Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: Γιαμαχάδικο

  1. #1
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498

    Γιαμαχάδικο

    Θα ήθελα παρακαλώ τις προτάσεις σας στην επιλογή συνεργείου στο νομό Αττικής που να έχει τεχνογνωσία για μοτοσυκλέτες Yamaha. Μέσα στους επόμενους μήνες θα χρειαστεί να κάνω το service των 30.000 km, οπότε είμαι στην αναζήτηση καλού και έμπιστου μηχανικού.

    Μέχρι στιγμής όλα τα service (1.000/5.000/10.000/15.0000/20.000/25.000 km) έχουν γίνει στο συνεργείο της αντιπροσωπείας, κοινώς το Yamaha MT-07 μου έχει δει άλλο μηχανικό μόνο για την αντικατάσταση των ελαστικών που δεν αναλαμβάνει η αντιπροσωπεία.

    Με εξυπηρετεί περισσότερο στα βόρεια και στα νότια προάστια, διότι εκεί κινούμαι λόγω κατοικίας και εργασίας, αλλά αν προταθεί κάποιος πραγματικά καλός μηχανικός που να μπορώ να εμπιστεύομαι, δεν αποκλείω να λοξοδρομώ ανά 5.000 km για το τακτικό service. Χωρίς να έχω κάποια σύσταση, σκέφτομαι και το εξουσιοδοτημένο συνεργεία της Yamaha στην Άνω Γλυφάδα, διότι είναι σχετικά κοντά στην εργασία μου.

    Δεν είμαι σίγουρος αν είναι απαραίτητο να πηγαίνω σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο, οπότε κι εδώ θα ήθελα τις προτάσεις σας. Για παράδειγμα φίλος μου πηγαίνει τακτικά το Tracer 900 σε πρώην εξουσιοδοτημένο συνεργείο KTM (Moto Race) και δηλώνει ευχαριστημένος.

    Αντιλαμβάνομαι ότι το παρόν νήμα ίσως δώσει σε μερικούς την ευκαιρία για διαφήμιση, αλλά ελπίζω μέσα από την ανταλλαγή απόψεων και εμπειριών, να βγει κάποιο συμπέρασμα για σωστό επαγγελματία. Ούτως ή άλλως δε βιάζομαι, αφού έχω ακόμα δρόμο μέχρι το επόμενο τακτικό service.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/03/2019
    Μηνύματα
    82
    Tsokos racing. Εξουσιοδοτημενο yamaha στη Νεα Ιωνια και πολυ ωραιο ,καθαρο συνεργειο .

    Πολλα χρόνια στο αντικειμενο.Btw βλεπω μοτοσυκλετες απο ολους τους κατασκετυαστες.

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gior-gos
    Εγγραφή
    22/02/2014
    Μηνύματα
    1.235
    Δεν ξέρω για γιαμαχαδικο αλλά πήγαινα στο moto race την περίοδο 2003-2008 (όταν ήταν ακόμα εξουσιοδοτημενο κτμ) και μέχρι στιγμής θεωρώ πως ήταν το καλύτερο απ τα συνεργεία στα οποία έχω υπάρξει πελάτης (κι έχω αλλάξει αρκετά συνεργεία). Αν ήξερα ότι αναλαμβάνει μηχανές εκτός κτμ σ αυτόν θα τις πήγαινα. Τώρα βέβαια με το 1150 έχω βολευτεί αλλού.

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/12/2008
    Μηνύματα
    1.008
    Yamaha καλος είναι ο καραμανωλης στον Πειραιά (αλμυρουτσικες τιμές, σωστή δουλειά όμως)
    Το fazerhellasclub πάει σ αυτόν.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.530
    και γιατι δεν ξαναπας στην αντιπροσωπεια;

  6. #6
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Στην επίσημη αντιπροσωπεία της Καλλιρρόης, οι μηχανικοί είναι καλοί και καλά παιδιά.

    Moto race πήγαινα κι εγώ τα ΚΤΜ μου, και ισχύει το ίδιο, αλλά για Yamaha θα προτιμούσα Yamaha.

    Φυσικά προτιμούμε τον έμπιστο μηχανικό αντί του εξουσιοδοτημένου, αλλά αν κάποιος διαθέτει και τα 2, ακόμα καλύτερα.

  7. #7
    Δελαμανης στην χαμοστερνας
    και καλος μαστορας και καλος ανθρωπος

  8. #8
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.283
    Γκουζιβελακης στην Καβάλας...μακρυα αλλά γαμω τα άτομα και καλός μάστορας..

    Ένα φεγγάρι πήγαινα το r6 σε αυτόν και στο Γιαβακια....τα τοπ 2 για YAMAHA...

    Τα λέω εγώ που προσπαθώ με τους μάστορες να μην έχω πολλά πολλά...
    Throttle that mysterious friend of ours

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    02/12/2017
    Μηνύματα
    51
    Όλα τα Yamaha που είχα τα πήγαινα στην Yamaha γλυφάδας που αναφέρεις από πάνω... πολύ καλός μάστορας και άνθρωπος ο Αλέξανδρος εγώ τον εμπιστεύομαι και εκεί θα πάω και τα μελλοντικά... όποτε από μένα σου προτείνω να περασεις μια βόλτα να τον γνωρίσεις

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Parking
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Γκουζιβελακης στην Καβάλας...μακρυα αλλά γαμω τα άτομα και καλός μάστορας..

    Ένα φεγγάρι πήγαινα το r6 σε αυτόν και στο Γιαβακια....τα τοπ 2 για YAMAHA...

    Τα λέω εγώ που προσπαθώ με τους μάστορες να μην έχω πολλά πολλά...
    καλός μάστορα είναι....

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Red Rider
    Εγγραφή
    13/12/2007
    Μηνύματα
    963
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από typhoon Προβολή μηνύματος
    Yamaha καλος είναι ο καραμανωλης στον Πειραιά (αλμυρουτσικες τιμές, σωστή δουλειά όμως)
    Το fazerhellasclub πάει σ αυτόν.
    Μια δεκαετία πελάτης.
    Τίμιος,ξεκαθαρος και τυπικοτατος.
    Έχει εντοπίσει πράγματα σε μηχανάκια που δεν θα τα έβλεπε γήινο μάτι.
    Ήξερα πως πήγαινα το μηχανάκι για service και δεν θα με απασχολούσε τίποτα.
    Για τις τιμές ίσως να είναι ελαφρώς πάνω από το μέσο όρο,αλλά με έχει εξυπηρετήσει σε διαφορα μικρά πράγματα άνευ κόστους..
    The only easy day was yesterday.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF