Σελίδα 463 από 666 ΠρώτοΠρώτο ... 363413453458459460461462463464465466467468473513563 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 6.931 έως 6.945 από 9987

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #6931
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.219
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Garfield Προβολή μηνύματος
    Αν σκέφτονταν όμως έτσι πριν από 200 χρόνια σήμερα θα μιλούσαμε τούρκικα.
    Είναι διαφορετική περίπτωση αυτή, δεν νομίζεις;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #6932
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.198
    Όταν η ελλάδα είναι χρεωμένη μέχρι το λαιμό και τα πάντα έχουν ξεπουληθει στους ξένους, κανείς δεν θα έρθει να κανει πόλεμο, ουτε οι τουρκοι.
    Δεν πας να κανεις κουμάντο στο μαγαζακι που προσεχει η μαφια απέναντι.

    Οπότε μια χαρά ασφαλείς είμαστε. Μας εποπτεύουν.

  3. #6933
    πρώην crywolf74 Το avatar του/της Garfield
    Εγγραφή
    09/05/2009
    Μηνύματα
    248
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Είναι διαφορετική περίπτωση αυτή, δεν νομίζεις;
    Κάποιοι εδώ μέσα (αλλά και έξω) λένε ότι δεν τους πειράζει αν θα έχουν από πάνω τους Κούλη ή Ερντογάν. Δεν είναι το ίδιο με το να λες το ίδιο είναι Αλή Πασάς ή κάποιος άλλος Έλληνας οπλαρχηγός; Σίγουρα κάποιοι θα το λέγαν και τότε.

  4. #6934
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.182
    Κοιτα δεν νομίζω πως φτάνουν τα πράγματα σε κατοχή πλέον.
    Κοιτάσματα - ορυκτά που δεν μας αφήνουν έτσι και αλλιώς να εκμεταλλευτούμε γισ ποιο λόγο δεν συνεργαζόμαστε με ποσοστά δεν έχω καταλάβει.
    Με την ενέργεια γιατί δεν συνεργαζόμαστε; και καλά αυτοί είναι τούρκοι, με ιταλία. αλβανία γιατί δεν συνεργαζόμαστε;

    Μη σε κουράζω, είναι απλοί οικονομικοί λόγοι που δεν συμβαίνει τίποτα απο αυτά. Οι άνθρωποι που φαίνονται στηρίζουν την ευημερία τους
    στην κατεύθυνση που δίνουν στα κράτη τους έτσι ώστε να είναι αντικείμενο διαχείρισης του τράστ που ελέγχει το δντ.

    Όποιος αρνείται του δίνουν την μορφή τέρατος στην κοινή γνώμη και την επιτάσσουν εναντίον του.

    Αυτό που λένε είναι ότι γιατί να χάσουμε ανθρώπους - πόρους - υποδομές για ένα οικονομικό παιχνίδι εξουσίας των χωρών του πλανήτη.
    Αν έβγαζε σήμερα η τουρκία το μετάλλευμα από τα Ίμια, τα πετρέλαια στις ακτές του αιγαίου, θα είχε κάποια διαφορά για εμάς;
    Αν είχαμε συμφωνία και παίρναμε ποσοστό; ..

  5. #6935
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.219
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Garfield Προβολή μηνύματος
    Κάποιοι εδώ μέσα (αλλά και έξω) λένε ότι δεν τους πειράζει αν θα έχουν από πάνω τους Κούλη ή Ερντογάν. Δεν είναι το ίδιο με το να λες το ίδιο είναι Αλή Πασάς ή κάποιος άλλος Έλληνας οπλαρχηγός; Σίγουρα κάποιοι θα το λέγαν και τότε.

    Ξέρεις καλά ότι δεν εννούσα αυτό.
    Άλλο παλεύω για την ελευθερία μου και άλλο για τα συμφέροντα άλλων...
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #6936
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    καθημερινα ακουμε για διεθνες δικαιο απο κουλο-τσιπρες δενδιες μεχρι και η βατραχομουρα προεδρος μας εχουν ζαλισει τα μεζεα για το διεθνες δικαιο κ αλλες παπαριες ...για την ΚΥΠΡΟ βεβαια ΤΣΙΜΟΥΔΙΑ κιχ δεν κανουν οι ανωτερω εκει μαλλον δεν υπαρχει κ δεν εφαρμοζεται το διεθνες δικαιο...
    οσο για την ουκρανια εβαλαν βαθεια το χερακι τους οι αμερικανοι για τα δικα τους συμφεροντα φυσικα κ κινδυνευει να καταστραφει η οικονομια της ευρωπης απο πληθωρισμο απο ελειψη φυσικου αεριου κλπ κλπ ...εχει να πεθανει φετος απο το κρυο κ την πεινα που ερχεται κ φυσικα κ στην ελλαδα πολυς κοσμος ...κ μαλλον οι προφητειες θα επαληθευτουν για πολεμους για φτωχεια για πεινα κλπ κλπ κλπ

  7. #6937
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.473
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    καθημερινα ακουμε για διεθνες δικαιο απο κουλο-τσιπρες δενδιες μεχρι και η βατραχομουρα προεδρος μας εχουν ζαλισει τα μεζεα για το διεθνες δικαιο κ αλλες παπαριες ...για την ΚΥΠΡΟ βεβαια ΤΣΙΜΟΥΔΙΑ κιχ δεν κανουν οι ανωτερω εκει μαλλον δεν υπαρχει κ δεν εφαρμοζεται το διεθνες δικαιο...
    οσο για την ουκρανια εβαλαν βαθεια το χερακι τους οι αμερικανοι για τα δικα τους συμφεροντα φυσικα κ κινδυνευει να καταστραφει η οικονομια της ευρωπης απο πληθωρισμο απο ελειψη φυσικου αεριου κλπ κλπ ...εχει να πεθανει φετος απο το κρυο κ την πεινα που ερχεται κ φυσικα κ στην ελλαδα πολυς κοσμος ...κ μαλλον οι προφητειες θα επαληθευτουν για πολεμους για φτωχεια για πεινα κλπ κλπ κλπ

    αυτα τα ακουω πανω απο 40 χρονια.
    Ε..καποια στιγμη θα γινει κατι και θα λενε(αυτοι που τα λενε αυτα) ''σας τα λεγαμε''
    Τωρα θα κανω και εγω μια προφητεια : να δειτε που καποια στιγμη η Απριλια θα παρει το παγκοσμιο ΜΟΤΟ GP

  8. #6938
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billyka
    Εγγραφή
    30/04/2018
    Μηνύματα
    734
    Κοίτα, αυτό που ειπα για Κουλη Ερντογάν,ηταν σαν παράδειγμα.Θεωρω τον Ερντογάν πολυ χειρότερο απο οποιοδήποτε πολιτικό δικο μας.Ο τυπος είναι για σφαίρα.Εχω πετύχει Θεσσαλονίκη πολλες συγκέντρωσεις διαμαρτυρίας τούρκων ενάντια στον Ερντογάν.

  9. #6939
    Με έχει προβληματίσει ότι και προ μνημονίου ακόμα, τα σενάρια του Τέκι ήταν πολύ μέσα στο τι συμβαίνει…

    https://www.techiechan.com/?p=3710

  10. #6940
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.197
    Υπηρέτησα φαντάρος από 31/05/82 μέχρι 5/07/84..... Η θητεία ήταν 22 μήνες λόγω όμως διαφόρων ποινών φυλάκισης
    έκατσα 26 μήνες στρατιώτης.....
    Μία από τις ποινές που είχα (αν θυμάμαι ήταν 5 μέρες φυλακή) την έφαγα για .....''αντεθνική στάση''

    Η αντεθνική στάση ήταν πώς σε υποθετική ερώτηση καραβανά - ''τι θα έκανες ρέ αν αύριο μπουκάραν οι Βούλγαροι;;;;;''
    (ακόμα οι Βούλγαροι ήταν εχθροί......) του απάντησα πώς - ''ξέρω ποιό γρήγορο σκάφος στην μαρίνα της Πάτρας έχει πάντα
    φουλαρισμένο ρεζερβουάρ. Το πήρα κι' έφυγα γιά Ιταλία. Χέστηκα που θα κάτσω να σκοτωθώ εγώ ο μή έχων τίποτα, γιά
    τα εργοστάσια, τις βίλλες και τις περιουσίες των άλλων. κλπ, κλπ.



    Αυτά όλα υπάρχουν γραμμένα στο περίφημο μπλέ πέη-μπούκ, για του λόγου το αληθές.
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  11. #6941
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.089
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Υπηρέτησα φαντάρος από 31/05/82 μέχρι 5/07/84..... Η θητεία ήταν 22 μήνες λόγω όμως διαφόρων ποινών φυλάκισης
    έκατσα 26 μήνες στρατιώτης.....
    Μία από τις ποινές που είχα (αν θυμάμαι ήταν 5 μέρες φυλακή) την έφαγα για .....''αντεθνική στάση''

    Η αντεθνική στάση ήταν πώς σε υποθετική ερώτηση καραβανά - ''τι θα έκανες ρέ αν αύριο μπουκάραν οι Βούλγαροι;;;;;''
    (ακόμα οι Βούλγαροι ήταν εχθροί......) του απάντησα πώς - ''ξέρω ποιό γρήγορο σκάφος στην μαρίνα της Πάτρας έχει πάντα
    φουλαρισμένο ρεζερβουάρ. Το πήρα κι' έφυγα γιά Ιταλία. Χέστηκα που θα κάτσω να σκοτωθώ εγώ ο μή έχων τίποτα, γιά
    τα εργοστάσια, τις βίλλες και τις περιουσίες των άλλων. κλπ, κλπ.



    Αυτά όλα υπάρχουν γραμμένα στο περίφημο μπλέ πέη-μπούκ, για του λόγου το αληθές.
    οι πλούσιοι δεν εχουν πατρίδα. τα λεφτα τους ειναι παντου, τα assets επισης, σπιτια παντου, μπιζνες ακομα και με εχθρους... αλλα οι φτωχοι πρέπει να υπερασπιστούν την πατρίδα με το αίμα τους αλλιως ειναι προδοτες. μλκιες...
    οι εποχες των κλειστων συνορων και των πατρίδων δεν υπαρχουν πια.

  12. #6942
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της toyar
    Εγγραφή
    27/02/2009
    Μηνύματα
    5.531
    μονο 5 μερες;

  13. #6943
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.473
    Εχω δυο γιους (27 και 33 ) ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΣΤΕΛΝΩ ΣΕ ΚΑΝΕΝΟΣ ΠΟΥΣΤΗ ΤΟΝ ΠΟΛΕΜΟ.

  14. #6944
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.197
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από toyar Προβολή μηνύματος
    μονο 5 μερες;
    Μπορεί και 10 δεν θυμάμαι ακριβώς......
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  15. #6945
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.544
    Έχουμε συμφοιτητές του Ερμολαου εδώ βλέπω..

    https://youtu.be/UTWZer3JImw

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF