Σελίδα 102 από 108 ΠρώτοΠρώτο ... 25292979899100101102103104105106107 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.516 έως 1.530 από 1615

Θέμα: Gsr600...!

  1. #1516
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.119
    Τότε πάω πάσο.

    Πάρε motard να δεις πώς είναι τα αντρικά μηχανάκια.
    Life begins at 45°.

  2. #1517
    .................... Το avatar του/της LogOutGoRide
    Εγγραφή
    02/01/2008
    Μηνύματα
    1.579
    Με βάση όμως την τιμή, δεν πρέπει να δούμε και τον παράγοντα κόστος χρήσης;
    Δεν είναι πιο ακριβή η συντήρηση ενός 4κύλινδρου κινητήρα αλλά και όλα τα υπόλοιπα αν συμπεριλάβουμε λάστιχα κλπ;
    Τίποτα δεν είναι δύσκολο, όταν βάζεις άλλους να το κάνουν.
    Ministry Of Lost Souls

  3. #1518
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    κατάλαβες γιατί είχα αυτή την αντίδραση?

    https://www.google.gr/search?hl=el&q...v4Ebg&tbm=isch
    πουτσ@@@@@@@@@

  4. #1519
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Οταν θα έρθει η ωρα θα ανοίξω θέμα,να μπαχαλιάσουμε και να πάρω freewind στο τέλος μη σκάτε.

    Φίου φίου φι φι φίου

  5. #1520
    Έτσι τα φτιάχνουν τώρα Το avatar του/της 7Tolis
    Εγγραφή
    26/06/2014
    Μηνύματα
    3.863
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    κατάλαβες γιατί είχα αυτή την αντίδραση?

    https://www.google.gr/search?hl=el&q...v4Ebg&tbm=isch
    Τι πλαίσιο ειναι αυτό;Καλά δεν είναι ένα κομμάτι; βιδωμένα μεταξύ τους είναι;

    Δηλαδή ώρες έρευνας,τεχνογνωσίας,δοκιμών και είπαν.Ας βιδώσουμε 2 κομμάτια για πλαίσιο,γαμεί.Και οι υπόλοιποι συμφώνησαν.Μάιστα.
    Φίου φίου φι φι φίου

  6. #1521
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από spyrakos35 Προβολή μηνύματος
    κατάλαβες γιατί είχα αυτή την αντίδραση?

    https://www.google.gr/search?hl=el&q...v4Ebg&tbm=isch
    Σπυράκο στις 4 πρώτες φώτο τα 2 είναι Γιαμάχα και Καφασάκι... Έχω και σε Χόνδα βέβαια αλλά ας μη το γαμήσουμε τη μάνα για θέμα πάλι...!!!!
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #1522
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Η ολη φαση με το πλαισιο εχει και μεγαλες δοσεις υπερβολης...... το δικο μου μετα την πτωση δεν εκοψε..... φιλου με μετωπικη με αμαξι δεν εκοψε.... είναι μερικα που εκοψαν.... φανταζομαι εξαρτάται...

    Αν βρεις κανενα με 2500 σε καλη κατασταση ισως και να αξιζει.... αλλα όταν υπαρχουν ντυμενα fazer (που είναι απειρως πιο χρηστικα) νομιζω δεν υπαρχει λογος να ασχοληθείς με gsr....

    Το δικο μου ηταν κ7 και η (μαυρη) μοιρα μου με εριξε στο να εχω τωρα ένα χορνετ του 07...... καλυτερο μοτερ σε όλα του, πιο οικονομικο σε καυσιμο, πιο χρησιμη δυναμη......

    Ότι άλλο ινφο θες για gsr σφυρα....

  8. #1523
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gixxerman Προβολή μηνύματος
    Σπυράκο στις 4 πρώτες φώτο τα 2 είναι Γιαμάχα και Καφασάκι... Έχω και σε Χόνδα βέβαια αλλά ας μη το γαμήσουμε τη μάνα για θέμα πάλι...!!!!

    τω καιρώ εκείνω, υπήρχε site το οποίο ήταν γεμάτο με φωτό από κομμένα πλαισια σε μηχανάκια που δεν είχαν την παραμικρή γρατζουνιά απάνω...

    μάλιστα, όχι μόνο στο πλαίσιο αλλά και στο λαιμό....

    τωρα απλά γούγλαρα χωρίς να την πολυψάξω αλλά αμα θες, να ψαχτώ.....



    χειρότερος από τους χονΔακηδες εισαι ρπστμ..... μη σου θίξουμε την μπουζούκι, αμέσως να πεις......
    πουτσ@@@@@@@@@

  9. #1524
    Everybody Lies Το avatar του/της PNS
    Εγγραφή
    08/11/2016
    Μηνύματα
    5
    Καλησπέρα στην παρέα... Παναγιώτης το όνομά μου και εξ' ου και το PNS. Καταρχάς να είμαστε πάντα όλοι όρθιοι και με υγεία γενικά...
    Στο δια ταύτα τώρα...
    Μετά από 5 χρόνια ευτυχισμένης και περήφανης συμβίωσης με 2 BMW (τώρα έχω ένα 1150GS) θεωρώ πως ήρθε η ώρα για αλλαγή. Δεν είναι πως δεν είμαι ευχαριστημένος, αλλά οι ανάγκες μου έχουν αλλάξει πλέον. Ξεθάβω κυριολεκτικά το θέμα αυτό για να μην ανοίγω άλλο για να κάνω κάποιες ερωτήσεις για το GSR λαμβάνοντας υπ' όψιν τα παρακάτω δεδομένα.
    1. Είμαι 1.70 και 100 kgr... Το GSR με ψήνει πολύ άγρια γιατί κάθομαι κυριολεκτικά ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ πάνω του.
    2. Η χρήση που το θέλω είναι κατά το ήμισυ αστική, κοντινές-μακρινές μονοήμερες βόλτες και όποτε θελήσω να φύγω να μπορώ να πάω άνετα Σπάρτη ή Χαλκίδα. Μια στο τόσο να κάνω και ένα μακρινό πολυήμερο ταξίδι με μπαγκάζια.
    3. Δεν έχω απαιτήσεις από μια μοτ/τα, εννοώντας πως δεν είμαι οδηγός των άκρων. Δεν στρίβω στα άκρα, δεν πάω τάπα... απλά απολαμβάνω την κάθε βόλτα!
    Λαμβάνοντας λοιπόν υπ' όψιν τα παραπάνω, θα ήθελα τις απόψεις σας σχετικά με το αν αξίζει εν έτει 2016 να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο GSR του '09 (έχω ήδη βρει ένα κατάμαυρο σε γνωστό έμπορο που μου κρατάει και την μπουμπού)...
    Έχω διαβάσει σχεδόν όλο αυτό το thread και πραγματικά έχω σχηματίσει γενικά πολύ θετικές απόψεις. Αξίζει λοιπόν?
    Πάντα όρθιοι να είμαστε και καλές βόλτες...

  10. #1525
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.757
    Καλώς ήρθες Παναγιώτη. Θα σου έλεγα ναι για το gsr αν δεν ανέφερες 50% αστική μετακίνηση. Σωματικά θα σου κάτσει πολύ καλά και είναι σίγουρα πολύ ολοκληρωμένη μοτοσυκλέτα. Αλλά για τη χρήση που λες θα σου πρότεινα καλύτερα να κοιτάξεις για δικύλινδρο. Το gsr έχει πολύ μεγάλη κατανάλωση που μέσα στην πόλη γίνεται τραγική. Μιλάμε για 7,5-8 λίτρα στα 100. Επίσης δεν είναι και η πιο ευέλικτη μηχανή λόγω όγκου (τά'χει τα κιλάκια της).

    Πάντως γενικά είναι ωραίο μηχάνημα και ακόμα κι αν την πάρεις δε θα το μετανιώσεις. Απλά υπάρχουν και καλύτερες επιλογές.

  11. #1526
    Everybody Lies Το avatar του/της PNS
    Εγγραφή
    08/11/2016
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Καλώς ήρθες Παναγιώτη. Θα σου έλεγα ναι για το gsr αν δεν ανέφερες 50% αστική μετακίνηση. Σωματικά θα σου κάτσει πολύ καλά και είναι σίγουρα πολύ ολοκληρωμένη μοτοσυκλέτα. Αλλά για τη χρήση που λες θα σου πρότεινα καλύτερα να κοιτάξεις για δικύλινδρο. Το gsr έχει πολύ μεγάλη κατανάλωση που μέσα στην πόλη γίνεται τραγική. Μιλάμε για 7,5-8 λίτρα στα 100. Επίσης δεν είναι και η πιο ευέλικτη μηχανή λόγω όγκου (τά'χει τα κιλάκια της).

    Πάντως γενικά είναι ωραίο μηχάνημα και ακόμα κι αν την πάρεις δε θα το μετανιώσεις. Απλά υπάρχουν και καλύτερες επιλογές.
    Θέλω 4κύλινδρο δυστυχώς... να μην έχω κραδασμούς.
    Κιλάκια???? Το μαστόδοντο είναι 250 κιλά πλήρες υγρών! Το GSR μου φάνηκε όταν το καβάλησα πούπουλο Το αστική ήταν μάλλον λάθος έκφραση εκ μέρους μου... Οι μόνες διαδρομές που κάνω εντός Αθηνών είναι μια φορά την βδομάδα maximum να φύγω από Ψυχικό να πάω Χαϊδάρι ή από Ψυχικό να πάω Νέα Φιλαδέλφεια. Για το Χαϊδάρι βγαίνω και Αττική Οδό έτσι για να ανοίξουν λίγο τα 'σώψυχα και στη Νέα Φιλαδέλφεια το ίδιο και για τον ίδιο λόγο. Τέλος πάντων, δεν εννοούσα τέρμα κέντρο καθημερινά κλπ... Λάθος δικό μου...
    Σε ταξίδι (για το ύψος μου πάντα) τι λέει? Με ενδιαφέρουν ταχύτητες έως 150 χλμ/ώρα...

  12. #1527
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.757
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PNS Προβολή μηνύματος
    Θέλω 4κύλινδρο δυστυχώς... να μην έχω κραδασμούς.
    Κιλάκια???? Το μαστόδοντο είναι 250 κιλά πλήρες υγρών! Το GSR μου φάνηκε όταν το καβάλησα πούπουλο Το αστική ήταν μάλλον λάθος έκφραση εκ μέρους μου... Οι μόνες διαδρομές που κάνω εντός Αθηνών είναι μια φορά την βδομάδα maximum να φύγω από Ψυχικό να πάω Χαϊδάρι ή από Ψυχικό να πάω Νέα Φιλαδέλφεια. Για το Χαϊδάρι βγαίνω και Αττική Οδό έτσι για να ανοίξουν λίγο τα 'σώψυχα και στη Νέα Φιλαδέλφεια το ίδιο και για τον ίδιο λόγο. Τέλος πάντων, δεν εννοούσα τέρμα κέντρο καθημερινά κλπ... Λάθος δικό μου...
    Σε ταξίδι (για το ύψος μου πάντα) τι λέει? Με ενδιαφέρουν ταχύτητες έως 150 χλμ/ώρα...
    Καλα σε σχεση με το δικο σου ολα ελαφρια ειναι!

    Αν θες Ι4 λοιπον και η μετακινηση δεν θα ειναι τοσο πολυ εντος πολης πιστευω πως θα σου ταιριαξει μια χαρα. Ειναι πολυ ολοκληρωμενη μηχανη, με ωραια κρατηματα και πολυ ανετη. Οπως σου ειπα απλα θα υπολογιζεις κανενα λιτρο πανω απο τον ανταγωνισμο(Hornet, FZ6) στην καταναλωση.

    Το δικο μου το ειχα με μασκακι και μεχρι τα 130 την παλευα. Απο εκει και πανω αρχιζαν τα ζορικα. Γυμνο ειναι, τι περιμενεις; Βεβαια ειμαι και 1,90 οποτε ετρωγα και λιγο αερα παραπανω.

  13. #1528
    Everybody Lies Το avatar του/της PNS
    Εγγραφή
    08/11/2016
    Μηνύματα
    5
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Καλα σε σχεση με το δικο σου ολα ελαφρια ειναι!

    Αν θες Ι4 λοιπον και η μετακινηση δεν θα ειναι τοσο πολυ εντος πολης πιστευω πως θα σου ταιριαξει μια χαρα. Ειναι πολυ ολοκληρωμενη μηχανη, με ωραια κρατηματα και πολυ ανετη. Οπως σου ειπα απλα θα υπολογιζεις κανενα λιτρο πανω απο τον ανταγωνισμο(Hornet, FZ6) στην καταναλωση.

    Το δικο μου το ειχα με μασκακι και μεχρι τα 130 την παλευα. Απο εκει και πανω αρχιζαν τα ζορικα. Γυμνο ειναι, τι περιμενεις; Βεβαια ειμαι και 1,90 οποτε ετρωγα και λιγο αερα παραπανω.
    Χαχαχαχα ευτυχώς βγήκα συμπιεσμένος στο ύψος όποτε θα προσθέσω λίγα χλμ παραπάνω..
    Σε μεταχειρισμένο υπαρχει κατι συγκεκριμένο που θα πρεπει να κοιτάξω;

  14. #1529
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.757
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PNS Προβολή μηνύματος
    Χαχαχαχα ευτυχώς βγήκα συμπιεσμένος στο ύψος όποτε θα προσθέσω λίγα χλμ παραπάνω..
    Σε μεταχειρισμένο υπαρχει κατι συγκεκριμένο που θα πρεπει να κοιτάξω;
    Δεν εχω υποψιν μου καποιο προβλημα που να βγαζαν γενικα. Βιβλιο σερβις, εναν ελεγχο σε μηχανικο και εισαι ΟΚ. Δες αν το βρεις και με ABS, παιζουν σε καλες τιμες και νομιζω αξιζει.

  15. #1530
    Everybody Lies Το avatar του/της PNS
    Εγγραφή
    08/11/2016
    Μηνύματα
    5
    ...Και γεννάται η ερώτηση...
    Έχω βρει 2 που με ενδιαφέρουν. Το ένα είναι μοντ. '06 χωρίς ABS αλλά με σελίτσα, ζελατίνα και εμφανησιακά είναι "μαμά". Το άλλο μοντ. '09 με ABS χωρίς καθρέπτες, μαύρο κατράμι και εμφανησιακά ολίγον τι καγκουρέ. Όχι άσχημο, ούτε και τίποτα τρελό... απλά δεν είναι όπως βγήκε από το εργοστάσιο... Αμφότερα Αθήνα και σε έμπορο!!! Γνώμες? Σε ποιο να έστρεφα την προσοχή μου...
    Οι άνθρωποι με έκαναν κτήνος και τους έχασα, και οι μηχανές με έκαναν άνθρωπο και ξέχασα...

Παρόμοια θέματα

  1. z750 vs gsr600
    από cbf600sa στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 94
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2006, 02:02
  2. Που είναι το Gsr600 Oeeeoooo!!!!
    από sakattaq στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2006, 16:01
  3. Suzuki GSR600 - Τα σχολια σας
    από oulas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2006, 01:50
  4. GSR600 wanna be Z750
    από AFTER στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/03/2006, 16:41
  5. Test Drive GSR600 με... πτωση
    από oti-na-iz στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 15/02/2006, 08:35

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF