Σελίδα 63 από 119 ΠρώτοΠρώτο ... 1353585960616263646566676873113 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 931 έως 945 από 1776

Θέμα: Yamaha MT-07

  1. #931
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.130
    Η SC είναι πανέμορφη και ήταν η πρώτη μου επιλογή (και λόγω οικονομικού), αλλά τελικά προτίμησα την Akrapovic (carbon), λόγω... μεσαίου. Κουρμπαριστό έργο τέχνης, θα έπρεπε να διδάσκεται στα πανεπιστήμια.

    Η Akrapovic Ti, που κοιτάς, είναι σχεδιασμένη να δουλεύει με την εργοστασιακή χαρτογράφηση και υπόσχεται περίπου +2 άλογα. Επίσης τώρα πρόσεξα ότι έβγαλαν και 3ο μοντέλο για το ΜΤ: https://www.akrapovic.com/#!/motorcy...41&yearId=4447

    Ωστόσο, θα πρότεινα να αλλάξεις χαρτογράφηση αν τη συνδυάσεις με κάποιο πολύ ελεύθερο φίλτρο.
    Life begins at 45°.

  2. #932
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/10/2016
    Μηνύματα
    1
    Καλησπερα παιδια. Εχω το μοντελο του 14 και τωρα θα το παω για το σερβις των 20000. Οσοι εχετε κανει το συγκεκριμενο σερβις κανατε και ελεγχο στις βαλβιδες;

  3. #933
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2012
    Μηνύματα
    2
    Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

    Επειδή δε θέλω να ασχοληθώ ακόμη με τη χαρτογράφηση μάλλον με βλέπω με την Akrapovic. Σκεφτόμουν να βάλω την SC λόγο ομορφιάς αλλά και από οικονομικής άποψης, έχει αρκετά μεγάλη διαφορά με την Akra. Ωστόσο αν συνυπολογίσω το κόστος ενός Power Commander με χάρτες κλπ που χρειάζεται η SC, όπως είπε και ο φίλος ptc βγαίνει στα ίδια λεφτά με την Akra Ti.

  4. #934
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.781
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alex_kal Προβολή μηνύματος
    Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

    Επειδή δε θέλω να ασχοληθώ ακόμη με τη χαρτογράφηση μάλλον με βλέπω με την Akrapovic. Σκεφτόμουν να βάλω την SC λόγο ομορφιάς αλλά και από οικονομικής άποψης, έχει αρκετά μεγάλη διαφορά με την Akra. Ωστόσο αν συνυπολογίσω το κόστος ενός Power Commander με χάρτες κλπ που χρειάζεται η SC, όπως είπε και ο φίλος ptc βγαίνει στα ίδια λεφτά με την Akra Ti.
    Έχεις pm.

  5. #935
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.130
    Η κατανάλωσή μου τελευταία είναι γύρω στα 5-5,2l/100km. Χτες, με σχετικά υψηλές ταχύτητες (για το ΜΤ), σε ~100 km Αθηνών-Κορίνθου, είδα 6,7l/100km. Χωρίς να έχω αυτοσκοπό να δω τη μέγιστη κατανάλωση, αλλά ήταν αρκετά πιεσμένο σε όλη τη διαδρομή. Οπότε θεωρώ ότι δύσκολα ξεπερνάει τα 7, σε οποιεσδήποτε συνθήκες, εκτός αν το επιδιώκεις και είσαι μόνο τέρμα γκάζι.
    Life begins at 45°.

  6. #936
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Απορία, μεταξύ σοβαρού και αστείου, τι κάνω λάθος και με περνάνε όλοι σαν σταματημένο? Μήπως το παραχαιδεύω το MT? Μήπως τρέχουν οι άλλοι σαν τρελοί? Έχει πρόβλημα το μηχανάκι μου??

  7. #937
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.130
    Σε τι συνθήκες και τι ταχύτητες και με τι μηχανάκια;

  8. #938
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Σε τι συνθήκες και τι ταχύτητες και με τι μηχανάκια;
    Σε πολλές συνθήκες και με διάφορα μηχανάκια !! Στα φανάρια τα scooter και κάτι παπάκια της κακιάς ώρας, σε κάτι ευθείες κάτι πορτοκαλί χορνετάκια (νομίζω ότι ειναι χορνετάκια δηλαδή), σήμερα την πάτησα με ένα Tracer και ένα MT. Ελπίζω να ήταν πάνω απο 700 και να μην το κατάλαβα - Ήταν ευκαιρία να μάθω και το Vegas και το Youtube, έφτιαξα ένα βιντεάκι της πλάκας αλλά επειδή δεν κατάφερα να βάλω blur στις πινακίδες αν υπάρχει θέμα πείτε μου να το σβήσω.

    Του έκανα πολύ ήρεμο στρώσιμο, αλλά και τώρα το προσέχω δεν το λιώνω, μάλλον οι άλλοι πάνε γρήγορα ή έχω γεράσει

  9. #939
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nik69
    Εγγραφή
    26/12/2014
    Μηνύματα
    589
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lumiel Προβολή μηνύματος
    Σε πολλές συνθήκες και με διάφορα μηχανάκια !! Στα φανάρια τα scooter και κάτι παπάκια της κακιάς ώρας, σε κάτι ευθείες κάτι πορτοκαλί χορνετάκια (νομίζω ότι ειναι χορνετάκια δηλαδή), σήμερα την πάτησα με ένα Tracer και ένα MT. Ελπίζω να ήταν πάνω απο 700 και να μην το κατάλαβα - Ήταν ευκαιρία να μάθω και το Vegas και το Youtube, έφτιαξα ένα βιντεάκι της πλάκας αλλά επειδή δεν κατάφερα να βάλω blur στις πινακίδες αν υπάρχει θέμα πείτε μου να το σβήσω.

    Του έκανα πολύ ήρεμο στρώσιμο, αλλά και τώρα το προσέχω δεν το λιώνω, μάλλον οι άλλοι πάνε γρήγορα ή έχω γεράσει
    καλά δεν κατάλαβες ότι το ΜΤ ήταν το ΜΤ10-SP? ( το ακριβό με τις ηλεκτρονικές αναρτήσεις)

  10. #940
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Η σαγιονάρα είναι must και αυτό το καλοκαίρι βλέπω.

  11. #941
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nik69 Προβολή μηνύματος
    καλά δεν κατάλαβες ότι το ΜΤ ήταν το ΜΤ10-SP? ( το ακριβό με τις ηλεκτρονικές αναρτήσεις)
    Α οκ cool! Γιαυτό το κοίταγα περίεργα. Νόμιζα ότι ήταν 07-09 με διάφορα aftermarket. Ελπίζω και το Tracer εεεε?

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Live2ride Προβολή μηνύματος
    Η σαγιονάρα είναι must και αυτό το καλοκαίρι βλέπω.
    χαχαχα κλαίω! έχω δει άπειρους φέτος, τουλάχιστον φοράνε κράνος

  12. #942
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lumiel Προβολή μηνύματος
    Σε πολλές συνθήκες και με διάφορα μηχανάκια !! Στα φανάρια τα scooter και κάτι παπάκια της κακιάς ώρας, σε κάτι ευθείες κάτι πορτοκαλί χορνετάκια (νομίζω ότι ειναι χορνετάκια δηλαδή), σήμερα την πάτησα με ένα Tracer και ένα MT. Ελπίζω να ήταν πάνω απο 700 και να μην το κατάλαβα - Ήταν ευκαιρία να μάθω και το Vegas και το Youtube, έφτιαξα ένα βιντεάκι της πλάκας αλλά επειδή δεν κατάφερα να βάλω blur στις πινακίδες αν υπάρχει θέμα πείτε μου να το σβήσω.
    Nαι, εσύ φταις.
    Life begins at 45°.

  13. #943
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Μια χαρά τραβάει η καμερούλα πάντως!

  14. #944
    Μέλος Το avatar του/της Lumiel
    Εγγραφή
    12/08/2013
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Nαι, εσύ φταις.
    Well, ίσως πρέπει να το πιέζω λίγο παραπάνω. Θα προσπαθήσω να αλλάξω λίγο τον τρόπο οδήγησης σε πιο επιθετικό τις επόμενες μέρες να δω πως αντιδράει!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Live2ride Προβολή μηνύματος
    Μια χαρά τραβάει η καμερούλα πάντως!
    Ναι μια χαρά για τα λεφτά της, thanks για την πρόταση! Παρόλα αυτά μάλλον δεν αξίζει πολύ για την μηχανή για 2 λόγους
    α) Εξωτερικό μικρόφωνο το οποιο σημαίνει οτι απλά κόβεις τον ήχο πάντα - μάλλον φτιάχνεται με mod
    β) FOV. Δυστυχώς αυτό είναι το καλύτερο που μπορεί να τραβήξει, και είναι πολύ μικρό. Θα ήθελα να φαίνεται και η μηχανή στο πλάνο, νομίζω μόνο η GoPro το κάνει.. μπορεί να το πάρω απόφαση και να τα δώσω και να κρατήσω αυτήν για 2η. Αλλά ας τα πούμε στο άλλο τοπικ καλύτερα (όταν ανεβάσω κανα πιο καλό βίντεο).

  15. #945
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.130
    Καλά, μη σε πάρω στον λαιμό μου. Οδήγα όπως νιώθεις άνετα. Αλλά το μηχανάκι σίγουρα δεν είναι για να το παίρνουν σκούτερ και βεστρόμ σε εκκινήσεις (εφόσον το προσπαθείς). Ειδικά από φανάρι, πρέπει να έχεις σχεδόν οτιδήποτε κινείται.

    Με ΜΤ-10 δεν έχω ανοίξει ποτέ, οπότε δεν ξέρω τι κάνει. Αλλά το 07 στα φανάρια κάνει αυτά: https://www.youtube.com/watch?v=9wR7BwJVvbo

    Life begins at 45°.

Παρόμοια θέματα

  1. Yamaha mt-03
    από Projector στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 55
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2006, 22:07
  2. yamaha mt-03 ή kawasaki er-6n
    από skynet στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/07/2006, 13:58
  3. yamaha mt-3
    από focustud στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2006, 17:18
  4. Yamaha Mt - 02
    από el_hymador στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2006, 00:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF