Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Προβλημα με πηνια cbr1000 05

  1. #1
    Γλήγορο Μέλος Το avatar του/της angelosxs
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    21

    Προβλημα με πηνια cbr1000 05

    Καλησπερα,προσφαρα πηρα ενα cbr 1000 05,μετα απο 2.500 χμ στην κατοχη μου εμεινε απο πηνια....Δεν φορτιζει την μπαταρια...

    Εψαξα στο φορουμ και στο ιντερνετ γενικα,αλλα ρωταω και την γνωμη σας αν γνωριζει καποιος η αν ειχε παρομοιο προβλημα και το ελυσε.

    Λυση 1.

    Αντικατασταση με γνησια πηνια της honda.Διαβασα οτι αν ξανα βαλω τα γνησια της honda καποια στιγμη στο μελλον θα ξανα εχω το ιδιο προβλημα.

    Λυση 2.

    Περιεληξη.Διαβασα οτι με περιεληξη το προβλημα λυνετε αλλα απο την εμπειρια μου ξερω οτι η περιεληξη δεν πετυχαινει παντα

    Λυση 3.

    Αντικατασταση με aftermarket πηνια. Κατι τετοιο ενδεικτικα http://www.motopissaris.gr/full_prod...=all&fsize=all

  2. #2
    ρωτησες στην honda ποσο εχουν καινουργια?αντεχει η τσεπη σου?
    πετρος

  3. #3
    Γλήγορο Μέλος Το avatar του/της angelosxs
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    21
    Αυτο που με απασχολει περισσοτερο ειναι να λυθει μονιμα το προβλημα,αν παρω γνησια πηνια νομιζω οτι θα ξανα εμφανιστει καποια στιγμη το προβλημα...

    Αν βρω την λυση που ψαχνω θα πληρωσω οσο και αν ειναι γιατι δεν το εχω ευχαριστηθει καθολου το μηχανακι μου

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.534
    αν δεν εχεις προβλημα να πληρωσεις απευθυνσου σε εξουσιοδοτημενο
    εκει θα ξερουν να σου πουν αν υπαρχει καποια πιο σιγουρη λυση με καποιο γνησιο ανταλλακτικο βελτιωμενο ή απο καποιο μεταγενεστερο μοντελο

  5. #5
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από angelosxs Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα,προσφαρα πηρα ενα cbr 1000 05,μετα απο 2.500 χμ στην κατοχη μου εμεινε απο πηνια....Δεν φορτιζει την μπαταρια...

    Εψαξα στο φορουμ και στο ιντερνετ γενικα,αλλα ρωταω και την γνωμη σας αν γνωριζει καποιος η αν ειχε παρομοιο προβλημα και το ελυσε.

    Λυση 1.

    Αντικατασταση με γνησια πηνια της honda.Διαβασα οτι αν ξανα βαλω τα γνησια της honda καποια στιγμη στο μελλον θα ξανα εχω το ιδιο προβλημα.

    Λυση 2.

    Περιεληξη.Διαβασα οτι με περιεληξη το προβλημα λυνετε αλλα απο την εμπειρια μου ξερω οτι η περιεληξη δεν πετυχαινει παντα

    Λυση 3.

    Αντικατασταση με aftermarket πηνια. Κατι τετοιο ενδεικτικα http://www.motopissaris.gr/full_prod...=all&fsize=all
    Nομίζω στα 04/05 είχε γίνει ανάκληση στα πηνία... για τσέκαρέ το.
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    03/04/2008
    Μηνύματα
    190
    Και εγω κατι τετοιο θυμαμαι με ανάκληση και με εγγύηση στα δεύτερα. Ρωτα σε αντιπροσωπείες ( σε πολλές για να μαζέψεις γνώμες και να βρείς την αλήθεια)

  7. #7
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    9.042
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από angelosxs Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα,προσφαρα πηρα ενα cbr 1000 05,μετα απο 2.500 χμ στην κατοχη μου εμεινε απο πηνια....Δεν φορτιζει την μπαταρια...

    Εψαξα στο φορουμ και στο ιντερνετ γενικα,αλλα ρωταω και την γνωμη σας αν γνωριζει καποιος η αν ειχε παρομοιο προβλημα και το ελυσε.

    Λυση 1.

    Αντικατασταση με γνησια πηνια της honda.Διαβασα οτι αν ξανα βαλω τα γνησια της honda καποια στιγμη στο μελλον θα ξανα εχω το ιδιο προβλημα.

    Λυση 2.

    Περιεληξη.Διαβασα οτι με περιεληξη το προβλημα λυνετε αλλα απο την εμπειρια μου ξερω οτι η περιεληξη δεν πετυχαινει παντα

    Λυση 3.

    Αντικατασταση με aftermarket πηνια. Κατι τετοιο ενδεικτικα http://www.motopissaris.gr/full_prod...=all&fsize=all
    τσεκαρε να δεις αν περιλαμβάνεται στην ανάκληση. Αν περιλαμβάνεται, ok.
    Αν όχι, κάνεις περιέλιξη.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    η επεκταση της εγγυησης για τα πηνια ΝΟΜΙΖΩ ήταν μεχρι το 2011... μακαρι να κανω λαθος και να ισχυει ακομα!
    Ψαξ το και ενημερωσε μας αχρειαστο να ναι!

  9. #9
    Αν δεν περιλαμβάνεται στην ανάκληση , δες για νεα πηνια απο το link απο κατω.
    Εχουν και εναν χρονο εγγυηση απο να τραβας τα μαλια σου με περιεληξη

    http://www.electrexworld.co.uk/acatalog/G111.html
    Τελευταία τροποποίηση από dankannn; 22/07/2013 στις 17:55.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  10. #10
    Γλήγορο Μέλος Το avatar του/της angelosxs
    Εγγραφή
    19/08/2009
    Μηνύματα
    21
    Ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

    Δεν εχει γινει ανακληση αλλα επεκταση της εγγυησης για τα πηνια οπως ειπε και ο φιλος πανω πολυ σωστα και ηταν για εξι χρονια απο την ημερομηνια αγορας.

    Εριξα ατελιωτες ωρες διαβασματος στα ξενα φορουμ 1000rr κλπ. και υπαρχουν απειρες περιπτωσεις σαν την δικη μου.Αλλοι λενε οτι εχουν αλλαξει και 4-5 φορες τα πηνια.

    Καπου ειδα και μια ανακοινωση της honda που ελεγε οτι τα πηνια καιγονται αν ταξιδευεις αρκετα με μικρη ταχυτητα.

    Το επιβεβαιωνω εγω πριν μου καουνε εκανα 800-900χμ δικαβαλος με 100χμ/ω

    Πηρα την αποφαση μου θα βαλω aftermarket πηνια με κοστος περιπου 100 ευρω και αν καποια στιγμη καουνε θα τα ξανα αλλαξω...Στις 38.000χμ

    καηκαν και δεν εχουν αλλαχτει στο παρελθον

Παρόμοια θέματα

  1. πρόβλημα με Cbr600f 05
    από vasilis CBR600F στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2020, 13:13
  2. Σοβαρο προβλημα με ΧΧ (πηνία)
    από audi_72 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 18/08/2008, 22:08
  3. Πρόβλημα με Transalp
    από Gladiator στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2004, 16:57
  4. Bοήθεια πρόβλημα με xt.
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 10:27
  5. Προβλημα με ΧΤ
    από nikos283 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 15:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF