Σελίδα 494 από 664 ΠρώτοΠρώτο ... 394444484489490491492493494495496497498499504544594 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 7.396 έως 7.410 από 9947

Θέμα: Ο καφενές vol.2

  1. #7396
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.583
    Μπορεί να γίνομαι ο κυνικός και ο κακός της παρέας αλλά δεν με πειράζει.
    Όλοι μέσα μας ξέρουμε.μακάρι να έχω πέσει στη φωλιά των σαολίν μοναχών που έχουν καταφέρει να ανέβουν σε ανώτερα επίπεδα διαλογισμού και μεταφυσικού.
    Τι να πώ...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_20221230_152729_Chrome.jpg 
Προβολές:	108 
Μέγεθος:	100,0 KB 
ID:	440390

    Αυτό ακριβώς!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  2. #7397
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    259
    Με το να αναφερεσε σαν "σαολιν μοναχους" σε αυτους που εχουν διαφορετικη αποψη απο εσενα μαλλον δεν ενισχυει το επιχειρημα σου οτι εισαι κυνικος αλλα το αποδυναμωνει χλευαζοντας κατι που δεν μπορεις να καταλαβεις.

    Γινεσαι ερειστικος

    Και χρησιμοποιοντας το "Μπορεί να γίνομαι ο κυνικός και ο κακός της παρέας αλλά δεν με πειράζει" μαζι με το "Όλοι μέσα μας ξέρουμε" προσπαθεις να αυτοθυματοποιηθεις εφενος με την πρωτη φραση(οποτε αυτοματα ο αναγνωστης να παρει το μερος του αδυναμου)και αφεταιρου με την δευτερη να περασεις στον αναγνωστη το συναισθημα οτι βαλεσαι αδικως απο ολους γιατι λες την αληθεια οσο σκληρη και αν ειναι.

    Και το κανεις πολυ πολυ ασχημα.Τουλαχιστον στα δικα μου ματια.
    Οποτε προσπαθησε περισσοτερο.

    Σου ειπα τετοιου ειδους τεχνικες και επιχειρηματα δεν συναδουν με την ηλικια σου.Εκτος και αν εισαι 8 χρονων.

    Νevermind που λενε και στο χωριο μου.

    Καλη καρδια και ψυχη βαθια

    ΥΓ:Με τον τροπο που επιχειρηματολογεις οριακα θα μπορουσες να χαρακτηριστεις και qanon
    Τελευταία τροποποίηση από Shinigami Ryuk; 30/12/2022 στις 15:09.

  3. #7398
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Με το να αναφερεσε σαν "σαολιν μοναχους" σε αυτους που εχουν διαφορετικη αποψη απο εσενα μαλλον δεν ενισχυει το επιχειρημα σου οτι εισαι κυνικος αλλα το αποδυναμωνει χλευαζοντας κατι που δεν μπορεις να καταλαβεις.

    Τουτεστιν γινεσαι ερειστικος .

    Οπως επισης χρησιμοποιοντας το "Μπορεί να γίνομαι ο κυνικός και ο κακός της παρέας αλλά δεν με πειράζει" μαζι με το "Όλοι μέσα μας ξέρουμε" δεν σε θυματοποιει,τουλαχιστον στα δικα μου ματια.Οποτε προσπαθησε περισσοτερο.Σου ειπα τετοιου ειδους τεχνικες και επιχειρηματα δεν συναδουν με την ηλικια σου.Εκτος και αν εισαι 8 χρονων.

    Νevermind που λενε και στο χωριο μου.

    Καλη καρδια και ψυχη βαθια
    Άντε καλά που λένε και στο χωριό μου.
    Εκτός από συνεχή άρνηση και ειρωνία σε αυτά που λέω έχεις να προσθέσεις κάτι?ή είσαι σαν το κκε που το μόνο που κάνει είναι να ψηφίζει όχι σε όλα χωρίς καμία ρεαλιστική πρόταση?
    Και άσε την ηλικία στην άκρη και πες κάτι ουσιαστικό αν θες.τόση ώρα το μόνο που κάνεις είναι να κουοτάρεις αυτά που λέω και να μην κρίνεις την ουσία.
    Όλοι κατηγορούμε τον καπιταλισμό μέχρι να καταφέρουμε να τον δαμάσουμε!
    Ναί,θα πείς πάλι ότι γενικεύω.για να προλάβω πολλούς,σίγουρα υπάρχουν και εξαιρέσεις.ελάχιστες αλλά υπάρχουν!
    Ας μπουν στο λογαριασμό σου μερικά εκατομύρια και να έχεις σταθερό πενταψήφιο μισθό και θα δούμε τη ζωή και επιλογές θα έκανες.
    Δεν μιλάμε για απόψεις φίλε μου,αλλά για ανθρώπινη αδυναμία και ψυχολογία.δεν μιλάω σε θεωρητικό επίπεδο αλλά σε πραγματικό.
    Βαφτίζουμε τα όρια μας επιλογή και το κάνουμε σημαία.

    Καλή καρδιά και κρυφτείτε πίσω από το δακτυλάκι σας μερικοί...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  4. #7399
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Καλή χρονιά να έχουμε , αλήτες μηχανόβιοι...
    να πάει στο διάλο το 2022 να μην ξαναγυρίσει μαζί με το 2021 και το 2020...

  5. #7400
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    259
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Άντε καλά που λένε και στο χωριό μου.
    Εκτός από συνεχή άρνηση και ειρωνία σε αυτά που λέω έχεις να προσθέσεις κάτι?ή είσαι σαν το κκε που το μόνο που κάνει είναι να ψηφίζει όχι σε όλα χωρίς καμία ρεαλιστική πρόταση?
    Και άσε την ηλικία στην άκρη και πες κάτι ουσιαστικό αν θες.τόση ώρα το μόνο που κάνεις είναι να κουοτάρεις αυτά που λέω και να μην κρίνεις την ουσία.
    Όλοι κατηγορούμε τον καπιταλισμό μέχρι να καταφέρουμε να τον δαμάσουμε!
    Ναί,θα πείς πάλι ότι γενικεύω.για να προλάβω πολλούς,σίγουρα υπάρχουν και εξαιρέσεις.ελάχιστες αλλά υπάρχουν!
    Ας μπουν στο λογαριασμό σου μερικά εκατομύρια και να έχεις σταθερό πενταψήφιο μισθό και θα δούμε τη ζωή και επιλογές θα έκανες.
    Δεν μιλάμε για απόψεις φίλε μου,αλλά για ανθρώπινη αδυναμία και ψυχολογία.δεν μιλάω σε θεωρητικό επίπεδο αλλά σε πραγματικό.
    Βαφτίζουμε τα όρια μας επιλογή και το κάνουμε σημαία.

    Καλή καρδιά και κρυφτείτε πίσω από το δακτυλάκι σας μερικοί...
    Στο ειπα πριν οτι δεν θα προσπαθησω να επιχειρηματολογησω υπερ των θεσεων μου γιατι απο αυτα που εχω διαβασει εως τωρα και τον τροπο που επιχειρηματολογεις υπερ των δικων σου θεσεων εκτιμω οτι εχω να κανω με καποιον ο οποιος εχει μια δικη του κοσμοθεωρια γυρω απο την οποια εχει χτισει τοιχους και δεν εχει αφησει περιθωρια για να εξερευνησει τις αποψεις των αλλων.Οποτε ειναι δωρο αδωρο.Θα σπαταλησω και τον δικο σου χρονο,και τον δικο μου και των ανθρωπων που επιβλεπουν τις συζητησεις για να κανουμε μια τρυπα στο νερο.

    Επισης αν διαβασεις καλα καλα αυτα που εχω γραψει θα καταλαβεις οτι το μεγαλο μου θεμα δεν ειναι η αποψη σου αυτη καθαυτη.
    Ειμαι μεγαλο παιδι και συνειδητοποιω σε ποιον κοσμο ζω και οτι υπαρχουν ανθρωπο διαφορετικοι απο εμενα.Ανθρωποι που εχουν τις ιδιες αποψεις με εσενα.Και ας μην καταλαβαινεις οτι υπαρχουν στον κοσμο ανθρωποι σαν εμενα.

    Κουλ.

    Το προβλημα μου ειναι ο τροπος που επιχειρηματολογεις υπερ της αποψης σου.

    Οι γενικευσεις που κανεις και το οτι προσπαθεις να περασεις την αποψη σου σαν κανονα με επιχειρηματα και τεχνικες που δεν μπορουν να το υποστηριξουν.

    Πετας κατι γενικοτητες οτι ειναι η φυση του ανθρωπου να ειναι απληστος,και αυτοι που λενε το αντιθετο κρυβονται πισω απο το δαχτυλο τους και μπλα μπλα μπλα.

    Θες οντως να μιλησουμε για ανθρωπινα ενστικτα και αν ειναι νορμαλ να κανονικοποιουμε μια ενστικτωδη συμπεριφορα επειτα απο και εγω δεν ξερω ποσα χιλιαδες/εκατομμυρια χρονια εξελιξης?

    Ολα αυτα λοιπον με κανουν να μην θελω να μπω στην διαδικασια ανταλλαγης επιχειρηματων(και με ολον τον σεβασμο στον προσωπο σου αλλα και στους ανθρωπους που καθαριζουν τα νηματα) γιατι δεν εχει να μου προσφερει τιποτα σαν ανθρωπος αυτη η αντιπαραθεση.

    Επαναλαμβανω και κλεινω.Το προβλημα μου πρωτιστως ειναι ο τροπος που επιχειρηματολογεις και οχι η αποψη σου.
    Τελευταία τροποποίηση από Shinigami Ryuk; 30/12/2022 στις 15:35.

  6. #7401
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.647
    Ρε συ πιτερ, σαν τον άλλο το μοντυ κι εσυ, όλα ισαδι.
    Λίγο κράτει ρε παιχτη, αυτό σου λένε.
    Ούτε θα σε αλλάξει κανεις ούτε να σε στιγματίσει παει, ασε λίγο χώρο μόνο και για τα διαφορετικά, χωρίς ναι μεν.

    Κουμάντο σου να ορίζεις ότι γραμμή θέλεις.
    Μην θεωρείς εξ ορισμού ότι όλοι θέλουν να ορίσουν την ίδια.
    Αυτά τα τσιτάτα που αμολας, δε σε τιμουν σαν συνομιλητή να ξέρεις.
    Όταν ο άλλος μπαίνει στον κόπο να συνδιαλλαγει μαζί σου, αν μη τι άλλο σεβασου τον χρόνο του αποφευγοντας το συλλήβδην τσουβαλιασμα.
    Δε το σκόπευα να μπω σφηνοπουτσα και δεν με ψήνει να συνεχίσω. Ελπίζω να μην το παρεις στραβά.
    Όπως και να χει, καλές γιορτές!
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #7402
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.039
    Εγώ πάντως όσα λεφτά και ναχα ξαφνικά, πάλι Voge 500ds θα έπαιρνα.


































    Αφού όμως θα είχα καμμιά εικοσαρια ακόμα απ' αυτές που πάντα ήθελα αλλά δεν μπορούσα να τις πάρω.

  8. #7403
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Διαφημήσεις ....

    Αντίο Πελέ .

    Ήσουν, είσαι και θα είσαι ο καλύτερος όλων !!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pele.jpg 
Προβολές:	103 
Μέγεθος:	100,2 KB 
ID:	440391

    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  9. #7404
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Grafton 505 Προβολή μηνύματος
    Διαφημήσεις ....

    Αντίο Πελέ .

    Ήσουν, είσαι και θα είσαι ο καλύτερος όλων !!!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pele.jpg 
Προβολές:	103 
Μέγεθος:	100,2 KB 
ID:	440391

    Not really.

    Life begins at 45°.

  10. #7405
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Με όλο το θάρρος κολοκύθια τούμπανα.όλοι γουστάρουμε τη σπιτάρα με την κηπάρα και την πισίνα να γουστάρουμε εμείς και τα παιδιά μας.
    Αν θές να τα καταστρέψεις.

    Ειδικά τα παιδιά δεν έχουν καμία ανάγκη τα υλικά.
    Χρόνο και εμπειρίες (ταξίδια, θέατρα κλπ) χρειάζονται να γίνουν άνθρωποι και να μήν κυνηγάνε το χρήμα για "τη σπιτάρα με την κηπάρα και την πισίνα".

    Βέβαια έτσι όπως είναι η ζωή είναι δύσκολο να το καταλάβει κάποιος. Και δεν έχουν και όλοι την ικανότητα βέβαια.
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  11. #7406
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.106
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    Με όλο το θάρρος κολοκύθια τούμπανα.όλοι γουστάρουμε τη σπιτάρα με την κηπάρα και την πισίνα να γουστάρουμε εμείς και τα παιδιά μας.
    Ας τα είχες να σου τρέχουν και μετά από λίγο καιρό(ίσως όχι αμέσως) θα βλέπαμε.στη θεωρία όλοι επαναστάτες και ιδεολόγοι το παίζουμε.

    Σας πειράζει που λέω την πικρή αλήθεια?
    Βρε ποια πικρή αλήθεια; Τα έχεις μπλέξει στο μυαλό σου. Τώρα το ρίχνεις σε οικογένεια και σπίτια, και ναι, έτσι ακριβώς είναι, προφανώς θα ήθελα ένα πανάκριβο σπίτι (και αυτό όντως δεν μπορώ να το αγοράσω ), αλλά αυτά που λες σε αυτήν την πρόταση δεν έχουν καμία σχέση με ρόλεξ και λοιπές αγορές καθαρής επίδειξης, ανασφάλειας και "ματαιοδοξίας", όπως το έθεσες, από τα οποία ξεκίνησε το θέμα. Δεν έχω ανάγκη να επιδείξω τίποτα. Δεν έχω ανάγκη να εντυπωσιάσω κανέναν. Ναι, αν κολυμπούσα στο χρήμα θα είχα ακριβότερο σπίτι και ακριβότερα οχήματα. Και θα έκανα ταξίδια κάθε βδομάδα. Ως εκεί.
    Τελευταία τροποποίηση από BLiTzER; 30/12/2022 στις 17:38.
    Life begins at 45°.

  12. #7407
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως όσα λεφτά και ναχα ξαφνικά, πάλι Voge 500ds θα έπαιρνα.


































    Αφού όμως θα είχα καμμιά εικοσαρια ακόμα απ' αυτές που πάντα ήθελα αλλά δεν μπορούσα να τις πάρω.
    Μη λες τέτοια!!!!μόνο voge ρε!
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  13. #7408
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karateo Προβολή μηνύματος
    Αν θές να τα καταστρέψεις.

    Ειδικά τα παιδιά δεν έχουν καμία ανάγκη τα υλικά.
    Χρόνο και εμπειρίες (ταξίδια, θέατρα κλπ) χρειάζονται να γίνουν άνθρωποι και να μήν κυνηγάνε το χρήμα για "τη σπιτάρα με την κηπάρα και την πισίνα".

    Βέβαια έτσι όπως είναι η ζωή είναι δύσκολο να το καταλάβει κάποιος. Και δεν έχουν και όλοι την ικανότητα βέβαια.
    Το ένα δεν αναιρεί το άλλο!γιατί ντέι και καλά όποιος έχει οικονομική άνεση δεν μπορεί να είναι σωστός οικογενειάρχης και να παρέχει τα πάντα στα παιδιά του και σε συναισθηματικό επίπεδο μόνο εσύ το ξέρεις...
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  14. #7409
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    10/10/2018
    Μηνύματα
    668
    Συγγνώμη για ύφος.
    Χρόνια πολλά και καλό 2023 να έχουμε
    Προσωπική υπενθύμιση: Να μήν πηγαίνω κόντρα στο ΑΙ των Google/Facebook/Twitter/Insta.... Χαμένος χρόνος.
    https://www.imdb.com/title/tt11464826/

  15. #7410
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Βρε ποια πικρή αλήθεια; Τα έχεις μπλέξει στο μυαλό σου. Τώρα το ρίχνεις σε οικογένεια και σπίτια, και ναι, έτσι ακριβώς είναι, προφανώς θα ήθελα ένα πανάκριβο σπίτι (και αυτό όντως δεν μπορώ να το αγοράσω ), αλλά αυτά που λες σε αυτήν την πρόταση δεν έχουν καμία σχέση με ρόλεξ και λοιπές αγορές καθαρής επίδειξης, ανασφάλειας και "ματαιοδοξίας", όπως το έθεσες, από τα οποία ξεκίνησε το θέμα. Δεν έχω ανάγκη να επιδείξω τίποτα. Δεν έχω ανάγκη να εντυπωσιάσω κανέναν. Ναι, αν κολυμπούσα στο χρήμα θα είχα ακριβότερο σπίτι και ακριβότερα οχήματα. Και θα έκανα ταξίδια κάθε βδομάδα. Ως εκεί.
    Συμφωνούμε και πολύ σωστά τα λες!για κάποιους το ακριβό σπίτι και τα ακριβά οχήματα είναι επίδειξη!για άλλους τα ρολεξ.είναι από ποιά πλευρά το βλέπεις κανείς!θυμησού τη μποφίλιου,το κράξιμο που έφαγε για το ταξίδι στο εμπορικό λονδινο!οπότε το τι θεωρεί ο καθένας εμπορικό και επίδειξη διαφέρει!
    και σιγά σιγά θα ερχόντουσαν και τα ωμέγα και μετά
    Ρολεξ.φυσική εξέλιξη.και φυσικά είναι για μούτζες όποιος αγοράζει κάτι για επίδειξη αλλά άλλο επίδειξη και άλλο γούστο που μπορείς να πληρώνεις χωρίς να σε προβληματίζει.
    Τελευταία τροποποίηση από peterTHErider; 30/12/2022 στις 18:05.
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

Παρόμοια θέματα

  1. Σ/Κ στα Τζουμέρκα, Vol. II
    από apapadop στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 21/05/2007, 13:17
  2. Mια ιστορια θα σας πω....[vol.2]
    από fantacid στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2007, 11:01
  3. οτε και αυξήσεις vol.2
    από akaposto στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2005, 22:23
  4. Sete ole!!!! Vol 2
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2004, 15:00
  5. Καλημέρες Vol.2
    από real_hope στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/02/2004, 14:46

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF