Σελίδα 5 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 229

Θέμα: Κινητο..... Τι;

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Τότε μην ασχοληθείς...σαφώς δεν είναι κάτι τραγικό αλλά προσωπικά με παίδεψε,έφαγα πραγματικά πολλές ώρες πάνω στο pc.Υπάρχουν ωραιότατα κινητά και στην ελληνική αγορά τα οποία τα αγοράζεις και αμέσως τα χρησιμοποιείς απροβλημάτιστα
    Αν τελικά επιλέξεις xiaomi RN3 pro,ρίξε μια καλή ματιά στo αντίστοιχο thread του forum που σου είπα... κοντεύει τις 1000 σελίδες,το κινητό έχει πουλήσει πάρα πολύ (και) στην Ελλάδα!
    απο οτι φαινεται εσεις ξερετε πολλα και μπορειτε να με βοηθησετε πολυ μαλλον...επειδη και εγω σκεφτομαι να αλλαξω τηλ αλλα πηγαινω σε πιο 'safe' επιλογες του τυπου νοτε 7 αλλα αυτο που αναφερθηκε Xiaomi Mi Max (32GB) μου αρεσε πολυ καθως εχει μεγαλη οθονη που γουσταρω και μπαταρια κτηνος!

    αυτο τι λεει απο rom κλπ?χρειαζεται παιδεμα με τις γλωσσες η το περνω και τελος?
    κατοχος g3.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  2. #62
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ζεύκας Προβολή μηνύματος
    Nexus 5x. Pure android for the win.
    Αυτο...στα λεφτα που δινεις κ γι αυτο που θα παρεις θα κανεις μια χαρα την δουλεια σου.

    Παντως οσο κ να κοροιδευουμε τα μηλα τετοια διαχειρηση/αυτονομια δεν υπαρχει στα android.
    Το screen time της Apple απλα τα σπαει, ενω στο android ουτε τις μισες ωρες με καθημερινη φορτιση...
    Κατοχος Nexus 6.
    Ride(s) the wind of change...

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    απο οτι φαινεται εσεις ξερετε πολλα και μπορειτε να με βοηθησετε πολυ μαλλον...επειδη και εγω σκεφτομαι να αλλαξω τηλ αλλα πηγαινω σε πιο 'safe' επιλογες του τυπου νοτε 7 αλλα αυτο που αναφερθηκε Xiaomi Mi Max (32GB) μου αρεσε πολυ καθως εχει μεγαλη οθονη που γουσταρω και μπαταρια κτηνος!

    αυτο τι λεει απο rom κλπ?χρειαζεται παιδεμα με τις γλωσσες η το περνω και τελος?
    κατοχος g3.
    Αν ο πληθυντικός απευθύνεται σ'εμένα και όχι σε όλο το forum,παρακαλώ να γίνει ενικός
    Δε γνωρίζω πολλά,απλά ψάχτηκα αρκετά πριν από την αγορά του δικού μου και έχω μια άποψη για την αγορά smartphones.
    Τα Χiaomi είναι ποιοτικά τηλέφωνα αλλά αν θέλεις κάτι που θα το πάρεις και θα το χρησιμοποιήσεις κατευθείαν χωρίς ''να βάλεις χέρι'',θεωρώ ότι δεν κάνουν.Επίσης δεν υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία εδώ στην Ελλάδα για τις περισσότερες κινέζικες εταιρείες πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να διαθέτεις ένα minimum κατάρτισης και εξοικείωσης για να φτιάξεις το τηλέφωνό σου και να το χαρείς + όλα τα υπόλοιπα περί εγγύησης,service κτλ.Αν δεν υπάρχει αυτή η άνεση/εξοικείωση με τα smartphones και τις βελτιώσεις τους,τότε ρισκάρεις και παραγγέλνεις γνωρίζοντας εκ των προτέρων ότι ίσως παιδευτείς(όπως καλή ώρα εγώ) και έχοντας στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι στην τελική αν απογοητευτείς και σου σπάσει για τα καλά τα νεύρα,το βάζεις την ίδια μέρα αγγελία.Ειδάλλως αγοράζεις κινητό από Ελλάδα και ξεσκάς.
    Για το Note 7 δεν έχω να πω πολλά,δες απλά εδώ

  4. #64
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    πηγαινω σε πιο 'safe' επιλογες του τυπου νοτε 7
    γελάω ρε μαν, με συγχωρείς.

    ντάξει, ΟΚ, δεν είναι διόλου κακό να έχεις λεφτά.


    Το τηλέφωνο που ανακαλείται παγκοσμίως γιατί εκρήγνυται κατά την φόρτιση, αυτό είναι safe επιλογή.



    μετά έχει άδικο ο εξηνταένας...

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lleonidas Προβολή μηνύματος
    Αν ο πληθυντικός απευθύνεται σ'εμένα και όχι σε όλο το forum,παρακαλώ να γίνει ενικός
    Δε γνωρίζω πολλά,απλά ψάχτηκα αρκετά πριν από την αγορά του δικού μου και έχω μια άποψη για την αγορά smartphones.
    Τα Χiaomi είναι ποιοτικά τηλέφωνα αλλά αν θέλεις κάτι που θα το πάρεις και θα το χρησιμοποιήσεις κατευθείαν χωρίς ''να βάλεις χέρι'',θεωρώ ότι δεν κάνουν.Επίσης δεν υπάρχει επίσημη αντιπροσωπεία εδώ στην Ελλάδα για τις περισσότερες κινέζικες εταιρείες πράγμα που σημαίνει ότι πρέπει να διαθέτεις ένα minimum κατάρτισης και εξοικείωσης για να φτιάξεις το τηλέφωνό σου και να το χαρείς + όλα τα υπόλοιπα περί εγγύησης,service κτλ.Αν δεν υπάρχει αυτή η άνεση/εξοικείωση με τα smartphones και τις βελτιώσεις τους,τότε ρισκάρεις και παραγγέλνεις γνωρίζοντας εκ των προτέρων ότι ίσως παιδευτείς(όπως καλή ώρα εγώ) και έχοντας στο πίσω μέρος του μυαλού σου ότι στην τελική αν απογοητευτείς και σου σπάσει για τα καλά τα νεύρα,το βάζεις την ίδια μέρα αγγελία.Ειδάλλως αγοράζεις κινητό από Ελλάδα και ξεσκάς.
    Για το Note 7 δεν έχω να πω πολλά,δες απλά εδώ
    ναι τα διαβασα αυτα.ευτυχως δεν εκανα προπαραγγελια!τωρα περιμενω να δω αυριο το lg v20 το οποιο μου αρεσει πολυ και θα εχει και nougat out of the box.
    κοιτα εξοικιωση εχω και μπορω να κανω μερικα πραγματακια αλλα δεν θελω να ασχοληθω!θελω να το παρω να βαλω τις καρτες μου και τελος!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    γελάω ρε μαν, με συγχωρείς.

    ντάξει, ΟΚ, δεν είναι διόλου κακό να έχεις λεφτά.


    Το τηλέφωνο που ανακαλείται παγκοσμίως γιατί εκρήγνυται κατά την φόρτιση, αυτό είναι safe επιλογή.



    μετά έχει άδικο ο εξηνταένας...
    ναι ρε συ!πριν γινει αυτος ο ντορος ελεγα να το παρω!ελεγα να το προπαραγγειλω και ολας!παλι καλα που κρατηθηκα.αλλα οταν λεω safe εννοω με ελληνικα μενου,αντιπροσωπιες,σερβις κλπ!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  7. #67
    εναλλακτικό μέλος Το avatar του/της akis_trevor
    Εγγραφή
    28/07/2011
    Μηνύματα
    2.939
    Είμαι άσχετος από τεχνολογία.
    Ξερω να μπαίνω σε κάνα μοτό,να γκουγκλαρω,και κάτι ψιλά από office και τέτοια αρχαία.
    Το xiaomi όταν το πήρα με ξενισε λόγω διαφορετικής νοοτροπίας σε σχέση με το σαμσουνγκ που είχα.
    Με το που το πάρεις είναι στα αγγλικά και έχει τα βασικά.προεγκατεστημενο το playstore οπότε εισαι κομπλε.
    Όταν θα πρέπει να το φέρεις στα μέτρα σου,π πως και όλα τα κινητά,ισως χρειαστεί λίγο παραπάνω ψάξιμο.
    Παίζει φόρουμ της εταιρείας πολύ ενημερωμένο και αναλυτικό για οποια βοήθεια χρειαστεί ο χρήστης.
    ....νιώθω μεγάλη μοναξιά μέσα στο πλήθος....

  8. #68
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    ναι ρε συ!πριν γινει αυτος ο ντορος ελεγα να το παρω!ελεγα να το προπαραγγειλω και ολας!παλι καλα που κρατηθηκα.αλλα οταν λεω safe εννοω με ελληνικα μενου,αντιπροσωπιες,σερβις κλπ!
    όπως έχει γίνει το πράγμα, απλά μακριά ή περίμενε μερικούς μήνες να ξεκαθαρίσει... το g3 μιά χαρά είναι ακόμα. εδώ είναι μιά χαρά το g2...

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lleonidas
    Εγγραφή
    31/03/2010
    Μηνύματα
    2.246
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    ναι τα διαβασα αυτα.ευτυχως δεν εκανα προπαραγγελια!τωρα περιμενω να δω αυριο το lg v20 το οποιο μου αρεσει πολυ και θα εχει και nougat out of the box.
    κοιτα εξοικιωση εχω και μπορω να κανω μερικα πραγματακια αλλα δεν θελω να ασχοληθω!θελω να το παρω να βαλω τις καρτες μου και τελος!
    Τότε θα πρότεινα να κοιτάξεις κάτι από την ελληνική αγορά.
    Και μια σημείωση επειδή αναφέρθηκες στα note 7 και LG v20...είναι ναυαρχίδες των εταιρειών τους και ακριβά τηλέφωνα.Η τσέπη είναι δική σου φυσικά και κανείς δε θα σου κάνει υποδείξεις αλλά θεωρώ ότι είναι ίσως υπερβολή για κάποιον να ξοδεύει ένα τόσο μεγάλο ποσό αν δεν πρόκειται να εκμεταλλευτεί τις δυνατότητές τους.

  10. #70
    ο γ@μω τα κυβικα σας... Το avatar του/της mikes
    Εγγραφή
    18/11/2009
    Μηνύματα
    3.332
    εχω εδώ και μια βδομαδα το huawei p8 lite 170 ευρω από media markt.. μεχρι στιγμης φαινεται μια χαρα..

    λογικα το p9 θα είναι ακομα πιο τουμπανο.. εχουν και λειτουργια για τελεια σελφι.. (ο χαγιατες μπορει να επιβεβαιωσει)

  11. #71
    Το μπαμπούρι Το avatar του/της Bradipous
    Εγγραφή
    25/08/2012
    Μηνύματα
    1.171
    Η xiaomi (για μένα τουλάχιστον) είναι από τις καλύτερες κινέζικες εταιρίες και αν ποτέ αποφάσιζα να κινηθώ σε αυτή την αγορά θα την εμπιστευόμουν. Χωρίς να παρουσιάζει κάτι καινοτόμο καταφέρνει να βγάζει πολύ δυνατές συσκευές, ενώ φαίνονται και ποιοτικές, για να χτυπήσει στα ίσια τα μεγαθήρια. Όπως έκανε με την action cam της, όπως κάνει με τα κινητά της και όπως αναμένεται να γίνει και με το λάπτοπ της.
    +1 για την mi

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterbmwrider Προβολή μηνύματος
    ναι τα διαβασα αυτα.ευτυχως δεν εκανα προπαραγγελια!τωρα περιμενω να δω αυριο το lg v20 το οποιο μου αρεσει πολυ και θα εχει και nougat out of the box.
    κοιτα εξοικιωση εχω και μπορω να κανω μερικα πραγματακια αλλα δεν θελω να ασχοληθω!θελω να το παρω να βαλω τις καρτες μου και τελος!
    υπομονη, μεθαύριο παρουσιάζεται το αιφον 7.
    TO AVOID HELL-MET ALWAYS WEAR HELMET
    GO AT LEAST ONCE A YEAR TO A PLACE YOU HAVE NEVER BEEN BEFORE!

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    όπως έχει γίνει το πράγμα, απλά μακριά ή περίμενε μερικούς μήνες να ξεκαθαρίσει... το g3 μιά χαρά είναι ακόμα. εδώ είναι μιά χαρά το g2...
    το g2 το ειχα και ειναι φοβερο κινητο!αλλα μου εσπασε οποτε η αλλαγη ευκολη σε g3.με εχει απογοητευσει λογο μπαταριας που το πρωι φορτιζω και με βαρια χρηση το απογευμα ειναι τεζα.οπως και μου εχει κανει κατι κουλα με σημαδια η οθονη οποτε ψαχνομαι για αλλαγη!δεν πιεζομαι αλλα θελω να αλλαξω!απλα το xaiomi που ειδα εδω και ανεφερα με ενθουσιασε σε οθονη και μπαταρια αλλα αν το κινητο θελει ψαξιμο και πασπατεμα με χαλαει!αν το επερνα και δουλευε αμεσως οπως πρεπει δεν θα το σκεφτομουν!

    σκεφτομαι και το g5 το οποιο πλεον το βρισκεις σε νορμαλ τιμη αλλα με τρωει να παρω απο τα ποιο νεα.θα τα δω και θα το σκεφτω!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bradipous Προβολή μηνύματος
    Η xiaomi (για μένα τουλάχιστον) είναι από τις καλύτερες κινέζικες εταιρίες και αν ποτέ αποφάσιζα να κινηθώ σε αυτή την αγορά θα την εμπιστευόμουν. Χωρίς να παρουσιάζει κάτι καινοτόμο καταφέρνει να βγάζει πολύ δυνατές συσκευές, ενώ φαίνονται και ποιοτικές, για να χτυπήσει στα ίσια τα μεγαθήρια. Όπως έκανε με την action cam της, όπως κάνει με τα κινητά της και όπως αναμένεται να γίνει και με το λάπτοπ της.
    +1 για την mi



    υπομονη, μεθαύριο παρουσιάζεται το αιφον 7.
    θελω να το δω και αυτο αλλα δεν τα συμπαθω τα αιφον!σαν την ελευθερια του αντροιντ δεν εχει!εχω ενα αιπαντ ρετινα εδω και 3 χρονια αλλα κανω πολυ λαιτ χρηση και δεν εχω παραπονα,για την ηλικια του τα καταφερνει αριστα.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  14. #74
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.376
    Πάντως με τα τις κινεζικες συσκευές έχω φάει και ψωλιες.
    Έχω αγοράσει zenfone2 με playstore, και στην πρώτη αναβάθμιση που δέχτηκε γύρισε σε κινεζική ρομ.
    Ούτε playstore και γέμισε με κινεζικές εφαρμογές.
    Μου βγήκε η Παναγία να το επαναφέρω.
    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Πάντως με τα τις κινεζικες συσκευές έχω φάει και ψωλιες.
    Έχω αγοράσει zenfone2 με playstore, και στην πρώτη αναβάθμιση που δέχτηκε γύρισε σε κινεζική ρομ.
    Ούτε playstore και γέμισε με κινεζικές εφαρμογές.
    Μου βγήκε η Παναγία να το επαναφέρω.
    να αυτα δεν μου αρεσουν...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

Σελίδα 5 από 16 ΠρώτοΠρώτο 1234567891015 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι Θελουν οι γυναίκες !!!!
    από niko13g στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 15:50
  2. Επ τι κάνουμε εδώ...?
    από Zanzibar στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2003, 23:34
  3. Τι Γνωμη ΕΧετε...
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 23:53
  4. Ρε Τι Γινεται Οξω !!!
    από niko13g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 19:36
  5. Τι ομορφιες ειναι αυτες
    από bsari στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 18:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF