Σελίδα 42 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 3237383940414243444546475292142542 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 616 έως 630 από 9987

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #616
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Το χαρτί φωτοτυπίας, δηλαδή όλα τα εκτυπώσιμα χαρτιά.
    Αυτό είναι για να καταπολεμήσουν τα σκονάκια. Αμ πως.

  2. #617
    16χρονοι πετούσαν οξύ στο πρόσωπο μοτοσικλετιστών για να τους κλέψουν τα οχήματα, δύο κλοπές έξι θύματα. Έχουμε τρελαθεί τελείως;;;

    http://www.visordown.com/motorcycle-...n-acid-attacks

  3. #618
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.241
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    16χρονοι πετούσαν οξύ στο πρόσωπο μοτοσικλετιστών για να τους κλέψουν τα οχήματα, δύο κλοπές έξι θύματα. Έχουμε τρελαθεί τελείως;;;

    http://www.visordown.com/motorcycle-...n-acid-attacks
    Οι επιθέσεις με οξύ είναι η νέα μόδα στην Αγγλία, μάλλον είδαν τι ωραία που δουλεύουν στο Πακιστάν και είπαν να τους μιμηθούν. Το βασικό νομίζω είναι ότι η κατηγορία, άρα και οι αντίστοιχες ποινές είναι μικρότερες από π.χ. επίθεση με μαχαίρι οπότε αν είσαι και ανήλικος βγαίνεις στο άψε-σβήσε για να συνεχίσεις.

  4. #619
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    16χρονοι πετούσαν οξύ στο πρόσωπο μοτοσικλετιστών για να τους κλέψουν τα οχήματα, δύο κλοπές έξι θύματα. Έχουμε τρελαθεί τελείως;;;
    Αφου θέλουμε να τα νταντεύουμε...
    Κι αυτά το κατάλαβαν.




    Ευτυχώς έχουν αγριέψει λιγάκι οι ίδιοι οι μοτοσυκλετιστές, κι έτσι κάααατι ίιιιισως να γίνει.... Σε 100 χρόνια. Ποιά η βιασύνη, θα μου πείς...
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

  5. #620
    Είδα ένα βίντεο (πιο σωστά είδα ότι υπάρχει ένα βίντεο) στο οποίο ο ιδιοκτήτης σκούτερ κυνηγάει με σφυρί κλέφτες. Έχουμε ξεφύγει. Άσχημα.

  6. #621
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Μάλλον είδες λάθος, αν μιλάμε για το ίδιο βίντεο. Ο ιδιοκτήτης ΑΝΤΙΣΤΑΘΗΚΕ σε 4 τσογλάνια (επέβαιναν 2 σκούτερ) που του επιτέθηκαν με μαχαίρι και φορητό τροχό μπαταρίας. Όταν είδαν οτι δεν έκανε πίσω, ανέβηκαν στα σκούτερ και τον πούλο.

    Υπάρχει κάποιος εδώ μέσα που να πιστεύει οτι είχε "ξεφύγει" ο ιδιοκτήτης;;;;
    Θα του τα χώσουμε γιατί έκανε το αυτονόητο;



    Α, ναι, παρεμπιτόντως, πρίν εμφανιστεί ο ιδιοκτήτης με τοο σφυρί, όλη η γειτωνιά τους είχε δει (και τους είχε ακούσει) τους τσογλαναράδες καθώς προσπαθούσαν να κλέψουν την μηχανή, αλλά κανείς δεν κοτούσε να κάνει τίποτα. Η μπορεί να το είχαν δει "πολιτικά ορθώς" το πράγμα - μόδα πού 'ναι - και να μην θέλαν να προκαλέσουν κανα ψυχικό τραύμα στα φτωχά παιδάκια.
    Τελευταία τροποποίηση από Δεινόσαυρος; 18/07/2017 στις 13:14.
    Θάρθουνε στιγμές δάκρυα γεμάτες
    Μόνος σου θα κλαίς,
    κλείσανε θα λες τις ζωής μου οι στράτες...

  7. #622
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.472

    Φίλτρο νερού

    Ότι λεει ο τιτλος


    Ψαχνω κατι που να βιδωνει απευθειας πανω στη βρυση,
    οχι κατω απο παγκους ή μεγαλες συσκευες.
    Κυριως λόγος που ρωταω δεν ειναι οτι δεν βρηκα κατι στο google,
    αλλα θέλω γνωμες για μοντέλα όσον αφορά την ευκολη ευρεση
    ανταλλακτικών φιλτρων.
    Μην πάρω κάτι και μόλις χρειαστώ φίλτρο,να πρεπει να το παραγγείλω απο
    την Αμερική/Ιταλια κ.λ.π.


    thanx

  8. #623
    Σαύρα όπως έγραψα, δεν είδα το βίντεο. Προφανώς και το ότι υπερασπίζεται την περιουσία του θεμιτό, το ότι έχουν φτάσει να γίνουν Φαρ Ουέστ είναι τραγικό. Και όπως συμβαίνει συνήθως με όλα τα κακά, "σύντομα κοντά σας".

  9. #624
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    537
    Portishead εγώ έχω ένα της Alarco που μου είχαν δώσει δωρεάν, ενώ έκανε και καλά κάπου 2.000 ευρώ και αλλάζω 2 φορές το χρόνο το φίλτρο (από 50-60 ευρώ τη φορά). Δεν ξέρω αν εννοείς κάτι τέτοιο, παίζουν κι άλλα με το ίδιο σύστημα.

  10. #625
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.775
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Σαύρα όπως.....


    Sent from me using a computer.

  11. #626
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Amy, το θέμα είναι πώς φτάσαν τα πράγματα σε κατάσταση Φαρ Ουεστ.

    Όταν η επίσημη δήλωση των αστυνομικών αρχών (χωρίς ίχνος ντροπής) είναι...
    «Όχι, το γεγονός οτι γνωρίζουν οι κλέφτες πως επ' ουδενι δεν πρόκειται να τους κυνηγήσουμε δεν επιρεάζει καθόλου την δραστηριότητά τους», ενώ παράλληλα ο μπάτσος στον δρόμο τραβάει τα μαλλιά του απο την απελπησία του, τι μας λέει;

    Δεν είναι μόνο η υπερβολική αγριότητα που οδηγεί στο Φαρ Ούεστ. Κι η υπερβολική μαλθακότητα μια χαρά την ίδια δουλειά κάνει. Η παρούσα κατάσταση (προσεχώς κοντά σας, όπως είπες) οφείλεται αποκλειστικά στην πολιτική ορθότητα.

  12. #627
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.109
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    Amy, το θέμα είναι πώς φτάσαν τα πράγματα σε κατάσταση Φαρ Ουεστ.

    Όταν η επίσημη δήλωση των αστυνομικών αρχών (χωρίς ίχνος ντροπής) είναι...
    «Όχι, το γεγονός οτι γνωρίζουν οι κλέφτες πως επ' ουδενι δεν πρόκειται να τους κυνηγήσουμε δεν επιρεάζει καθόλου την δραστηριότητά τους», ενώ παράλληλα ο μπάτσος στον δρόμο τραβάει τα μαλλιά του απο την απελπησία του, τι μας λέει;

    Δεν είναι μόνο η υπερβολική αγριότητα που οδηγεί στο Φαρ Ούεστ. Κι η υπερβολική μαλθακότητα μια χαρά την ίδια δουλειά κάνει. Η παρούσα κατάσταση (προσεχώς κοντά σας, όπως είπες) οφείλεται αποκλειστικά στην πολιτική ορθότητα.
    Αγόρι είναι, δεν ξέρω τι έχεις καταλάβει ,μην βλέπεις που τον λέμε μοδίστρα...

  13. #628
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Δεινόσαυρος Προβολή μηνύματος
    Η παρούσα κατάσταση (προσεχώς κοντά σας, όπως είπες) οφείλεται αποκλειστικά στην πολιτική ορθότητα.
    Τι εννοείς "πολιτική ορθότητα" στο θέμα κλοπής; "Παρακαλώ κύριε κλέΠτη, περάστε, να σας τρατάρω ένα περγαμόντο όσο μου κόβετε την άλυσο ασφαλείας και λάβετε και το κλειδί δια να μην μου ζημιώσετε το μάνδαλο του τιμονιού" ας πούμε;

    Το ότι οι κλέφτες είναι τα ξερά που ποτίστηκαν μετά των χλωρών σε ότι αφορά τις ευνοϊκές ρυθμίσεις για αποσυμφόρηση των σωφρωνιστικών ιδρυμάτων (στην χώρα μας, δεν ξέρω τι ακριβώς ισχύει εις τας Λόνδρας) είναι ένα γεγονός, το ότι πιθανότατα η αστυνομία δεν έχει διάθεση να ματαιοπονεί για να μαζέψει αυτούς που θα είναι πάλι ελεύθεροι σε μιά-δυό μέρες είναι γεγονός, αλλά το ότι έχουμε αποδεχτεί την κλοπή σαν "φυσικό γεγονός" δεν είναι -ακόμα- πραγματικότητα.

  14. #629
    Περασμένα ξεχασμένα... Το avatar του/της Δεινόσαυρος
    Εγγραφή
    24/02/2015
    Μηνύματα
    761
    Η αστυνομία δεν είναι ιδιαίτερα φυγόπονη, ακόμα κι αν ματαιοπονεί - το θέμα είναι οτι έχει ρητές εντολές, εκ των άνωθεν, να ΜΗΝ κυνηγάει κλέφτες. Για να μήν πάθουν τίποτα, τα μπουμπούκια, καταλαβαίνεις... (Τα μπουμπούκια οι κλέφτες, όχι η αστυνομία, διευκρινίζω)

    Αυτό είναι η πολιτική ορθότητα, τόσο δυσνόητο είναι;;;

  15. #630
    Ε όχι, δεν είναι πολιτική ορθότητα αυτό.



    από την γουήκη πήντια


    Πολιτική ορθότητα είναι η χρήση λέξεων ή συμπεριφορών που δεν θεωρούνται προσβλητικές για καμία ομάδα ανθρώπων. Σε γενική εκτίμηση θεωρείται σημαντικό να έχουν όλοι ίση, δίκαιη και αξιοπρεπή μεταχείριση. Ορισμένες λέξεις ή εκφράσεις έχουν χρησιμοποιηθεί για πολλά χρόνια με τρόπους που ενδέχεται να ήταν προσβλητικοί για κάποια άτομα. Κάποιες από αυτές έχουν πια αντικατασταθεί με άλλες που δεν είναι προσβλητικές. Τέτοιες λέξεις / εκφράσεις ονομάζονται πολιτικά ορθές.

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF