Σελίδα 260 από 325 ΠρώτοΠρώτο ... 160210250255256257258259260261262263264265270310 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 3.886 έως 3.900 από 4865

Θέμα: ΝΕΑ MOTO GP ΚΑΙ WSBK ΓΕΝΙΚΑ !!

  1. #3886
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.789
    Μετά τις πρόσφατες φήμες ότι η Suzuki αποχωρεί από το MotoGP™ στα τέλη του 2022, η Dorna Sports επικοινώνησε επίσημα με το εργοστάσιο προκειμένου να τους υπενθυμίσει ότι οι όροι του συμβολαίου τους για να αγωνιστούν στο MotoGP™ δεν τους επιτρέπουν να λάβουν αυτή την απόφαση μονομερώς.


    Ωστόσο, εάν η Suzuki αποχωρήσει μετά από συμφωνία μεταξύ των δύο μερών, η Dorna θα αποφασίσει για τον ιδανικό αριθμό αναβατών και ομάδων που θα αγωνιστούν στην κατηγορία MotoGP™ από το 2023.


    Η Dorna συνεχίζει να λαμβάνει υψηλά επίπεδα ενδιαφέροντος από πολλά επίσημα εργοστάσια και από ανεξάρτητες ομάδες που θέλουν να ενταχθούν στο πλέγμα MotoGP™, καθώς το άθλημα συνεχίζει να αποτελεί παγκόσμιο παράδειγμα στενού ανταγωνισμού, καινοτομίας και ψυχαγωγίας, αγγίζοντας εκατοντάδες εκατομμύρια θαυμαστές σε όλο το κόσμος.


    Το ενδιαφέρον από αυτά τα μέρη επιβεβαιώθηκε εκ νέου τις τελευταίες 24 ώρες.

    https://www.motogp.com/en/news/2022/...A47hTBTN2hZH4Q

  2. #3887
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Ας περιμενουμε ανακοινωση απο Σουζουκι κ βλεπουμε.
    Τιποτα επισημο ακομα...οχι οτι μπορει να ειναι ραδιο αρβυλα αλλα ας ελπισουμε μπας κ δεν...

    Εν τω μεταξυ περιμενουνε καινουρια parts στην Βαρκελωνη για δοκιμη ειπε ο Ρινς.

    Μια ο Ροσι (αποσυρση) φετος, μια η Σουζουκι του χρονου...ποσα να αντεξουμε. Αστα δι@λα!!!
    Ride(s) the wind of change...

  3. #3888
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Ένα είναι το σίγουρο για μένα, το ενδιαφέρον μου για το motogp καθολικά θα πέσει κατακόρυφα αν μπουν άλλες δύο Ducati. Εικάζω πως θα κάνει το leap η Aprilia και θα πάρει άλλα δύο slots, αφού δεν υπάρχει τόση αβεβαιότητα πια γύρω απ'το όνομά της. Πέρυσι μην ξεχνάτε οδηγοί απ'το moto2 είχαν την ευκαιρία να ανέβουν στο motogp με την Aprilia και αρνήθηκαν (ένας εξ αυτών ο Joe Roberts αν θυμάμαι καλά, που παλεύει να μπει δεκάδα φέτος, ανεξαρτήτως της νίκης του στην Πορτογαλία που έπεσε το μισό grid) εξαιτίας του υποτιθέμενου κακού συνόλου, θεωρώ πως δεν υπάρχουν πια τέτοιες επιφυλάξεις και όλοι θα πετάνε την σκούφια τους για να πάνε. Δυστυχώς είναι πολύ δύσκολο να προβλέψουμε που θα πάει ποιος, ειδικά όταν δεν ξέρουμε τι μηχανές θα καλύψουν αυτά τα δύο slots ή αν θα τα καλύψουν. Γιατί αν δεν τα καλύψουν γίνεται ακόμα πιο δύσκολο. Το μόνο σίγουρο για μένα είναι ότι και ο Mir και ο Rins θα μείνουν στο motogp. Ο Zarco -ξαναλέω- γιατί συνέχεια τον αναφέρετε ως αδύναμο κρίκο, για μένα, δεν πάει πουθενά, για τον Aleix δεν έχω ακούσει ούτε ένα σενάριο απόσυρσης. Έφαγε 5 χρόνια σκατό για να φύγει τώρα; Με την φυσική του κατάσταση μπορεί να τρέχει μέχρι τα 45 αυτός. Ο Franky επίσης θεωρώ δεν κουνιέται απ'την εργοστασιακή Yamaha. Αν τον κάνουν demote για να πάρουν Rins θα'ναι πραγματικά πολύ σκληρό και άδικο. Αδύναμοι κρίκοι για μένα είναι:

    1. πάντα ο Fabio DiGi της Gresini, ο οποίος όμως δεν νομίζω να έχει θέμα εξαιτίας των οδηγών της Suzuki, η Ducati δεν νομίζω να αναμειχθεί σε αυτή τη δημοπρασία, οπότε αν ήταν να χάσει τη θέση του θα την χάσει, αν ήταν να μην την χάσει δεν θα την χάσει,

    2. ο Vinales, που εκτός από κακά αποτελέσματα άρχισε πάλι τα κομπλεξικά του, οπότε κρίνοντας και απ'την καταπληκτική ατμόσφαιρα που φαίνεται να 'χει η εταιρεία, λογικά θα θέλει να αποβάλλει οτιδήποτε τοξικό,

    3. o Taka, που λογικά είναι done deal ότι θα φύγει και απλά περιμένουν να τερματίσει ψηλά ο Ogura στο Moto2,

    4. ο Alex Marquez, ο οποίος δεν έχει δείξει τίποτα που να του εξασφαλίζει μια θέση ειδικά με την εναλλακτική να'ναι ο Pol. Για μένα, αν πάρουν Mir στην εργοστασιακή μαζί με Marc, βγάζει απόλυτο νόημα να κάνουν demote τον Pol στην LCR μαζί με τον Ogura. Έτσι κι αλλιώς, οκ πολύ γρήγορος ο Alex, αλλά όλοι ξέρουμε ότι τον έφεραν για να βαράει παλαμάκια όπως ο Θανάσης στους Μπακς, για να τα'χουν καλά με τον Μαρκ. Ε τώρα που η επιρροή του Μαρκ είναι σε downtrend, φαντάζομαι και η θέση του Alex όλο και θα κινδυνεύει,

    5. ο Dovi που ούτε τους θέλει ούτε τον θέλουν καθόπως φαίνεται. Όπως είπα και παραπάνω, αν τολμήσουν να κάνουν demote Franky στην WithU μαζί με Darryn θα'ναι cut-throat κίνηση απελπισίας απ'την Yamaha και, όχι πως τώρα είμαι φαν τους, αλλά αν κάνουν τέτοιο πράγμα θα τους βάζω στο ίδιο τσουβάλι με την Ducati.

    Το σίγουρο είναι ότι θα'χει πάρα πολύ ενδιαφέρον και αν πάρει τα δύο slots η Aprilia και αν δεν τα πάρει κανείς. Είπαμε, αν τα πάρει η Ducati θα γίνω αυτόματα casual motogp viewer. Μόνο τον αγώνα.

  4. #3889
    • 1ον δεν "εξαργύρωναν" την επιτυχία στα gp. τουλάχιστον στις δυτικές αγορές. με ποιό μοντέλο να το κάνουν, εδώ που τα λέμε, το 1000 5ετίας ή το 600/750 11ετίας?
    • 2ον η σουζούκι παραείναι συντηρητική ,οικονομικά. και μικρή.
    • 3ον για εμάς τους φανς, είναι ΓΤΠΚ


    μας έμεινε το endurance και το motoamerica αν και δεν θα μου φανεί παράξενο να τραβήξουν την πρίζα στα πάντα, superbikes παραγωγής συμπεριλαμβανομένων.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  5. #3890
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    899
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    για τον Aleix δεν έχω ακούσει ούτε ένα σενάριο απόσυρσης. Έφαγε 5 χρόνια σκατό για να φύγει τώρα; Με την φυσική του κατάσταση μπορεί να τρέχει μέχρι τα 45 αυτός. Ο Franky επίσης θεωρώ δεν κουνιέται απ'την εργοστασιακή Yamaha. Αν τον κάνουν demote για να πάρουν Rins θα'ναι πραγματικά πολύ σκληρό και άδικο. Αδύναμοι κρίκοι για μένα είναι:
    Για τον Αλειξ μονος του τα λεγε απο δω και απο κει απλα φετος μετα τους πρωτους αγωνες αλλαξε γνωμη προφανως https://www.speedcafe.com/2022/04/07...-breakthrough/


    ΑΝ ο Φρανκι εχει παθει μεγαλη ζημια στο γονατο,οπως καποτε επαθε ζημια ο Spies στον ωμο,πολυ απλα δεν θα επανελθει ξανα στα βαθρα.Εμενα δηλαδη μου βρωμαει οτι κατι δεν παει καλα με την αποθεραπεια ή ισως παιζει μονιμη ζημια.Το μηχανακι ειναι ιδιο,τα ελαστικα ιδια,δε γινεται να εισαι τοσο πισω σε χρονους.Εχει γυρισει απο την εγχειριση εδω και 9 μηνες και εχει ηδη τρεξει 11 αγωνες(με χειμωνιατικο διαλειμμα ξεκουρασης κα αποθεραπειας ενδιαμεσα).Δηλαδη ποσο ακριβως πρεπει να περιμενει ολοκληρη εργοστασιακη γιαμαχα οταν υπαρχει μαλιστα μεγαλη προσφορα αναβατων.
    (δε λεω τι θελω εγω να γινει προσπαθω να μπω στο μυαλο του Τζαρβις και τις πιεσεις που λογικα θα δεχεται απο βισματα και μανατζαραιους να υποβιβασει τον Φρανκι)

  6. #3891
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    Για τον Αλειξ μονος του τα λεγε απο δω και απο κει απλα φετος μετα τους πρωτους αγωνες αλλαξε γνωμη προφανως https://www.speedcafe.com/2022/04/07...-breakthrough/


    ΑΝ ο Φρανκι εχει παθει μεγαλη ζημια στο γονατο,οπως καποτε επαθε ζημια ο Spies στον ωμο,πολυ απλα δεν θα επανελθει ξανα στα βαθρα.Εμενα δηλαδη μου βρωμαει οτι κατι δεν παει καλα με την αποθεραπεια ή ισως παιζει μονιμη ζημια.Το μηχανακι ειναι ιδιο,τα ελαστικα ιδια,δε γινεται να εισαι τοσο πισω σε χρονους.Εχει γυρισει απο την εγχειριση εδω και 9 μηνες και εχει ηδη τρεξει 11 αγωνες(με χειμωνιατικο διαλειμμα ξεκουρασης κα αποθεραπειας ενδιαμεσα).Δηλαδη ποσο ακριβως πρεπει να περιμενει ολοκληρη εργοστασιακη γιαμαχα οταν υπαρχει μαλιστα μεγαλη προσφορα αναβατων.
    (δε λεω τι θελω εγω να γινει προσπαθω να μπω στο μυαλο του Τζαρβις και τις πιεσεις που λογικα θα δεχεται απο βισματα και μανατζαραιους να υποβιβασει τον Φρανκι)
    Δεν έχει καμία σχέση ο τραυματισμός του με το ότι βολοδέρνει πίσω πίσω στο grid. Ούτε αυτός ξέχασε να οδηγάει, ούτε ο Dovi. Απλά 1.5 χρόνο ανέλαβε την εξέλιξη της μοτοσυκλέτας εξ ολοκλήρου ο Φάμπιο και την έφερε ακριβώς στα μέτρα του, γι'αυτό μπορεί τώρα και την στίβει και οδηγάει στο 110% του. Έχει δηλώσει άλλωστε ο Φράνκι πως μόνο ένα μικρό ψυχολογικό βάρος έχει μείνει απ'τον τραυματισμό του και πώς στην φυσική του κατάσταση είναι στο 100%. Ο Dovi έμεινε μισή σεζόν έξω, οδηγάει νέα μοτοσυκλέτα, αλλά και γι'αυτόν δεν δικαιολογούνται τέτοιες επιδόσεις. Για μένα είναι ξεκάθαρο ότι συμβαίνει αυτό που είπα παραπάνω, είναι αυτό που βλέπαμε και στην Honda μέχρι πέρυσι. Δυστυχώς στην Yamaha κάνει ακόμα παραπάνω μπαμ γιατί έχει λιγότερη δύναμη η μοτοσυκλέτα.

  7. #3892
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    899
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΤάκηςΜπ Προβολή μηνύματος
    Δεν έχει καμία σχέση ο τραυματισμός του με το ότι βολοδέρνει πίσω πίσω στο grid. Ούτε αυτός ξέχασε να οδηγάει, ούτε ο Dovi. Απλά 1.5 χρόνο ανέλαβε την εξέλιξη της μοτοσυκλέτας εξ ολοκλήρου ο Φάμπιο και την έφερε ακριβώς στα μέτρα του, γι'αυτό μπορεί τώρα και την στίβει και οδηγάει στο 110% του. Έχει δηλώσει άλλωστε ο Φράνκι πως μόνο ένα μικρό ψυχολογικό βάρος έχει μείνει απ'τον τραυματισμό του και πώς στην φυσική του κατάσταση είναι στο 100%. Ο Dovi έμεινε μισή σεζόν έξω, οδηγάει νέα μοτοσυκλέτα, αλλά και γι'αυτόν δεν δικαιολογούνται τέτοιες επιδόσεις. Για μένα είναι ξεκάθαρο ότι συμβαίνει αυτό που είπα παραπάνω, είναι αυτό που βλέπαμε και στην Honda μέχρι πέρυσι. Δυστυχώς στην Yamaha κάνει ακόμα παραπάνω μπαμ γιατί έχει λιγότερη δύναμη η μοτοσυκλέτα.
    Θα δούμε αν ισχύει αυτό που λες.Γενικα το να εξελίσσει ένας αναβάτης τη μοτο δε πάει να πει ότι ο άλλος δε θα μπορεί να την πάει.Και ο Πεκο εξελίσσει τη ντουλκατι αλλά την πάνε ολοι.Και ο Πολ εξέλιξε την ΚΤΜ και την πάνε Μπιντερ και Ολιβέιρα Για τον Μαρκεζ ισχύει γιατί η οδήγηση του ήταν εντελώς διαφορετική από τα συνηθισμένα.Ο Φάμπιο δε νομίζω να οδηγεί τόσο διαφορετικά από Μορμπιντελι.Τεσπα θα δούμε.

  8. #3893
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.584
    ακριβώς,όπως όταν ήταν στην πετρόνας και οι 2.και εκεί το βάρος ήταν στον φάμπιο αλλά μια χάρα το πήγαινε το μηχανάκι.
    ΑΝ είναι 100% υγιής όπως λέει δεν δικαιολογούνται σε καμία περίπτωση οι επιδόσεις του.ναι οκ το μηχανάκι είναι στημένο στον φάμπιο αλλά θα έπρεπε να είναι πολύ πιο μπροστά.αν δεν το παέι λόγο θεμάτων που έχει(που αυτό νομίζω) πρέπει να μας χαιρετήσει.και άργησε...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  9. #3894
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    21/07/2015
    Μηνύματα
    1.286
    Και με το που ρίχνει μια ψιχάλα περνάει το μισό grid μέχρι κι ο Darryn. Τι να πω; Να τους έχει πάει τόσο πίσω τον μεν Φράνκι ο τραυματισμός και τον δε Ντόβι το sabbatical; Ελπίζω να μάθουμε και να μην χαθούν στην αφάνεια.

  10. #3895
    Drycleaner Το avatar του/της GIOTIS750
    Εγγραφή
    05/10/2012
    Μηνύματα
    6.789

    Leopard Racing interested in replacing Suzuki in MotoGP

    Multiple Moto3 world championship-winning team Leopard Racing has told Motorsport.com it is “absolutely interested” in replacing Suzuki when it quits MotoGP at the end of 2022.



    If Leopard does get the nod to step up to MotoGP, Lundberg says it will be in partnership with Aprilia.



    https://www.motorsport.com/motogp/ne...togp/10290293/



    στης 9 του μακαριτη αλλον εβαλε στο σπιτη (η Ντορνα) .....που λεει και ο λαος!!!!



    καπουδιαβασα οτι η σουζουκι τραβιεται απο τα τζιπι γιατι εχει να πληρωσει προστιμα λογο κρυφου λογισμηκου που ειχε σχεση με τα καυσαερια σε αμαξι της .
    ξερει κανενας τιποτα ?

    Εδώ

    https://bikerspirit.net/main/echei-s...lo-tou-ntizel/






    Farewell Pol Espargaro - Honda opens doors for Joan Mir

    https://www.motorcyclesports.net/art...2hUkxpAhYhmIxQ


    MOTOGP EXCLUSIVE: MIR’S MANAGER ON SUZUKI SHOCK AND HONDA RUMOUR

    https://the-race.com/motogp/motogp-e...fD9pXJSjNvErMg
    Τελευταία τροποποίηση από GIOTIS750; 07/05/2022 στις 12:49.

  11. #3896
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Τι παίζει άραγε...? Κανονικά πρέπει να βγαίνουν όλα στη φόρα σε κάθε αγώνα.
    Ride(s) the wind of change...

  12. #3897
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    975
    Βόμβα ! Η Voge στα MotoGP στη θέση της εταιρίας του Hamamatsu.

    V4 μοτέρ , πορτοκαλοάσπρα χρώματα και ισπανό αναβάτη με έφεση στις τούμπες...

    ΥΓ ΚΑΜΕΡΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ

  13. #3898
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.187
    Ανοιγω Browser κ μου πεταει σελιδα για την αποχωρηση του τσακατσουκα απο το survivor, οτι ο κοσμος τον στηριζε κ οτι ειναι το παιχνιδι στημενο κτλ κτλ
    εγω παταω να μου δειξει τα νεα θεματα και με παει σε αυτο....

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Τι παίζει άραγε...? Κανονικά πρέπει να βγαίνουν όλα στη φόρα σε κάθε αγώνα.
    και τρωω σκαλωμα και αναρωτιεμαι τι κρυβουν εκει στο survivor που εκαναν τον κοσμο του motogp να ασχολειται μαζι τους


    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

  14. #3899
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.707
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΟΚΤΑΝΙΟ Προβολή μηνύματος
    Ανοιγω Browser κ μου πεταει σελιδα για την αποχωρηση του τσακατσουκα απο το survivor, οτι ο κοσμος τον στηριζε κ οτι ειναι το παιχνιδι στημενο κτλ κτλ
    εγω παταω να μου δειξει τα νεα θεματα και με παει σε αυτο....



    και τρωω σκαλωμα και αναρωτιεμαι τι κρυβουν εκει στο survivor που εκαναν τον κοσμο του motogp να ασχολειται μαζι τους


    Μην με κολλας τωρα...εφυγε ο Τσακατσουκας?

    Δεν βγαζει αυτο...https://www.motorsportmagazine.com/a...the-tyre-rules ?
    Ride(s) the wind of change...

  15. #3900
    Ο πυγολαμπιδας! Το avatar του/της ΟΚΤΑΝΙΟ
    Εγγραφή
    14/07/2005
    Μηνύματα
    1.187
    Μωρε εσυ καλα το εβαλες, μια χαρα βγαζει το λινκ.

    Εγω που δε το ειδα το συνδεσμο στη λεξη "παιζει" και το μυαλο μου ηταν σε αυτο που ειδα πριν..... καφε δεν ειχα πιει, το μυαλο στις Σερρες, δε ωθελει κ πολυ να χαζεψω
    Οσο και να την τιναξεις, η τελευταια σταγονα θα μεινει στο σωβρακο.....

Παρόμοια θέματα

  1. Moto GP και θεραπειες
    από DAYMAN στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/04/2016, 23:53
  2. Νεα ταινία Moto GP "Fastest"
    από Joyrider στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 24/05/2011, 16:44
  3. ΝΕΑ ΟΜΑΔΑ ΣΤΑ Moto Gp
    από AKIS BUSA στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2009, 14:46
  4. Moto-Gp (Qatar)...Σάββατο και όχι Κυριακή ο αγώνας...
    από Stomu Yamashta στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/10/2004, 01:48
  5. Moto GP 2
    από Omni στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 13:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF