Σελίδα 9 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 292

Θέμα: Τραυματισμός του Rossi σε motocross... κάταγμα κνήμης / περόνης...

  1. #121
    Το θέμα με το ποιό πλαίσιο έπρεπε να διαλέξουνε τελικά...και στο ενδιάμεσο τους έκανε παπάδες ο Ζαρκό με το Tech3 το ξεχνάμε...ποιανού ζόρι ήτανε, του Μάβερικ "που δεν ξέρει τι είναι Μ1" ή του Ρόσσι....? Ο Μάβερικ είχε 3 νίκες...ο μόνος αναβάτης και τώρα είναι 3ος. Αυτό πρέπει να είναι κατόρθωμα. Και στην Γαλλία έγινε αυτό που πλέον δείχνει πως ο Ρόσσι δεν μπορεί. Δεν του βγαίνουνε...τα κόλπα και του φταίει το σετάπ. Όταν δεν σου βγαίνουνε τα κόλπα, πάει. Όταν τα έκανε και του βγαίνανε, ήτανε και πιο μικρός...ήτανε καλά. Όμως άλλαξαν τα δεδομένα και πρέπει να προσαρμοστεί και μάλιστα πρέπει να το καταλάβει. Δεν θα του βγαίνουνε πάντα. Τέλος. Δες του Μαρκέζ στον Ντόβι να καταλάβεις τι είχε και πλέον δεν έχει ο Ρόσσι. Επίσης, το ότι 2 φορές σε μια χρονιά τραυματίστηκε παρά την εμπειρία του....το ξεχνάμε ή είναι αδικαιολόγητος και περασμένα μεγαλεία διηγόνταστα να κλαίς?

    Και κάτι άλλο. Εγώ υποστηρίζω Yamaha. Εντάξει? Δεν ξέρω οι περισσότεροί σας τι υποστηρίζετε...για να μιλάμε με τα πόδια στη γή κι όχι όπου μας βολεύει κι όπου φυσάει ο άνεμος. Εγώ έχω συμφέρον να παει καλά ο Ρόσσι...κι όχι εσείς. Ώστε να κερδίζει αυτό που υποστηρίζω εγώ, δηλαδή τη Yamaha. Και στα πέτρινα χρόνια και με Ρόσσι και μετά τον Ρόσσι.
    Τελευταία τροποποίηση από H.A.Balafoutre; 05/09/2017 στις 11:11.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  2. #122
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.172
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από H.A.Balafoutre Προβολή μηνύματος
    Το θέμα με το ποιό πλαίσιο έπρεπε να διαλέξουνε τελικά...και στο ενδιάμεσο τους έκανε παπάδες ο Ζαρκό με το Tech3 το ξεχνάμε...ποιανού ζόρι ήτανε, του Μάβερικ "που δεν ξέρει τι είναι Μ1" ή του Ρόσσι....? Ο Μάβερικ είχε 3 νίκες...ο μόνος αναβάτης και τώρα είναι 3ος. Αυτό πρέπει να είναι κατόρθωμα. Και στην Γαλλία έγινε αυτό που πλέον δείχνει πως ο Ρόσσι δεν μπορεί. Δεν του βγαίνουνε...τα κόλπα και του φταίει το σετάπ. Όταν δεν σου βγαίνουνε τα κόλπα, πάει. Όταν τα έκανε και του βγαίνανε, ήτανε και πιο μικρός...ήτανε καλά. Όμως άλλαξαν τα δεδομένα και πρέπει να προσαρμοστεί και μάλιστα πρέπει να το καταλάβει. Δεν θα του βγαίνουνε πάντα. Τέλος. Δες του Μαρκέζ στον Ντόβι να καταλάβεις τι είχε και πλέον δεν έχει ο Ρόσσι. Επίσης, το ότι 2 φορές σε μια χρονιά τραυματίστηκε παρά την εμπειρία του....το ξεχνάμε ή είναι αδικαιολόγητος και περασμένα μεγαλεία διηγόνταστα να κλαίς?

    Και κάτι άλλο. Εγώ υποστηρίζω Yamaha. Εντάξει? Δεν ξέρω οι περισσότεροί σας τι υποστηρίζετε...για να μιλάμε με τα πόδια στη γή κι όχι όπου μας βολεύει κι όπου φυσάει ο άνεμος. Εγώ έχω συμφέρον να παει καλά ο Ρόσσι...κι όχι εσείς. Ώστε να κερδίζει αυτό που υποστηρίζω εγώ, δηλαδή τη Yamaha.
    Δηλαδή επειδή ο Rossi θέλει διαφορετικό μηχανάκι απο τον Viniales, λες οτι ο Rossi ρίχνει πίσω την Yamaha και είχε 2 ατυχήματα οχι επειδή δεν ηταν ατυχος, αλλά επειδή γέρασε πια.
    To οτι η Yamaha απο πέρσι έχει προβλημα και καταφερε να το λύσει μερικως μόλις πριν μερικές εβδομάδες το κάνεις γαργάρα όμως.
    Ο Vinales ειναι πολύ καλός και θα φανεί στo μέλλον, τώρα όμως είναι ακόμα στην φάση ΄έπεσα χωρίς να ξέρω γιατί' μερικές φορές και θα πρέπει να το φτιάξει αυτό. Επίσης θα πρέπει να μαθει να το στήνει μόνος του το Μ1 τώρα που θα λείπει για λίγο ο Rossi.

    Πραγματικά αναρωτιέμαι όμως απο πού βγάζεις αυτα τα συμπεράσματα. Εγω και πιστεύω κι ο υπόλοιπος κόσμος αλλα βλέπω και διαβάζω.
    πχ οτι ο Vinales στο Brno δεν ηξερε που παν τα τεσερα με το νέο πλαίσιο, έτσι πήρε έτοιμο το setup του Ross κι ανεβηκε βάθρο.
    http://www.bikesportnews.com/news/ne...ales-to-podium

    Σε βλέπω πολύ φανατισμένο με την Yamaha, αφού εφτασες στο σημείο να γράφεις τετοια κουφα!
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  3. #123
    Αργούτσικο Μέλος Το avatar του/της chillipf
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    373
    Ψυχραιμία λέμε..

    μη φανατιζόμεθα
    PFC

  4. #124
    Επισης αν θες λιγο να μας διευκρινισεις
    τι εννοεις με την λεξη "κολπα"
    για να προχωρησει και η συζητηση
    Τι ηταν αυτα που του εβγαιναν παλια
    και τωρα οχι;

  5. #125
    Που χωνότανε και του έβγαιναν...τώρα δεν του βγαίνουνε. Απλά. Δεν φανατίζομαι, καθιστώ σαφές τι υποστηρίζω εγώ γισ ξέρουμε τι αφαιτηρία έχει ο καθένας σε αυτά που γράφει. Άλλωστε το αν είμαι φανατισμένος ή όχι είναι ευθέως ανάλογο με τις λέξεις που επιλέγω να χρησιμοποιώ στις διατυπώσεις μου. Λέξεις τύπου "γαργάρα" και τα ρέστα....με αφήνουνε αδιάφορο.
    Τελευταία τροποποίηση από H.A.Balafoutre; 05/09/2017 στις 11:49.

  6. #126
    Δικιο εχεις τοτε
    Αφου δεν του βγηκαν 2-3 μπλοκ πας
    ας τα παρατησει καλυτερα

  7. #127
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    του vinales του αρεσει το περσινο πλαισιο...και τον βολευει φυσικα...
    το νεο πλαισιο βολευει τον rossi...
    το θεμα ειναι οτι ΕΠΕΒΑΛΑΝ στον vinales να τρεχει με το καινουργιο πλαισιο που αρεσει στο rossi και οχι μονο αυτο...αλλα του απαγορεψαν και να μιλαει στον τυπο για το θεμα αυτο...

    η πιο μεγαλη πλακα ειναι ομως οτι ακομα και ετσι ο vinales ειναι μπροστα απο τον rossi...

  8. #128
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.727
    Το οτι η Yamaha οπως περισυ (ετσι κ φετος ) μετα το πρωτο μισο πασχιζε να βελτιωσει το Μ1 το εχετε ξεχασει?
    Μηπως λεω εγω οι υπολοιπες ομαδες βρηκανε το set up τους μεσα στην χρονια (οπως κ περισυ) κ γι αυτο ο MV μετα τους πρωτους αγωνες δεν ηταν τοσο ανταγωνιστικος? (οπως κ ο Ροσι).
    Το θεμα με το πλαισιο ειναι καθαρα ''θεμα'' για να υπαρχει η κλασικη κοντρα μεταξυ των 2 teamate στη Yamaha...
    Εμφανεστατα υπαρχει θεμα στη Yamaha κ γι αυτο οι πολλες δοκιμες κ στα πλαισια κ στα ηλεkτρονικα κλπ κλπ.
    Το οτι ο Ροσι μπορει να κραταει πισω την Yamaha (Balafoutre) δεν ισχυει (θεωρω κατι αλλο ηθελες να πεις)...
    Ride(s) the wind of change...

  9. #129
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.809
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	11380806_1685238468373384_2138102523_n.jpg 
Προβολές:	144 
Μέγεθος:	77,2 KB 
ID:	388105

    βρε νταλκα που τραβανε με τον γιατρο ..... ρε δεν φευγει τι θελετε ??? θα κατσει μεχρι τα 60 (εγκεφαλικο καποιοι)

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	CWsYsQUWcAA2prz.jpg 
Προβολές:	143 
Μέγεθος:	31,4 KB 
ID:	388106

    o teos


    SHOOTER045
    Τελευταία τροποποίηση από GIOTIS750; 05/09/2017 στις 17:13.

  10. #130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    ...αλλα του απαγορεψαν και να μιλαει στον τυπο για το θεμα αυτο...
    Αρα εσυ εχεις καποια εσωτερικη πληροφορηση
    απο την ομαδα ή σου το ειπε ο Μαβερικ στον καφε προχθες ή το υποθετεις απλα

  11. #131
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από FotisFz1 Προβολή μηνύματος
    Αρα εσυ εχεις καποια εσωτερικη πληροφορηση
    απο την ομαδα ή σου το ειπε ο Μαβερικ στον καφε προχθες ή το υποθετεις απλα

    εχουν γραφτει απο τον ξενο τυπο...
    ψαξτε, διαβαστε και κρινετε....

  12. #132
    Banned
    Εγγραφή
    10/02/2013
    Μηνύματα
    9.317
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από FotisFz1 Προβολή μηνύματος
    Αρα εσυ εχεις καποια εσωτερικη πληροφορηση
    απο την ομαδα ή σου το ειπε ο Μαβερικ στον καφε προχθες ή το υποθετεις απλα
    Θα σου πω εγώ τι έγινε.
    Τρωγανε παρέα
    Και απλα του Σταύρου δεν του έφτασε
    Και έβαλε χέρι στο πιάτο του Βιν.
    Και ο Βιν ξέσπασε
    < δεν μιλάω ,δεν μιλάω όπως για τη. Γιαμάχα και το καινούργιο πλαίσιο...>

    Σταύρο

  13. #133
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Live2ride
    Εγγραφή
    03/06/2017
    Μηνύματα
    220
    Δηλαδή ρε παιδιά περιμένετε από τον Μάβερικ που πέφτει και δεν ξέρει από τι πέφτει, που αντιγράφει τις ρυθμίσεις του Γιατρού για να πάει καλά, που έλεγε ότι έπρεπε να βελτιώσουν τα ηλεκτρονικά αντί να δοκιμάζουν πλαίσια και διαψεύστηκε κατηγορηματικά γιατί με το πρωτότυπο του 2018 με νέο πλαίσιο είδε πάλι βάθρο, να εξελίξει περαιτέρω την Μ1 και να ακούσουν αυτόν παρά τον Γιατρό?
    Εδώ στα μέσα της σεζόν έριξε λευκή πετσέτα και δήλωσε ότι δεν μπορεί να καταλάβει τι φταίει και δεν πάει το Μ1! με αυτόν τον οδηγό περιμένετε να πάρει πρωταθλήματα η Yamaha μετά Ρόσι εποχή? Γελάνε και οι σαμπρέλες!

  14. #134
    Αργούτσικο Μέλος Το avatar του/της chillipf
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    373
    Πάντως όπως λέει και ο ίδιος (έλεγε δηλαδή πρίν στουκάρει), όσο είναι ανταγωνιστικός, θα συνεχίζει.
    Τώρα ότι και να λέμε εμείς, νάχαμε να λέγαμε.
    Αυτός ξέρει καλύτερα αν μπορεί ή όχι.

    Πάντως η όλη κουβέντα είναι ντεζαβού, τα ίδια λέγαμε και όταν το είχε ξανασπάσει..
    PFC

  15. #135
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Ζεύκας
    Εγγραφή
    15/10/2005
    Μηνύματα
    7.135
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από devil's animal Προβολή μηνύματος
    εχουν γραφτει απο τον ξενο τυπο...
    ψαξτε, διαβαστε και κρινετε....

    επειδή διαβάζω ξένο τύπο και πρώτη φορά από σένα πέφτω σε αυτή την είδηση, έχεις την καλοσύνη να μας στείλεις το λινκ που το διάβασες;

Σελίδα 9 από 20 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112131419 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 03/12/2006, 07:51
  2. το Zx636 του 2006 σε μαυρο
    από idi στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2006, 15:47
  3. Κρυφες δοκιμες του Rossi με το νεο Yamaha του 2006.....
    από gmakris στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2005, 10:40
  4. Βιντεο με την προσπεραση του Rossi (Real Player)
    από anco στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2005, 07:02
  5. Ανεβασμα Του Κοφτη Σε Cbr954
    από VFR781 στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 14/10/2004, 10:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF