Σελίδα 94 από 155 ΠρώτοΠρώτο ... 44848990919293949596979899104144 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1.396 έως 1.410 από 2318

Θέμα: Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...ΙΙ

  1. #1396
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Εμένα ο Κινέζος που μου πούλησε μία άδεια, με το που έκλεισε χρόνο μου έλεγε ότι δεν ισχύει. Έτσι και εγώ δεν κάθισα να σκάσω πήρα άμεσα μία άλλη και ησύχασα.

  2. #1397
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Αυτό ακριβώς.... Η γυναίκα έχει το office 2019 home.edition....
    Όντως, "κινεζιά" με μαιλ είναι γμτ μάλλον θα κάνω κλώνο τον δίσκο να ξεμπεδευω.....
    Θα σου πρότεινα αντί για τις κινεζιές που μπορεί να σου έρχονται φτηνά αλλά δεν μπορείς από άποψη ασφάλειας να εμπιστευτείς να δοκιμάσεις μια ετήσια άδεια στο Office365.
    Kάποια πράγματα έχουν αξία να τα αγοράζεις γνήσια.Το Office365(το οποίο βέβαια πλέον έχει αλλάξει όνομα ανήκει στην σουίτα Microsoft 365 είναι ένα από αυτά),συν ότι σου δίνει πολλά παραπάνω από μια απλή standalone άδεια.
    Επειδή όμως δεν είμαι στην τσέπη του καθενός,και το Libre Office είναι μια αξιοπρεπέστατη δωρεάν επιλογή σχεδόν 100% συμβατή με τύπους αρχείων του Office 365.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  3. #1398
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vstrommer71 Προβολή μηνύματος
    Θα σου πρότεινα αντί για τις κινεζιές που μπορεί να σου έρχονται φτηνά αλλά δεν μπορείς από άποψη ασφάλειας να εμπιστευτείς να δοκιμάσεις μια ετήσια άδεια στο Office365.
    Kάποια πράγματα έχουν αξία να τα αγοράζεις γνήσια.Το Office365(το οποίο βέβαια πλέον έχει αλλάξει όνομα ανήκει στην σουίτα Microsoft 365 είναι ένα από αυτά),συν ότι σου δίνει πολλά παραπάνω από μια απλή standalone άδεια.
    Επειδή όμως δεν είμαι στην τσέπη του καθενός,και το Libre Office είναι μια αξιοπρεπέστατη δωρεάν επιλογή σχεδόν 100% συμβατή με τύπους αρχείων του Office 365.
    Της είχα βάλει το libre και δεν μπόρεσε να εξοικειωθεί με το περιβάλλον του διότι στην δουλειά έχουν το office. Και το έχει συνηθίσει. Βασικά, θα το χρειάζεται έως τέλος Μαρτίου οπότε λήγει η θητεία της στην ομοσπονδία στην οποία είναι γραμματέας του συμβουλίου ( της) και μετά θα περιέλθει σε αχρηστία γιατί να δίνει λεφτά για κάτι που δεν πληρώνεται.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #1399
    SOS
    Χτύπησε δίσκος. Έχουμε κάνα πρόγραμμα να δούμε αν μπορούμε να αναλύσουμε τίποτα;
    Windows τον βλέπουν αλλά ως unallocated.
    Την κάτσαμε;

  5. #1400
    Δεν τον κάνω φορμάτ όπως ζητάνε τα windows.

  6. #1401
    Stockholmare Το avatar του/της Vstrommer71
    Εγγραφή
    29/01/2006
    Μηνύματα
    4.304
    Αν είναι κλασσικός μηχανικός δίσκος και τον ακούς να τιτιβίζει,ζόρικα τα πράγματα.

    Αν δουλεύει κανονικά και τον βλέπει σαν unallocated μάλλον κάτι δεν πάει καλά με το filesystem ή τα partition του και έχεις κάποιες καλές πιθανότητες.

    Δοκίμασε Recuva σε μια πρώτη απόπειρα να δεις αν μπορείς να μαζέψεις τίποτα.
    Sju sjösjuka sjömän sköttes av sjuttiosju sköna sjuksköterskor på det sjunkande skeppet Shanghai

  7. #1402
    Όταν άνοιξε ο μικρός το pc άκουγα το γνωστό τακ τακ.
    Μετά την επόμενη φορά δεν ακούγεται αλλά τον βλέπει αναλοκειτιντ.
    Θα το δοκιμάσω το πρόγραμμα που λες και βλέπουμε.
    Δεν θέλω να τα σώσω όλα.

  8. #1403
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kouk Προβολή μηνύματος
    Όταν άνοιξε ο μικρός το pc άκουγα το γνωστό τακ τακ.
    Μετά την επόμενη φορά δεν ακούγεται αλλά τον βλέπει αναλοκειτιντ.
    Θα το δοκιμάσω το πρόγραμμα που λες και βλέπουμε.
    Δεν θέλω να τα σώσω όλα.
    Αν ακους τακ τακ εχεις μηχανικη ζημια. Οσο τον λειτουργεις του κανεις ζημια. Τραβα σε ενα μαγαζι για ανακτηση να δεις αν τα data αξιζουν για ανακτηση λογο τιμης.


    enterdata (φιλος ηρακλειο)
    tictac

    klp

  9. #1404
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Καλημέρα συντροχοι!Θα ήθελα τά φώτα σας!
    Εχθές έκοψα το οτε τιβι!Ο λόγος ήταν οικονομικός και ότι άφηνει από του χρόνου το αγγλικό πρωτάθλημα!
    Το λοιπόν. Εγώ κεραία για να πιάνω τά κρατικά κανάλια δεν εχω!Το δορυφορικό πιάτο μου έμεινε! Γίνεται απο το καλώδιο που έρχεται απο το πιάτο να το βάλω πίσω από την τηλεόραση και να μου δώσει σήμα για τα κρατικά?
    Η τηλεόραση μου είναι καινούργια αλλά από μια παλιά που είχα μου έχει μείνει ο αποκωδικοποιητής για το σήμα τότε που είχαμε πάρει όσοι δεν είχαμε σύγχρονες τηλεόρασεις!Γίνεται με αυτό να κανω τίποτα?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    καθε μερα ...νεα μερα.

  10. #1405
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.167
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα συντροχοι!Θα ήθελα τά φώτα σας!
    Εχθές έκοψα το οτε τιβι!Ο λόγος ήταν οικονομικός και ότι άφηνει από του χρόνου το αγγλικό πρωτάθλημα!
    Το λοιπόν. Εγώ κεραία για να πιάνω τά κρατικά κανάλια δεν εχω!Το δορυφορικό πιάτο μου έμεινε! Γίνεται απο το καλώδιο που έρχεται απο το πιάτο να το βάλω πίσω από την τηλεόραση και να μου δώσει σήμα για τα κρατικά?
    Η τηλεόραση μου είναι καινούργια αλλά από μια παλιά που είχα μου έχει μείνει ο αποκωδικοποιητής για το σήμα τότε που είχαμε πάρει όσοι δεν είχαμε σύγχρονες τηλεόρασεις!Γίνεται με αυτό να κανω τίποτα?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις να βάλεις το βύσμα της κεραίας απευθείας στην τηλεόραση.... Εγώ έχω μια μικρή 23αρα που κάθε καλοκαίρι την βγάζω στην βεράντα τα βράδια και για κεραία έχω ένα....αλουμινόχαρτο(!) Στριμμένο στην μια μεριά για να μπαίνει στο "καρφί" της υποδοχής και έχω σήμα καμπάνα....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  11. #1406
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Volpad
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    990
    Εμενα η κεραία του σπιτιού, έρχεται μέσα από τον τοίχο της πολυκατοικίας.
    Επειδή δεν με βολεύει εκεί που είναι η πρίζα, έχω ενώσει το καλώδιο με τη βάση της τηλεόρασης και έχω μια χαρά σήμα.
    Στο προηγούμενο σπίτι, το είχα σε ένα σώμα καλοριφερ που ήταν κοντά...

  12. #1407
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Εμενα η κεραία του σπιτιού, έρχεται μέσα από τον τοίχο της πολυκατοικίας.
    Επειδή δεν με βολεύει εκεί που είναι η πρίζα, έχω ενώσει το καλώδιο με τη βάση της τηλεόρασης και έχω μια χαρά σήμα.
    Στο προηγούμενο σπίτι, το είχα σε ένα σώμα καλοριφερ που ήταν κοντά...
    Εκτος και η βάση είναι πλαστική...παθών...

  13. #1408
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    544
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα συντροχοι!Θα ήθελα τά φώτα σας!
    Εχθές έκοψα το οτε τιβι!Ο λόγος ήταν οικονομικός και ότι άφηνει από του χρόνου το αγγλικό πρωτάθλημα!
    Το λοιπόν. Εγώ κεραία για να πιάνω τά κρατικά κανάλια δεν εχω!Το δορυφορικό πιάτο μου έμεινε! Γίνεται απο το καλώδιο που έρχεται απο το πιάτο να το βάλω πίσω από την τηλεόραση και να μου δώσει σήμα για τα κρατικά?
    Η τηλεόραση μου είναι καινούργια αλλά από μια παλιά που είχα μου έχει μείνει ο αποκωδικοποιητής για το σήμα τότε που είχαμε πάρει όσοι δεν είχαμε σύγχρονες τηλεόρασεις!Γίνεται με αυτό να κανω τίποτα?

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
    Αυτό που ζητάς δεν γίνεται αλλά διότι το δορυφορικό πιάτο είναι στραμμένο στον ουρανό και το σήμα της digea είναι επίγειο.

    Επίσης το "μάτι" της κεραία είναι φτιαγμένο ώστε να στέλνει σήμα στον αποκωδικοποιητή της cosmote.

    Οι επιλογές σου είναι οι εξής:

    1. Αγοράζεις κανονική κεραία, την εγκαθιστάς βλέποντας που κοιτάνε οι γειτονικές κεραίες και είσαι έτοιμος. Για να μην τραβάς ξανά καλώδιο, μπορείς να χρησιμοποιήσεις το ήδη υπάρχον με κατάλληλα βύσματα όπου απαιτείται.

    2. Αγοράζεις μια μικρή κεραία εσωτερικού χώρου, την βάζεις κάπου διακριτικά και πιάνεις κανονικά, αφού το ψηφιακό σήμα δεν επηρεάζεται από παράσιτα όπως παλιά το αναλογικό που αν περνούσες δίπλα από την κεραία είχες "χιόνια".

    Όλα τα παραπάνω προϋποθέτουν την ύπαρξη κατάλληλου αποκωδικοποιητή.

    Εναλλακτικά, αν έχεις κάποιον υπολογιστή ή λάπτοπ που μπορεί να συνδεθεί με την τηλεόραση, ψάξε λίγο τις επιλογές που έχεις για IPTV (ένα παιδί μου είπε ότι έχει και στο ali express αλλά εγώ δεν ξέρω τίποτα).

  14. #1409
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
    Εγγραφή
    03/02/2017
    Μηνύματα
    4.037
    Παιδιά Ευχαριστώ! Εχω κεραία μικρή εσωτερικού χώρου! Θα δοκιμάσω 2 3 απο αυτά που μου είπατε και θα σας ξαναενοχλησω!Είμαι σίγουρος
    καθε μερα ...νεα μερα.

  15. #1410
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.702
    Οτι ειπε ο ΓιωργοςΤΤ.
    Εγω στη θεση σου θα εβαζα μια κεραια ακριβως διπλα απο το πιατο (αν ειναι ταρατσα η δεν ενοχλει ξερω γω) κ αγοραζοντας 2 μικτες TV-SAT θα παιζει η τηλεοραση σου κανονικα κ θα εχεις παντα διαθεσιμο το πιατο αν ξανασυνδεθεις με οποια συνδρομητικη (αν κ το πανε μεσω ιντερνετ πλεον το σκηνικο).
    O ενας μικτης θα μπει απανω στο δορυφορικο κ στη κεραια κ ο 2ος κατω στην εξοδο του καλωδιου του δορυφορικου πριν χωρισεις τα σηματα.
    Ride(s) the wind of change...

Παρόμοια θέματα

  1. Μια βοηθεια απο κομπιουτεραδες...
    από blackbusa στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2314
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2018, 15:07
  2. Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 08/09/2017, 09:58
  3. Μια βοήθεια από androidάδες....
    από Ζεύκας στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2016, 11:46
  4. μια βοηθεια απο τοπογραφους....
    από virus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2016, 23:52
  5. μια βοηθεια απο τους εμπειρους
    από neos mixanovios στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 16/10/2009, 16:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF