Σελίδα 8 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 341

Θέμα: Suzuki GSX250R

  1. #106
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/07/2018
    Μηνύματα
    913
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lord84 Προβολή μηνύματος
    Στην τοσο τσαμπα τιμη μενουν πολλα Ρεστα που αξιζει να επενδυσεις στο μηχανακι.
    Με το καλημερα λάστιχα φυσικα καθοτι τα ναυλον irc ειναι dot16

    1: Βρηκα Pirelli Angel στα 160€ περασμενα στις μαμα διαστασεις.

    2: Κάνεις 1000χλμ στρωσιματος και καπακια αλλαζεις πισω γραναζι σε 39αρι να μακρυνει (για μπροστα κραταω ακομα επιφυλαξη και θα επανερθω).

    3: Ένα ελευθερο φίλτρο Dna Bmc η παρομοιο

    4: Βάζεις και ενα τελικό απλο φτηνο

    Με λιγότερο απο 500€ μαζι με τα λάστιχα έχεις τελειώσει *!

    Όχι τρελα πραγματα , απλά , αξιόπιστα για ανάσα και να μακρυνει επειδη ειναι κοντο οσο δεν παει.

    Τυπος απο Νεα Ζηλανδια με σκετο τελικο και 39γραναζι πισω ανεβαζε ανετα μετα τα 140 και εως τα 164 τελικης.
    Με πατημα το σχολιο και χωρις να αναφερομαι σε σενα...γιατι παντα οταν γινεται κουβεντα για τοσο λιγα κυβικα παντα κυνηγαμε τελικη?
    Μονο αυτο δεν υπαρχει σε λιγα κυβικα.....πιστευω αλλο πρεσβευουν..και οχι τελικη

  2. #107
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2020
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DRAKONET Προβολή μηνύματος
    Με πατημα το σχολιο και χωρις να αναφερομαι σε σενα...γιατι παντα οταν γινεται κουβεντα για τοσο λιγα κυβικα παντα κυνηγαμε τελικη?
    Μονο αυτο δεν υπαρχει σε λιγα κυβικα.....πιστευω αλλο πρεσβευουν..και οχι τελικη
    Μα φυσικα για να εχει μια αξιοπρεπη και Ασφαλή σταθερή ταχυτητα σε ανοικτο δρομο βολτας η καποιου ταξιδιού της ταξης των 120-140km .

    Αν θες ταχυτητα δεν παιρνεις αυτο το 2μισαρακι .

    Οποιος το οδηγησει καταλαβαινει οτι το γραναζωμα θελει αμεσα αλλαγη .

  3. #108
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    623
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lord84 Προβολή μηνύματος

    1: Βρηκα Pirelli Angel στα 160€ περασμενα στις μαμα διαστασεις.

    .
    Καλησπέρα φίλε μου. Μπορείς να μου πεις που τα βρήκες σε 110/80r17, γιατί όσο έψαξα δεν βρηκα;

    Επίσης αν αλλάξει η διάσταση σε 120/70r17 που υπάρχουν τα πάντα είναι πολύ κακό;

    Σκέφτομαι κι εγώ για αλλαγή μετά από 13 χρόνια με σκουτερ αλλά επειδή λόγω 15ρηδων τροχών τόσα χρόνια μόνο ένα αξιοπρεπές λάστιχο εχω βρει, δεν θέλω να έχω τα ίδια.

  4. #109
    Μέλος
    Εγγραφή
    15/05/2020
    Μηνύματα
    36
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Νίκος Παππάς Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα φίλε μου. Μπορείς να μου πεις που τα βρήκες σε 110/80r17, γιατί όσο έψαξα δεν βρηκα;

    Επίσης αν αλλάξει η διάσταση σε 120/70r17 που υπάρχουν τα πάντα είναι πολύ κακό;

    Σκέφτομαι κι εγώ για αλλαγή μετά από 13 χρόνια με σκουτερ αλλά επειδή λόγω 15ρηδων τροχών τόσα χρόνια μόνο ένα αξιοπρεπές λάστιχο εχω βρει, δεν θέλω να έχω τα ίδια.
    Καλησπέρα !

    2109854501 Fokas Tyres

    Σημερα μου ειπε εχει και σε Pirelli. + σε Michelin

  5. #110
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2019
    Μηνύματα
    24
    Τη συγκεκριμένη μηχανή πόσο εύκολα θα την αφήνατε βράδυ εκτός γκαράζ;
    Ή γενικά θα την αφήνατε σε εξωτερικό χώρο, για να πάτε να κάνετε τις δουλειές σας π.χ, χωρίς να ανησυχείτε ότι όταν θα γυρίσετε θα λείπει;
    Ρωτάω γιατί είναι ένας από τους παράγοντες που με αποτρέπουν στην αγορά καινούριας μηχανής.

  6. #111
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    623
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lord84 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα !

    2109854501 Fokas Tyres

    Σημερα μου ειπε εχει και σε Pirelli. + σε Michelin
    Σε ευχαριστώ πολύ!

  7. #112
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yellowdeer34 Προβολή μηνύματος
    Άλλες αμφιβολίες που έχω είναι σχετικά με τη θέση οδήγησης, το ποσό σκυφτη και κουραστική μπορεί να είναι...
    Και τα clip ons και τι διαφορές έχουν με τα συμβατικά τιμόνια....
    Στατικα καθησα πανω της, δε μου φανηκε ουτε σουπερ ανετη η σταση αλλα ουτε και σπορ. Εχει κλιπ ον που ειναι πανω απο την τιμονοπλακα μεν αλλα δεν εχουν σχημα Γ οπως σε αλλα μηχανακια της κατηγοριας. Πεφτει λιγο βαρος και στα χερια δηλαδη. Εμενα ενταξει μου φανηκε παντως.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yellowdeer34 Προβολή μηνύματος
    Τη συγκεκριμένη μηχανή πόσο εύκολα θα την αφήνατε βράδυ εκτός γκαράζ;
    Ή γενικά θα την αφήνατε σε εξωτερικό χώρο, για να πάτε να κάνετε τις δουλειές σας π.χ, χωρίς να ανησυχείτε ότι όταν θα γυρίσετε θα λείπει;
    Ρωτάω γιατί είναι ένας από τους παράγοντες που με αποτρέπουν στην αγορά καινούριας μηχανής.
    (Σημειωση: Προφανως απανταω για μενα, κανεις δεν μπορει να σου δωσει αντικειμενικη απαντηση σε αυτο που ρωτας ή εγγυησεις.)

    Προσωπικα σκοπευω να το αφηνω εξω σκεπασμενο, με αλυσιδα και συναγερμο. Το νουμερο ενα ατου ειναι οτι δεν ειναι εμπορικο μοντελο. Δεν πουλησε καθολου, οποτε η λογικη λεει πως δε θα υπαρχει και ζητηση στη μαυρη αγορα (ως συνολο ή για ανταλλακτικα). Καποιας ιδιαιτερης αξιας δεν ειναι. Επισης στο μαυρο του δεν ειναι ιδιαιτερο μπανικο μηχανακι, δε χτυπαει στο ματι δηλαδη απο μακρια. Το μπλε αντιθετα ειναι πολυ εντυπωσιακο, αλλα ετσι κι αλλιως τα μπλε τελος. Πιστευω πως ειναι απο τις πιο safe επιλογες σε καινουριο. Αν σε αγχωνει τοσο ή ζεις σε ζορικη περιοχη υπαρχει παντα και η λυση της ασφαλειας κλοπης. Το ζυγιζεις και αποφασιζεις. Παντως ο,τι κι αν παρεις 100% σιγουρος δε θα νοιωσεις ποτε. Παντα υπαρχει ο φοβος, ακομα και για μηχανακια του χιλιαρικου. Εδω μου ειπε γειτονας οτι ειχε δει γυφτο να τσεκαρει το GN250 μου για να δει αν ειναι κλειδωμενο. Βεβαια μπορει να το περασε για σκραπ και να ηθελε να το παρει για ανακυκλωση.
    Τελευταία τροποποίηση από ptc; 16/05/2020 στις 19:33.

  8. #113
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    549
    Εξαρτάται την περιοχή. Κέντρο Αθήνας το αφήνεις δεμένο με δύο καλές αλυσίδες σε σταθερό σημείο. Ο λόγος που δεν θα κλαπεί είναι όχι γιατί δεν μπορεί να κλαπεί αλλά επειδή δεν είναι αρκετά εμπορικό και ακριβό. Δηλαδή αν είναι ενα παπάκι καινούργιο γιαπωνέζικο δίπλα του ο κλέφτης θα προτιμήσει. ξεκάθαρα το παπί. Το ότι μπορεί να σου ψειρισουν κάνα πλαστικό πάντα παίζει. Να θυμάσαι ότι βάζουμε μηχανή σε γκαράζ όχι μόνο για τον φόβο κλοπής αλλά και για την προστασία. Ειναι κρίμα να παίρνεις κούτα μηχανάκι με ωραία βερνίκια κτλ και να το αφήνεις έξω στο χαλάζι και στους 45 βαθμούς.

    Κατά τα άλλα οποίος μου πει πως μπορώ να κουβάλησω (όχι στην πλάτη) έναν μεγάλο επαγγελματικό χαρτοφύλακα με το gsxr 250 έχω πάει έξω από την suzuki το πρωί και περιμένω να ανοίξει για να το πάρω.

    Συμπαθής κατηγορία μοτοσυκλετών αλλά μη χρηστική. Θα τολμούσα να πω για καφετέριακηδες...

  9. #114
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    549
    Οκ το αδικώ λίγο. Αν ήμουν νέος άπειρος και έβαζα την (ομολογουμένως σούπερ) τιμή πάνω από τις ανάγκες μου θα το έπαιρνα.

  10. #115
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Καλορίζικο και καλοτάξιδο στον PTC.

    Πρόκειται για την απόλυτη VFM επιλογή!

    Περι γραναζώματος,θεωρώ δεδομένο οτι το μηχανάκι με -6 δόντια πίσω θα κρεμάσει τόσο πολύ που θα καίει πολύ παραπάνω για να κρατήσει km.Θα δοκίμαζα -2 πίσω και αυτό με επιφύλαξη.Τα μικρά κυβικά είναι αναγκαστικά κοντά σε γρανάζωμα και δουλεύουν ψηλά για να βγάλουν κάποια αξιοπρεπή ιπποδύναμη.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  11. #116
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/10/2019
    Μηνύματα
    24
    Να 'στε καλά, ευχαριστώ πολύ για τις βοήθειες.

    Να πω την αλήθεια η περιοχή που είμαι δεν είναι πολύ ζόρικη απ' ότι νομίζω και γενικά βλέπω εντελώς ξεκλείδωτα cb500x, mt-07, ducati κλπ αλλά όσο να 'ναι όταν είναι πρώτη σου μηχανή και ιδιαίτερα καινούργια το σκέφτεσαι κάπως παραπάνω. Το ότι δεν είναι εμπορικό το μοντέλο είναι όντως θετικό. Αν τελικά την πάρω συναγερμός θα μπει σίγουρα και θα ψαχτώ και για γκαράζ.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Συμπαθής κατηγορία μοτοσυκλετών αλλά μη χρηστική. Θα τολμούσα να πω για καφετέριακηδες...
    Οκ το αδικώ λίγο. Αν ήμουν νέος άπειρος και έβαζα την (ομολογουμένως σούπερ) τιμή πάνω από τις ανάγκες μου θα το έπαιρνα.
    Ακριβώς ανάμεσα σε αυτές τις δύο φράσεις βρίσκομαι.

  12. #117
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.449
    Ειχα την εντύπωση οτι ειναι πολλα τα τεμαχια αλλα μαλλον συνολικα πρεπει να ειναι καμια 30ρια, λογικα μεχρι τελη ιουνιου θα παει σολντ αουτ

  13. #118
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    549
    Εγώ νομίζω ότι μέσα στην εβδομάδα θα ξεπουλήσει. Έκαναν λίγο μλκια με την προσφορά. Είναι αρκετά μεγάλη. Μάλλον (ε δηλαδή βέβαια) είναι πιεσμένοι να ξεστοκαρουν.

    Λόγω των περίεργων καιρών που ζούμε θα δούμε τέτοια ξεβρακωματα από όλους.

  14. #119
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.728
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mia_zoi_kawa Προβολή μηνύματος
    Κατά τα άλλα οποίος μου πει πως μπορώ να κουβάλησω (όχι στην πλάτη) έναν μεγάλο επαγγελματικό χαρτοφύλακα με το gsxr 250 έχω πάει έξω από την suzuki το πρωί και περιμένω να ανοίξει για να το πάρω.
    Τροπος υπαρχει. Αλλα δεν ξερω αν θα σου αρεσει.

    https://www.motocard.com/en/fitment-...-s0gs27st.aspx

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Untitled.jpg 
Προβολές:	150 
Μέγεθος:	35,7 KB 
ID:	418274

  15. #120
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2011
    Μηνύματα
    549
    Ναι φυσικά το σκέφτηκα αλλά ο χαρτοφύλακας χωράει μόνο σε 45 λίτρα βαλίτσα. Θα είναι παραφωνία μια τόσο μεγάλη μπαγκαζιερα σε ένα τέτοιο μηχανάκι...

    Πάντως σήμερα ήθελα να πάω να το ξαναδώ. Άργησα και δεν τους πρόλαβα ανοιχτούς.

Σελίδα 8 από 23 ΠρώτοΠρώτο ... 34567891011121318 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Suzuki V-strom 650
    από petridist στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 07:58
  2. Συνεργειο Suzuki
    από medieval στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 23:06
  3. Suzuki Freewind xanei ladia
    από rallisg στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 26/04/2004, 01:58
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/04/2004, 12:55
  5. Suzuki με V-2... DESMO !!!!!
    από SeNNinhA στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 11:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF