Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 69

Θέμα: Vf1000f2 Vs zx10r (του 89) και άλλες προτασεις

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    926
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ageorge Προβολή μηνύματος
    για να δω τι λένε οι V4
    παρε vfr800 τοτε https://www.car.gr/classifieds/bikes...-honda-vfr-800

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2024
    Μηνύματα
    16
    Αν πάω σε gsx r750 αξίζει;

  3. #18
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.982
    Το προηγούμενο μηχανάκι σου ποιο ηταν;

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    265
    Νομιζω οτι δεν έχω καταλάβει, θέλεις μια μηχανή την οποία είχες μαραζι μικρός και μπορείς να την πάρεις τώρα για να την ανακατασκευασεις και να κανεις 50 χλμ κάθε Κυριακή? Θέλεις κάτι για κάθε μέρα? Θες κάτι για να το κοιτάς και να σε φτιάχνει?
    Έχεις άλλο δίκυκλο εκτός από αυτά που αναζητάς?
    Διότι αυτά αποτελούν πλέον κομμάτι της ιστορίας και απλά μπορούν να κοσμούν ένα γκαράζ και να κανεις μια βολτα την εβδομάδα κυρίως

  5. #20
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.795
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ageorge Προβολή μηνύματος
    Τα έχω δει και αυτά αλλά με έχουν κερδίσει εμφανισιακά τα άλλα δύο και σκεφτομαι πιο πολύ το vf για να δω τι λένε οι V4
    Σταμάτα να σκέφτεσαι τα VF κι αρχίνα να σκέφτεσαι κανά VFR. Κατά προτίμηση κάτι από 1994 μέχρι και 2001

    Εγώ ας πούμε αν δεν είχα ήδη ένα τέτοιο, θα είχα πάει να το δω >>> https://www.car.gr/classifieds/bikes...-honda-vfr-750

    Οδηγείται σαν σύχρονη μηχανή, ταξιδεύει εξαιρετικά, δεν καίει αν είναι σωστά συντηρημένο και δεν ξεπερνάς μόνιμα τα 140 στο κοντέρ, και γενικά είναι εξαιρετική πρόταση από τα παλιά.


    Αυτα που κοιτάς εσύ είναι, και ήταν από τότε που βγήκαν δλδ, ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.231
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ageorge Προβολή μηνύματος
    Γενικά τι θα προτείνατε για να αποφύγω τις "αρχαιολογιες"; Αν και δεν με πειράζει που είναι παλιές είμαι σε φάση που θελω να δοκιμασω μηχανάκια
    ....και να γνωρίζεις μάστορες;

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2024
    Μηνύματα
    16
    Έχω δεύτερο μηχανάκι για καθημερινό, θέλω μια σπορ τουρερ για κάνα ταξιδακι και γενικά να με ελκύει να την πηγαίνω βολτες. Τώρα για δεύτερο έχω ένα νεικιντ cb και θέλω λίγο να δοκιμάσω κάτι διαφορετικό. Γενικά ότι και να πάρω θα του κάνω αρκετή χρηση και δεν με πειράζει να δοκιμάσω κάτι να μην μου αρέσει και να το αλλάξω με κάτι άλλο δεν ψάχνω κάτι μόνιμο.

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2024
    Μηνύματα
    16
    Θα πω ότι ψάχνω κάτι λίγο ιδιαίτερο να έχει λίγο ενδιαφέρον γιατί το cb είναι "λίγο βαρετό" και δεν μιλάω από άποψη ταχύτητας.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.483
    Καλημέρα,
    πρέπει καταρχήν να σκεφτείς τι χρήματα θέλεις να διαθέσεις. Το πιθανότερο είναι αν βρεθεί κάτι καλό να είναι και ακριβό ένω κάτι πιο φθηνό ίσως σε ταλαιπωρήσει και σου κοστίσει αρκετά παραπάνω χρήματα. Σκέψου επίσης ότι πολλά ανταλλακτικά θα είναι πλέον δυσεύρετα, γενικά ένας καλός κανόνας που διάβασα παλιότερα και ακολούθησα όταν πήρα το δικό μου "παλιό" είναι να προτιμήσεις μοτοσυκλέτα με φέρινγκ/πλαστικά σε καλή κατάσταση και ας θέλει συντήρηση μηχανολογικά παρά το αντίθετο μιας και μεταχειρισμένα φέρινγκ μοτό 30 ετών σε καλή κατάσταση είναι κάτι σαν τον μονόκερο των ανταλλακτικών. Καινούργια, αν υπάρχουν, θα έχουν τιμή ασύμφορη.
    Για τις μοτοσυκλέτες που ζητάς δεν γνωρίζω αλλά δεν νομίζω να υπάρχουν και πολλές στην αγορά οπότε ότι βρεις σε καλύτερη κατάσταση.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.483
    Τελικα αλλαξα γνωμη: παρε το honda
    Δεν θα σε νοιαζει τιποτα αλλο στη ζωη σου....μονο πως στα κομματια θα γινει μηχανακι καποια στιγμη αυτο.

  11. #26
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.229
    Αν "λίγο βαρετό" περιγράφεις την ήπια χωρίς ξεσπάσματα λειτουργία, το καταλαβαίνω.
    Και zx1200r βρίσκεις σε χαμηλές τιμές και τα vfr που προτείνουν παραπάνω είναι προκλητικά.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.483
    Πάντως οι τιμές στα λίγα μτχ VF είναι για γέλια, μόλις κοίταξα...

  13. #28
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.499
    Το καβασακι το tomcat ήταν μια πολύ καλή μοτοσυκλέτα για την εποχή της ,με τα σημερινά δεδομένα όχι.
    Ανεμικά φρένα,περιέργες διαστάσεις ελαστικών κάποια από αυτά.
    Έχω γράψει αρκετά χιλιόμετρα με το προηγούμενο μοντέλο το gpz100RX που έχουν τον ίδιο κινητήρα με κάποιες διαφορές προς χάρη της απόδοσης στο Tomcat και
    όντως το zx10 είναι πολύ καλύτερη μοτοσυκλέτα από το RX (πλαίσιο,φρένα,αναρτήσεις) αλλά μέχρι εκεί .Ανταλλακτικά θεωρώ πως θα βρίσκεις ,έμμεσα αν όχι άμεσα .
    Από εμένα είναι ΝΟ , μπελάς αν το θέλεις μόνο για τις βόλτες σου χωρίς να έχει κάποια συναισθηματική-συλλεκτική αξία για εσένα.
    Θα μπορούσες να δεις και το CBR1000F αν θέλεις μαούνα της εποχής.
    when life gets complicated... i ride.

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.384
    Επιμένω πως ένα bulletproofed vfr 800 (όχι το vtech) είναι μια χαρά λύση και πολύ οικονομική.

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2024
    Μηνύματα
    16
    Αρχίζω να στριβω προς το vfr είναι η αλήθεια και το cbr1000 ωραίο φαίνεται. Εγώ δεν μπορώ αν καταλάβω γιατί τέτοια απέχθεια για τις πιο παλιές μηχανές. Αν μιλάγαμε για τα Africa της εποχής ή για τα tenere, τα kle, τα klr κλπ θα μου λέγατε να τα αποφύγω ή φταίει καθαρά το ότι από τις σπορ δεν υπάρχουν πολλά κομμάτια για ανταλλακτικά;

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. συζήτηση του κώλου (και άλλες μαλακίες)
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 26/05/2024, 16:45
  2. Αλήτες του Σαρακάκη και συνεργαζόμενοι ....
    από swtos στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2005, 09:48
  3. Παλιές και.........νέες προτάσεις !
    από takiskan στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/02/2004, 14:20
  4. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2003, 14:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF