του έστειλα pm και mail σε αυτό που αναφέρει η ιστοσελίδα του polytron.gr αλλά καμία απάντηση εδω και 1 εβδομάδα.
    Πήρα τηλέφωνο αλλά κανένας δεν απαντάει. Τι να πω........
    Έγινε ολόκληρος ντόρος για το προϊόν αυτό και δεν έχω λάβει καμια απάντηση.
    Έτσι λοιπόν και εγώ αγόρασα κάτι αντίστοιχο Ολλανδικής (μου είπαν) προέλευσης για το Africa μου το οποίο έχει 200,000κμ και βάλε.
    Με ρίσκο του πατιναρίσματος εγώ το έβαλα χθες το βράδυ.
    Πιστεύω είναι νωρίς ακόμα για να πω αλλά μέχρι στιγμής θα μοιραστώ μαζί σας τις εντυπώσεις μου.
    Αφού το έβαλα βγήκα εθνική για να ανακατευτεί καλά αυτό το ζουμί και να δω τι παίζει.
    Παρατήρησα όντως μια πιο γλυκιά λειτουργία του κινητήρα μετά από 5 λεπτά οδήγησης.
    Η ιπποδύναμη δεν επηρεάστηκε μα ούτε και πίστευα ότι θα αυξηθεί. (αυτά είναι γελοία)
    Ευτυχώς μέχρι και σήμερα που έχω κάνει αρκετα χιλιομετράκια δεν παρουσίασε ίχνος πατιναρίσματος.
    Ένας θόρυβος που ακουγόταν από το ένα πιστόνι μου....ακόμα ακούγεται βέβαια!!!!!!! Εντάξει δεν επισκευάζει κιόλας!!!!!!
    Οι ταχύτητες ομολογώ ότι μπαίνουν πιο γλυκά και δεν ιδρώνω να βρω την νεκρά.
    Δεν αναφέρω το προιόν που έβαλα για να μη χαρακτηριστεί ως διαφήμιση.
    Άρα συμπέρασμα από το πειραματόζωο μου (την Africa μου!!!) πιο γλυκό δούλεμα του μοτέρ και πιο γλυκές ταχύτητες.
    Τώρα όλα τα άλλα περί αύξησης ιπποδύναμης, μείωσης κατανάλωσης καυσίμου και σταματάνε θορύβους για μένα προσωπικά δεν ισχύουν.
    Και μη μου πει κανείς ότι υπάρχουν καλά και κακά πρόσθετα διότι πάνω κάτω όλα τα ίδια είναι.
    Απλά ενημερωτικά μου στοίχισε 16€ και έχει κεραμικά (κάπως έτσι το λέει) σύνθετα χωρίς τεφλόν.
    Αν νομίζει ο admin ότι πρέπει να αναφέρω το προιόν στο οποίο αναφέρομαι χωρίς πάντα να θεωρηθεί διαφήμιση θα το κάνω.
    Έτσι κι αλλιώς όλα τα ίδια είναι για μένα.
    Συγνώμη αγαπητέ LKOSTAS
    Δυστηχώς το info@polytron.gr δουλεύει μόνο όταν στέλνεις την ερώτησή σου από την ιστιοσελίδα και όχι όταν την στέλνεις από άλλο email. Όλα τα email έρχονται στο προσωπικό μου email εκτός απο αυτά. Αυτό συνέβει πρόσφατα όταν άλλαξα δίσκο στον Η/Υ. Θα διορθώσω το πρόβλημα σύντομα. Μπορεί κάποιος άν δεν απαντάει το τηλέφωνο του μαγαζιού να με καλεί στο κινητό.

    Σε ευχαριστώ που ενδιαφέρθηκες για το προϊόν που διαθέτω. Αυτά που γράφω ισχύουν στο ακαίρεο και γιαυτό οι αγαπητοί φίλοι που δοκιμάσανε το προϊόν μείνανε ευχαριστημένοι όπως ο KTM
    Εγώ ήθελα να απαντήσω στο KTM στο θέμα της μείωσης των ρινισμάτων και έγινε χαμός! Και θα δεις τα ρινίσματα θα μειωθούνε και αυτό στηρίζεται σε αυτά που γράφω και όποιος θέλει τα πιστεύει.

    ΚΤΜ
    Στους υπόλοιπους , απο την ημέρα που το εβαλα , προσωπικά , επαναλαμβάνω ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ , εχω δει καλυτέρευση στη μηχανή μου και εξηγώ:1 , εχει μειωθεί κατα ελάχιστο η κατανάλωση μου , μιλάω για τις ίδιες διαδρομές-ίδιο βενζινάδικο-καιρικές συνθήκες-φόρτωμα μηχανής-ταχύτητα.2.Το βεντιλατέρ εχει πολύυυυυ καιρό να πάρει μπροστά την ιδια στιγμή βρισκόνταν και τα 3 ΚΤΜ της παρέας με την ίδια διαδρομή και με την ιδια ταχύτητα τα οποία είχαν ανάψει!!!Και για τους καχύποπτους , ναι το βεντιλατέρ δουλεύει δεν εχει χαλάσει.Το νούμερο 3 θα γραφτεί οταν θα αλλάξω τα λάδια και θα δω εαν υπάρχει μείωση ρινισμάτων στους μαγνήτες-βίδες του κάρτερ.Επίσης , πατινάρισμα δεν εχει παρατηρηθεί παρότι τον δουλεύω αρκετά στις βόλτες στο βουνό!Λογικό , όλοι σας όπως και εγω να είμαστε καχύποπτοι!!Κανένας δεν σας το πουλησε ουτε σας εβαλε το μαχαίρι στο λαιμό να το αγοράσετε!Οποιος γουστάρει , το βάζει!!

Σελίδα 12 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112

Παρόμοια θέματα

  1. Ζητουντε Γνωμες Για Xt600!!!!!
    από nickmonstro στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2011, 07:55
  2. Γνωμες για το Suzukomania???
    από fallenheaven στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2010, 19:22
  3. γνώμες για αγορά Cbr 125 !!!
    από Eddiex στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2009, 14:06
  4. Γνώμες για Kymco Spike 125
    από pontiki στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2006, 12:32
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 21:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF