Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 137

Θέμα: ΕΓΚΛΕΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΒΟΛΤΑ(?)

  1. #106
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Ρε παιδιά, τι εγκυμοσύνες, συγκεντρωτικά, κατατάξεις, bit και dip... ήμουν συγκεκριμένος!!! Να το επαναλάβω; Από ανάλυση των δεδομένων, υπήρξαν κινητά τηλέφωνα τα οποία έστειλαν την ίδια ημέρα 5 και 10 φορές sms με τον κωδικό 6. Άλλο πράγμα ότι στις 04/03 από τις 5 μέχρι τις 6 το απόγευμα εστάλησαν 10.000 μηνύματα με κωδικό 6, άλλο ότι στις 04/03 το κινητό τάδε έστειλε όλη την ημέρα 10 φορές sms με κωδικό 6. Μιλάμε για την 2η περίπτωση, και όταν μιλάμε για αυτή την περίπτωση σημαίνει πολύ απλά ότι κάθε sms από κάθε κινητό αποθηκεύεται σε μια βάση δεδομένων, αλλιώς ΔΕΝ μπορεί να γίνει επεξεργασία.

  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.104
    Το πρόβλημα ποιο είναι? Αν παρακολουθούνται? Ε και?

    Υπάρχει και το χαρτί παιδιά. Η all time classic σελίδα Α4. Αυτο δεν υπάρχει σίγουρα σε καμια βάση δεδομένων και μπορείς να είσαι ολη μερα έξω.

  3. #108
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Το πρόβλημα ποιο είναι? Αν παρακολουθούνται? Ε και?

    Υπάρχει και το χαρτί παιδιά. Η all time classic σελίδα Α4. Αυτο δεν υπάρχει σίγουρα σε καμια βάση δεδομένων και μπορείς να είσαι ολη μερα έξω.

    Πρόβλημα...κουβέντα να γίνεται... απλά, όταν διατυπώνουν δεξιά κι αριστερά ότι δεν καταγράφεται τίποτα και μετά πετάς κάτι τέτοιο, πιάνεσαι ότι (για άλλη μια φορά) ψεύδεσαι. Θα μου πεις, η πρώτη ή τελευταία ανακολουθία είναι; Είπαμε, κουβέντα να γίνεται... και για να προχωρήσει η κουβέντα, το ιλαρόν του πράγματος είναι ότι ανησυχούν για τα δεδομένα τους κάτι άτομα που ακόμα κι όταν χέζουν θα το ποστάρουν στο facebook για να λάβουν όλοι γνώση...

  4. #109
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.077
    Δεν τα διαχειρίζονται οι ίδιοι και δεν συμβαίνει επι ελληνικού εδάφους, άρα είναι "νόμιμο".

    https://www.flash.gr/politiki/174137...itei-to-mera25

    τυχαία δημοσίευση, δεν γνωρίζω αν το συγκεκριμένο site ανήκει σε κάποια παράταξη κ.λπ.

    https://m.naftemporiki.gr/story/1673...apo-ton-syriza

    https://www.europarl.europa.eu/doceo...007026_EL.html

    https://www.efsyn.gr/politiki/kybern...ogias-palantir
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 04/03/2021 στις 21:31.

  5. #110
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    22/09/2008
    Μηνύματα
    534
    Εγώ πάλι όταν ακούω δημοσιογράφο να λέει "από το ίδιο κινητό στάλθηκαν 10 μηνύματα και....και....." το μυαλό μου πάει στο ότι τα βγάζει από το κεφάλι του (απίθανο, το ξέρω..) για να τρομάξει κόσμο που θα πει "ωχ ρε φίλε λες να μπορούν να με πάρουν πρέφα;".

  6. #111
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Ρε παιδιά, τι εγκυμοσύνες, συγκεντρωτικά, κατατάξεις, bit και dip... ήμουν συγκεκριμένος!!! Να το επαναλάβω; Από ανάλυση των δεδομένων, υπήρξαν κινητά τηλέφωνα τα οποία έστειλαν την ίδια ημέρα 5 και 10 φορές sms με τον κωδικό 6. Άλλο πράγμα ότι στις 04/03 από τις 5 μέχρι τις 6 το απόγευμα εστάλησαν 10.000 μηνύματα με κωδικό 6, άλλο ότι στις 04/03 το κινητό τάδε έστειλε όλη την ημέρα 10 φορές sms με κωδικό 6. Μιλάμε για την 2η περίπτωση, και όταν μιλάμε για αυτή την περίπτωση σημαίνει πολύ απλά ότι κάθε sms από κάθε κινητό αποθηκεύεται σε μια βάση δεδομένων, αλλιώς ΔΕΝ μπορεί να γίνει επεξεργασία.
    Καταλαβαίνεις ότι στην εποχή των υπολογιστών, ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΧΗ ΤΟΥ GRAHAM BELL με τις ΛΑΜΠΕΣ για ανόρθωση, ο πάροχος τηλεφωνίας, καταγράφει σχεδόν τα πάντα ε;

    Αν δεν το καταλαβαίνεις αυτό, δεν έχει νόημα να προσπαθείς να καταλάβεις τι σου γράφουνε, άστο να πάει.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Δε συννενοούμαστε, συγνώμη

    Αν δεν κρατιούνται τα μηνύματα, δε μπορείς να βγάλεις ούτε συγκεντρωτικό ούτε τίποτα

    Όταν μου λένε ότι π.χ. τα περισσότερα μηνύματα που στέλνονται είναι κωδικός 6, αυτό για μένα είναι στατιστική

    Εσύ πες το συγκεντρωτική κατάταξη, πες το ότι θες
    Στατιστική είναι από ένα ΠΛΗΘΥΣΜΟ, μετρώντας τα χαρακτηριστικά ενός ΔΕΙΓΜΑΤΟΣ του πληθυσμού, να προσπαθείς να βγάλεις συμπέρασμα για ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΗΘΥΣΜΟ.

    Παράδειγμα απλοικό, ρωτήσαμε από όλη την Ελλάδα, 100 μοτοσυκλετιστές στην τύχη, τι γνώμη έχουν για τις ιταλικές μοτοσυκλέτες, και 45 είπαν ωραίες είναι, 55 είπαν από μακριά και φίλοι. Άρα ΟΛΟΙ οι μοτοσυκλετιστές 55% δεν θέλουν τις ιταλικές, 45% τις θέλουν.

    Από το ΔΕΙΓΜΑ των 100 ανθρώπων, η στατιστική βγάζει συμπέρασμα για ΟΛΟ τον ΠΛΗΘΥΣΜΟ.


    Αν καταμετράμε όλον τον πληθυσμό, τότε δεν είναι στατιστική, είναι καταμέτρηση-καταγραφή.

    Το πως μπορούμε να μετράμε τα στοιχεία, το ανέλυσα ήδη σε παράδειγμα.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  8. #113
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Στατιστική είναι από ένα ΠΛΗΘΥΣΜΟ, μετρώντας τα χαρακτηριστικά ενός ΔΕΙΓΜΑΤΟΣ του πληθυσμού, να προσπαθείς να βγάλεις συμπέρασμα για ΟΛΟ ΤΟΝ ΠΛΗΘΥΣΜΟ.

    Παράδειγμα απλοικό, ρωτήσαμε από όλη την Ελλάδα, 100 μοτοσυκλετιστές στην τύχη, τι γνώμη έχουν για τις ιταλικές μοτοσυκλέτες, και 45 είπαν ωραίες είναι, 55 είπαν από μακριά και φίλοι. Άρα ΟΛΟΙ οι μοτοσυκλετιστές 55% δεν θέλουν τις ιταλικές, 45% τις θέλουν.

    Από το ΔΕΙΓΜΑ των 100 ανθρώπων, η στατιστική βγάζει συμπέρασμα για ΟΛΟ τον ΠΛΗΘΥΣΜΟ.

    Αν καταμετράμε όλον τον πληθυσμό, τότε δεν είναι στατιστική, είναι καταμέτρηση-καταγραφή.

    Το πως μπορούμε να μετράμε τα στοιχεία, το ανέλυσα ήδη σε παράδειγμα.
    Sorry, αλλά τα έχεις μπλεγμένα στο μυαλό σου

    Στο παράδειγμα που αναφέρεις, η γενίκευση από το δείγμα (100) άτομα στο σύνολο του πληθυσμού, είναι η ερμηνεία / ανάλυση των απαντήσεων που έδωσε το δείγμα, οι απαντήσεις των οποίων είναι στατιστικά στοιχεία

    Στο παράδειγμά μας, καταμέτρηση / καταγραφή θα ήταν έαν σου έλεγαν:

    "Από την αρχή του 2021 έχουν σταλεί 10 εκατομμύρια μηνύματα με κωδικό 6"

    Στατιστική είναι όταν λέμε:

    "Από την αρχή του 2021 το 50% των sms που έχουν σταλεί ήταν με κωδικό 6"

    Για να φτάσεις στην στατιστική, πρέπει να προηγηθεί η καταμέτρηση / καταγραφή που αναφέρεις (όλων των μηνυμάτων), και κατόπιν ακολουθεί η μαθηματική τους επεξεργασία

    Προφανώς για να έχεις όσο το δυνατόν πιο ακριβές συμπέρασμα, αν γίνεται, θα μετρήσεις όλο το δείγμα (όπου δείγμα βάλε ότι θες, εδώ το SMS), που στην περίπτωσή μας, προφανώς και είναι εφικτό
    Τελευταία τροποποίηση από AristidisZ; 05/03/2021 στις 20:33. Αιτία: ορθογραφία :P

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  9. #114
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    ανησυχούν για τα δεδομένα τους κάτι άτομα που ακόμα κι όταν χέζουν θα το ποστάρουν στο facebook για να λάβουν όλοι γνώση...
    Ετσι ακριβως..15 φωτο ειμαι εδω και κανω αυτο,15 φωτο η οικογενεια μου η γκομενα μου κτλ,και ενα καρο πληροφοριες απο το που εργαζονται μεχρι το που πηγανε δημοτικο η και νηπιαγωγειο..ελεος ρε τι νταλκας ειναι αυτος να αυτοπροβληθουνε..ισως νιωθουνε σταρ μεσα σε ολο αυτο,οτι δες,εχω τοσους που με ακολουθουν και τοσα λαικ...ματαιοδοξια στο φουλ...Το αλλο?Μιλανε στο φμπ με καποιον αγνωστο(με μενα πχ που δεν εχω ονοματεπωνυμο η φωτος) οπου διαφωνουνε και του λενε ''μιλας απο ΨΕΥΤΙΚΟ προφιλ''!!Αν ειναι δυνατον!!Σωπα ρε!!Δεν το ξερα οτι ειναι τοσο επισημο το φμπ να βαλω και αριθμο ταυτοτητας,αμκα και αφμ για να ειστε σιγουροι με ποιον μιλατε..Λες και θα αλλαξει κατι αν γραψω σαν παπαδοπουλος η σαν νταρκναιτ69...Θα εχει αλλο κυρος η αποψη μου?Η υπονοουνε οτι κατι φοβαμαι και ''κρυβομαι'' σε ψευτικο προφιλ??Οτι να ναι..Πριν καμια 5 χρονια επερνα το αστικο να παω στην δουλεια και ολο το αστικο σκυμενα κεφαλια πανω απο οθονες...Λεω,καλα ρε γμτ σε ταινια επιστημονικης φαντασιας παιζω?

  10. #115
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    ο πάροχος τηλεφωνίας, καταγράφει σχεδόν τα πάντα
    Ισχυει.Καθε τηλεφωνικη εταιρια καταγραφει και αποθηκευει τα παντα,απο συνομιλιες μεχρι sms.Εχουν πεσει στα χερια μου δικογραφιες με ολοκληρες σελιδες συνομιλιων.Μεσα υπηρχε η αιτηση που εκανε η αστυνομια προς την ταδε εταιρια οπου ζητουσε το DVD tων συνομιλιων του ταδε αριθμου..Η εταιρια το εδινε,στο χαρτι εγραφε οτι ο ταδε αριθμος ανηκει στον ταδε,το βαζανε να παιζει και καποιος αστυνομικος μετεφερε σε χαρτι οτι ακουγε.11 κ 52 κληση απο 6988991111 προς 6932344444..Σε καποιες φασεις υπαρχε το ''ακαταληπτο'' οτι αυτο που ακουσε δεν μπορεσε να βγαλει ακρη τι ειναι.Και τα ΣΜΣ κι αυτα κανονικα μεσα στην δικογραφια.Απλα δεν σε ακουνε την ωρα που μιλας,ειναι αδυνατον με τοσες συνομιλιες,τουλαχιστον με αυτον τον τροπο,υπαρχει αλλος τροπος να σε ακουσουν λαιβ..Επισης η αστυνομια βλεπει τα παντα στο φμπ και εννοειται και το ''πριβε'' παραθυρο συνομιλιων

  11. #116
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.007
    Αρα για να επανελθουμε στο ζητουμενο μπορουν να δουνε τον αριθμο και το ειδος των καθημερινων sms και να τα ποσοστικοποιησουν και να τα κατηγοριοποιησουν.
    Αρα αποδεικνυεται οτι ειμεθα εθνος υπεραθλητων,τριαθλητων,μαραθονοδρομων,ασχετως αν αυτο δεν αποτυπωνεται στα μεταλλια που παιρνουμε στους ολυμπιακούς αγωνες.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  12. #117
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Αρα για να επανελθουμε στο ζητουμενο μπορουν να δουνε τον αριθμο και το ειδος των καθημερινων sms και να τα ποσοστικοποιησουν και να τα κατηγοριοποιησουν.
    Αρα αποδεικνυεται οτι ειμεθα εθνος υπεραθλητων,τριαθλητων,μαραθονοδρομων,ασχετως αν αυτο δεν αποτυπωνεται στα μεταλλια που παιρνουμε στους ολυμπιακούς αγωνες.
    τα ΣΜΣ στο 13033 ειναι αλλη ιστορια.Στο 13033 δεν χρειαζεται να ζητησουν τιποτα απο οποιαδηποτε εταιρια.Ειναι ακομα ποιο απλο.Ασε τον αθλητισμο,ακομα κι αν δεν ειναι αθλητισμος.Στα ΜΜΜ που γινεται της ποπης?Στα σουπερ μαρκετ που γινεται της μουρλης?Ποιος αθλητισμος..Ας σοβαρευτουμε.Εγω σημερα μετα την δουλεια πηρα την μηχανη και εκανα μια 45λεπτη βολτα.Δεν εστειλα ουτε μυνημα ουτε τιποτα.Μονος μου ημουνα με την μηχανη και εκανα γυρες.Και τι εγινε δλδ?Ηρθα σε επαφη με κανεναν?Γιατι να μην μπορω να κανω την βολτα μου να ξεσκασω?Εχουμε πηξει.Αλλα η κυβερνηση ριχνει συνεχως το μπαλακι στους πολιτες,οτι αυτοι φταινε και μπλα μπλα μπλα..Σιγουρα υπαρχουν και καποιοι που δεν κινουνται σωστα να το πω ετσι.Αλλα η πλειοψηφια και μασκα εβαλαν,και το μαγαζι τους εκλεισαν,και σπιτι κατσανε.Κανανε πολλα παραπανω απο οσα ευθυνοντε.Η κυβερνηση τι εκανε?Οι δικες της ευθυνες ποιες ειναι?Ο μπουμπουκος/βιβλιοπωλης περσυ προπερσυ ειχε απολυσει ποσους γιατρους γτ λεει δεν χρειαζονταν...Ασε ρε με τους γελοιους..Και αντε τους απελυσε..Ενα χρονο κορονοιο τι κανανε??Πηρανε κι αλλους μπατσους!!!Ρε αντε απο δω..Ο κοσμος κλεισμενος μεσα κι ο μητσοτακης εντουρο..Να παν να γ...ν.Φταινε οι πολιτες που στειλανε 6..Αν δλδ τον εχουνε σε αναστολη και δεν εχει να κανει τπτ ολη μερα,φυσικα και θα αρχισει να ασχολειται η να κανει πραγματα που δεν εκανε,οπως να στειλει 6 και να παει για περιπατο η τρεξιμο..Το περιεργο που ειναι να μας πει ο κυριος χαρδαλιας..

  13. #118
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.181
    Καλός ο χαβαλές, καλές οι μηχανές, καλές και οι βόλτες, αλλά ρε γαμώτο ζούμε το θέατρο του παραλόγου σε όλο του το μεγαλείο. Lockdown στο Lockdown που είναι ήδη σκληρότερο από τα προηγούμενα σκληρότερα και άλλες δύο εβδομάδες από τις προήγουμενες τελευταίες δύο εβδομάδες.
    Χτες η Πολιτική Προστασία ανακοίνωσε νέα "'έξύπνα" μέτρα. Εξυπνα μέτρα από, όπως έχει αποδειχθεί, ηλίθιους ανθρώπους. Υπεύθυνους/Ανεύθυνους χωρίς μνήμες που ξεχνούν τι έχουν οι ίδιοι πει λίγες μέρες πριν.
    Εφαρμογή λοιπόν σκληρού Lockdown για τις επόμενες δύο εβδομάδες, που μέσα σε αυτές τις δυο εβδομάδες είναι η Καθαρά Δευτέρα και η Τσικνοπέμπτη, χαλάρωση μετά για δυο εβδομάδες, που ω τι σύμπτωσις, είναι οι εορτασμοί για τα 200 χρόνια από την επανάσταση του 21 και πρέπει να γιορταστούν υπέρλαμπρα, αφού τόσα λεφτά έχουμε δώσει, μετα σκληρό lockdown μέχρι το Πάσχα, για να μας πουν πως μας αφήνουν να κάνουμε Πάσχα, μετά θα παραγγείλω μια σπαλομπριζόλα με πατάτες τηγανιτές και μια μπύρα Budweisser...
    Έξυπνα μέτρα μας ζάλισαν τόσες μέρες, και αυτά είναι οτι δεν μπορείς να βγείς για ψωνιά μακρύτερα από τα 2 χλμ από το σπίτι σου, δεν μπορείς να βγεις για άθληση εκτός του δήμου σου, για να μην υπάρχει κίνηση...την ίδια ώρα φυσικά που όσοι ακόμη έχουν δουλειά και δουλεύουν περνούν τέσσερις και πέντε δήμους για να φτάσουν στην δουλειά τους, τις περισσότερες φορές όχι με το αυτοκίνητό τους, αλλά με λεωφορεία και τρένα γεμάτα κόσμο, στριμωγμένοι ο ένας πάνω στον άλλο.
    Και όλα αυτά ανακοινώθηκαν από τον Χαρδαλιά (δεν μπορώ ούτε το όνομα να πω), που πριν ένα μήνα έλεγε πως η απαγόρευση των μετακινήσεων από δήμο σε δήμο θα ήταν μια "ταξική επιλογή" σε βάρος των συμπολιτών σε πυκνοκατοικημένες ή λιγότερο προνομιούχες περιοχές χωρίς δυνατότητα πρόσβασης σε πράσινο, άθληση, αναψυχή. (google it υπάρχει στο internet)
    ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑΜΕ...να είμαστε συνεχώς σε ένα νέο lockdown μέσα σε lockdown και όλα αυτά με υπαιτιότητα αποκλειστικά και μόνο από την κυβέρνηση που το μόνο που συνέχιζει να κάνει είναι να ζητά την Ατομική Ευθύνη που μετατρέπεται (ελπίζω) σε Συλλογική Οργή.
    Μια κυβέρνηση που το μόνο που κάνει είναι να συνέχιζει να προσλαμβάνει αστυνομικούς και να τους δίνει περισσότερες εξουσίες. Ενα χρόνο τώρα η πανδημία έχει χρησιμοποιηθεί ΜΟΝΟ για να επιβληθούν νέα μέτρα αστυνόμευσης και αξιοποίησης των αστυνομικών που προσλαμβάνονται, ενώ το σύστημα υγείας αντι να ενισχυθεί συνεχίζει να δέχεται μπαλώματα για να κρατηθεί όπως είναι και να βγαίνει ο κάθε Βορίδης και να λέει "Γιατί να κάνουμε προσλήψεις Ιατρικού Προσωπικού;" (και αυτο υπάρχει live στο internet)
    Δεν είναι καθόλου αστείο γαμώτο όλο αυτό. Η αστυνομία αποκτά υπερεξουσίες που πολύ φοβάμαι θα οδήγησουν σε απίστευτες και επικίνδυνες καταστάσεις. Αστυνομία στις Σχολές, στους δρόμους, στις γειτονιές, στις πλατείες. Αλλωστε χτες μας το είπαν. Οποιος στέλνει SMS 4 οι αστυνομικοί θα μπορούν να πραγματοποιούν δειγματοληπτικό έλεγχο, ενώ αν ο αστυνομικός κρίνει απαραίτητο θα συνοδεύει το άτομο για να ελέγχει αν όντως μεταβαίνει σε πρόσωπο που χρειάζεται βοήθεια. Το είπε και ο Χαρδαλιάς χτες όσο πιο επίσημα. "Για τον κωδικό 4 που αφορά την παροχή βοήθειας τα ελεγκτικά όργανα από αύριο θα ζητούν περισσότερες πληροφορίες". Δηλαδή εμένα που στην αρχή της καραντίνας με έβαλαν να πάρω τηλέφωνο την μάνα μου ότι πάω εκεί για βοήθεια, τώρα δεν θα τους αρκεί αυτό...αλλά θα με συνοδεύουν.
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  14. #119
    Δεν πόναει!!! Το avatar του/της caesarsk
    Εγγραφή
    21/07/2005
    Μηνύματα
    1.181
    Μιλάμε για μια ακόμη Κατάχρηση Εξουσίας, και μέτρα που ωθούν όλους εμάς σε αδιέξοδα. Είναι μια ακόμη ψυχολογική πίεση να νιώθουμε περισσότερο τον Εγκλεισμό στην ανοιχτή μας φυλακή και τον έλεγχο του αστυνομικού δίπλα μας. Και αυτό που με φοβίζει περισσότερο είναι πως αυτά ακριβώς τα μέτρα τα οσμίσομαι ως μόνιμα. Οτι αυτή η ιδεοληπτική κυβέρνηση θα συνεχίσει να επεκτείνει τα μέτρα συνεχώς. Αντί να κάνουν έργο μας κουνάνε συνεχώς το δάχτυλο ότι εμείς φταίμε. Μας ζητούν ξανά και ξανά ατομική ευθύνη, την ώρα που αυτοί ζουν σε στιγμές ανεμελιάς, και τώρα μας βάζουν τον αστυνομικό στο σβέρκο δήθεν εξαιτίας της έξαρσης των κρουσμάτων.
    Ομως όλοι εμείς είμαστε που προσέχουμε και συνεχίζουνε προσέχουμε για να μην φέρουμε τον ιό στην οικογένειά μας. Εμείς είμαστε που φοβόμαστε επείδη βλέπουμε την κατάσταση στο Σύστημα Υγείας. Εμείς είμαστε που κρατάμε αποστάσεις και αυτή η πειθαρχία δεν είναι εξαιτίας του φόβου που μας γεμίζει η κυβέρνηση. Ειναι εξαιτίας του φόβου που έχουμε εμείς για τους δικούς μας. Δεν μας επέβαλλαν την ατομική ευθύνη την έχουμε από μόνοι, όπως ακριβώς δεν έχουμε την ατομική ευθύνη όταν ρίχνουμε την ψήφο σε κάθε ιδεοληπτικό.
    Κατά τα αλλά οι κυβερνόντες συνεχίζουν να πράττουν σαν μην συμβαίνει τίποτα, πάνε τα ταξιδάκια τους, τις βόλτες τους, τις στιγμές ανεμελιάς τους, μας κοιτάζουν υποτιμητικά και περνούν κάθε μέτρο της δογματικού μυαλού τους , συνεχίζοντας να μας κουνούν το δάχτυλο...και σίγουρα θα βρεθούν και άλλοι για διορισμό στην αστυνομία. Για άλλη μια φορά αντί να κοιτάξουν τι γίνεται στους εργασιακούς χώρους, πάμε στην εύκολη λύση να επιβάλουμε όριο στα ψώνια και την σωματική ασκηση. Και όλα αυτά την ώρα που χτες ο Χαρδαλιάς παραδέχτηκε η διασπορά του ιού οφείλεται κυρίως στους εργασιακούς χώρους.
    Ολοι αυτοί πιστεύουν πραγματικά πως για όλα φταίνε οι ανεύθυνοι πολίτες που δεν τηρούν τα "έξυπνα" κυβερνητικά μέτρα με αποτέλεσμα το lockdown να μην είναι αποτελεσματικό...ΗΜΙΜΕΤΡΑ

    https://www.youtube.com/watch?v=O0AHRqKcbY4
    Ο μοναδικός στην Ελλάδα που έχει κάνει backflip με ΒΜW R1200GS, με μάρτυρες.

    ΠΟΝΕΣΕ ΟΜΩΣ ΜΕΤΑ ΠΟΛΥ!!!!

    -ΘΩΜΑ ΕΙΣΑΙ ΣΠΙΤΙ;
    -Ο ΘΩΜΑΣ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ...ΕΜΕΙΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ Μ@Λ@ΚΕΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ (ταδε εφη trooper)


    Μανο...το τσιπουρο σε περιμενει ρε φιλε σπιτι μου...


    ΤΗΝ ΜΑΛΑΚΙΑ ΠΟΛΛΟΙ ΑΓΑΠΗΣΑΝ. ΤΟΝ ΜΑΛΑΚΑ ΚΑΝΕΙΣ!!

  15. #120
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    727
    Αυτοι ζουνε το ονειρο τους την χουντα με προφαση την δημοσια υγεια.Δεν περιμεναμε τιποτα καλυτερο απο δαυτους.

    ''Διακοπτουμε για μια σπουδαια ανακοινωση.Η Ελλαδα ειναι κατω απο στρατιωτικο νομο,τα κοινωνικα δικαιωματα σας συρικνωνοντε,μεινετε στο σπιτι,μην προσπαθησετε να επικοινωνησετε με γνωστους και συγγενεις σας,ΣΚΑΣΤΕ!Μην τολμησετε να σκεφτειτε οτι σας καταπιεζουμε,μεινετε σπιτι,οποιος κυκλοφορει βραδυ θα εκτελειται,μεινετε ησυχοι,μην πανικοβαλεστε,ενας αστυνομικος θα ειναι παντα εξω απο την πορτα σας,για σας,μεινετε σπιτι,μεινετε ησυχοι,ο νουμερο ενα εχθρος του πολιτισμου ειναι οι ερωτησεις,η εθνικη ασφαλεια ειναι παντα ποιο ψηλα απο τις προσωπικες σας επιθυμιες,δεν επιτρεπονται οι συγκεντρωσεις πανω απο δυο ατομα,χρησιμοποιειτε μονο τα ναρκωτικα που πουλαει το κρατος,ΣΚΑΣΤΕ!Να στε ευτυχισμενοι,υποταχθειτε,χωρις ερωτησεις,να θυμαστε,οτι ολα εχουν φτιαχτει για σας,μονο για σας..''

    Panx Romana - Παρτυ κωφαλαλων
    Τελευταία τροποποίηση από billyka; 07/03/2021 στις 22:34.

Σελίδα 8 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 345678910 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. vstrom στρωσιμο και βολτα
    από cosini στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2009, 21:08
  2. Συνάντηση και βόλτα κατόχων Cbf 250
    από koupepes_13 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 07/04/2009, 20:44
  3. Σήμερα το βράδυ μπύρα και βόλτα με τους Θεσσαλονικείς...
    από Tropeas στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2006, 18:12
  4. Και Live και Βόλτα
    από kawashark στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/04/2006, 18:43
  5. Κυριακάτικη βόλτα συνέχεια και εντυπώσεις....
    από periklisk στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 39
    Τελευταίο μήνυμα: 28/05/2004, 17:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF