Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 72

Θέμα: Τιμοκατάλογος Μοτοσικλετών

  1. #16
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.809
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Δεν είσαι εσύ για τέτοια ωρε.Δικηγορος πράμα,να σε δει καί κανένας πελάτης με κινεζιά.Μην υπαναχωρείς από τα αρχικά,από ντουκου-ντουκου-κατι,και πάνω να κοιτάς.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Cover-Moxiao-Ducati-V4-Streetfighter-Clone-1.jpg 
Προβολές:	215 
Μέγεθος:	68,4 KB 
ID:	440949
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	moray-mg-500.jpg 
Προβολές:	215 
Μέγεθος:	53,1 KB 
ID:	440950
    Αυτή εδώ σκέφτομαι.
    Ίδια θα είναι και σε επιδόσεις.
    Ήρθα για την μηχανή μου, έμεινα για την μανούρα.

  2. #17
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnieblack Προβολή μηνύματος
    ακομα θυμάμαι το εφιαλτικό κοψιμο του ελατηρίου απο το πλαινο σταντ απο το trk 502 x 2019 που ειχα ενω πήγαινα με 100 λιγο πιο εξω απο τον πρωτο κομβο στην χαλκίδα απο Αθηνα , δεν εχεις και αδικο
    Πού να δεις κάποιοι άλλοι, πού είδαν με περισσότερα χλμ,το κόψιμο του σκελετού,σε κάτι ακριβωτερες μάρκες,τι ντουβρουτζά πάθανε.

  3. #18
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από johnieblack Προβολή μηνύματος
    ακομα θυμάμαι το εφιαλτικό κοψιμο του ελατηρίου απο το πλαινο σταντ απο το trk 502 x 2019 που ειχα ενω πήγαινα με 100 λιγο πιο εξω απο τον πρωτο κομβο στην χαλκίδα απο Αθηνα , δεν εχεις και αδικο
    Πσυχούλες μου η ανθρωπότητα δεν ενδιαφέρεται για τα outliers.

    Ακόμα γελάω με το yamaha που ανά τρεις μέρες πεφτει η μπαταρία ενώ το κινέζικο κράτησε 27. Πιο πολύ γελάω με το after sales: "δεν είναι στην εγγύηση η μπαταρία γιατί έχει πάνω συναγερμό." Πιο πολύ σαν επιθανάτιος ρόγχος μου ακούγεται.

    Outlier: έκτροπη τιμή (outlier) είναι μια παρατήρηση σε τυχαίο δείγμα πληθυσμού η οποία διαφέρει σημαντικά από άλλες τιμές αυτού του δείγματος
    Τελευταία τροποποίηση από Dr.Monty; 23/01/2023 στις 23:20.

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    "δεν είναι στην εγγύηση η μπαταρία γιατί έχει πάνω συναγερμό."
    Αυτό είναι στανταράκι στα αναλώσιμα. Αν σε καλύψουν μπαίνει στα + του μαγαζιού.

  5. #20
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.447
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Πσυχούλες μου η ανθρωπότητα δεν ενδιαφέρεται για τα outliers.

    Ακόμα γελάω με το yamaha που ανά τρεις μέρες πεφτει η μπαταρία ενώ το κινέζικο κράτησε 27. Πιο πολύ γελάω με το after sales: "δεν είναι στην εγγύηση η μπαταρία γιατί έχει πάνω συναγερμό." Πιο πολύ σαν επιθανάτιος ρόγχος μου ακούγεται.

    Outlier: έκτροπη τιμή (outlier) είναι μια παρατήρηση σε τυχαίο δείγμα πληθυσμού η οποία διαφέρει σημαντικά από άλλες τιμές αυτού του δείγματος
    χωρις να παίρνω θέση για καμία μάρκα, γιατι την μπαταρία σαν παράδειγμα που έβαλες δεν ισχύει.
    Οι περισσότεροι παραδοσιακοί κατασκευαστές χρόνια τώρα έχουν αφαιρέσει τον συναγερμό απο τα διαθέσιμα αξεσουάρ τους, διότι στραγγίζει την μπαταρία όποιου τύπου και να είναι.
    Στα αυτοκίνητα η χωρητικότητα είναι 7-10 φορές μεγαλύτερη για να μπορεί να σηκώσει τέτοια κυκλώματα σε κατάσταση αναμονής.
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #21
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Πσυχούλες μου η ανθρωπότητα δεν ενδιαφέρεται για τα outliers.

    Ακόμα γελάω με το yamaha που ανά τρεις μέρες πεφτει η μπαταρία ενώ το κινέζικο κράτησε 27. Πιο πολύ γελάω με το after sales: "δεν είναι στην εγγύηση η μπαταρία γιατί έχει πάνω συναγερμό." Πιο πολύ σαν επιθανάτιος ρόγχος μου ακούγεται.

    Outlier: έκτροπη τιμή (outlier) είναι μια παρατήρηση σε τυχαίο δείγμα πληθυσμού η οποία διαφέρει σημαντικά από άλλες τιμές αυτού του δείγματος
    Αυτό το ύφος που έχετε ορισμένοι εξ υμών "έμαθα και μαστορεύω και γαμώ τον μάστορή μου", με μοτοσυκλετιστική εμπειρία λίγο μεγαλύτερη από τον (ούτε) 2 ετών γιο μου, να το προσέξετε λίγο

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Η benelli κατά τη γνώμη μου ήταν κατά τι ακριβότερη του ανταγωνισμού οπότε λογική κίνηση μια μείωση στις τιμές.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    622
    Εβλεπα ενα βιντεο απο Αμερικη που ελεγε οτι το περιθωριο κερδους της Τεσλα ειναι περιπου στο 30% ανα αυτοκινητο γι' αυτο μπορει και κανει μειωσεις ενω ολοι οι αλλοι αυξανουν τιμες....

    Σκεφτομαι λοιπον οτι κατι τετοιο ισως παιζει και με τους κινεζους. Τιμολογησαν ακριβοτερα απο οσο μπορουσαν για να υποστηριξουν την δημιουργια δικτυου, να τραβηξουν εμπορους στην μαρκα, κλπ
    Τωρα που τα καταφεραν και βλεπουν να κατακτουν καποιο μεριδιο μειωνουν τις τιμες για να ανοιξει η ψαλιδα με τις ιαπωνικες και να γινουν θελκτικοτερες οι δικες τους.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Πσυχούλες μου η ανθρωπότητα δεν ενδιαφέρεται για τα outliers.

    Ακόμα γελάω με το yamaha που ανά τρεις μέρες πεφτει η μπαταρία ενώ το κινέζικο κράτησε 27. Πιο πολύ γελάω με το after sales: "δεν είναι στην εγγύηση η μπαταρία γιατί έχει πάνω συναγερμό." Πιο πολύ σαν επιθανάτιος ρόγχος μου ακούγεται.

    Outlier: έκτροπη τιμή (outlier) είναι μια παρατήρηση σε τυχαίο δείγμα πληθυσμού η οποία διαφέρει σημαντικά από άλλες τιμές αυτού του δείγματος

    Αστοχο το παραδειγμα σου περι μπαταριων, γιατι μιλας για διαφορετικους τυπους και συσταση. Για ελλαστικα και ποσα χλμ βγαζουν δεν σε βλεπω να μιλας. Γιατι;;; (Σαν παραδειγμα το φερνω, δεν εχω λογο για αντιπαραθεσεις)

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    531
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    χωρις να παίρνω θέση για καμία μάρκα, γιατι την μπαταρία σαν παράδειγμα που έβαλες δεν ισχύει.
    Οι περισσότεροι παραδοσιακοί κατασκευαστές χρόνια τώρα έχουν αφαιρέσει τον συναγερμό απο τα διαθέσιμα αξεσουάρ τους, διότι στραγγίζει την μπαταρία όποιου τύπου και να είναι.
    Στα αυτοκίνητα η χωρητικότητα είναι 7-10 φορές μεγαλύτερη για να μπορεί να σηκώσει τέτοια κυκλώματα σε κατάσταση αναμονής.

    Σωστος!

  11. #26
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.703
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    Αυτό το ύφος που έχετε ορισμένοι εξ υμών "έμαθα και μαστορεύω και γαμώ τον μάστορή μου", με μοτοσυκλετιστική εμπειρία λίγο μεγαλύτερη από τον (ούτε) 2 ετών γιο μου, να το προσέξετε λίγο
    Γιατι ρε φιλε δεν μπορει να τα μαθουν ολα μεσα σε 6-12 μηνες...? Ποσο δυσκολο ειναι?
    Δεν πειραζει που μεχρι χθες δεν ξεραν να λαδωσουν αλυσιδα.
    Αποψη μπορουν να εχουν ολοι.

    Η μπαταρια μετα τους 6 μηνες δεν εχει εγγυηση με η χωρις συναγερμο.
    Ride(s) the wind of change...

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    723
    Γενικά τα yamaha βγάζουν πολύ γέλιο. Ένα καλό έχουν μόνο δεν επηρεάζεται η ευστάθειά τους αν για κάποιο λόγο χάσουν τον ένα καθρέφτη.

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.835
    Μην αγχώνεστε πάντως ο ΓΔ έφτασε τις 1000 μονάδες μετά από πολλά χρόνια, θα ξαναγυρίσουμε στους Γιαπωνέζους....

  14. #29
    O καιρος γαρ εγγυς Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.041
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Μην αγχώνεστε πάντως ο ΓΔ έφτασε τις 1000 μονάδες μετά από πολλά χρόνια, θα ξαναγυρίσουμε στους Γιαπωνέζους....
    Ψαρεύει κι αυτός πελάτες,για να τους τα φάει όπως το 99.

  15. #30
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.680
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Ψαρεύει κι αυτός πελάτες,για να τους τα φάει όπως το 99.
    μπα δε νομίζω, απλά μέχρι να φτάσουμε στις εκλογές προβλέπω να έχουμε αρνητική ανεργία & πληθωρισμό

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τιμοκατάλογος για ανταλακτικά Z750 που?
    από moraZ στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2006, 18:11
  2. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/11/2005, 14:41
  3. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2005, 09:48
  4. τιμοκαταλογος στο rio de janeiro
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2004, 17:29
  5. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/08/2004, 23:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF