Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: cbf125 2013 ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

  1. #1

    cbf125 2013 ΠΡΟΒΛΗΜΑ!!!

    Το πήρα καινούργιο σήμερα από την αντιπροσωπεία και πηγαίνοντας σπίτι το φουλάρω με 100στάρα βενζίνη (είπα να του την κάνω δώρο για το στρώσιμο). Στα 9 χλμ απόσταση από την honda το μηχανάκι αρχίζει να χάνει ισχύ, να μην ανεβάζει στροφές ενώ άρχισε να μυρίζει καμμένο καλώδιο. Πιάνω άκρη και μέχρι να κατεβάσω σε νεκρά σβήνει. Κοιτάζω στο πλάι του κινητήρα στη μεριά της εξάτμισης και αναδύεται ένας καπνός λευκός...Πάω να το βάλω μπροστά ΤΙΠΟΤΑ!!! Η μίζα δουλεύει αλλά ο κινητήρας αρνείται να πάρει. ΤΙ ΦΤΑΙΕΙ ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΠΟΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥΣ έτσι που μας καταντήσανε;;;;

  2. #2
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    τρομπα βενζινης ισως ? Νομιζω εχουν θεμα.
    για τον καπνο θελω να πιστευω οτι ειναι συμπτωση και προερχεται απο την εξατμιση επειδη ειναι καινουργιο.
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  3. #3
    Επίσης κοίταξα έχει λάδια κανονικά στο max. Παρόλο που έχει κρυώσει εδώ και μιάμιση ώρα επιμένει να μην παίρνει μπροστά. Ειδοποίησα τη honda για να έρθουν να το δούν και περιμένω...Τι να διεκδικήσω από αυτούς τώρα; Επισκευή; Αντικατάσταση;

  4. #4
    Πας καρφι αντιπροσωπια !

    Τα υπολοιπα ειναι λιγο γενικα.....οτι σε περνει κανε αλλα μαλλον δεν θα ειναι τπτ σοβαρο. Παρε οχημα αντικαταστασης να κανεις την δουλεια σου μεχρι να το βρουν.

    Μην πας με τσαμπουγκα για φασαρια. Ηρεμα και εξηγημενα ειναι η καλυτερη οδος πιστευω αλλα μην τους χαριστεις αν δεν στο φτιαχνουν.


    Καλη δυναμη, και να ξερεις αστοχιες συμβαινουν σε ολους και τα μηχανακια φτιαχνονται.
    NO NEWS..........GOOD NEWS

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.531
    εχει προστεθει κατι στο μηχανακι π.χ συναγερμος;

  6. #6
    Όταν πάρεις καινούριο όχημα και πάθει κάτι η πολιτική των εταιριών είναι να επισκευάζουν την βλάνη . Σχεδόν ποτέ δεν γίνεται αντικατάσταση οχήματος .

    Εδώ κινητήρες με σοβαρά προβλήματα και γίνεται ολόκληρο σήριαλ για την αντικατάστασή τους (μονο κινητηρα) αντί για επισκευή ...Και σκέφτεσαι για αντικατάσταση ???

    Θα το βρουν τί είναι και θα στο φτιάξουν .

  7. #7
    Μην ανησυχείς. Εγώ πριν 6 χρόνια που πήρα τον κινέζο (MTG) με το που πήγα απέναντι να βάλω βενζίνα (100μ) κάηκε η ασφάλεια.Το πήγα πίσω σπρώχνωντας και γελώντας. Μετά από κανα μήνα όταν είχα αρχήσει να το στρώνω και το άνοιγα, στο τέρμα γκάζι έσβηνε. Μετά από λίγο ξανάπερνε. Το πήγα πίσω, ήταν η τάπα βενζίνης και δεν έπερνε αέρα. Εεε, από τότε δεν έχει κάνει κιχ. Είναι μόνο για να σου σπάσει τον τσαμπουκά
    Artificial intelligence is no match for natural stupidity...

  8. #8
    Τα νεότερα είναι πως ήρθαν και το πήραν τελικά από την αντιπροσωπεία. Μετά από κανά δύοωρο, που πέρασα να δώ τι είχαν κάνει, μου είπαν πως είναι όλα οκ και να το πάρω να φύγω.
    Δηλαδή; Να, βγάλαμε όλες τις φύσες τις κουμπώσαμε πάλι και όλα καλά. Δηλαδή τους λέω ήταν κάποια φύσα ξεκούμπωτη ή δεν ξέρετε ακριβώς τι συνέβει;; Όχι,όχι φύσα ξεκούμπωτη μου λένε πάλι.
    Και οι καπνοί από τον κινητήρα σαν κάτι ηλεκτρικό νά κάηκε;; Είναι φυσιολογικές αναθυμιάσεις από καινούργιο κινητήρα μου είπαν.
    Το πήρα και έφυγα και εύχομαι να είχαν δίκιο!!!

  9. #9
    ΣινανάϊΌπαΓιαβρουμ&Αμάν Το avatar του/της Corki
    Εγγραφή
    12/06/2011
    Μηνύματα
    227
    Καλοβολτο! Μην ανησυχεις καμια φορα συμβαινουν και αυτα...!

  10. #10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από infidel Προβολή μηνύματος
    Μην ανησυχείς. Εγώ πριν 6 χρόνια που πήρα τον κινέζο (MTG) με το που πήγα απέναντι να βάλω βενζίνα (100μ) κάηκε η ασφάλεια.Το πήγα πίσω σπρώχνωντας και γελώντας. Μετά από κανα μήνα όταν είχα αρχήσει να το στρώνω και το άνοιγα, στο τέρμα γκάζι έσβηνε. Μετά από λίγο ξανάπερνε. Το πήγα πίσω, ήταν η τάπα βενζίνης και δεν έπερνε αέρα. Εεε, από τότε δεν έχει κάνει κιχ. Είναι μόνο για να σου σπάσει τον τσαμπουκά
    Τέτοια ωραία θέλω να διαβάζω.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από figo-migo Προβολή μηνύματος
    Τα νεότερα είναι πως ήρθαν και το πήραν τελικά από την αντιπροσωπεία. Μετά από κανά δύοωρο, που πέρασα να δώ τι είχαν κάνει, μου είπαν πως είναι όλα οκ και να το πάρω να φύγω.
    Δηλαδή; Να, βγάλαμε όλες τις φύσες τις κουμπώσαμε πάλι και όλα καλά. Δηλαδή τους λέω ήταν κάποια φύσα ξεκούμπωτη ή δεν ξέρετε ακριβώς τι συνέβει;; Όχι,όχι φύσα ξεκούμπωτη μου λένε πάλι.
    Και οι καπνοί από τον κινητήρα σαν κάτι ηλεκτρικό νά κάηκε;; Είναι φυσιολογικές αναθυμιάσεις από καινούργιο κινητήρα μου είπαν.
    Το πήρα και έφυγα και εύχομαι να είχαν δίκιο!!!
    Καλοβολτάριστο και καλολάσπωτο, σαν να μην έγινε τίποτα, να το χαίρεσαι το cbfακι.

  11. #11
    Ευχαριστώ
    Θα επανέρχομαι με νεότερα για το cbfάκι ελπίζω καλά....

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2016, 20:37
  2. Εσωτερικο προβλημα???
    από HRT στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2004, 13:54
  3. Προβλημα και αντιδρασεις....
    από dela στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2004, 04:23
  4. έχει πρόβλημα ο server?
    από milaber στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 08:12
  5. 'Ανεξιχνίαστο' Τεχνικό Προβλημα ... HELP
    από GiannisK στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 14:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF